چه کسی و چه کاری می کند ؟

بزرگنمایی این تصویر

(از ل) سازمان بهداشت جهانی رهبران در یک نشست خبری در COVID-19 برگزار شد, در مارس 6 در که دفتر مرکزی آن در ژنو است. از سمت چپ: شرایط اضطراری مدیر برنامه های مایکل رایان مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus و ویژگی های رهبری ماریا ون Kerkhove. فابریس Coffrini/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

فابریس Coffrini/خبرگزاری گتی ایماژ

سازمان بهداشت جهانی توصیف آن به عنوان “جهانی نگهبان سلامت است.”

آن است که در حال حاضر احتمالا در مواجهه با مخرب ترین بهداشت جهانی تهدید در آن 72 سال سابقه: رمان coronavirus بیماری همه گیر. که اختصاص صدها میلیون دلار و یک-دست-در-عرشه رویکرد به تلاش برای پیروز شدن ویروس.

و آن است که متهم به عدم رعایت ماموریت خود را. در مارس 14, رئیس جمهور تهمت قرار دادن یک توقف موقت در ایالات متحده کمک های مالی برای این سازمان انتظار بررسی برای دیدن اگر که “به شدت mismanaging و پوشش گسترش coronavirus.”

(چین در پاسخ با ساخت اضافی $30 میلیون سهم به حمایت خود که).

در اینجا نگاهی به این سازمان در چشم همه گیر.

چگونه شروع شد ؟

به عنوان جنگ جهانی دوم بود و پیچ در پیچ پایین کشورهای آمد با هم به شکل سازمان ملل متحد و رای به ایجاد یک سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک U. N. بازو.

و به این ترتیب در سال 1948 سازمان بهداشت جهانی تاسیس شد برای “دستیابی همه مردم از بالاترین سطح ممکن بهداشت و درمان است.” به عنوان یک آژانس تخصصی سازمان ملل است که در آن بخشنامه “به عنوان کارگردانی و هماهنگی سازمان بین المللی سلامت کار” با توجه به آژانس اساسی است.

به تازگی افتتاح سازمان بهداشت جهانی ساختمان در ژنو سوئیس در ماه مه سال 1966. AP Photo/PhotoPress Bilderdienst پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

AP Photo/PhotoPress Bilderdienst

که جایگزین چندین منطقه ای مقامات بهداشتی که ایجاد شده بود در اروپا و آمریکا در اوایل 1900s برای کمک به جلوگیری از گسترش بیماری هایی مانند آبله و تیفوس. که آغاز شده با 55 عضو است و در حال حاضر رشد شامل 194 کشور عضو و دو عضو وابسته (پورتوریکو و کانادا).

کشورهای عضو تشکیل مجمع بهداشت جهانی که مجموعه کسانی که سیاست را تصویب و نظارت بر بودجه خود را و انتخاب یک مدیر کل به سرب که برای پنج سال است. بودجه خود را برای دو سال دوره ایستاده بود و در 6.3 میلیارد دلار برای 2018 و 2019. پول می آید از حق عضویت و کمکهای داوطلبانه از کشورهای عضو و همچنین به عنوان پول از گروه های غیر انتفاعی مانند بیل و ملیندا گیتس (که همچنین یک حامی مالی از NPR و این وبلاگ) و روتاری بین المللی.

در حال بارگذاری…

برای آن COVID-19 پاسخ که initally درخواست $675 میلیون نفر از اهدا کنندگان و قصد دارد به طور قابل توجهی افزایش این مقدار به صندوق خدمات خود را ارائه “مشاوره لوازم و رهبری” در این بیماری همه گیر.

که کارکنان 7,000 که شامل دانشمندان و پزشکان و متخصصان بهداشت عمومی و همچنین کارشناسان اقتصاد, آمار, و کمک های اضطراری. این سازمان که مقر آن در ژنو سوئیس است و دارای دفاتر در بیش از 150 کشور در سراسر جهان است.

در زمان مدیر کلی است Tedros Adhanom Ghebreyesus سابق وزیر بهداشت در اتیوپی. او که اولین رهبر از آفریقا و اولین مدیر آن-به طور کلی است که یک پزشک — Tedros است (Ph. D.) در سلامت جامعه است. او شروع مدت خود را در سال 2017.

چه شده است که ماموریت ؟

در یک کنفرانس مطبوعاتی در مارس 22, Michael Ryan مدیر که بهداشت و درمان اضطراری برنامه خلاصه تا سازمان فراگیر ماموریت: “فرمان ما [است] برای ایجاد استانداردهای جهانی و به مشاوره قوی به کشورهای منطقی در مورد بهداشت عمومی اقدامات است.”

برای رسیدن به این اهداف که به طور معمول نمی دهد از کمک های مالی و یا وام و یا ارسال پزشکان و دیگران از کارکنان آن به کشورها برای ارائه دست در درمان های پزشکی.

