ایالات متحده نشانه صلح با طالبان پس از نزدیک به 2 دهه جنگ در افغانستان

بزرگنمایی این تصویر

اعضای طالبان هیئت جمع آوری جلوتر از روز شنبه در مراسم امضای با ایالات متحده در پایتخت قطر از دوحه. جوزپه Cacace/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

جوزپه Cacace/خبرگزاری گتی ایماژ

به روز شده در 8:58 p. m. ET

آمریکا و طالبان زده اند یک معامله است که هموار راه را برای نهایی صلح در افغانستان است. نماینده خاص زلمای خلیل زاد و رئیس گروه بوکوحرام ملا عبدل غنی برادر را امضا بالقوه تاریخی توافق روز شنبه در دوحه قطر که در آن دو طرف ماه را صرف هش کردن توافق است.

تحت شرایط این قرارداد ایالات متحده متعهد به خروج تمام نیروهای نظامی و حمایت از پرسنل غیر نظامی و همچنین به عنوان کسانی که از متحدان آن ظرف 14 ماه. خروج روند آغاز خواهد شد با ایالات متحده کاهش نیروهای نظامی در سطح 8,600 در 135 روز و کشیدن نیروهای خود را از پنج پایگاه.

بقیه نیروهای خود را با توجه به توافق را ترک خواهد کرد “در داخل مانده و نه ماه و نیم.”

دولت افغانستان نیز عرضه خواهد شد تا به 5000 زندانیان طالبان به عنوان یک ژست حسن نیت در ازای 1000 نفر از نیروهای امنیتی افغان برگزار شده توسط طالبان.

“ما مدیون بدهی قدردانی به امریکا و پسران و دختران که پرداخت نهایی قربانی در افغانستان و به هزاران بسیاری که در خدمت بیش از گذشته نزدیک به 19 سال” ژنرال Mark A. Milley رئیس ستاد مشترک ارتش در بیانیه ای گفت: جشن معامله که می آید بر روی پاشنه از هفت روز “کاهش خشونت” توافق در افغانستان است.

“مسئول تنها راه برای پایان دادن به جنگ در افغانستان از طریق مذاکره سیاسی حل و فصل است. امروز بازتابی از کار سخت از ملت ما نظامی ایالات متحده آمریکا وزارت امور خارجه هوش حرفه ای و ارزش ما شرکای,” او اضافه شده است. “ایالات متحده متعهد به مردم افغانستان و به اطمینان حاصل کرد که افغانستان هرگز تبدیل به یک پناهگاه امن برای تروریست ها را تهدید میهن ما و متحدان ما.”

همراه با اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد ایالات متحده در نظر دارد به “حذف اعضای ارشد طالبان از لیست تحریم با هدف دستیابی به این هدف با 29 مه سال 2020 است.” و واشنگتن با هدف حذف گروه از تحریمهای ایران توسط 27 آگوست سال 2020 است.

طالبان “را نمی خواهد اجازه می دهد هر یک از اعضای آن افراد یا گروه های دیگر از جمله al-Qa’ida به استفاده از خاک افغانستان برای تهدید امنیت ایالات متحده و متحدان آن است.”

آمریکا را “درخواست به رسمیت شناختن و حمایت از شورای امنیت سازمان ملل برای این مورد است.”

دولت افغانستان نیز آغاز مذاکرات با طالبان به نقشه یک حل و فصل سیاسی که ایجاد نقش طالبان را در آینده افغانستان است. این مذاکرات انتظار می رود برای شروع در ماه آینده. یکی از اولین وظایف در این داخل افغانستان مذاکرات خواهد بود برای رسیدن به یک آتش بس پایدار در افغانستان است.

به طور جداگانه در افغانستان وزیر دفاع ایالات متحده امریکا خوانده شده را علامت Esper و دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ با امضای یک بیانیه مشترک با دولت افغانستان – نشان داده شده توسط رئیس جمهور اشرف غنی – که مرتکب افغان به این آینده مذاکرات با طالبان به افغانستان ارائه تضمین های امنیتی به این روند گستراند.

