که امریکا به ماه ؟ همکاری بعید است از یهودی و سابق نازی دانشمندان و مهندسین

در روز های اولیه از آمریکا برنامه فضایی دو مرد ملاقات بیش از یک بطری Jack daniel’s در یونجه-Adams هتل در سراسر خیابان را از کاخ سفید است.

آن شد و در حدود سال 1959 زمانی که آینده آمریکا را جوان برنامه فضایی تیره توسط فن آوری اختلافات.

در یک طرف بطری ورنر فون براون مهندسی نابغه که توسعه یافته بود اولین موشک بالستیک برای آدولف هیتلر در طول جنگ جهانی دوم است. او تا به حال یک بار شده است یک عضو از هیتلر Schutzstaffel یا اس اس اما در حال حاضر فرار ناسا در مرکز پروازهای فضایی مارشال در هانتسویل علا.

la-na-nasa-jews-and-nazis.02.JPG

ابراهیم سیلوراستاین چپ و ورنر فون براون در یک پرواز فضایی جلسه کمیته در سال 1958 در Lewis مرکز تحقیقات در کلیولند.

(ناسا)

تبلیغات

در طرف دیگر بود ابراهیم سیلوراستاین که تا به حال رشد در یک فقیر خانواده یهودی در ایندیانا است. او ناسا فضا پرواز رئیس و بعدها مدیر ناسا در Lewis مرکز تحقیقات در کلیولند.

یکی سابق نازی ها یک آمریکایی یهودی. کمی بیش از یک دهه آنها را از هم جدا از هولوکاست.

بلندی قبل از اینکه دو نفر از بالای آمریکا موشک مهندسین بودند بسیاری از بحرانی تصمیم گیری از جمله چه نوع از سوخت مورد نیاز خواهد بود به پرواز فضانوردان به ماه.

فون براون می خواستم مراحل دوم و سوم توانا Saturn V موشک مجهز می شود (نفت سفید سوخت او درک از روز خود را در آلمان. وجود او چراغ توسعه الکل سوخت V-2 موشک که بمباران لندن است.

سیلوراستاین حال هدایت تحقیقات در لوئیس در هیدروژن مایع بسیار قوی تر سوخت است که هرگز مورد استفاده در موشک قبل از. او مطمئن بود که چنین فن آوری جهش لازم بود برای مدت طولانی قمری سفر.

ناظر بعد به یاد می آورد مردان اندازه هر یک از دیگر مانند “عنکبوت.” دو ملت را مهم ترین موشک کارشناسان قفل شده بودند در یک ویژگی های اختلاف از اهمیت زیادی برخوردار است که حول یک محتاط در مقابل پررنگ مهندسی رویکرد به آینده سفر به فضا. گسترده خود را شخصی تفاوت بودند کنار گذارده.

تبلیغات

Signed photographic print of a Saturn 5 launch

ورنر فون براون در برابر ابراهیم سیلوراستاین ترویجی برای هیدروژن-طراحی موتورهای موشک در زحل اما بعدها اذعان کرد یهودی او همکار بود راست و ارسال به امضا توجه داشته باشید پس از پرتاب موفقیت آمیز در سال 1967.

( ناسا)

زمانی که برای اولین بار زحل با هیدروژن-طراحی مراحل تست شده در Nov. 9, 1967, فون براون با ارسال یک عکس از راه اندازی با یک دست نوشته توجه داشته باشید: “به دکتر آبه سیلوراستاین که کار پیشگام در هیدروژن مایع تکنولوژی هموار راه را برای امروز موفقیت — ورنر فون براون.”

همکاری بین فون براون و سیلوراستاین منحصر به فرد نیست. در طول برنامه آپولو که فرود آمد آمریکایی ها در ماه شش بار بین سال 1969 و 1972 ناسا پر شد با هر دو دانشمندان یهودی و یک گروه بزرگی از آلمانی هایی که کار کرده بود برای هیتلر قبل و در طول جنگ جهانی دوم است. رژیم نازی شده بود اختصاص داده شده به نابودی یهودیان است. که دو گروه قادر به کار در کنار هم نشان می دهد یک سطح آشتی یا حداقل پذیرش است که به نظر می رسد نزدیک و جور امروز زود رنج اجتماعی و سیاسی.