به جای “آنچه در آن می کند این است که بر روی زمین جهت ارائه مشاوره و کمک به ردیابی بیماری شیوع و ارائه پشتیبانی های اضافی که مورد نیاز می گوید:” جنیفر Kates مدیر بهداشت جهانی و ایدز سیاست در قیصر بنیاد خانواده.

یکی از کسانی که نقش اصلی است که به ارائه کشورها با علم بر اساس توصیه هایی برای سیاست های بهداشتی که اغلب در وب سایت خود منتشر. “وجود خواهد داشت و دستورالعمل بر روی چه نوع از داروهای ضروری وجود دارد باید چه نوع ضروری تشخیص وجود دارد باید, آنچه که ممکن است این رژیم به استفاده از در رابطه با اچ آی وی در کشورهای مختلف با توجه به منابع در دسترس می گوید:” رفعت Atun, استاد جهانی, سیستم های سلامت در دانشگاه هاروارد دانشگاه “کشورهای تحت هیچ تعهد قانونی به دنبال این دستورالعمل ها اما بسیاری را در رابطه با همه گیری.”

که حکومت کشورهای عضو آن — آن را ندارد اختیارات قانونی برای ورود به کشور بدون اجازه و یا برای وادار کردن کشورها به آن مشاوره.

برای مثال در ماه فوریه که فرستاده کارشناسان بین المللی به چین در یک “ماموریت مشترک” با محققان چینی به نگاه به گام این کشور برای پیشگیری و کنترل گسترش از COVID-19. که تاکید کرد که ماموریت بود مورد توافق برای هر دو طرف و این که اعضای دعوت شده بودند توسط چه کسانی و چین است.

“قدرت است که ما باید از این قدرت برای متقاعد کردن از طریق علم متقاعد کردن از طریق شواهد متقاعد کردن با نشان دادن آنچه در کشورهای دیگر انجام می دهند و نمایش نمونه های خوبی از خوب عمل” گفت: Ryan در آوریل 22. “فراتر از آن است که هیچ قدرت برای اعمال قدرت نیست برای قرار دادن هر گونه فشار بر این کشور برای تغییر آنچه که خود را مستقل خواهد شد.”

چه شده است که نقش مهمی در COVID-19 همه گیر?

تحت مقررات بین المللی بهداشت جهانی حقوقی قرارداد تجدید نظر شده در سال 2005 امضا شده توسط همه کسانی که اعضای کشورها ملزم به ارائه گزارش به است که هر بیماری که شیوع غیر منتظره و یا با علت ناشناخته و قابل توجهی خطر بین المللی گسترش یافته است.

چین گزارش داد یک خوشه از پنومونی موارد که در تاریخ 31 دسامبر 2019. “بر اساس [بین المللی سلامت, مقررات,], آنچه, انتظار, از, است که اعلام عمومی بهداشت و درمان اضطراری از نگرانی های بین المللی’ به عنوان اوایل به عنوان امکان پذیر است” گفت: Tedros در آوریل 22.

که PHEIC تعیین یک هشدار رسمی که باعث مجموعه ای از پاسخ. که می تواند کمک به راهنمای کشور و ارزیابی اینکه آیا پاسخ آن موثر است. و آن را می توانید در کمک های بین المللی برای آموزش و نظارت و اقدامات دیگر. اما همه از این تنها می تواند انجام شود “در درخواست از دولت.”

زمان روی حیله و تزویر است. “این تا حدودی ویژگی های تصمیم گیری. این تا حدودی یک تصمیم سیاسی می گوید:” Atun “اگر شما عمل می کنند خیلی زود شما ممکن است این بیماری همه گیر اما مردم ممکن است می گویند” وجود دارد بدون نیاز به [برای عمل به طوری که در اوایل].’ اما اگر شما عمل می کنند خیلی دیر کشورها خواهد گفت: “شما خیلی دیر شده و ما در حال حاضر مواجه با عواقب.'”

که اعلام coronavirus بهداشت عمومی اورژانس از نگرانی های بین المللی در ژانویه 30, هنگامی که وجود دارد هیچ گزارش مرگ و میر در خارج از چین اما یک افزایش شدید در تعداد زیادی از کشورها گزارش موارد است.

“من فکر می کنم ما اعلام اورژانس در زمان مناسب و هنگامی که جهان به اندازه کافی زمان برای پاسخ” Tedros گفت: در آوریل 22.

هفته بعد در نقش خود به عنوان یک استاندارد بین المللی حامل که رسما به نام بیماری “COVID-19.”

در این ماه از آنجا که اطلاعات درخواست شده که کشورها ملزم به ارائه تحت مقررات بین المللی بهداشت — مثلا توضیحات چرا ممنوعیت سفر مورد نیاز برای جلوگیری از گسترش بیماری. که همچنین خواسته کشورها — از جمله چین — به موقع و دقیق شیوع داده است که آنها نیاز به ارائه تحت مقررات بین المللی بهداشت.

