ضبط آکادمی آتش سوزی دبورا Dugan آن کوتاه رهبر

بزرگنمایی این تصویر

در حال حاضر سابق ضبط آکادمی رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت دبورا Dugan در سخنرانی خود در مراسم گرمی نامزد کنفرانس مطبوعاتی در ماه نوامبر گذشته. راب کیم/گتی ایماژ برای ضبط آکادمی پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

راب کیم/گتی ایماژ برای ضبط آکادمی

رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت که در آورده بود برای تغییر فرهنگ پشت گرمی — و که تصدی به طول انجامید تنها پنج ماه است از کار اخراج شده است.

ضبط آکادمی غیر انتفاعی می دهد که از این جایزه گفت: در یک اطلاعیه به عضویت در آن امروز است که آن را تا به حال سفارش “دو جامع پرهزینه مستقل تحقیقات مربوط به خانم دوگان و اظهارات مطرح شده علیه او و با او است.”

این عبارت اشاره به پیچیده و پر هرج و مرج رگبار اتهامات و ضد اتهامات بین Dugan و آکادمی که transfixed صنعت موسیقی آمریکا چند هفته پیش.

Dugan بود به حالت تعلیق در Jan. 16, فقط روز قبل از سال 2020 جوایز داده شد. در آن زمان این آکادمی گفت که او متوقف شد به دلیل “رسمی اتهام سوء رفتار توسط یک زن ارشد عضو ضبط تیم آکادمی” و این که او قرار داده شده بود در مرخصی اداری.

در Jan. 21, Dugan ثبت شکایت تبعیض با برابر استخدام کمیسیون فرصت های برابر فرهنگستان. که تشکیل پرونده شامل تعدادی از بمب اتهامات از جمله این که سلف او نیل Portnow تجاوز یک هنرمند زن در نیویورک; که او فشرده شد به استخدام Portnow به عنوان یک مشاور برای $750,000 توسط آکادمی سپس هیئت مدیره صندلی جان Poppo; و این که آکادمی مشاور عمومی و هیئت مدیره سابق صندلی جوئل کاتز از نظر جنسی مورد آزار و اذیت Dugan در مارس 2019 به عنوان او بود که به استقبال بالا آکادمی ، هر دو Portnow و کاتز را به شدت تکذیب Dugan به اتهامات; Portnow گفته است که او تبرئه مستقل بررسی است.

Dugan همچنین ادعا شده که این جایزه گرمی نامزد و رأی خود را به “تقلب” و “فاسد” که ضبط آکادمی را رد کرده است.

در بیانیه ای در روز دوشنبه بعد از ظهر Dugan وکیل داگلاس Wigdor گفت: “آکادمی تصمیم به خاتمه خانم دوگان و بلافاصله نشت این اطلاعات به مطبوعات بیشتر نشان می دهد که آن را در هیچ چیز متوقف خواهد برای محافظت و حفظ فرهنگ زن ستیزی و تبعیض جنسی و آزار و فساد و تضاد منافع است. تصمیم مطرود است و در موعد آکادمی رهبری آن و وکلای مدافع خود پاسخگو خواهد بود تحت قانون است.”

زمانی که Dugan نامگذاری شد منجر به آکادمی او وعده داده شده یک دوره جدید از شفافیت تنوع و فراگیر در Grammys.

در یک شنبه نامه ای که آکادمی کمیته اجرایی خطاب به اعضای این سازمان گفت که هیئت مدیره تصمیم به آتش Dugan شد و با توجه به همزمان تحقیقات. با توجه به آکادمی آنان منجر شد توسط unnamed “افراد با تجربه با هیچ رابطه قبل از به آکادمی” که تا به حال مصاحبه 37 شاهدان در مجموع و که آنها تا به حال بررسی “متعدد” اسناد و ایمیل. اما این نامه ارائه هر گونه اطلاعات در مورد نتایج حاصل از این تحقیقات است.

با توجه به Dugan را EEOC شکایت محققان انتخاب شدند توسط شرکت حقوقی Proskauer افزایش یافت. یک شریک در Proskauer رز چارلز Ortner, خدمت ملی به عنوان مشاور حقوقی به آکادمی. سوابق نشان می دهد این شرکت قانون نیز مشغول به کار برای این آکادمی در گذشته شارژ بیش از $900,000 در سال 2017 و بیش از $870,000 در سال 2016 جدید ترین سال برای آن اطلاعات مالی در دسترس است.