آپولو-عصر مهندسین فضای مورخان مهندسین کودکان, مذهبی رهبران و تحلیلگران سیاسی می گویند آرام همکاری بود بر اساس فکری احترام و اعتقاد به رستگاری و همکاری جعلی برای ملت بهره مند شوند.
آن دورانی که قضاوت اخلاقی در زمان صندلی عقب به عمیق برگزار شد و تعهد به آینده سفر به فضا و حمایت از ملی اهداف است.

کودکان از هر دو آلمانی ها و یهودیان می گویند هرگز وجود هر گونه بحث در خانه مورد خشم و یا تعصب. به جای پدر و مادر خود بودند لیزر-با تمرکز بر چالش های به یاد ماندنی از ماموریت ماه. ناسا سوابق تاریخی همان داستان.

آن را کمک به یک کمی شوخ طبعی بیش از حد.

“پدرم گفت: ناسا ساخته شده توسط یهودیان نازی ها و hillbillies” به یاد می آورد روبن Slone پسر مهندس ناسا هنری Slone عضو کلیولند جامعه یهودی.

داستان از این همکاری به ندرت اگر در همه, نوشته شده در مورد فضای مورخان می گویند هر چند بسیار نوشته شده است در مورد دانشمندان آلمانی و برخی از مورد های مختلف دانشمندان یهودی.

German scientists at Ft. Bliss

پس از تسلیم شدن به نیروهای ایالات متحده در پایان جنگ جهانی دوم دانشمندان آلمانی و مهندسین فرستاده شدند Ft. سعادت, Texas. آنها با انجام تحقیقات موشکی برای ارتش و بعد از آن نقش کلیدی در برنامه آپولو.

در سال های اخیر تجزیه و تحلیل عمیق تر متمرکز شده امریکا تصمیم به آوردن 125 موشک آلمانی دانشمندان و مهندسین به ایالات متحده آمریکا پس از جنگ جهانی دوم تحت یک سری برنامه تایید شده توسط رئیس جمهور ترومن و با کد نام Operation Paperclip.

تبلیغات

مورخان باید شیرجه زده که تا چه حد آلمانی rocketeers بودند همدست در شرایط بی رحم در یک کارخانه زیرزمینی در نزدیکی نوردهاوزن که تولید V-2 جهان اول دوربرد هدایت موشک های بالستیک.

آن بود که کارکنان با زندانیان از نزدیک Mittelbau-دورا اردوگاه برگزار فرانسوی و بلژیکی مبارزان مقاومت همراه با روس ها و قطب و دیگر اسلاوها با توجه به اسمیتسونیان ارشد متصدی مایکل Neufeld پیشرو نویسنده در این دانشمندان آلمانی.

کارخانه کنترل می شد توسط نازی تسلیحات وزارت و اس اس سازمان شبه نظامی Neufeld گفت: اما تعدادی از V-2 مهندسین حداقل شاهد رفتارهای غیر انسانی که منجر به مرگ حدود 20,000 زندانیان.

آگاهی از این شرایط وجود ندارد و دخالت نمی خواهد تشکیل جنایات جنگی گفت: الی روزنبام وزارت دادگستری را دیرین نازی شکارچی. اما در برخی موارد مقامات نظامی ایالات متحده انجام یک کار ضعیف از بررسی دانشمندان آلمانی, او گفت:.

خیلی از تاریخ این کارخانه زیرزمینی برگزار شد راز از آمریکا تا 1970s. ارتش ایالات متحده تصمیم گرفت از آن حیاتی برای امنیت ملی به بی سر و صدا جذب دانشمندان آلمانی بر اساس ترس است که رهبر اتحاد جماهیر شوروی جوزف استالین را توسعه موشک دوربرد با کلاهک اتمی برای اولین بار و استفاده از آنها پیشگیرانه در برابر غرب است. یک چیز هم متحد بسیاری از ناسا یهودیان و آلمان: متقابل نفرت از کمونیسم.

وجود دارد که توافق همکاری بین آلمانی ها و یهودیان ضروری بود به آپولو فرود ماه و خیلی از ایالات متحده بازدارنده هسته ای.

“آن است که 100 ٪ درست است” گفت: Brian Odom مورخ در مرکز پروازهای فضایی مارشال.