این معامله شده است کار می کرد توسط ما نماینده ویژه زلمای خلیل زاد و طالبان بیش از ماه, مذاکرات در دوحه, قطر. آمریکا و طالبان توافق کرده که در تابستان گذشته. رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن راه می رفت از این نزدیکی به آمریکا و پس از ایالات متحده servicemember کشته شد در سپتامبر خودروی بمب گذاری شده در کابل ،

این احتمالا توافق شده است 18 سال در ساخت. آن را زیر و نه دور از در دوباره خاموش-دوباره مذاکرات در دوحه — قطر سرمایه که در آن طالبان حفظ یک دفتر آغاز شد که در سال 2018 است. زودتر توافقی که امضا می شود در سپتامبر گذشته بود scuttled با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت پس از ایالات متحده خدمات عضو کشته شده در افغانستان است.

تنها در ایالات متحده به رهبری توسط نماینده خاص امریکا برای افغانستان آشتی زلمای خلیل زاد و طالبان گرفته اند در مذاکرات ترتیب که دانشگاه نیویورک بارنت روبین می گوید طراحی شده بود توسط طالبان و مقاومت تا زمانی که به تازگی توسط آمریکا

“از سال 2010 [طالبان] همیشه اصرار وجود دارد خواهد بود در دو مرحله بین المللی و سپس داخل افغانستان می گوید:” روبین که خدمت از 2009-2013 به عنوان مشاور ویژه وزارت امور خارجه با نماینده خاص امریکا برای افغانستان و پاکستان و در حال حاضر هدایت افغانستان و پاکستان در برنامه های منطقه ای در دانشگاه نیویورک و مرکز همکاری بین المللی.

طالبان با حکومت افغانستان به طول انجامید که فقط پنج سال به پایان رسید به طور ناگهانی با تهاجم ایالات متحده به رهبری ائتلاف نظامی در مدت کوتاهی پس از حملات یازدهم سپتامبر ، 11 سال 2001 حملات. خود را سرنگونی بود در تلافی جویانه برای داشتن پناه اسامه بن لادن رهبر القاعده که داعش ربوده شده و سقوط چهار آمریکایی هواپیماهای مسافربری در این حملات است.

بیش از سه سال گذشته طالبان مبارزه کرده اند نیروهای آمریکایی و افغان به آنچه رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا ژنرال علامت Milley تماس “یک دولت راهبردی بست.”

رئیس جمهور تهمت بارها قول داد برای پایان دادن به امریکا را از دخالت در جنگ در افغانستان طولانی مدت از همه ایالات متحده آمریکا در تضاد است. در عین حال در ماه فرض ریاست جمهوری مغلوب ساختن پیشی جستن اضافه 4,000 نیروهای ایالات متحده به 8,900 نیروهای آمریکایی در حال حاضر مستقر وجود دارد.

بیش از 2400 آمریکایی کشته شده در افغانستان در طول نزدیک به 18 سال از جنگ در برآورد هزینه به وزارت خزانه داری ایالات متحده از حدود 1 تریلیون دلار بود.

این قرارداد امضا شده در دوحه به دنبال یک هفته “کاهش خشونت” دوره که در طی آن مبارزان طالبان وعده داده شده را به حالت تعلیق عمده حملات نیروهای آمریکایی به توافق تعلیق عملیات تهاجمی به جز حملات علیه دولت اسلامی کردند. ناظران محلی توصیف کرده اند 80% کاهش خشونت در پس آرامش در جنگ آغاز شد تاریخ و زمان آخرین یکشنبه.

“ما فقط در این شش ماه قابل توجهی کاهش خشونت در افغانستان” وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: خانه کمیته امور خارجه روز جمعه در مدت کوتاهی قبل از پرواز به دوحه مراسم امضای. پیش از آن در هفته Pompeo به نام جزئی آتش بس “ناقص” اما گفت: “آن کار می کند.”

