‘امان’: در داخل این وکیل از 20 سال مبارزه با کودک-سیستم رفاه

ادمونتون—وکیل Robert P. Lee است زور زدن برای شنیدن صدای در انتهای دیگر از تلفن همراه خود را در میان شلوغی و هیاهوی پر سر و صدا ادمونتون دادگاه است.

او در اینجا با حدود 20 نفر از مشتریان خود و حامیان تقریبا همه آنها بومی هستند. دو نفر از آنها در حال صحبت کردن با یکدیگر در مورد تجربیات خود در این استان را کودک-سیستم رفاه به عنوان لی چت در تلفن.

این برج بیش از پنج فوت و چهار و به عنوان آنها صحبت یک لباس شخصی آلبرتا کلانتر راه می رود و می پرسد اگر همه چیز OK است.

“آن را نمی خواهد از دست در اینجا; ما همه در همان تیم” یکی از مردان مسن تر همکار با شانه ظهر سفیدی مو و چوبی عصا به شوخی پاسخ می دهد.

“ببخشید من بد تعبیر کردن زبان بدن” کلانتر توضیح می دهد که لبخند او به عنوان خواسته های مردان یک روز خوب.

لی خم در دید و زمزمه در نا امیدی: “آیا شما فکر می کنید اگر من با یک دسته از مردم سفید که می توانست اتفاق افتاده است؟”

برای لی و مشتریان خود را می تواند به نظر می رسد به عنوان اینکه مبارزه برای عدالت شروع می شود قبل از آنها حتی در داخل یک دادگاه.

Lee شده است تحت پیگرد دولت به نمایندگی از مردم که سرزنش آلبرتا کودک-سیستم رفاه برای سوء استفاده و غفلت برای بیش از 20 سال است. بسیاری از مشتریان خود را بومی هستند — در آلبرتا 69 درصد از کودکان در دولت مراقبت هستند و سازمان ملل متیس یا Inuit.

او اجرا می شود یک عمل خصوصی از تنگ منشی در یک بخش صنعتی از ادمونتون به نمایندگی از صدها نفر از افراد به عنوان بخشی از چندین کلاس اقدام دعاوی که به دنبال میلیون ها دلار غرامت. برخی از این دعاوی باید کشیده برای بیش از 15 سال است.

لی می گوید که تاخیر است نشانه ای از یک زیر منابع سیستم گرفتار نوار قرمز و سرند با “سیستمیک بیآنکه” است که به جلوگیری از مشتریان خود را از دسترسی عادلانه و سریع محاکمه.

“شما در حال مبارزه با دادگاه است. و سپس شما در حال مبارزه با قاضی است. و سپس شما در حال مبارزه با رفاه کودکان. سپس کودک حمایت کند. و پس از آن گاهی مشتریان خود و به نوبه خود در برابر شما به خاطر این فرایند طول می کشد تا زمانی است,” او می گوید.

لی شروع به کار خود را در سال 1990 بود و یکی از اولین برنده بزرگ در برابر رفاه کودک در سال 1997 در یک مورد غفلت رسیدگی به سوء استفاده جنسی از کودکان. این انگیزه او را برای ادامه جنگ به نمایندگی از مردم اعتقاد او ستم شد توسط دولت است.

“اگر من تا به حال نشده بود که قاضی و این مورد به عنوان یکی اول, من نمی خواهد انجام این کار” لی می گوید. “من می خواهم که فقط ترک کنید.”

اما پیروزی های نادر است. به دلیل پیچیدگی و دامنه حساسیت موارد لی معاملات را با او صرف مقدار زیادی از زمان برخورد با رویه مسائل فقط به مشتریان خود را به روز خود را در دادگاه.

پس از آن وجود دارد موضوع پرداخت. لی مشتریان disproportionally متاثر از فقر است. بنابراین او به طور معمول کار می کند بدون پرداخت تا حل و فصل رسیده است که گاهی هرگز اتفاق می افتد. او می گوید: او مشغول به کار به صورت رایگان برای مدت چهار سال.

چگونه او پرداخت صورتحساب ؟

“همسر من کار می کند. که پاسخ” لی صراحت می گوید.

او می گوید این داستان های او را می شنود که او رانندگی. داستان های اجتماعی کارگران گفتن خانواده های آنها در حال گرفتن کودک خود را به مک دونالد تنها به حذف آنها را به طور دائم از خانه است. یک داستان در مورد یک 10 ساله ای که مورد تجاوز گروهی قرار گرفتند. یا مورد استیون مورن هفت ساله بود که مجبور به زندگی با یک محکوم مجرم جنسی و جسمی رنج می برد و سوء استفاده جنسی ، لی در حال حاضر نمایندگی مورن در یک $11 میلیون پرونده ای علیه دولت آلبرتا برای سوء استفاده جنسی رنج می برد در حالی که زندگی در نگهداری فرزند.