Charles Bolden aboard the space shuttle Discovery

چارلز بولدن فرمان 60 شاتل فضایی پرواز در سال 1994 روی کشف. این ماموریت شامل یک فضانورد.

(ناسا)

چنین همکاری بدون دیوانگی “غیر ممکن خواهد بود امروز گفت:” چارلز بولدن رییس ناسا مدیر فضانورد و سپاه تفنگداران دریایی محسوب می شود.

بولدن گفت: او می تواند مربوط به چگونه یهودیان احساس می شود. او به یاد می آورد زمانی که ناسا خواسته او را به فرماندهی مشترک ماموریت شاتل فضایی در سال 1994 با فضانورد روسی پس از جنگ سرد است.

تبلیغات

“من گفت:” من نه پرواز با هر لعنت روس,'” بولدن به یاد می آورد. “‘من یک دریایی و من آموزش دیده تمام زندگی من به آنها را بکشند و آنها را به انجام همان.'”

اما او کوتاه آمد زمانی که او ملاقات روسی خود شریک و آنها مادام العمر تبدیل شد. هنوز بولدن یک آفریقایی آمریکایی از ایالت کارولینای جنوبی بود پرسید: می تواند او را ساخته اند یک شبیه جهش به کار با یک عضو سابق Ku Klux Klan?

پس از یک مکث طولانی گفت: “من امیدوارم که این خواهد بود که من خواهد بود به اندازه کافی بزرگ برای دیدن چه نوع از شخص آنها در حال حاضر و اجازه دهید را ببینید اگر ما می تواند ایجاد نوعی از اشتراک بین ما. که ممکن است یک تفاوت.

“من مطمئن هستم که آنچه که اتفاق افتاده با آبه سیلوراستاین و [دیگر] یهودی ها” بولدن اضافه شده است. “ما در حال قرار دادن آنچه که خوب است برای این کشور پیش از هر چیز شخصی است. من تقریبا قطعی ما نمی بینیم که امروز.”

این بار صدها نفر از صفحات آپولو ناسا اسناد و ده ها تن از تاریخ شفاهی توسط آلمانی ها و یهودیان و مصاحبه با کودکان از مهندسین به درک این که چگونه این دو گروه تعامل در یکی از بزرگترین دستاوردهای فنی در تاریخ است.

تا مطمئن شوید که برخی بر این باورند Operation Paperclip بود از نظر اخلاقی آلوده.

“چگونه می تواند احتمالا از آن بود که این افراد استفاده می شود که برده کار به اینجا آمد و پرسید:” خاخام آبراهام کوپر مدیر عمل اجتماعی در مرکز سیمون ویزنتال. “این یک سیاست واقعگرایانه چیز. اگر ما نمی گرفتن آنها از طرف دیگر خواهد بود. اما قیمت به پرداخت هزینه برای بشریت هنگامی که شما را به این نوع از تصمیم گیری. به عنوان یک یهودی من سوء ظن.”

روزنبام که زد وزارت دادگستری از بررسی های خاص که تحت تعقیب جنایات جنگی طول می کشد مشابه ایستاده: “همه آنها تا به حال برخی از مسئولیت این سوء استفاده از زندانیان اردوگاه های کار و بیگاری مورد استفاده در کارخانه.”

بسیاری از فضای فن می خواهید هیچ بخشی از بازنگری آپولو برنامه با این استدلال که آن را دوران های مختلف و که آلمانی ها شد نمونه آمریکایی است.

475011-la-fi-danny-goldin1-MAM.jpg

سابق ناسا مدیر دانیل گلدین یک یهودی مهندس هوا فضا از نیویورک گفت که او با حمایت گنجاندن موشک آلمانی مهندسین در برنامه آپولو.

(Mel Melcon / لس آنجلس تایمز)

تبلیغات

“نه به آنها را به ارمغان آورد بیش از اند به جرم” گفت: Daniel گلدین یک یهودی مهندس از نیویورک شد که طولانی ترین خدمت مدیر در NASA history. “شما می توانید جزمی در مورد آن, اما جنگ سرد می توانست به پایان رسید جهان است.”

در سطح شخصی Goldin تلاش خود را در اولین برخورد با آلمانی ها.