در اینجا برخی از عناصر کلیدی در این قطعنامه سیاسی:

1. خروج نیروهای نظامی ایالات متحده

بزرگنمایی این تصویر

وزیر امور خارجه مایک Pompeo, سمت چپ, دیدار با قطر معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی جلوتر از روز شنبه در مراسم امضای میان آمریکا و طالبان در قطر در پایتخت قطر ، جوزپه Cacace/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

جوزپه Cacace/خبرگزاری گتی ایماژ

روشن نیست که چگونه به سرعت نیروهای آمریکایی را از افغانستان تحت دوحه توافق. در ابتدا وجود دارد یک گزارش 135-بعد پنجره از زمان پیمان را امضاء آمریکا برای آغاز خروج نیروهای نظامی است که یک مرکزی تقاضا از سوی ایران ،

“وجود دارد یک اولیه خروج وجود دارد که در آن یک تاریخ و یک شماره می گوید:” یک مقام وزارت خارجه صحبت خواست نامش فاش نشود. “نیز وجود دارد aspirational جدول زمانی برای خروج است که به طور کامل شرایط بر اساس آن بستگی دارد [طالبان] عملکرد ما قضاوت عملکرد خود را.”

موفقیت فوریه هفت روز جزئی بس است دیده می شود به عنوان اولین قدم مهم.

“که مجموعه صحنه را برای عناصر دیگر که شامل ایالات متحده امیدوار کننده به منظور جلب کردن از حدود 13,000 سربازان آمریکایی در افغانستان به مورد 8600 خواهد بود که به همان تعداد ما تا به حال زمانی که رئیس جمهور اوباما در سمت چپ دفتر می گوید:” مایکل o’hanlon یک موسسه بروکینگز محقق و دیرین از حامیان مداخله در افغانستان است. “بنابراین آن را یک تغییر بزرگ. این فقط یک کاهش از نوع mini-مغلوب ساختن پیشی جستن ایجاد می کند.”

در مراحل اولیه این توافق نیروهای ایالات متحده نیز تخلیه از پنج به جلو عامل پایگاه.

O’hanlon هشدار این توافق نمی تواند تکرار آنچه که ایالات متحده امضا شده با ویتنام شمالی در سال 1973 در پاریس در مذاکرات صلح “که در آن ما در واقع در ایمان است که دشمن در حال رفتن به رفتار خود را یک بار ما رفته است.”

اما مقامات رسمی وزارت امور اصرار طالبان ادامه خواهد داد تا موضوع به یک عمارت از تحریم های اعمال شده در طول سال توسط هر دو ایالات متحده و شورای امنیت سازمان ملل متحد.

“بخشی از روند صلح است که شروع به خراب کردن عمارت اما زبان [در قرارداد صلح] است که با دقت ساخته شده به شرطی بسته به عملکرد طالبان می گوید:” مقام. “اگر طالبان انجام نمی آنچه ما امیدواریم که آنها را انجام دهد ما نیاز به شروع به خراب کردن که عمارت در حال vitiated.”

یک مقام ارشد افغان رسمی می گوید NPR که نیروهای ایالات متحده که باقی می ماند خواهد تمرکز بر سه ماموریت آنها در حال حاضر در حال انجام: مبارزه با تروریسم عملیات آموزش نیروهای افغان و پشتیبانی هوایی برای افغانستان نیروهای زمینی.

یک خروج از حدود 7000 نیروها از دیگر کشورهای عضو ناتو در افغانستان را در پشت سر هم با خروج نیروهای نظامی ایالات متحده.

2. تعهد توسط طالبان برای پایان دادن به حمایت از آمریکا تلقی “سازمان های تروریستی”

مقامات آمریکایی اصرار دارند که خروج نیروهای نظامی گاهشمار خواهد شد بستگی دارد در درجه اول به یک شرط: درجه که طالبان برآورده تعهد خود را در مذاکرات صلح نه اجازه می دهد که افغانستان به عنوان یک پایگاه عملیات توسط شورش مانند القاعده و دولت اسلامی است.

