‘ترس از مسئولیت’ — پل کشاورز در این بیماری همه گیر در کشورهای فقیر و

بزرگنمایی این تصویر

یک کارگر با هائیتی وزارت بهداشت عمومی و جمعیت کنترل دمای هائیتی مرد که از جمهوری دومینیکن در 5 مارس. آندرس مارتینز Casares/ایسنا پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

آندرس مارتینز Casares/ایسنا

دکتر پل کشاورز, استاد پزشکی در دانشگاه هاروارد گذرانده سه دهه کمک به کشورهای فقیر در مبارزه با بیماری های ویرانگر – از سل به وبا به ابولا به Zika. به عنوان بنیانگذاران همکاران در سلامت او کار می کند برای تقویت سیستم مراقبت های بهداشتی در هائیتی (که در آن گروه شروع) مالاوی رواندا و دیگر کم و متوسط درآمد کشورها, که در آن او به نظر می رسد چه کار می کند و چه کار نمی کند – زمانی که بیماری کشته شدند.

در مصاحبه با NPR کشاورز مشترک خود را از دیدگاه COVID-19 همه گیر و چالش های جدید مواجه می شود در بخش هایی از جهان که در آن سیستم مراقبت های بهداشتی در حال حاضر در صورت بیش از حد بسیاری از چالش است.

این مصاحبه ویرایش شده برای طول و وضوح.

چگونه شما احساس در حال حاضر در مورد این بیماری همه گیر?

استرس و پارانویا به خوبی موجه. سوال این است که در مورد چه چیزی است.

آیا شما نگران?

من نگرانی در مورد گرفتن تست کیت به هائیتی پرو رواندا و کشورهای دیگر که در آن همکاران در سلامت کار می کند. ما واقعا نمی دانیم چه چیزی در رفتن وجود دارد [در مورد مورد شماره] بدون تست. که من از نگرانی در مورد.

آنها چنین متنوع سلامت سیستم های متنوع درجه از آمادگی برای آنچه در آینده و یا ممکن است اتفاق می افتد در حال حاضر. همه آنها نیاز به کیت های آزمایش. آنها همچنین نیاز به درستی کارکنان تخت ICU.

در حال مقامات بهداشتی نگران در آن کشور ؟

اوه آره. من در رواندا در اواسط فوریه. من می دانم که آنها نگران در تلاش به جلو و با هم منابع و نیروی انسانی آنها نیاز دارید. این بود خیلی صاف عملیات و قبل از آنها تا به حال یک مورد. رهبری از همکاران در سلامت در هائیتی که همه مردم هائیتی آنها بسیار نگران هستیم. آنها نگران وزارت بهداشت غرق خواهد شد. ترس از مسئولیت میسازد سنگین بر روی شانه های خود را.

که ترس چیزی است که بسیاری از مردمی احساس می کنید اگر آنها مراقبان پزشکان. این نوع از ترسناک است.

و آنچه شما همه چیز در هراس است…

چگونه بسیاری از مردم نشان می دهد تا با تنگی نفس و تب و سرفه و یا حتی کم اکسیژن در خون است. چگونه ما به این کارکنان ، ما نیاز به مراقبت از مردم هنگامی که آنها بیمار است.

دکتر پل کشاورز در Butaro بیمارستان منطقه در رواندا. همکاران در سلامت کمک گروه او تاسیس ساخته شده این مرکز با همکاری وزارت بهداشت ، ویلیام کمپبل/Corbis via Getty Images پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

ویلیام کمپبل/Corbis via Getty Images

چه درس هایی را به شما آموخته از شیوع بیماری ابولا از چند سال پیش ؟

برخی از مردم وجود دارد گفت: تمرکز بیش از حد در [ایجاد] درمان ابولا واحد [ETUS]. من نمی خرید این. من می خواهم بگویم به عنوان کسی که وجود دارد در تابستان 2014, اگر ما تا به حال با تمرکز بر کیفیت مراقبت از [برای بیماران] بیشتر و هر چه زودتر پس از آن صورت-مرگ و میر نسبت می شده اند و پایین تر و جامعه اعتماد شده اند بالاتر است. مردم می دانستند که بسیاری از ETUs بودند اطراف و فرار آنها. تمرکز بر مهار [با جداسازی و quarantining بیماران] کاملا قابل درک است باعث ترس مردم, اما متخصص رحمت آرام آنها. آنها نگران: که مراقبت از آنها و یا خانواده خود را اگر آنها مریض است ؟ کسی نیاز به پاسخ: “ما خواهد شد.”

چگونه این ترس و نگرانی در مورد COVID-19 متفاوت در, می گویند ایالات متحده و هائیتی است ؟

در ایالات متحده ما اتاق اورژانس ما در بخش های مراقبت ويژه. ما هنوز کمبود تخت و دستگاه تهویه مصنوعی است که وحشتناک داده چقدر هشدار ما بود اما ما هنوز هم می توانید آدرس این کمبود. که نه مورد در هائیتی. تا آنجا که من می دانم, در یک کشور, 10, 11 میلیون نفر وجود دارد که کمتر از 30 تخت ICU.

و در اقتصادهای ثروتمند پزشکان مجبور به رفتن به بیمارستان و می گویند وجود دارد رفتن به برق امروز خواهد شد و یا متمرکز کننده اکسیژن کار می کند ؟

چه کنکنترترس اکسیژن?