او عضو ناسا در مرکز کلیولند تحت سیلوراستاین شد و مدافع اولیه برقی-مجهز به موتور موشک. در سال 1963 او با جهان را مهمترین, متخصص در زمینه, آلمانی هدایتکننده پرتابه یا موشک ارنست Stuhlinger.

“من تا به حال به مبارزه با غرایز من,” او گفت:. “این برای اولین بار در آلمان صحبت کردم. اینجا بود که پدر الکتریکی نیروی محرکه و من فقط یک بچه است. شب قبل من کاملا عصبی است.”

پس از جلسه Stuhlinger او به یاد می آورد او را به عنوان “بسیار ملایم و هوشمند است.”

تعاملات بین فون براون و سیلوراستاین شد و در یک سطح بسیار بالاتر و بهترین مستند در سابقه تاریخی اما مشابه روابط معمولی در سراسر ناسا صفوف.

“پدر و بخشی از جنگ جهانی دوم نسل که احساس کردند که آن را برای خوب بیشتر از این کشور گفت:” روبن Slone که یک مهندس تبدیل شد پس از پدرش هنری او را متقاعد به اجتناب از مدرسه قانون است. “او ساخته شده و نور از آن. من مطمئن هستم که او ناراحت کننده با آن پدرم را دیدم آن را به عنوان یک وظیفه مقدس.”

آلمانی ها آورده شده است در امواج در اواسط تا اواخر 1940s به کار در ارتش موشک بالستیک آژانس در Ft. سعادت متروک پچ تگزاس کویر و سپس به ارتش Redstone آرسنال در هانتسویل که در آن به کمک آنها پایونیر آمریکا اوایل موشک های بالستیک از جمله Redstone و مشتری است. آنها انتقال به ناسا که در آن ایجاد شد و در سال 1958.

هانتسویل بود فقیر تفکیک شهرستان تنها با یک مشروب فروشی بود که یک درب برای کاربران و دیگری برای سیاه مراجعان به یاد می آورد شرمن Mullin که مشغول به کار در هانتسویل در اواخر دهه 1950 و بعدها رئیس top secret لاکهید مارتین مرداب با این نسخهها کار در جنوب کالیفرنیا.

“وجود دارد در واقع چهار گروه در هانتسویل — محلی سفید پوستان از سیاه پوستان آلمانی ها و همه از خارج از شهر که در نظر گرفته شد یانکی ها” Mullin گفت. یک مرد سفید پوست از جنوب کالیفرنیا او به گذشته ، “هیچ یک از گروه های مخلوط. یک یانکی نمی تواند یک تاریخ را با یک بانوی جوان در آن شهر است.”

تبلیغات

آلمانی ها حل و فصل با هم در یک محله که مردم محلی به شدت لقب “Kraut هیل” با توجه به Odom, the Marshall مورخ. بسیاری از آنها را کشت در موسیقی کلاسیک و ادبیات برخی از اشراف خود را در پس زمینه و کاملا چند تا به حال دکتری از بهترین دانشگاه ها در اروپا است.

این خانواده آلمانی جعلی خود را نزدیک انجمن, تاسیس یک کلیسای لوتری ساختمان مبلمان در خانه خود مغازه نجاری و جشن تعطیلات با هم. همه حساب آنها سخت کار می کرد برای جذب, به دست آوردن تابعیت حمایت از ایجاد یک هانتسویل سمفونی و هل دادن موفقیت برای یک دانشگاه آلاباما مهندسی پردیس در هانتسویل. فون براون دستور خود با وجود ضعیف خود را به زبان انگلیسی هرگز به آلمانی صحبت می کنند زمانی که دیگران در اطراف بودند.

“آنها خیلی ممنون که این فرصت را برای آمدن به این کشور گفت:” هایدی وبر ذغال سنگ, دختر, هدایت و کنترل مهندس فریتز وبر و غیر رسمی بایگان از آلمانی ها.

اواخر 1950s Von Braun حال تبدیل شدن به یک آمریکایی احساس ظاهر شدن در اصلی مجله را پوشش می دهد و به ویژه در دیزنی تلویزیون را نشان می دهد به عنوان یک نگر فضای جادوگر. او یکی از پیشرو, صدای, سوخت رسانی عمومی شور و شوق برای فضا است. خود نازی ها پس زمینه به ندرت اگر تا کنون ذکر شده است.