نقاشی از نشریات و بحث و گفتگو با پژوهشگران در سطح جهان که منتشر کرده است reams اعم از COVID مربوط به بهداشت عمومی مشاوره در موضوعات مختلف از تست های تشخیصی و استفاده از ماسک به چگونه رهبران مذهبی می تواند ارزیابی خطرات ناشی از برگزاری اجتماعی و تجمعات مذهبی در طول ماه مبارک رمضان و چگونه کشورها می تواند در مدیریت ریسک به عنوان آنها بالابر مستندات خود را. این آژانس همچنین توسعه دوره های آنلاین آموزش مراقبت های بهداشتی کارگران برای تشخیص و درمان COVID-19 بيمار.

در حال بارگذاری…

که فرستاده شده بیش از 70 تیم از پاسخ هماهنگ اپیدیولوژی و دیگر مشاوران به کشورها برای کمک به راهنمای COVID-19 پاسخ. همچنین جمع آوری پول برای سازماندهی جهانی COVID-19 زنجیره تامین به تست های تشخیصی و تجهیزات پزشکی و کمک های اولیه کارگران به مکان هایی که به آنها نیاز دارید. “ما تخمین می زنند این زنجیره تامین ممکن است نیاز به پوشش بیش از 30 درصد از جهان نیاز در فاز حاد بیماری همه گیر” Tedros گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در مارس 10, دعوت از خیرین برای حمایت از ابتکار عمل.

و آژانس برای کمک به سازماندهی تحقیقات جهانی به درمان مواد مخدر و بالقوه coronavirus واکسن. در ماه فوریه آورده است که پزشکان virologists, افسران و اپیدیولوژی با هم در یک تحقیق جهانی فروم برای ایجاد یک واحد مجموعه ای از اولویت ها و جدول زمانی برای COVID-19 پژوهش است. 24 آوریل اعلام کرد که تعهد کمپین جهانی درخواست همکاری محققان اهدا کنندگان و تولید کنندگان به توافق با هم کار کنند و متعهد به توزیع عادلانه واکسن و دارو.

عملکرد در طول سال

که دست زدن به سارس (سندرم حاد تنفسی) شیوع در سال 2003 در نظر گرفته شد یک موفقیت است. “کسی که عمل نسبتا به سرعت و صادر راهنمایی برای محدود کردن سفر است. این بیماری همه گیر نیست گسترش همه کشورها در جهان می گوید:” Atun. اثر شیوع سارس متمرکز بودند در آسیا; 8,000 نفر بیمار و حدود 800 درگذشت قبل از این بیماری همه گیر به پایان رسید و در سال 2004.

اما نگرانی ها از که عملکرد فعلی نیست اولین انتقادات برای کسی که پاسخ به بهداشت و درمان اضطراری.

در سال 2009 H1N1 آنفلوآنزای خوکی همه گیر که در سینماهای. پس از همه گیر تجزیه و تحلیل درخواست که یک کمیته بین المللی یافت می شود که در حالی که ارائه راهنمایی مفید برای کشورهای در چگونه به سرعت همه گیر آنفلوآنزا انتقال و کمک به نظارت بر ویروس گسترش آن پیام های اطراف به شدت همه گیر شد معلوم نیست و آن عدم هماهنگی موثر توزیع واکسن منجر به کشورهای دریافت آنها را بیش از حد دیر به تواند واقعا مفید است.

و این که پاسخ به 2014 شیوع ابولا در غرب آفریقا به طور گسترده ای panned. “[در] شیوع بیماری ابولا در این بود که انتقاد برای پاسخ به سرعت به اندازه کافی در اعلام اضطراری برای بهداشت عمومی در نگرانی های بین المللی می گوید:” رافائل Lencucha جهانی بهداشت محقق در دانشگاه مک گیل. که در ابتدا رد مقیاس مشکل و سپس فاقد کارکنان و بودجه منجر به یک پاسخ موثر NPR گزارش در سال 2005.

“[در آن زمان] تمرکز بود که در پاسخ به موقع از راه می گوید:” Lencucha “و در مورد COVID شبیه انتقادات در حال برپا.”

در حال حاضر مقامات ایالات متحده می گویند که بیش از حد اعتماد از چین در مراحل ابتدای COVID-19 همه گیر و آرام به صدای زنگ. در آوریل 15, رئیس جمهور تهمت و گفت: این سازمان پیش از این “اعتراض” به ممنوعیت سفر از چین شد “وحشتناک غم انگیز اشتباه” که منجر به “سرعت رها کردن سرایت در سراسر جهان است.” وزیر امور خارجه مایک Pompeo می گوید چین نکردن به موقع اطلاعات در مورد شیوع بیماری از کسانی که به معنی به او که “سازمان بهداشت جهانی را بازوی نظارتی به وضوح شکست خورده در طول این بیماری همه گیر.”

که مقامات می گویند خوش آمدید “بعد از عمل” ارزیابی عملکرد خود را در شرایط اضطراری. “ما آنها را برای هر شیوع پاسخ و من به جلو نگاه … نگاه کنید و ببینید که در آن ما می توانند یاد بگیرند به انجام بهتر که در آن ما می تواند در بهبود پاسخ ما” گفت که رسمی مایکل رایان در 15 آوریل.

tinyurlis.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>