بزرگنمایی این تصویر

آنتونیو باندراس بازیگر اسپانیایی است, عکس های برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد پیشرو جایزه برای درد و شکوه در این فیلم اسپانیایی آکادمی جوایز گویا در مالاگا اسپانیا در ژانویه. 26. مانو فرناندز/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

مانو فرناندز/AP

به عنوان اسکار روش شب روز یکشنبه طرفداران فیلم در حال یادآوری مداوم تنوع مشکل در صنعت فیلم پیش بینی ترین رویداد جوایز: چند نامزد نیست سفید است.

تنها یک فرد از رنگ نامزد دریافت جایزه بود در اقدام دسته بندی ها: سینتیا Erivo برای نقش خود را به عنوان Harriet Tubman در biopic هریت.

برخی از رسانه ها نیز اشاره به یکی دیگر از بازیگر به عنوان یک استثنا به #OscarsSoWhite معضل: رسانه ها به نام آنتونیو باندراس, نامزد دریافت جایزه برای بهترین بازیگر نقش اول مرد برای نقش خود در پدرو آلمودوار را درد و شکوهیک بازیگر از رنگ.

نکته این است که باندراس از مالاگا, اسپانیا می کند و شناسایی به عنوان یک فرد از رنگ. وجود دارد nonwhite اسپانیایی, افراد, اما این مورد نیست برای او.

در مصاحبه با Univision را خورخه راموس در ماه ژانویه باندراس خواسته شد در مورد اختلاف است. او دست هایش را و گفت که او ترجیح می دهد آن را با کمی طنز.

“من نمی دانم آنچه من هستم” او گفت: راموس. “وقتی که من رفته ام به آمریکا من خودم در نظر گرفته لاتین, زیرا کسانی هستند که مردم من را در ارتباط با اکثر.”

باندراس و سپس به یاد می آورد پر کردن یک فرم رسمی در آمریکا: زمانی که او رفت و به بررسی جعبه برای “سفید” در مسابقه به او گفته شد که اشتباه بود که او در اسپانیایی.

“من گفت:, اسپانیایی نیست و در واقع یک مسابقه’ ” باندراس گفت: راموس اما او رفت جلوتر و بررسی اسپانیایی جعبه. “خوشحالم به اسپانیایی, اسپانیایی, لاتین, و اگر من یک فرد از رنگ و سپس من یک فرد رنگ است.”

این ایده که باندراس سفید اروپایی ممکن است واضح به بسیاری از افراد به خصوص کسانی که در Latinx جامعه, اما, این اولین بار نیست سفید اسپانیولی اشاره شده است در ایالات متحده آمریکا به عنوان یک “فرد از رنگ” یا Latinx.

پس از همه اسپانیایی ها از لحاظ فنی در نظر گرفته هیسپانیک ایالات متحده سرشماری تعریف می کند که در اصطلاح به عنوان “یک فرد مکزیکی پورتوریکو جنوبی یا آمریکای مرکزی و یا دیگر اسپانیایی فرهنگ یا منشاء بدون در نظر گرفتن مسابقه.”

و Latinx یک جنسیتی فراگیر تنوع لاتین/آمریکای لاتین که به طور کلی شامل هر فرد آمریکایی لاتین تبار.

باندراس اغلب گرفته شده در آمریکای لاتین نقش در فیلم از جمله مکزیک mariachi قاتل در رابرت رودریگز Desperado.

یک فرد از رنگ ؟

پس از این آکادمی اعلام کرد در ماه گذشته, سایت خبری مهلت نوشت که اقدام به دسته بندی “بودند تحت سلطه سفید بازیگران با آنتونیو باندراس بودن تنها فرد از رنگ” و بعد از آن به tweeting که “تنها دو بازیگر از رنگ نامزد شدند در بازیگری دسته.” انتشار در نهایت حذف هر دو دیدگاه اگر چه نسخه های قبلی این مقاله که در سایت های دیگر.

غرور نمایشگاه نوشت — و در نهایت حذف شده — که “در حالی که اسپانیایی ها نه از لحاظ فنی در نظر گرفته مردم از رنگ آن باید اشاره کرد” که باندراس نیز نامزد شده است.

و مهر در ابتدا با اشاره به باندراس و Erivo به عنوان تنها “نه سفید” بازیگران نامزد شده است. اخبار آژانس بعد از تصحیح اشتباه اما برخی از نشریات در حال حاضر اجرا با نسخه اصلی است.

واکنش در اسپانیا بوده است شدید.