“چیزهایی که من را دیده اند در این فایل آن را یک خشم” و لی می گوید. “هنگامی که شما ببینید که چگونه می تواند شما را متوقف کند؟”

لی به موضوع مطرح شده از چندین شکایت از قانون جامعه آلبرتا مرتبط با رفتار خود در دادگاه شد که دو اخراجی در سال 2016. در سال 2009 او مواخذه برای بالا بردن صدای او در دادگاه کانادا اطلاعات حقوقی موسسه سند است.

“ما دریافته اند که آقای لی صدای خود را بلند کرد و گفت:” خوب این مرد را نابود زندگی یک زن است و اگر احساسات من کمی بیش از حد برای من عذرخواهی می کنم به آقای, B’ ” در این سند می خواند.

در مثال دیگری Lee تحریم شد برای ملاقات با مشاور دیگری که در طی آن او فریاد زد در بالای ریه های خود “آیا شما هیچ روح؟”

در این روز لی وارد دادگاه با پوشیدن یک دست کت و شلوار سیاه با پیراهن سفید و سبز و طلا راه راه کراوات خود را سنگین زمستان چکمه برخورد کمی با بقیه ساز و برگ.

او در اینجا ساخت خود را در مورد چرا دولت باید با پرداخت هزینه های قانونی برای مشتریان خود در پیش از یک کلاس طرح دعوی در دادگاه اقدام او را به دنبال. او استدلال می کند این موارد ویژه هستند زیرا آنها شامل دولت گفته شکست برای دیدار با آن مسئولیت به کودکان آسیب پذیر.

سه ردیف نیمکت پشت سر او بسته بندی شده کامل از مشتریان و حامیان در حالی که تعداد کمی از افراد با پوشیدن لباس و روابط ایستادگی کردن از جمعیت لی می گوید آنها وجود دارد از طرف دولت است.

در طرف دیگر از دادگاه سه وکلا به نمایندگی های مختلف استانی وزارتخانه ها و ادارات. آنها با این استدلال که لی باید از زمان طرح دعوی در دادگاه از آنجا که او در زمینه استشهاد در رابطه با درخواست برای پیشبرد هزینه های ساخت و او را هر دو شاهد و وکیل که آنها می گویند این است که تضاد منافع.

لی صحبت به آرامی اما محکم در استدلال او را تنها با وسعت دانش و تجربه برای دیدن از طریق طرح دعوی در دادگاه.

“دلیل اصلی ما در اینجا … (و) مسئله اصلی است و دسترسی به عدالت” او می گوید.

“چگونه می تواند مردم نشسته اینجا حضور, و صدها هزار نفر دیگر … کسانی که ادعای adjudicated?”

آخرین بار آنها در دادگاه برای این موضوع بود که هشت ماه پیش. پس از آن هیچ چیز جلو رفت.

لی می گوید که در ذهن خود آن را نمونه ای از “تاخیر تاکتیک” دولت وکلا استفاده کنید به طوری که ستیز موارد نمی شنیده ام در دادگاه.

“من نگاه استیو مورن است و من نمی توانم باور کنم که آن را ممکن است به از دست دادن. من فقط باید قادر به رسیدن به دادگاه و به استدلال می کنند آن را” لی می گوید.

Steven Morin

در آلبرتا اتهامات جنایی در حال پرتاب کردن اگر آنها شنیده نمی شود در یک زمان معقولی — 18 تا 30 سال بسته به اینکه در چه سطحی از دادگاه شنوایی در این مورد. وجود چنین قانون مدنی دعاوی است.

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه ما به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق پستی خود را

ثبت نام در حال حاضر

دیوید خان رهبر آلبرتا حزب لیبرال و بومی وکیل حقوق که کاونتی در همان اتاق به عنوان لی و در مواجهه با چالش های مشابهی می گوید: می توان آن را “فوق العاده خسته کننده” برای مشتریان با منابع محدود که در مقابل استانی عدالت وزارتخانه است.

“من می خواهم به می گویند که آنها در حال بزرگترین شرکت های حقوقی در کانادا با بیشترین منابع” خان می گوید. “آنها عملا منابع نامحدود به صرف در دفاع از دعاوی مطرح شده توسط شاکیان محدود به این معنی است.”