ضبط آکادمی درخواست شده است که NPR ارسال سوال در مورد Dugan شلیک و در مورد دو تحقیق و بررسی از طریق ایمیل. آکادمی گفت که هر دو تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که “همه [Dugan را’] اتهامات علیه ضبط آکادمی هستند مطلقا نادرست است و اظهارات مطرح شده علیه او درست است.”

در یک بیانیه مطبوعاتی دوشنبه Tammy صدمه معاون رئیس آکادمی ملی هیئت امنا گفت: “این تحقیقات به شدت تایید جدی شکایت بود که تسلیم در برابر او با بسیاری از آکادمی کارکنان است.”

در آن تبادل ایمیل با NPR, آکادمی گفت که تحقیقات در برابر Dugan “نشان داد بسیاری از اتهامات در سراسر ضبط آکادمی کارکنان هستند که سازگار با کسانی که قبلا ساخته شده است.” این سازمان کاهش یافته است به می گویند که چگونه بسیاری از افراد اتهاماتی را Dugan یا چه اتهامات بودند.

این به نظر می رسد برای اولین بار بیانیه عمومی توسط Grammys سازمان که بیش از یک فرد ساخته شده است که اتهامات علیه Dugan. آکادمی کاهش یافته است به تایید می کنند که به جای نوشتن: “این تحقیقات مستقل تایید کرده است آن است که جدید است.” همچنین گفت که آن را مرتکب شده است به انتشار “همه چیز آن است که از نظر قانونی مجاز به, از جمله آنچه امروز در نامه ای به اعضای” هر چند آن را به یک جدول زمانی که اطلاعات به اشتراک گذاشته شود.

ضبط آکادمی همچنین گفت: در نامه ای به عضویت در آن است که Dugan تا به حال به نمایش گذاشته “مدیریت سازگار کمبود و شکست” در طول پنج ماه است که او در آکادمی.

در سال 2018 آکادمی تشکیل یک نیروی کار به آدرس تنوع و شمول در سازمان و جوایز. با اشاره به این که کار در آن نامه این سازمان ادامه داد: “در حال حاضر ما شروع به جستجو برای یک رئیس جمهور جدید/مدیر عامل شرکت خواهد شد که اهرم آکادمی متنوع عضویت و تاریخ غنی و کمک به ما آن را تبدیل به خدمت بهتر به اعضای ما امروز و به آینده. همانطور که ما در ساختار جدید این جستجو ما را با دقت نگاه کنید تا ببینید که در آن یکی از آخرین پزشكى و تغییرات لازم را برای رفتن به جلو. … از این نقطه به جلو تمرکز ما را در حرکت رو به جلو با تحول در دستور کار ما آغاز شده قبل از استخدام خانم دوگان و در حال کار برای بهبود آکادمی. خیلی از این کار اتفاق می افتد شده است اما بسیاری از آن هنوز به آمده است. ما متوجه است که ما کامل نیست اما ما می خواهم شما بدانید که ما توجه و انرژی باقی خواهد ماند مستقیما بر شما و بر این تغییرات مثبت ما در حال ساخت با هم.”

در بیانیه این بعد از ظهر Dugan گفت: در قسمت: “در حالی که من نا امید شده توسط این آخرین توسعه من تعجب نیست که با توجه به آکادمی الگوی برخورد با خبرچین. این است که هر کسی را شگفت زده کرد که در آن ادعا آیا شامل من مصاحبه یا پرداختن بیشتر ادعای تضاد منافع و رای گیری بی نظمی?”

Dugan در ادامه با اشاره به آکادمی سلف نیل Portnow که infamously گفت که زنان در صنعت موسیقی نیاز به “گام به گام” به رسمیت شناخته شود: “به جای تلاش برای اصلاح نهاد فاسد از درون من را به ادامه کار برای پاسخگو کسانی که همچنان به خود معامله خودگذشتگی گرمی فرآیند رای گیری و تبعیض علیه زنان و مردم از رنگ. هنرمندان شایسته بهتر است. برای من این به معنای واقعی ‘پله تا.'”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im