رسانه های اسپانیایی pounced روی کلمه انتخاب است. برخی از نشریات را متهم کرد که ایالات متحده از “پوچ وسواس” با مسابقه. دیگران انتقاد هالیوود و گفت که آن را “مناسب” به نظر باندراس یک فرد از رنگ به نظر می رسد متنوع تر است.

به چیزهایی بیشتر گیج کننده رسانه های اسپانیایی ترجمه “فرد از رنگ” به معنای واقعی کلمه — شخصیت de رنگ — یک عبارت است که در اسپانیا استفاده نمی شود در همان راه به عنوان در ایالات متحده در حالی که های مختلف کشورهای اسپانیایی زبان باید تغییرات مفهوم در اسپانیا اصطلاح شخصیت racializada است که معمولا به جای استفاده می شود.

به بسیاری از اسپانیایی ها’, گوش, شخصیت ده رنگ ساخته شده است آن را صدا مانند آمریکایی ها شد و گفت باندراس سیاه بود. کاربران توییتر ساخته شده جوک در مورد اصطلاح و گفت باندراس است که یک فرد از رنگ — رنگ سفید.

قرار دادن زبان اسپانیایی در همان جعبه

اما دیگران فکر اصطلاح توهین آمیز و نام آن را نژادپرستانه.

خوان پدرو سانچز 25 ساله زندگی می کند که در مادرید و وزن در توییتر بحث انتقاد از کسانی که پاسخ منفی گفت: مفهوم نژاد و قومیت متفاوت است با توجه به جایی که شما هستند. او گفت: اسپانیایی ها تمام شد خیلی سریع به اشاره است که آنها سفید است.

“بسیاری از مردم در اسپانیا ناراحت هستند اگر دیگران اشتباه آنها را برای آمریکای لاتین اسپانیایی ها به دلیل دیدن Latinos به عنوان مردم رنگ و آنها نمی خواهند به ارتباط با آن” سانچز می گوید NPR.

او می گوید این سردرگمی اتفاق می افتد اغلب به اسپانیایی, سفر خارج, کشور اسپانیا. او آن را تجربه اول وقتی که او صرف تابستان در شیکاگو در سال 2017.

“این یک مشکل غالب را در آنها قرار داده اسپانیایی ها در همان جعبه به عنوان Latinos می گوید:” سانچز. “آنچه مرا ناراحت می کند این است که نمی شود به عنوان یک فرد از رنگ اما مردم چشم پوشی است که اسپانیا در یک نشین کشور است. آن را پاک می کند که از تاریخ است.”

وجود دارد یکی دیگر از بخشی از تاریخ است که گاهی نادیده گرفته شده است. سفیدی در اسپانیا به خودی خود پیچیده است. شده اند وجود دارد در طول تاریخ جوامع به حاشیه رانده شده و از جمله مردم با رم یا شمال آفریقا و نسب که اغلب در نظر گرفته nonwhite. در زمان در تاریخ بسیاری از اسپانیایی ها نیز مانند احساس “دیگر” در اروپا است.

نه فقط در مورد زبان

اسپانیایی-سخنرانان انواع پس زمینه. بسیاری از مردم دارای برچسب هیسپانیک همچنین شناسایی به عنوان سفید, سیاه, خاورمیانه, بومیان یا آسیایی یا هر ترکیبی از این. اما بسیاری از اسپانیایی و Latinx مردم نمی اسپانیایی صحبت می کنند.

سردرگمی در اطراف برچسب می تواند منجر مردم را به فرض کسی شناسایی به عنوان Latinx و یا به عنوان یک فرد از رنگ به سادگی از آنجا که اسپانیایی زبان مادری خود را با توجه به جامعه شناس جنیفر جونز در دانشگاه ایلینوی.

“وجود دارد فقط یک فرض است که هر کسی که صحبت می کند به زبان اسپانیایی است از برخی زمینه می گوید:” جونز. “من فکر می کنم وجود دارد این لغزش که اتفاق افتاده از ابتدای اختراع این اصطلاح اسپانیایی رده بود که در درجه اول درک بسیاری از مردمی که در مورد زبان و کمتر در مورد کشور مبدا.”

جونز می گوید: یک دلیل وجود دارد اصطلاح اسپانیایی بسیار مبهم است. هنگامی که آن را برای اولین بار معرفی شد به سرشماری ایالات متحده در سال 1980 ایده این بود که به عنوان فراگیر و همه جانبه به عنوان ممکن است به طوری که برای هر ترک گروه. قبل از سال 1980 مردم آمریکای لاتین تبار بودند با برچسب سفید توسط دولت ایالات متحده — اما گروه بندی با سفیده وجود دارد چند آمار در Latinx جامعه و در نتیجه هیچ راهی برای دانستن اینکه چه چیزی نگرانی های خود را و نیازهای شد.