“طالبان باید احترام این توافقنامه به طور خاص با توجه به وعده های خود از قطع روابط با تروریست ها” Pompeo گفت: در اوایل این هفته در وزارت امور خارجه. “ما باید عمیق عملیات بهره وجود دارد مطمئن شوید که وطن هرگز حمله کردند. این یکی از مرکزی شالوده از آنچه رئیس جمهور تهمت گذاشته است قبل از ما.”

طالبان چشم پوشی از روابط خود را با القاعده هر چند ممکن است آسان تر از انجام گفت.

“این یک موضوع پیچیده ای چون شبکه حقانی است که اغلب دیده می شود به عنوان قوی وابسته به القاعده و همچنین بخشی از رهبری طالبان می گوید:” Brooking موسسه o’hanlon. “بنابراین ما واقعا می دانیم آنچه که بدان معنی است اما احتمالا هسته القاعده و طالبان اجازه داده نمی شود به صحبت می کنند و [به یکدیگر] و ما خواهد بود با گوش دادن با تمام قابلیت های الکترونیکی برای اطمینان از این مورد بود.”

شبکه حقانی یکی از نیروهای با تجربه ترین گروه های شورشی طولانی تصور می شود مسئول برخی از این پیچیده تر و بزرگ مقیاس حملات به ویژه در پایتخت کابل ، این رهبر Sirajuddin حقانی که با طالبان در حال حاضر معاون و اخیرا به قلم یک op-ed در نیویورک تایمز.

وزارت امور خارجه به رسمیت می شناسد وجود دارد نگرانی در مورد طالبان تاریخی اوراق قرضه با القاعده است. “ما فکر می کنیم این است که تعیین کننده و تاریخی اولین گام در شرایط عمومی اذعان است که آنها شکستن روابط با القاعده می گوید:” یک مقام. “این رفتن به یک کار در حال پیشرفت است.”

فقط به عنوان خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است که طالبان اصلی تقاضا در این قرارداد ایالات متحده ساخته شده است طالبان forswearing روابط با دیگر شورش بالای آن بپرسید.

“ما رفت و به افغانستان با ناتو پس از 9/11 به دلیل تهدید به ایالات متحده و متحدان ما” از مقامات وزارت امور خارجه آمریکا می گوید. “ما هنوز هم وجود دارد چرا که ما نگران تهدید تروریستی.”

اما یک ارشد سابق ایالات متحده رسمی نشان می دهد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ممکن است اغراق آمیز است که تهدید.

گفت: “برآورد ما تا حد زیادی به دست ما مبارزه با تروریسم هدف امروز. القاعده است کاهش در افغانستان و پاکستان با بسیاری از رهبران ارشد کشته شدند و کسانی که باقی می ماند به حاشیه رانده شده” بازنشسته ارتش ژنرال داگلاس لوت که در خدمت به عنوان نقطه برای جنگ افغانستان تلاش در هر دو دولت بوش و اوباما در خانه های سفید به تازگی نوشت: در آماده کنگره شهادت. “وجود دارد یک شعبه از به اصطلاح دولت اسلامی در افغانستان اما من هیچ مدرکی وجود ندارد که آن را به ارائه یک تهدید برای ایالات متحده است و آن را تحت فشار افغان از جمله طالبان است.”

3. حفظ کانال ارتباطی

بزرگنمایی این تصویر

ملا Abdul Salam Zaeef طالبان سفیر سابق پاکستان صحبت می کند به مطبوعات جلوتر از روز شنبه در مراسم امضای با ایالات متحده در قطر. جوزپه Cacace/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

جوزپه Cacace/خبرگزاری گتی ایماژ

ایالات متحده و طالبان در حال انتظار برای ادامه خطوط ارتباطی آنها را در حال حاضر تاسیس در طول مذاکرات در دوحه به حمایت از اجرای این توافق و به د-درگیری های مربوطه خود را در عملیات نظامی علیه داعش در شرق افغانستان ،

سوء ظن است که وجود دارد یک راز ضمیمه به معامله است که همچنین شامل به اشتراک گذاری اطلاعات با طالبان باعث احتیاطی نامه به Pompeo و وزیر دفاع علامت Esper این هفته از 22 آمریکا. آنها خواستار آن شدند که هر گونه توافق بین آمریکا و طالبان ساخته شده با هیچ راز ضمایم و یا سمت معاملات از جمله یکی برای تبادل اطلاعات و یا یک عملیات مشترک مرکز با طالبان.