آنها را در هوا در اطراف ما حذف نیتروژن و تمرکز اکسیژن به طوری که آن را درمانی برای کسانی که مبتلا به ذات الریه ،

همه این مکانیک از یک بیمارستان ما [در کشورهای مرفه] لازم نیست که برای مقابله با آنها. اکسیژن است که مبتنی حق را به هر اتاق. اما ترس از مسئولیت همکاران من در هائیتی است که آنها مجبور به نگرانی در: کجا ما دریافت اکسیژن IV راه حل می تواند ما را در فضای تخت به صورت فشرده و یا مراقبت های حمایتی در راه است که نمی شود آلوده مراقبان? و ما خسته بسیاری از منابع به عنوان مراقبت های بهداشتی کارگران بیشتر توجه به قرار دادن بر روی دستکش, تغییر, دستکش, gowning ، ما شاهد واقعی زنجیره تامین چالش است.

برخی از این نگرانی ها در ایالات متحده در دستور کار نیز هست.

ما botched برخی از آزمایش در ایالات متحده بیش از حد, اما ما تن از منابع در مقایسه با هائیتی و رواندا.

نیز وجود دارد یک بار در خانواده و مراقبان.

در یک محیط که در آن وجود دارد بسیار کمی حرفه ای مراقبان مراقبت معمولا توسط خود مادر و خاله و سنتی خود را شفا دهنده است که تنها چگونه انسان هستند اگر شما لازم نیست که پزشکان و پرستاران.

و در غرب آفریقا همراهان و همچنین مراقبان حرفه ای رو گرفته ابولا.

چه درس هایی به ما آموخت که از ابولا که مربوط به کروناویروس?

بزرگترین درس برای من در هر زمان است و ما موفق به تمرکز بر روی بهبود کیفیت مراقبت های بهداشتی ما مردم دور درایو و یا آنها را بی اعتمادی به سیستم پزشکی. مسطح منحنی از طریق اجتماعی فاصله و مهار چیز خوبی است تا زمانی که مردم یک راه برای رسیدن به حرفه ای مراقبت از آنها نیاز به مایعات وریدی یا اکسیژن است. ما نیاز به ادغام مهار و مراقبت است. این یک درس بزرگ.

و یک چیز ما نیست بحث پول است. در کشورهای ثروتمند وجود دارد پول به آدرس یک بیماری همه گیر. چگونه کشورهای فقیر مدیریت ؟

وجود دارد مقدار زیادی از بودجه جدید ابزار است که وجود ندارد قبل از اپیدمی ابولا یک بیماری همه گیر اضطراری صندوق از طریق بانک جهانی, به عنوان مثال. اما چگونه می توانم به شما ضربه بزنید به بودجه ای که می خواهم ؟ این یک فرایند پیچیده است. حتی زمانی که وجود دارد به اصطلاح بودجه اضطراری گرفتم بعد از زلزله در هائیتی در سال 2010 وجود دارد بسیاری از وعده تا کمی تحویل.

این است که چرا ؟

هیچ بدخیم قصد. این بوروکراسی دشوار است برای استخراج پول از ارائه مراقبت. که شگفتی های مردم. حتی در طول اپیدمی ابولا از آن باید آسان به کارکنان و فضا و سیستم ما نیاز به تقویت سیستم های بهداشتی. و من می توانم به شما بگویم آن آسان نیست.

همکاران بهداشت تا به حال به تکیه به شدت در خصوصی انسان دوستی فقط به کار کردن تاب برداشتن و یا تجهیزات است که باید به آسانی به دست آمده یک بار بین المللی سلامت عمومی اورژانس اعلام شد.

و در این اورژانس کشورهای غنی و در حال تلاش برای مبارزه با این بیماری در خانه خود مقابل نیز هست.

مردم می گویند بریتانیا و ایالات متحده آمریکا ممکن است می گویند ” چرا ما باید نگرانی در مورد یک بیماری همه گیر در سواحل دور زمانی که آن را در اینجا.’ گفت: نیمی از خانواده های آمریکایی اهدا به زلزله امداد در هائیتی. که می گوید چیزی خوب در مورد گونه های ما. خواهیم دید چه اتفاقی می افتد.

شما چه دوربرد چشم انداز?

ما را از طریق آن دریافت کنید که در آن منابع وجود دارد. ما باید ابزار که unimagined در طول سال 1918 بیماری همه گیر آنفلوآنزا. ما باید منابع مردم را از خواب 102 سال پیش. من می دانم که مقامات چینی شده است برای انتقاد از تلاش برای tamp همه چیز را اما در واقع آنها منتشر شده ژنوم [برای رمان coronavirus] و در عرض چند روز است که مردم در موسسات علمی بودند به دنبال تولید واکسن و درمان. من بیشتر نگران این نوع از مکان هایی است که می تواند نامیده می شوند “بالینی بیابان.”

بنابراین شما امیدوار و یا در ناامیدی ؟

خوش بینی خوب است: بیایید همه برای بهترین امید. اما این آماده سازی. شاید کمی ابری از بدبینی می زنند ما برای آماده سازی بهتر برای بهداشت عمومی فاجعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

ایندکسر