“وجود ندارد بسیاری از اجماع در مورد آنچه در آن به معنای اسپانیایی در وهله اول و پس از [آن لابی برای مدت ایجاد می شود] بودند نوع تمایلی به خیلی پارامترهای مشخص در اطراف که می گوید:” جونز. “اما آنها متوجه شدم قدرت در اعداد قادر به ادعا می کند به دولت از لحاظ منابع و پشتیبانی برای ایجاد یک رای گیری بلوک و به پرونده های حقوقی در اطراف این نوع از مسائل. به طوری که آنها مرتب با هم متحد را به عنوان یک راه برای درخواست یک دسته.”

زبانی شناس Jonathan رزا در دانشگاه استنفورد می گوید: این دقیقا به این دلیل فراگیر زبان که مردم از اسپانیا هم اکنون می توانید استراتژیک دسترسی خاص سیاسی و اقتصادی بازار و بهره مندی از ابهام در تعریف اسپانیایی.

“مردم جنگیدند واقعا سخت به این دسته بندی ها و یا به رسمیت شناختن ممکن است به صورت هنری یا ورزشی و یا فکری دلاوری” رزا می گوید. “و من فکر می کنم وجود دارد نگرانی مشروع وقتی کسی نیست که در ارتباط با نوع سابقه حاشیه نشینی و محرومیت … است که با بهره گیری.”

لاتین موسیقی ؟

بزرگنمایی این تصویر

رسلیا برنده بهترین لاتینا, سنگ, شهری یا جایگزین آلبوم جایزه برای El Mal Quererبه شمار در اتاق مطبوعات در طول 62 Annual Grammy Awards در مرکز استیپلز در Jan. 26 در لس آنجلس. Alberto E. Rodriguez/گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Alberto E. Rodriguez/گتی ایماژ

او به عنوان مثال از فلامنکو اسپانیایی-دام خواننده رسلیا که برنده های مختلف Latin music awards پس از زندگی حرفه ای خود را در زمان خاموش بین المللی در اواخر سال 2018: یک MTV جایزه بهترین پورنو لاتین, ویدئو, پنج, Latin Grammys و فقط در ماه گذشته یک جایزه گرمی برای بهترین لاتینا, سنگ, شهری یا جایگزین آلبوم.

“او سپس به پایان می رسد تا یک نشانه ای از این واقعا سخت لایه اشکال از حاشیه نشینی که در آن نه تنها وجود دارد تنها یک دسته [برای Latinx موسیقی] اما تنها کسی که می تواند مفتخر است که در آن دسته نیست حتی در ارتباط با تجربه است که آن دسته که گفته می شود ایجاد شده به رسمیت می گوید:” رزا.

اما این تجربه می تواند سخت به تعریف. حتی در Latinx جامعه خود مردم صورت انواع مختلف به حاشیه رانده است. وجود دارد بسیاری از عوامل در بازی از جمله نژاد و طبقه اجتماعی و اقتصادی و یا در سطح آموزش و پرورش. سفید طبقه متوسط فرد را از شیلی ممکن است درمان متفاوت در آمریکا از یک طبقه کارگر فرد از ال سالوادور با بومی ریشه.

“چیزهایی که باید پیچیده”

و پس از آن وجود دارد تجارب مختلف بین مهاجران جدید و Latinx مردم در آمریکا متولد شده اند و یا که خانواده شده اند متحده-جانبی برای نسل های. بیشتر چه از لحاظ اسپانیایی و Latinx بارها نوسان شامل یا حذف جوامع مختلف و ملیت.

به عنوان باندراس یادداشت در ایالات متحده اسپانیایی ها در نظر گرفته اسپانیایی. که ممکن است معنی است که آنها دریافت درمان مشابه به کسانی که در Latinx جامعه است.

در رزا مشخصات است که نه به عنوان یک مشکل به عنوان خطر مشرف اسپانیا تاریخ colonialization.

“مردم می گویند شما در حال ساخت چیزهای پیچیده تر است اما همه چیز نیاز به پیچیده می گوید:” رزا. “من فقط نگران هستند که ما تا پایان مسطح کردن تاریخچه. هدف من در اینجا این است که به پلیس Latinidad [Latinness],” او می گوید: “هدف من این است که برای جلب توجه به این قدرت پویایی است.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

ایندکسر