37 ساله نامزد مخالفان چالش های دیرین رهبر بلاروس

بزرگنمایی این تصویر سوتلانا Tikhanovskaya نامزد ریاست جمهوری در بلاروس انتخابات سال 2020 باعث می شود

توسط MINERALNEWS در 11 مرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

سوتلانا Tikhanovskaya نامزد ریاست جمهوری در بلاروس انتخابات سال 2020 باعث می شود که نمادی از پیروزی در یک تجمع در مینسک است. Celestino آرک/NurPhoto via Getty Images پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Celestino آرک/NurPhoto via Getty Images

به روز شده در 6 p. m. ET

در بلاروس 37 ساله سیاسی, تازه کار است که به طولانی ترین در اروپا خدمت رهبر یک اجرا برای پول خود را.

سوتلانا Tikhanovskaya است به چالش کشیدن رئیس جمهور بلاروس الکساندر لوکاشنکو 65 در یک اقدام غیر منتظره ستیز انتخابات برای مجموعه Aug. 9.

یک انگلیسی مترجم و مادر دو Tikhanovskaya تصمیم به اجرا و پس از او, محبوب ترین ها, وبلاگ نویس زندانی بوده است.

"من لازم نیست اما شوهر من است که در پشت میله های زندان" Tikhanovskaya گفته های غول پیکر, کمپین تجمع در مینسک پایتخت در روز پنج شنبه. "من تا به حال برای مخفی کردن فرزندان من است. من خسته از قرار دادن تا با آن است. من خسته از سکوت. من خسته از بودن می ترسم."

جمعیت عظیمی از طرفداران پر و پارک شهر در حال تکان دادن چراغ قوه بر روی تلفن همراه خود را به عنوان تاریکی سقوط کرد. Tikhanovskaya شده و جذب جمعیت در شهرهای سراسر بلاروس تا کنون از او در ایران با مبارزات دو مخالف دیگر نامزدها یکی از آنها این است که در بازداشت پیش از محاکمه دیگر که به روسیه گریخت برای ایمنی خود را.

بلاروس — ساندویچ بین روسیه و اعضای ناتو لهستان لیتوانی و لتونی — وجود داشته است در خلاء پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی سه دهه پیش است. لوکاشنکو که از سال 1994 جان سالم به در یارانه های انرژی از کرملین حتی در حالی که رفع جمهور روسیه ولادیمیر پوتین پیشنهادهای برای نزدیک تر سیاسی و اقتصادی ادغام.

Tikhanovskaya شد لوکاشنکو رئیس حریف خود را سرگئی رد شد ثبت نام به عنوان نامزد و زندانی به اتهام نقض نظم عمومی و قوانین انتخابات. سرگئی Tikhanovsky تا به حال به دست آورده محبوبیت خود در کانال یوتیوب است که در زمان در مسائل اجتماعی و اقتصادی نادیده گرفته شده توسط تلویزیون دولتی.

سازمان عفو بین الملل در نظر Tikhanovsky یک "زندانی عقیدتی" است و محکوم "رو سرکوب حقوق بشر" در پیش از ماه اوت رای دادن. نامزدهای حامیان و فعالان سیاسی باید همه رو بازداشت در طول مبارزات انتخاباتی.

"ما عمیقا نگران گزارش از تظاهرات توده و دستگیری از صلح آمیز فعالان و روزنامه نگاران" سخنگوی وزارت مورگان Ortagus گفت: در یک صدای جیر جیر ارسال شده توسط سفارت ایالات متحده در مینسک در این ماه. "ما فکر می کنم آن است که فوق العاده مهم برای دولت به ارائه یک سطح میدان بازی برای هر کسی که می خواهد برای شرکت در انتخابات است."

ایالات متحده شده است بدون یک سفیر به مینسک از سال 2008 زمانی که روابط دو جانبه را شکست در میان سرکوب در بلاروس مخالف است.

در حال حاضر لوکاشنکو است که به دنبال ایجاد روابط حسنه با واشنگتن به عنوان راهی برای مقابله با فشار از کرملین. در ماه فوریه دریافت کرد وزیر امور خارجه مایک Pompeo در مینسک و رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن از نامزد جدید سفیر ایالات متحده.

لوکاشنکو شناخته شده برای خود را مردمی witticisms تناوب lambastes یا ستایش غرب با توجه به مناسبت. در طول سفر به بلاروس واحد نیروهای ویژه هفته گذشته او در مقایسه با حوادث اخیر در ایالات متحده با آن در بلاروس.

"ما نمی خواهد می خواهید به توسل به استفاده از نیروهای مسلح هر چیزی می تواند اتفاق می افتد. ایالات متحده یک مورد در نقطه," او گفت: با اشاره به استقرار فدرال ایالات متحده در میان عوامل ادامه تظاهرات در برخی از شهرهای ایالات متحده.

لوکاشنکو گفت: جنگ های مدرن با شروع تظاهرات خیابانی: "اگر به اندازه کافی وجود ندارد و مردم در اینجا به شرکت در چنین انقلاب آنها را آنها را از خارج از کشور. این نظامی حرفه ای گانگستر که به طور خاص آموزش دیده و عمدتا به عنوان بخشی از شرکت های خصوصی نظامی."

پنج روز بعد بلاروس KGB گزارش لوکاشنکو که 33 مردان برای کار یک نظامی خصوصی پیمانکار دستگیر شده بود در مینسک است. کا گ ب گفت: این افراد بخشی از یک تیم برنامه ریزی برای دامن زدن به ناآرامی های قبل از انتخابات و این که بیش از 150 نفر دیگر هنوز در مقیاس بزرگ است. در روز پنج شنبه بلاروس محققان باز یک پرونده جنایی علیه روسها و مرتبط آنها را به Tikhanovskaya است. او را رد کرد و این اتهامات را به عنوان "کاملا محتمل"

پوتین و عبدالله گفته است که گزارش ها از بلاروس پر از "القائات" و "حدس و گمان" و ابراز این امید که دستگیر روسها خواهد بود و اعراب را "بی اساس بازداشت." او انکار کرد که پیمانکاران نظامی خصوصی وجود دارد و در روسیه است.

"ما باید به یاد داشته باشید که این یک سنت طولانی مدت از بلاروس را به استفاده از تروریست ها به عنوان bogeymen" نوشته آندره Sinitsyn نظر سردبیر روسی آنلاین, مجله Republic.ru. "پس از انتخابات که لوکاشنکو برنده این داستان fizzled از, اگر چه سیاستمداران مخالف بودند زندانی به هر حال."

کرملین است علاقه مند به مذاکره با تضعیف لوکاشنکو Sinitsyn گفت: اما حذف او به عنوان یک نتیجه از یک انتخابات دموکراتیک یا انقلاب — آیا مجموعه "وحشتناک سابقه" برای روسیه است.

بلاروس مخالفان می ترسند که شکار برای مزدوران استفاده می شود می تواند به عنوان بهانه ای برای بیشتر شدیدی اقدامات توسط مقامات. اما این ترس متوقف نمی Tikhanovskaya حامیان از تبدیل یکهو در مینسک است.

"آنها بحث در مورد برخی از نوع انقلاب" Tikhanovskaya گفت. "کدام انقلاب ؟ چرا تحریک مردم خود را? ما به هیچ وجه نیاز به مبارزان ما صلح آمیز است و مردم است."tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de