نگران coronavirus انزوا در عید فصح L. A. با مسلمانان پیدا کردن راه هایی برای اتصال

قرض شرمن و نیکول guzik را از دست تصمیم گرفت به جای اپل خود را توسط پنجره طوفان یا گرداب شدید که در آن دوربین خواهد خود را نادیده می گیرند خانواده پنج نشسته در جدول اتاق ناهار خوری. این زن و شوهر هر دو خاخام در سینا معبد در وستوود انتظار می رود ده ها تن از مجازی مهمانان در اولین عید فصح Seder.

خود 8-year-old daughter نوشته بود بازی و 6 ساله خود را در ظاهر به عنوان الیاس پیامبر است. آنها برنامه ریزی شده در ترکیب سنت های یهودی سفاردی از دیگر اعضای جامعه مانند بهره برداری seder آمپول با scallions به تقلید از مژه ها در مصر برده رانندگان است.

در حالی که coronavirus اجتماعی فاصله حکم را جدا از خانواده که عید فصح آغاز می شود یکشنبه شب در لس آنجلس را در بر داشت یک راه برای ارتباط با جامعه خود را به عنوان آنها را بخوانید Haggadah این Seder راهنمای و بازشماری داستان چگونه خدا آزاد یهودیان را از بردگی در مصر است.

“هر نسل مسئولیت به داستان بنابراین ما نمی توانیم در حال حاضر گفت:” شرمن. “ما باید از گفتن آن را حتی قوی تر و با شدت بیشتر و ایمان بیشتر از همیشه… این داستان از مردم ما است.”

تبلیغات

به عنوان rabbinic مقامات خواسته اند که خانواده ها برای حفظ اجتماعی فاصله گرفتن جامعه است و با عجله برای کمک به کسانی خواهد شد که رعایت تعطیلات به تنهایی و یا بدون خانواده خود را. خاخام باید تدریس کلاس های مجازی برای کسانی خواهد شد که منجر به یک Seder برای اولین بار. از خاخامی مجمع که نشان دهنده یهودیت محافظه کار جنبش صادر ارشاد اجازه مجازی Seders. برخی ارشد خاخام ارتدوکس نیز به تصویب ویدئو کنفرانس برای متحد کردن از هم جدا خانواده — یک تصمیم بحث برانگیز مخالف با دیگر رهبران این جنبش است.

521324_LA-ME-VIRTUAL-SEDER_02.jpg

“هر نسل مسئولیت به داستان بنابراین ما نمی توانیم در حال حاضر گفت:” قرض شرمن. “ما باید از گفتن آن را حتی قوی تر و با شدت بیشتر و ایمان بیشتر از همیشه… این داستان از مردم ما است.”

(فرانسین Orr / لس آنجلس تایمز)

بسیاری پیدا کرده اند و معنای عمیق در تعطیلات این سال است. در طول همه گیر فصح تم در حال حرکت از یک زمان از تاریکی به نور ارائه می دهد یک پیام قوی از امید و رستگاری را به عنوان به خوبی به عنوان یک یادآوری از مبارزات بر نسل قبلی است.

“به همین دلیل این داستان گفته شد در محله یهودی نشین ورشو زمانی که یهودیان بود به تبعید به اردوگاه و به همین دلیل در برگن-بلزن آنها گفت: این داستان در اردوگاه های کار در شب” گفت: خاخام شارون Brous از IKAR. “در طول تاریخ هر جا که یهودیان شده اند این داستان برگزار کرده است چنین عمیق رزونانس. آن را می گوید داستان ما پایان ندارد در تاریکی اما وجود خواهد داشت یکی دیگر از فصل و ما فقط باید به زندگی از طریق این دوره به دست آوردن وجود دارد.”

تبلیغات

خاخام Elazar Muskin از جوانان اسرائیل از قرن شهر که در آنجا ماند تا در اواخر روز پاسخ دادن به سوالات از کسانی که آماده شدن برای عید فصح در خانه خود را برای اولین بار در سال گفت که زندگی از طریق یک بیماری همه گیر شده است و تجربه ای معمولی ساخته شده است که او کاملا آگاه است که خدا در کنترل است.

“عید فطر تعطیل است, همه چیز در مورد حضور خدا در جهان است,” او گفت:. “پیام خدا در زندگی ما است. او آزاد ما را از مصر و ما از طریق این عنوان است.”

