نظریه انتظار: کاهش از. واقعیت: چرا ما رفتار اقتصادی نیست همیشه منطقی

بزرگنمایی این تصویر

بلال چودری, 16, میدارد تا یک دوجین تخم مرغ را به یک فرد در یک ماشین در طول یک رایگان توزیع تخم مرغ در Cumru شهرستان بهبهان. توزیع برگزار شد برای کمک به مردم در طول COVID-19 شیوع. MediaNews گروه از طریق گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

MediaNews گروه از طریق گتی ایماژ

ما همیشه رفتار مدل های اقتصادی می گویند ما خواهد شد. ما نمی صرفه جویی به اندازه کافی برای دوران بازنشستگی. ما سفارش دسر زمانی که قرار است ما را به رژیم غذایی. ما به کمک های مالی هنگامی که ما می تواند نگه داشتن پول ما برای خودمان.

دوباره و دوباره ما موفق به عمل منطقی و خودخواهانه — راه های سنتی اقتصاد ما انتظار دارد که به.

ما دیده ایم این در coronavirus بحران: مردم selflessly بسیج برای کمک به هر یک از دیگر مانند بازنشسته کانزاس کشاورز که با ارسال یک N95 ماسک به نیویورک برای کمک به یک پرستار یا پزشک.

در همان زمان هر چند ما نیز دیده می شود برخی از افراد انجام دقیقا چه تئوری اقتصادی فرض آنها خواهد شد: محل های خود بهره بالاتر از هر چیز دیگری است. کسانی هستند که حتی تلاش برای کسب سود از این بیماری همه گیر مانند مرد در نیویورک متهم از انباشت N95 ماسک برای فروش در قیمت متورم.

فکر می کنم در مورد این که احتکار ماسک و مردی که با اهدا یک ماسک. تقریبا در هر حوزه عمومی ما و سیاست های اقتصادی طراحی شده در اطراف این فرض که بسیاری از ما در حال رفتن به مانند رفتار مرد اول. قانونگذاران تصویب قوانین که هدف كنند. تنظیم کننده و ادارات پلیس آمده تا با قوانین که مجازات lawbreakers. پدر و مادر و معلمان و انضباط truants.

اما آنچه در مورد تمام یاران مانند کسی است که اهدا شده ، چه هزینه های زمانی که ما طراحی عمومی ما و سیاست های اقتصادی به تمرکز بر روی کلاهبرداران و ستمكاران?

این هفته در پنهان مغزما با دو رفتاری اقتصاددانان — سام بولز و ریچارد تالر — در مورد اینکه چرا مدل های اقتصادی از رفتار انسان به طور منظم موفق به توصیف چگونه مردم در واقع رفتار کنند. و از نظر ما یک سؤال دیگر: آیا سیاست های دستکاری شده با تنها خودخواهی در ذهن را منحرف اثرات بقیه از ما ؟

منابع اضافی:

بدرفتار: ساخت اقتصاد رفتاری توسط ریچارد تالر, 2015.

اشاره: بهبود تصمیم گیری در مورد سلامت و ثروت و شادی توسط ریچارد تالر و کاس Sunstein, 2008.

اخلاقی اقتصاد: چرا خوب مشوق هستند و هیچ جایگزینی برای خوب شهروندان توسط سام بولز 2016.

تعاونی گونه: انسان متقابل و تکامل آن توسط سام بولز و هربرت Gintis, 2011.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>