موریل استنلی Venne بنیانگذار موسسه برای پیشرفت زنان بومی گفت: ستاره در مورد سازمان دیرینه ارتباط با لی. در موارد متعدد او به نمایندگی از مادران جوان زمانی که هیچ دیگر وکلا را خود را در مورد Venne می گوید.

لی گیرندگان از سازمان حقوق بشر جایزه در سال 2009.

“من فقط او را در بر داشت به طوری بی امان,” Venne می گوید.

“تفاوت او را در زندگی کودکان و پدر و مادر. … او یک فرد فوق العاده ای.”

در دادگاه, عدالت, Rob Graesser بارها و بارها می پرسد وکیل به نمایندگی از دولت در زمانی که او می تواند به تشکیل پرونده درخواست به لی حذف به عنوان مشاور. او اشاره می کند چگونه مورد بوده است کشیدن.

“این مسائل در حال تبدیل شدن به یک دلسرد ظروف سرباز یا مسافر از اختلافات و مشاوره مبارزه در برابر یکدیگر” قاضی می گوید. “وجود دارد بیشتر مسائل با فشار دادن … و با (بیشتر) کمیاب قضایی زمان از داشتن وکیل با یکدیگر مبارزه کنند.”

Graesser می گوید در حالی که او به رسمیت می شناسد دادگاه یک فرایند رسمی آنها باید پایبند او همچنین اشاره می کند چالش های آن ارائه برای افراد به دنبال عدالت است.

“آنها در حال تماشای در دادگاه و هیچ چیز (اتفاق می افتد)” او می گوید: با استناد به ادبیات از 1762 که یادداشت تاخیر در دادگاه دادخواهی.

“در اینجا ما 400 سال بعد و بدون هیچ تغییر.”

او مجموعه تاریخ دادگاه بعدی برای آوریل و اتاق فوران در تشویق. “با تشکر از شما افتخار!” یکی فریاد می زند به عنوان او راه می رود ،

در خارج از دادگاه خلق و خوی است جشن. دولت وکلا لبخند ناشیانه به عنوان آنها فرضا گذشته جمعیت زیادی مونتاژ.

“با تشکر از همه شما برای آینده” لی می گوید با صدای بلند به این گروه از مشتریان و طرفداران. “این باعث می شود تفاوت. شما نه اعداد. شما مردم است.”

مورن تشویق این روز; آخرین بار او در دادگاه خود را در مورد عقب رانده شد. سرخوردگی او ناودان بر درب خروج. بیش از هشت آلبرتا کلانترها نامیده می شدند برای دستگیری او, اما او در حال حاضر به ترک ساختمان.

“من دیده نمی کردن. که نشانه خوبی بود از امید, روشنایی ضعیف تابیدن,” مورن می گوید. “من فکر می کنم دادگاه در نهایت شروع به درک اهمیت موارد شبیه به این.”

شده اند وجود دارد برخی از تحولات اخیر که لی می بیند به عنوان نشانه های دلگرم کننده است که همه چیز در حال تغییر است.

او خواستار یک سال 2016 دادگاه حقوق بشر کانادا تصمیم گیری است که حکومت دولت فدرال باید پرداخت $40,000 به هر First Nations کودک که گرفته شد از خانه خود را در رزرو “بزرگ مثبت است.”

اما حل و فصل خواهد بود همچنین محزون می خوانی ناکافی برای برخی از مشتریان خود را.

“شما نمی توانید $40,000 بودن تعرض,” لی می گوید.

برای لی, است و نمی, همه چیز در مورد پول است. جبران خسارت مالی است که به وضوح چیزی که او معتقد است مشتریان خود را به عنوان. اما او می گوید که چه انگیزه او.

“پاداش برای من بوده است نه مالی … من پاداش می آید از آنچه شما را دیدم امروز که ما در کافه تریا و من 20 یا 30 نفر وجود دارد که قدر آنچه را که من انجام می دهند” لی می گوید.

“بنابراین این تنها چیزی است که من احساس من تا به حال به انجام. برای برخی از دلیل غیر قابل توضیح است که همسر من, شگفتی در مورد هر روز من را نگه دارید انجام این کار است.”

Omar Mosleh
عمر مصلح است ادمونتون-بر اساس گزارش خبرنگار پوشش داخلی شهرستان مسائل مربوط به مسکن مقرون به صرفه و آشتی برای ستاره. او در توییتر دنبال: @OmarMosleh

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>