در طول عید فصح یهودیان پرهیز از خوردن chametz یا نمک ترشی غذا. حاخام حییم Tureff از Pressman آکادمی در پیکو-رابرتسون گفت که خانواده ها در حال حاضر اقدام تحت محدودیت های دیگر نیز با اجتماعی فاصله. مهم ترین چیزی که او گفت این است که برای یادگیری از تجربه شاید با تأمل در روابط با اعضای خانواده.

“این یک فرصت هدر رفته و تلف لحظه در زمان اگر ما اجازه می دهد خودمان را به این خروج اجباری و ما اصلا از آن رشد می کنند,” او گفت:.

521324_LA-ME-VIRTUAL-SEDER_04.jpg

“ما در حال تلاش برای رله به جامعه ما است که این مهم را به انجام و در حالی که انجام آن بیش از زوم است که به عنوان ایده آل به عنوان یک فرد جمع ما مسئولیت داریم که تقریبا این سند گفت:” NuRoots معاون ارشد, Jason Leivenberg.

(فرانسین Orr / لس آنجلس تایمز)

مجازی seders متصل خواهد شد مردم به دیگران در یک زمان آنها را به صورت فیزیکی جدا از خانواده خود را. فدراسیون یهودیان لس آنجلس NuRoots طرح که با هدف تعامل با بزرگسالان جوان و ایجاد یک وب سایت با منابع در تجربه فصح در طول بیماری همه گیر از جمله یک لیست از محلی مجازی seders.

از خانه خود در هالیوود منطقه NuRoots معاون ارشد, Jason Leivenberg, 33, به حضور مجازی seders با خانواده و شریک زندگی خود را خانواده. آنها برنامه ریزی بر روی صفحه نمایش-به اشتراک گذاری صفحات از Haggadah و به اشتراک گذاری معابر است که به آنها معنی دار هستند.

تبلیغات

“ما در حال تلاش برای رله به جامعه ما است که این مهم را به انجام و در حالی که انجام آن بیش از زوم است که به عنوان ایده آل به عنوان یک فرد جمع ما مسئولیت داریم که تقریبا به سند این” او گفت:. “ما در حال رفتن به می خواهید به یاد داشته باشید این در سال آینده و 100 سال از هم اکنون که این اتفاق افتاده است.”

بسیاری از یهودیان ارتدوکس را انتخاب و به عضویت مجازی seders که می تواند به معنای گذراندن تعطیلات در تنهایی. از خاخامی شورای آمریکا یک ارتدوکس خاخامی سازمان با صدور اطلاعیه و هشدار داد که احساس انزوای اجتماعی می تواند به افزایش طول روز از تعطیلات که در آن ناظر یهودیان نمی با استفاده از تلفن یا سایر اشکال ارتباطات الکترونیکی و آموزش کسانی که ممکن است به نام کسی که دچار زوال ذهنی به ترک گوشی خود را در. ارزش یهودیت مکان در حفظ زندگی آن گفت: نیاز جامعه به عمل در راه غیر این صورت ممنوع است.

“این نمونه چیزی که به تماس یک خاخام در تعطیلات, اما اگر شما احساس می کنید شما نمی توانید مدیریت و یا می ترسم اگر با شما تماس من پاسخ خواهد گفت:” خاخام جیسون وینر از کنست اسرائیل کنیسه در پیکو-رابرتسون.

راشل Olshin 24 ساله نویسنده و پاره وقت عبری معلم در پیکو-رابرتسون همواره ملاقات با عید پسح پیش بینی بزرگ. او را دوست دارد تمرکز خود را بر داستان سرایی و صرف خواهد آن را با خانواده اش در تینک, N. J., اگر نه برای ویروس.

در حال حاضر او می تواند مشاهده اولین seder با او هم اتاقی و دوم توسط خودش.

“من خوشحال هستم در مورد آن,” او گفت:. “من از دست خانواده من اما با اعداد طرح ریزی و همه چیز را در این نوع به نظر می رسد مانند بسیاری از مسائل ما صرف فصح به تنهایی.”

تبلیغات

او به یاد می آورد لحظه ای در عید فصح داستان زمانی که یهودیان مشخص شده شان را با خون از یک قربانی کردن حیوانات به عنوان یک نشانه آن است که خدا باید به تصویب بیش از خانه خود را هنگامی که قتل firstborns از مصریان. آن زمان از عدم قطعیت است که نیز تا به حال یک حس بالقوه برای آنچه که می تواند به دنبال او گفت:.

“لحظه ای که از بیم و هراس و چه اتفاقی خواهد افتاد بعدی این چیزی است که من قطعا احساس این روزها,” او گفت:. “من قصد ندارم به آن عجله. من را ببینید که در آن Haggadah به من طول می کشد.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im