مانند بسیاری از دانشمندان آلمانی او حفظ تشریفات بود که گاهی اوقات خارج از سنکرون با فرهنگ آمریکایی است.

Slone یهودی مهندس در کلیولند گفت: او پسر روبن که زمانی که فون براون به اتاق راه می رفت همه کاربر مهندسین مجبور به ایستادن در توجه.

به آلمانی ها, عناوین مهم بودند.

در یک مهمانی در سال 1960 یک شگفت زده مهندس آمریکایی خواسته فون براون را در دست راست مرد ابرهارد ریس “آیا شما معنی است که شما مشغول به کار با هم برای هر آنچه در آن است 20 سال شما بوده ام در تماس تلفنی با دکتر فون براون این همه وقت؟”

“اوه نه!” ریس پاسخ داده است. “من همیشه او را به نام آقای Doktor Von Braun.”

فون براون است که قطعا بهترین و شناخته شده از دانشمندان آلمانی, اما آنها تقریبا هر کلیدی گروه در مرکز پروازهای فضایی مارشال.

تبلیغات

Kurt Debus زد, راه اندازی سایت, که بعدها تغییر نام مرکز فضایی کندی. ریس بود که فون براون مدیر فنی و موفق شد او را به عنوان مارشال رئیس. آرتور رودلف رئیس Saturn V موشک توسعه است. ورنر کارل Dahm شد یکی از ناسا رئیس aerodynamicists. کنراد داننبرگ معاون مدیر زحل.

“پسر آنها خوب مهندسین گفت:” جرالد گریفین یک پرواز آپولو مدیر و مهندس هوانوردی که بعدها رئیس مرکز فضایی جانسون در هوستون.

در یهودی سمت سیلوراستاین کمک کرد راه اندازی کل انسان در فضا پرواز برنامه قبل از ناسا ایجاد شد و در سال 1958. ابراهیم هایت که فرار کرد, اوکراین با خانواده اش قبل از جنگ جهانی دوم بود یک ستاد برنامه ریزی مدیر. میلتون روزن شد رئیس ناسا علوم ماموریت اداره. جورج کم شد معاون رئیس ناسا, شناخته شده برای حمایت خود را از شجاع 1968 تصمیم به مدار ماه پس از تنها یک انسان تست پرواز آپولو سیستم. لوئیس روزنبلوم شد کلید کارشناس در انرژی. Slone تخصصی در نیروی محرکه است. اروین Zaretsky یکی از کارشناسان برتر جهان در بلبرینگ ماشین آلات و روانکاری.

Marshall Center Director Dr. Wernher Von Braun with Walt Disney

ورنر فون براون با والت دیزنی در طول سفر به مرکز پروازهای فضایی مارشال در سال 1954. در 1950s فون براون مشغول به کار با دیزنی استودیو به عنوان مدیر فنی در ساخت سه فیلم در مورد اکتشافات فضایی.

(ناسا)

در میان مهندسین چند از آن دوران هنوز زنده Zaretsky نمی توانید به یاد بیاورید این موضوع از آلمانیها در پس زمینه در حال بحث در میان یهودیان. “این غیر مادی” او گفت:.

فون براون و سیلوراستاین نمی تواند متفاوت تر شده اند اگر چه هر دو یک فرمانده حضور داشتند و همیشه impeccably لباس می پوشد.

فون براون بود که یک اشراف زاده پروس از بارون. او با حضور در بالا ویژگی های مدارس در پیش از جنگ آلمان است. هر چند او پویا رهبر رویکرد خود را به مهندسی محتاط و محافظه کار است.

فون براون بود که هر دو عضو حزب نازی و یک افسر هیتلر نخبگان و مرگبار اس اس امنیت سازمان موقعیت او احتمالا نمی تواند به نوبه خود بدون از دست دادن شغل خود به عنوان رئیس ارتش آلمان را موشک پژوهش است.

Neufeld خواستار آن فون براون “رگه هایی از amoral فرصت طلبی.” آمریکا تکنولوژی صنعت امروز تحت انتقادهای مشابهی را برای روابط خود را با ظالمانه دولت های خارجی. فون براون مرگ در سال 1977 قبل وزارت دادگستری تحقیقات عمیق تر از آلمانی ها.

