بزرگنمایی این تصویر

صدف برای فروش در تای پو بازار در هنگ کنگ در ژانویه 29. بسیاری از مشتریان به این بازار برای خرید غذاهای زنده است. Jason Beaubien/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Jason Beaubien/NPR

“مرطوب بازار” در ووهان چین ابتلا به سرزنش به عنوان منبع احتمالی از زمان شیوع کروناویروس که در سراسر جهان است.

بیمارانی که آمد با بیماری در پایان دسامبر تمام اتصالات به هونان غذاهای دریایی بازار در ووهان چین است. مجموعه ای از اصطبل فروش ماهی زنده و گوشت حیوانات وحشی شناخته شده است در منطقه به عنوان یک “مرطوب بازار است.” محققان بر این باورند که ویروس جدید احتمالا جهش یافته از coronavirus شایع در حیوانات و شروع به پریدن کرد بیش به انسان در ووهان بازار.

من بازدید تای پو, مرطوب در بازار هنگ کنگ و این کاملا واضح است که چرا اصطلاح “مرطوب” استفاده شده است. ماهی زنده در باز وان چلپ چلوپ آب در سراسر زمین. کانتر از اصطبل ها با خون قرمز به عنوان ماهی سوخته و filleted درست در مقابل مشتریان ، لاک پشت ها و سخت پوستان صعود بیش از هر یک از دیگر در جعبه. ذوب یخ می افزاید: به لجن در کف. وجود دارد مقدار زیادی از آب و خون و فلس ماهی و مرغ و احشاء. چیزهایی هستند ،

صحنه هایی از Shekou مرطوب ‘بازار’ در شنژن چین

در تای پو بازار یک زن اجرا می شود که صدف غرفه — او فقط می خواهد به نام او به عنوان خانم وانگ — می گوید: مردم سرزنش مرطوب بازار برای گسترش بیماری است. اما او می گوید که منصفانه نیست. فقط در مورد هر کس دیگری در بازار است. وانگ پوشیدن فولاد ماسک صورت به دلیل شیوع کروناویروس. او شنیده ام در مورد ارتباط بین مرطوب بازار در ووهان چین و coronavirus اما فکر نمی کند چیزی شبیه به آن اتفاق می افتد در هنگ کنگ است.

“این خیلی تمیز کننده در هنگ کنگ بازار. آن را بسیار متفاوت از آنچه اتفاق می افتد در سرزمین اصلی چین,” او می گوید. “وقتی که من رفتن به سرزمین اصلی چین و من در تلاش برای خوردن چیزی من نگران چه در مواد غذایی است.”

در ضمن این نوع از بازار است و نه فقط یک پدیده است. وجود بازارهای مشابه در سراسر جهان — مکان های که در آن ماهی و مرغ و دیگر حیوانات در حال ذبح و butchered مناسب در محل.

اما محققان از بیماری های زئونوز — بیماری هایی که پرش از حیوانات به انسان – با دقت اشاره کردن و مرطوب در بازار سرزمین اصلی چین به عنوان به خصوص مشکل به چند دلیل. اول این بازار اغلب بسیاری از انواع مختلف از حیوانات وحشی, برخی اهلی اما نه لزوما بومی که بخشی از آسیا است. استرس اسارت در این آشفته بازار ضعیف حیوانات’ سیستم ایمنی بدن و ایجاد یک محیط که در آن ویروس ها از گونه های مختلف می تواند ممزوج مبادله بیت از کد ژنتیکی خود را گسترش دهند و از گونه ای به گونه دیگر با توجه به زیست شناس کوین الیول, معاون رئیس جمهور برای تحقیق در EcoHealth داد. وقتی اتفاق می افتد که گاهی اوقات یک گونه جدید حیوانی ویروس می شود یک جای پا در انسان و شیوع مانند این زمان coronavirus فوران.

تای پو در بازار هنگ کنگ می کند برخی از حیوانات زنده در کنار غذاهای دریایی اما انتخاب است و نه خسته کننده نسبت به عجیب و غریب مجموعه ای از مارها پستانداران و پرندگان در ارائه در برخی از بازارها در سرزمین اصلی چین است. آنها شناخته شده است به فروش حیوانات مانند هیمالیا نخل civets راکون سگ و گراز وحشی و cobras.

تنها پرندگان زنده در تای پو جوجه ها که نگه داشته پشت butchered گوشت خوک بخش از بازار است.

چان شو چانگ شده است فروش مرغ در اینجا برای بیش از 10 سال است. او می گوید: کسب و کار واقعا خوب در حال حاضر به دلیل قیمت گوشت خوک — اصلی خود رقابت — از طریق سقف. گوشت خوک است در تامین کوتاه مدت با توجه به تجارت تنش بین چین و ایالات متحده و در اخیر جلسه از آنفولانزای خوکی.

بزرگنمایی این تصویر

مرغ برای فروش در تای پو بازار در هنگ کنگ است. مشتریان می گویند که خرید گوشت مرغ که در حال ذبح در نقطه باعث می شود آنها احساس می کنید که آنها در حال گرفتن گوشت تازه و سالم پرندگان. Jason Beaubien/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Jason Beaubien/NPR

بنابراین مردم در حال خرید مطلب مرغ. مشتریان می توانند انتخاب یک پرنده زندگی می کنند از چانگ قفس. چانگ می کشد و آنها را با پای خود نگه می دارد و آنها را به صورت وارونه نشان دادن خاموش خود را چاق و چله سینه. اگر مشتری با پرنده چانگ قرار می دهد پلاستیکی تگ با یک عدد مرغ ، او می دهد مشتری را مطابق با, برچسب, مرتب کردن بر اساس مانند یک کت را بررسی کنید. پانزده دقیقه بعد خریداران می توانید به عقب می آیند و انتخاب کنید تا گوشت مرغ.

چانگ می گوید او و همکارانش انجام بهترین خود را به نگه داشتن منطقه پاک. آنها را بشویید پایین اصطبل به طور منظم و ضد عفونی کردن کانتر برای جلوگیری از گسترش میکروب ها.

چانگ اما یکی از معدود افراد در بازار است که با پوشیدن یک ماسک صورت. ماسک صورت تبدیل شده اند بسیار شایع در هنگ کنگ پس از coronavirus شیوع آغاز شده است که در داروخانه ها در سراسر شهر به فروش می رسد آنها.

چانگ می گوید او نمی ترسم از این کروناویروس جدید. او همیشه خود را سالانه واکسن آنفولانزا بنابراین او معتقد است که او را به محافظت در برابر این بیماری حتی اگر دانشمندان می گویند این واکسن آنفولانزا را ندارد و محافظت از مردم در برابر این کروناویروس جدید.

چانگ می افزاید: با اطمینان که او حتی سیستم ایمنی بدن به سارس — که برای آن نیز وجود دارد هیچ تجاری در دسترس واکسن.

اما او خود را نگه مرغ اصطبل فوق العاده تمیز که مقامات بهداشت عمومی می گویند یکی از گام های مهم در توقف گسترش بیماری است. تا شاید او را به چیزی.

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de