بحث بر سر پول برای همه

یادداشت سردبیر: این گزیده ای از سیاره پول‘s عضویت در خبرنامه. شما می توانید در اینجا ثبت نام.

بزرگنمایی این تصویر

جیسون فورمن سابق مشاور اقتصادی رئیس جمهور باراک اوباما پیشنهاد کرده است یک coronavirus بسته محرک از $1,000 برای بسیاری از بزرگسالان آمریکایی به علاوه $500 برای هر یک از بچه های خود را. Mark Wilson/گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Mark Wilson/گتی ایماژ

یک روز صبح در اوایل ماه مارس جیسون فورمن شروع به فکر کردن در مورد اقتصادی خرید اینترنتی از coronavirus قبل از رانندگی خود را 4 سال به مدرسه. در این سفر قبل از همه گیر جهانی زمانی که بچه ها هنوز به مدرسه رفت. اما فورمن دیدم یک بحران اقتصادی در راه او صرف حدود یک ساعت طراحی یک طرح برای دولت عمل می کنند. او بچه بود و کمی دیر به مدرسه اما آن را به ارزش آن است.

فورمن است که یک استاد دانشگاه هاروارد و سابق مشاور اقتصادی رئیس جمهور, باراک اوباما, خدمت هر دو در طول و پس از رکود بزرگ. “من پیدا کردن آنچه که ما در حال رفتن را از طریق در حال حاضر بسیار ترسناکتر,” او می گوید. ترسناکتر نه فقط به دلیل ویروس, او می گوید, اما همچنین به دلیل سرعت و پتانسیل عمق بحران اقتصادی باعث آن است.

چند هفته پیش این بود که همه بسیار کمتر روشن است. اما فورمن بود هنوز هم نگران است. قبل از رها کردن بچه در مدرسه او تایپ کردن یک op-ed که او امیدوار بود که جلوگیری از بهداشت عمومی از بحران فزاینده به یک بحران اقتصادی است. Op-ed که منتشر شد مارس 5 در وال استریت ژورنالبه نام جامع $350 میلیارد بسته محرک. اما بخشی که توجه مردم بود و ایده خود را برای ارسال a $1,000 بررسی برای اکثر آمریکایی ها به علاوه $500 برای هر یک از بچه های خود را.

واشنگتن برای بیشتر قسمت ها را ندارد پیشنهاد خود را به طور جدی برای اولین بار در. “من فکر می کنم بسیاری از مردم را سر نمی شد و در عین حال در قدر از اقتصادی مشکل است که coronavirus رفتن به مطرح” فورمن می گوید. “رئيس جمهور در, مشاور اقتصادی, لری Kudlow رو خواسته در تلویزیون چه او از نظر من. او گفت: چیزی مانند “جیسون فورمن است دوست من اما …” و سپس گفت: چیزی خیلی بیشتر محدود نیاز به اتفاق می افتد.” در مارس 11, فورمن همچنین بنا به گزارش ملاقات با مجلس نانسی پلوسی و دیگر مقامات ارشد دموکرات و آنها را رد کرد و ایده خود را بیش از حد. (فورمن نمی خواهد اظهار نظر در مورد جزئیات این جلسه است.)

اما در این هفته که به دنبال مدارس بسته; رستوران ها و مکان های مانند دیزنی جهان تعطیل و رئیس جمهور اعلام اضطراری ملی. در مارس 16, جمهوری خواه ایالت میت رامنی رو پشت سر کتل فالز ایده — حتی شماره خاص: 1000 دلار برای هر آمریکایی بالغ. و به زودی به رئیس جمهور تهمت که قبلا قرار داده و وزن خود را پشت یک مالیات حقوق و دستمزد قطع گفت که او در حال حاضر در پشت این ایده از ارسال چک به هر کس به عنوان یک راه برای ارائه کمک های بیشتر به سرعت. برای فورمن این پیروزی بود. “حقوق و دستمزد کاهش مالیات به وضوح کار نمی کند در یک اقتصاد که در آن مقدار زیادی و تعداد زیادی از مردم نمی پرداخت می شود,” او می گوید.

فورمن اصلی طرح مورد انتقاد قرار گرفت متعدد در زمینه. برخی نمی خواهم این ایده از ارسال همه چک و قانونگذاران در حال حاضر بحث در مورد قرار دادن یک محدودیت درآمد که در آنها می شود. فورمن توضیح می دهد که او در ابتدا تن به تن ایده خود را به عنوان یک جهانی برنامه برای محدود کردن ناکارآمدی بوروکراتیک و دریافت چک کردن درب سریع تر است. اما در حال حاضر او فکر می کند که قرار دادن درآمد محدود می شود که چک نمی کند کردن روند و او می گوید:, “خواهد بود که به طور کامل خوب را انجام دهد.”

دیگران استدلال می کنند که 1000 $در چک نمی خواهید برای تعمیر فاسد زنجیره تامین در چین و یا احیای ما چهره به چهره خدمات صنعت در دوران اجتماعی فاصله. ناتانیل Hendren دیگر اقتصاددان در دانشگاه هاروارد معتقد است که این پول بهتر خواهد بود به طور مستقیم صرف مبارزه با ویروس. “جهانی $1,000 چک نمی کنید مردم به رستوران ها” Hendren می گوید. “تست خواهد شد ما را به رستوران.” همانطور که برای میلیون ها نفر از کارگران بیکار و یا furloughed, Hendren معتقد است گسترش بزرگ از بیمه بیکاری خواهد بود و مستقیم تر و کمتر بی فایده راه به آنها کمک کند.

فورمن همچنین پشتیبانی از سرمایه گذاری های عظیم در مبارزه با ویروس بیمه بیکاری و دیگر قطعات از یک رویکرد جامع برای کمک به آمریکایی ها در طول بحران. اما او معتقد است ارسال چک کارآمد و سریع راه برای کمک به مردم پرداخت صورتحساب خود را و تحریک اقتصاد. او می گوید: آن را نمی خواهد دوباره زنده زنجیره تامین و یا رستوران ها و کافه ها, اما حتی اگر آن را به سادگی برای کمک به خانواده ها تلاش او می گوید: “که به اندازه کافی خواهد بود برای من.”

به عنوان اقتصاد sputters, فورمن در حال حاضر فکر کردن در مورد خود را یک بار چک کنید ایده به عنوان به طور بالقوه یک many-times بررسی ایده. نیز در یک کنفرانس خبری در روز جمعه مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: او در حال حاضر می خواستم محرک چک می شود “بسیار بیشتر” از 1000 $و برای دولت به خاطر ارسال چک به عنوان مورد نیاز است. پلوسی و آمریکا در حال حاضر فراخوانی برای $1,500 چک برای آمریکایی ها. که بسیاری در هر دو طرف شکاف سیاسی در حال صحبت کردن به طور جدی در مورد دور دادن پول زیادی است نشانه ای از چگونه شدت این بیماری صدمه زدن به اقتصاد است.

داستان فورمن طرح برای نجات اقتصاد نشان می دهد که چگونه همه چیز دیوانه در حال حاضر. در مارس 5, فورمن پیشنهاد 350 $میلیارد دلار بسته است. تقریبا سه هفته بعد از کنگره به طور جدی با توجه به 2 تریلیون دلار بسته محرک. بیایید امیدواریم که آن را به اندازه کافی.

آیا شما لذت بردن از این خبرنامه? خوب به نظر می رسد حتی بهتر در صندوق پستی خود را! شما می توانید در اینجا ثبت نام.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

ایندکسر