سیلوراستاین که پدر و مادر مهاجرت از اروپای شرقی بزرگ شده در یک خانواده بزرگ در ترر هوت, Ind., و با حضور کوچک اما به خوبی در نظر گرفته خصوصی مهندسی وجود دارد.

تبلیغات

او low-profile اما دوست داشتم در کار فنی ترانشه آورده و بلند پروازانه دستور کار برای ناسا — هل دادن برای یک انقلابی نوع موتور موشک و انجام تحقیقات برای رسیدن به آن در این مرکز در کلیولند. آن سیلوراستاین که انتخاب ماه برنامه نام آپولو برای خدای یونانی از نور و موسیقی و خورشید است.

در این جلسه در یونجه-Adams هتل بین فون براون و سیلوراستاین بود به یاد می آورد در یک 153-صفحه مکالمه ضبط شده با سیلوراستاین گرفته در سال 1974 پس از او سمت چپ ناسا. مصاحبه انجام شده توسط جان ارابه مخصوص حمل الوار بود که در هتل اتاق جلسه به عنوان یک عضو از سیلوراستاین فنی کارکنان.

ارابه مخصوص حمل الوار به یاد می آورد کاوش تعاملات دو ویژگی های تیتان. “برای من که یک مثال زیبا از هر احساس دیگر تقریبا مثل عنکبوت مانند یک زن و شوهر از عنکبوت,” او گفت:.

ارابه مخصوص حمل الوار شاید به این دلیل او کار کرده بود تا از نزدیک با سیلوراستاین مطرح “تکرار سوال از دشمنی بین شما و ورنر.”

“وجود دارد هیچ دشمنی,” سیلوراستاین پاسخ داد.

“و شما می توانید این را درک کنید چرا که خود را میراث یهودی و نازی ها حمایت” Sloop مقابله.

“اما که نمی شد — که هرگز,” سیلوراستاین او قطع.

“این امر می تواند غیر طبیعی را برای شما به animosity” Sloop تحت فشار قرار دادند.

“این خواهد بود چرا که من اینکار را غالبا” سیلوراستاین گفت.

در واقع سیلوراستاین گفت که او به نفع آوردن آلمانی ها به ناسا بریزید چرا که “آنها مهم دندانه دار در کسب و کار و آنها را به سمت چپ می شده اند و احمقانه است.”

تبلیغات

ثبت ارز است که شاید تنها یکی است که در آن یک یهودی مهندس به طور مستقیم خطاب ارتباط خود را با آلمانی ها ،

فرزندان چند تن از یهودیان مهندسین می گویند پدران خود را هرگز به آنها صحبت کرد در مورد نفرت یا خشم و اگر آنها گمان آنها ناراحت کننده است.

473304_la-na-pol_apollo-jews-nazis-judy-cook_KM_206.JPG

جودی طبخ دختر ابراهیم سیلوراستاین بود که در میان گروهی از یهودی مهندسین که با کار سابق آلمان موشک مهندسین تحت آدولف هیتلر. پشت طبخ یک عکس از زمین افزایش طول ماه امضا شده توسط همکار مهندسین.

(کرک McKoy / لس آنجلس تایمز)

“او صحبت نمی به طور مستقیم در مورد آن گفت:” جودی طبخ سیلوراستاین دختر. “هنگامی که موضوع بالا آمد شما می توانید بگویید او علاقه آنها است.

“من به خانه آمد یک روز و به او گفت که کسی در مدرسه گفت: ورنر فون براون است سر از ناسا. او به نظر می رسید کمی عصبانی و گفت: “او قطعا نیست.’ اما او بسیار عملی و مراقبت که فضای برنامه موفق نخواهد بود.”

دیوید سیلوراستاین یک پسر و یک مهندس هوا فضا گفت: “من مطمئن هستم که او کاملا علاقه مند هستند از این وضعیت اما او با تمرکز بر روی کاری که در دست. او تسخیر شد در مورد احساسات خود را مگر آن درگیر خانواده اش.”

اگر چه او به عنوان شناخته شده عمیقا معنوی سیلوراستاین بود متعهد یهودی. یک روز او به نام همه یهودیان در Lewis مرکز تحقیقات زن و اعلام کرد که آنها خواهد بود اعضای هیات موسس از یک کنیسه جدید به نام بث اسرائیل و غرب معبد. آن را هنوز هم در خدمت غرب کلیولند جامعه است.