“این خواهد بود یک نمایش مسخره” نمایندگان مجلس نوشت: “قرار داده و آمریکایی زندگی در خطر است.”

از مقامات وزارت امور خارجه روز پنج شنبه را تکذیب کرد, آمریکا بود که ورود به هر نوع “همکاری” با طالبان.

4. زندانی معاوضه

دولت افغانستان همچنین توافق برای آزادی 5000 زندانیان طالبان به عنوان یک ژست حسن نیت در ازای 1000 نیروهای امنیتی افغان برگزار شده توسط طالبان.

“ما کاملا متعهد به کمک به میانجیگری و حل و فصل این مسئله دشوار می گوید:” از مقامات وزارت امور خارجه با اشاره به آزادی زندانیان طالبان. “برخی از مردم وجود دارد که ما نگران است. وجود دارد برخی از مردم ما ممکن است بیشتر نگران است.”

همان رسمی ابراز تحسین برای مراقبت از رهبران طالبان نشان داده اند که برای آزادی جنگجویان خود را در حالی که با اضافه کردن “این توافق باعث می شود صریح و روشن است که کسانی که منتشر می شوند نیاز به ایجاد تعهدات است که آنها نمی خواهد رفتن به میدان جنگ و است که آنها را به حمایت از توافق.”

در حالی که با توجه به نیاز برای اقدام اولیه در آزاد کردن زندانیان به ساخت اعتماد به نفس در میان طالبان در پروسه صلح گفت: هر دو تعداد زندانیان و جدول زمانی برای آزادی آنها هستند “aspirational” و بستگی دارد “طالبان عملکرد.”

5. درون حزب مذاکرات میان افغانها

مرحله دوم پروسه صلح را با هم افغانستان مخالفت چهره های جامعه مدنی و نمایندگان طالبان به بحث در مورد یک نقشه راه سیاسی برای آوردن یک پایان دادن به جنگ.

این مذاکرات انتظار می رود به جای در اسلو نروژ برای شروع در اطراف اواسط ماه مارس. ایالات متحده خواهد شد در حال حاضر همراه با دیگران از جمله آلمان و اندونزی و U. N. اما تنها در نقش حمایت و تسهیل کرد.

“آن را مانند طالبان بی وقفه بد یا که این به ارمغان خواهد آورد گل و گلاب و کبوترها یک شبه می گوید:” یک مقام آمریکایی. “ما به یک نقطه رسیده ایم که در آن وجود یک توده مهم از همه طرف که در آن مردم می خواهید به تغییر خواهید آینده ای بهتر خواهید یک گزینه بهتر است و کار ما این است که در ادامه به ایجاد انگیزه در ادامه به ایجاد حرکت مردم برای حرکت رو به جلو و منفی تغییر مسیر.”

یک میزبان از مسائل دشوار هستند به خطاب در داخل افغانستان مذاکرات از جمله:

یک. در دراز مدت آتش بس

کاهش خشونت های هفته گذشته در نظر گرفته شده است به یک گام به سوی کلی قطع خصومت به کار بیرون در اسلو.

“این توافق نامه به صراحت خواستار طالبان به نشستن با دیگر افغان در داخل افغانستان مذاکرات که در آن آنها خواهد شد بحث در مورد روش و زمان بندی جامع و دائمی آتش بس می گوید:” از مقامات وزارت امور خارجه. “در بسیاری از بی اعتمادی دهه, مبارزه با, پس از آن آسان نخواهد بود.”

این احتمال وجود دارد که مستلزم از بین بردن طالبان را نیروی نظامی با هدف یا demobilizing یا ادغام اعضای آن به نیروهای امنیتی افغان — هدف o’hanlon نظر دلهره آور است.