پرسید: چگونه دانشمندان یهودی می تواند کار با آلمانی ها کنیسه رهبر خاخام اینید Lader گفت: “این نشان می دهد پتانسیل برای بخشش. این مهندسین رانده شدند بسیار صادقانه یهودی ارزش به کار برای جامعه است. برای دانشمندان آلمانی این به آنها این فرصت را به نوبه خود کار استفاده می شود برای بد به خوب. آن است رستگاری است.”

علاوه بر این یهودیان به حال برای مقابله با مقدار زیادی از تبعیض در آمریکا است. بسیاری از رفت و به کار در ناسا به طور خاص به این دلیل که آنها مسدود شده و از مشاغل در بخش خصوصی.

به هیچ وجه بودند سیلوراستاین و دیگر یهودیان از ترس به ایستادن برای باورهای خود را. توسط 1960 تاسیس کردند کلیولند شورای شوروی ستیزی با هدف به معرض آزار و اذیت یهودیان شوروی.

تبلیغات

روزنبلوم یکی از کلیدی بنیانگذاران شورای, شد بسیار فعال و دخترش مریم دستگیر شد در اتحاد جماهیر شوروی برای دیدار با یهودی مخالفان فقط پس از سال 1974 اجلاس بین رئیس جمهور نیکسون و رهبران شوروی او به یاد می آورد.

کودکان از مهندسین آلمانی می گویند پدران خود شده اند ناعادلانه مورد قضاوت قرار.

تصویر خود را در زمان ضرب و شتم زمانی که رودلف که زد بسیار موشک ساترن توسعه که افزایش فضانوردان به ماه تحت بررسی توسط نازی شکارچی روزنبام در وزارت دادگستری.

رودلف حال نظارت تولید در نوردهاوزن کارخانه. اتهامات بعدها مطرح شده است که او تا به حال حمایت برای استفاده از اردوگاه کار اجباری. او همچنین متهم شده بود برگشته شور و شوق خود را برای حزب نازی در طول ارتش تحقیقات خود را در پس زمینه. او خود محروم تابعیت ایالات متحده آمریکا در سال 1984 و ارسال به آلمان اگر چه مقامات وجود دارد هرگز او را تحت پیگرد قانونی قرار. درگذشت او در سال 1996.

بسیاری از آلمانی ها فکر می کردم این اشتباه را محکوم رودلف پس از او تا به حال کمک زیادی به آپولو موفقیت است. کودکان قلم زمانی که پدران خود را به نام نازی ها.

“مردم می پرسند در مورد سابقه خانوادگی و آنها می گویند” اوه خدای من پدر شما بود نازی,'” گفت: وبر Collier, دختر فریتز وبر.

Apollo 50: Margrit von Braun

Margrit فون براون بازنشسته و استاد مهندسی و دختر ورنر فون براون صحبت می کند در هانتسویل, Ala., در ماه جولای سال 2019 در طول یک شام سالگرد آپولو 11.

(اریک شولتز)

Margrit von Braun, موشک دختر استاد گفت: او را برای نگهداری به او خاطرات خود از پدر و اجتناب از خواندن کتاب هایی که بازیگران را در نور سخت.

فون براون بازنشسته استاد مهندسی در دانشگاه آیداهو که در حال حاضر نشانی بشردوستانه بین المللی کار گفت که او شک و تردید او تا به حال هیچ گونه ناراحتی کار با یهودیان.

پدرش انجام کلاسیک پیانیست پس از بازی موسیقی با آلبرت اینشتین یهودی علمی نابغه که فرار آلمان قبل از جنگ, او گفت:.

تبلیغات

“پدر و مادر من تا آنجا که آنها می تواند بسیار پرشور در مورد جنبش حقوق مدنی” او گفت:. پدر او “واقعا نمی بحث در مورد جنگ. این بسیار معمول است برای آن نسل برای قرار دادن جنگ در پشت آنها. آنها داوطلب برای آمدن به امریکا است.”

 Dr. Wernher von Braun

ورنر فون براون انجام شده توسط مسئولان شهرستان در هانتسویل, Ala., به بلندگو پلت فرم پس از آپولو 11 ماموریت.

(ناسا)

او هنوز هم به یاد می آورد با افتخار در زمانی که به عنوان یک نوجوان او را تماشا پدر او برافراشتند بر روی شانه ها از شهرستان هانتسویل رهبران پس از آپولو ماه فرود و انجام به میدان شهر جایی که او سخنرانی کرد.

مگنوس فون براون ورنر برادر کوچکتر و کلید دیگر موشک مهندس نیز تسلیم نیروهای آمریکایی در آوریل 1945. پس از کار برای ارتش برای یک دهه او در زمان کار در دیترویت در کرایسلر Corp. بود که ساختمان در امریکا اولین نسل از موشک است که آلمانی ها در هانتسویل طراحی شد.

این یک شغل نیست بر خلاف یکی از او در زمان جنگ آلمان زمانی که او مشغول به کار تحت رودلف نظارت V-2 تولید می باشد. که او را نزدیک به سوء استفاده از نیروی کار برده نسبت به برادر بزرگتر خود.

Curt Von Braun

کورت فون براون از آلمان موشک مهندس مگنوس فون براون و برادرزاده ورنر فون براون.

(کارولین کول / لس آنجلس تایمز)

“او احساس حالت تهوع, اما او نمی تواند به پایین و یا او را به ضرب گلوله کشته شده است” گفت: او پسر کورت فون براون که به اخذ درجه دکتری در رشته مهندسی هوا و فضا و با این نسخهها کار در عمده ایالات متحده در دفاع شرکت است. بر خلاف بسیاری از دیگر کودکان آلمانی او جستوجو کرد پدر خود را برای اطلاعات در مورد Mittelbau-دورا.

“این بیش از حد تروما. او گفت که او شاهد اعدام. او گفت: آلمان بود در گذشته است. حتی اگر شما یک عضو از حزب نازی آن را ندارد شما یک نژادپرست است. همه معتقد بودند که تلخه” کورت فون براون گفت. “این مردم خوب.”

آلمانی مهندسین نه تنها کمک به زمین آمریکایی ها در ماه, اما نقشی کلیدی در سراسر کشور برنامه های دفاع و وجود دارد بیش از حد آنها با همکاری یهودیان آمریکایی.

آدولف Thiel استخدام شد به هوافضا غول TRW فضای پارک در ردندو بیچ توسط رئیس آن Simon Ramo, یکی از مهم ترین یهودیان در آمریکا هوافضا.

تبلیغات

Thiel سابق حزب نازی عضو افزایش یافت تا برای اجرای همه TRW سفینه عملیات قرار دادن او را در شارژ ملت حساس ترین اطلاعات و دفاع در برنامه های ماهواره ای. در طول آپولو TRW توسعه انقلابی موتور موشک با متغیر محوری بود که انتقادی به قمری را فرود.

la-na-nasa-jews-and-nazis.03.JPG

مایکل Thiel می ایستد در مقابل دیوار در لس آنجلس پایگاه نیروی هوایی تجلیل نظامی پیشگامان فضایی در روز, نام پدر آدولف Thiel اضافه شد در ماه ژوئن 2017.

(حسن نیت ارائه میدهد از مایکل Thiel)

Thiel و Ramo شد دوستان به یاد می آورد Thiel پسر مایکل.

“من به یاد داشته باشید Ramo آمدن به خانه ما برای صرف شام در پالوس وردس” گفت: Thiel که متولد هانتسویل.

Ramo بود انجام ویولن. آدولف Thiel به یک آموزش کلاسیک پیانیست. بعد از شام آنها بازی دو نفره در اتاق نشیمن, او گفت:.

در سالگرد 50 از اول ماه فرود در ماه جولای چند ده فرزندان از مهندسین آلمانی بازگشت به هانتسویل برای مراسم (عضو سابق فضانوردان آمریکایی و صنعت هوا و فضا مقامات وبر ذغال سنگ به یاد می آورد.

گریفین پرواز مدیر در ماموریت آپولو و بعد رئیس مرکز فضایی جانسون, نمی خواهم این ایده است که هر کسی می دوم حدس موفقیت آمریکا در فضا است.

“همه کشیده شد در همان پارو ساخت مطمئن شوید که ما را موفق,” او گفت:.

“شما فکر می کنم وجود دارد تا به حال به برخی از خصومت اما من هرگز. … افرادی که مایل به تغییر است. هیچ رستگاری در جامعه امروز است.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im