“من فکر می کنم تنها راه واقعی برای رسیدگی به نیروهای امنیتی است که به شما در حفظ و تمام نیروهای مختلف بیشتر یا کمتر در محل” او می گوید. “طالبان ادامه به برگزاری بخش هایی از کشور که در آن آنها با نفوذ ترین در برخی مناطق روستایی, نیروهای ارتش و پلیس کنترل شهرها و بزرگراه های اصلی و شاید یک U. N. مشاهده نیروی مطمئن شوید که آنها نمی مبارزه با هر یک از دیگر.”

b. قدرت های

در عین حال باید مشخص شود که نقش طالبان ممکن است بازی در افغانستان آینده سیاسی.

این کشور همچنان به roil بیش از نتایج مورد مناقشه سپتامبر انتخابات ریاست جمهوری. رئیس جمهور اشرف غنی برنده اعلام شد در اواسط ماه فوریه اما این نتیجه نه به رسمیت شناخته شده توسط خود را رقیب رئیس اجرائیه و برنامه ریزی تحلیف رئیس جمهور غنی برای دور دوم به تعویق افتاده است تا مارس 10, به درخواست آمریکا

“شما باید یک کار بسیار پراکنده کشور در حال حاضر در افغانستان حتی جدا از طالبان و دولت مرکزی که به وضوح در جنگ می گوید:” بهار جلالی که هدایت زنان برنامه مشاوره در دانشگاه آمریکایی از افغانستان است. “در بسیاری از بهت و حیرت با طالبان آمدن و دوباره در حال ظهور به عنوان عملی بازیگران سیاسی. چه اتفاقی خواهد افتاد؟”

c. حقوق زنان

پس از زنان منع شدند و تحت حکومت طالبان از حضور در مدرسه کار و یا ظاهر شدن در ملاء عام بدون یک خویشاوند مرد به عنوان اسکورت آنها برنده ام به کسانی که حقوق دیگران به دست آورده در مناطق دیگر تحت سلطه طالبان است.

او در نیویورک تایمز نظر قطعه هفته گذشته معاون رهبر طالبان Sirajuddin حقانی به نظر می رسد به بازی کردن نگرانی های است که زنان خود را از دست ترمیم آزادی.

“من مطمئن هستم که آزاد از سلطه خارجی و دخالت ما با هم خواهد پیدا کردن یک راه برای ساختن یک نظام است که در آن تمام افغانها باید حقوق برابر” حقانی نوشت: “که در آن حقوق زنان است که اعطا شده توسط اسلام — از حق آموزش و پرورش به حق کار — حفاظت و که در آن شایستگی پایه و اساس است برای فرصت های برابر.”

اما بسیاری از آنها شک و تردید از طالبان نیت و شک اطمینان است.

“ما شاهد چه طالبان نسخه از اسلام مانند نگاه در اواخر 1990s و 2000s اولیه درست قبل از آمریکا مداخله نظامی می گوید:” جلالی. “است که به هیچ کس هر گونه حس خوب راحتی در مورد طالبان حفظ حقوق زنان تحت قوانین اسلامی.”

جلالی ترس ایالات متحده است که به سادگی به دنبال راهی برای خروج از افغانستان قبل از ریاست جمهوری.

“که واقعا صحبت می کند به مغلوب ساختن پیشی جستن سوزاندن تمایل به خروج از افغانستان و بگو هی من به پایان رسید جنگ برای همیشه لطفا برای, شما می دانید من می توانم ادعا اعتباری که برای” او می گوید. “من در حفظ و گفت [این] آستانه پایین برای صلح و یک آستانه پایین برای پایان دادن به جنگ است.”

برای o’hanlon به دوحه توافق صلح تنها یک شروع است.

“این یک گام کوچک به جلو” او می گوید. “این یک گام رو به جلو, اما این واقعا به این معنی است که دو فاز یا دو دور است که به دنبال به طور طبیعی است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im