تکنولوژی کارگران اقدام: نگاهی اخیر جنبش کارگری

NPR اسکات سایمون مذاکرات با ناتالیا Nedzvetskaya در مورد اخیر رای به داشتن اتحادیه توسط Kickstarter کارکنان.

اسکات سایمون میزبان:

کارکنان در Kickstarter باید رای به داشتن اتحادیه اما در سال گذشته به تنهایی وجود دارد بیش از 100 کارگر حرکات در شرکت های بزرگ از جمله آمازون و گوگل و Facebook است که شکست خورده است. یک گروه از محققان در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است ردیابی سازماندهی و اعتراض. ناتالیا Nedzvetskaya یکی از این محققان می پیوندد و ما در حال حاضر از برکلی است. با تشکر بسیار برای بودن با ما.

ناتالیا NEDZVETSKAYA: لطف داشتن به من.

سیمون: چطور قابل توجهی را به شما در پیدا کردن این Kickstarter رای دادن ؟

NEDZVETSKAYA: شما می دانید, آن را بی سابقه ای است که در آن برای اولین بار موفق به رسمیت شناختن رسمی از اتحادیه برای این نوع بیشتر طبقه ممتاز از کارگران با تکنولوژی.

سیمون: چه – چرا باید کسانی که تلاش های شکست خورده در گذشته و چه در حال حاضر تغییر? آن است که فقط بار ؟

NEDZVETSKAYA: جالب آن است. شده اند وجود دارد چند واقعا نزدیک تماس. بازگشت در اوایل 2000s وجود دارد یک شرکت به نام E-شهر (ph) است که تا به حال موفق, رای, اما این شرکت در واقع ورشکست قبل از آن. آمازون تکنسین در سال 2014 از آن زمان به عنوان دور به عنوان شما می دانید یک رای گیری ملی روابط کار هیئت مدیره. من فکر می کنم آنها در نهایت نمی توانید به اندازه کافی رای.

سیمون: خوب, من فکر می کنم ممکن است وجود دارد بسیاری از مردم با گوش دادن به این مکالمه که فکر نمی کنم از فن آوری کارگران به عنوان در همان رده در همه به عنوان کارگران کارخانه و یا برای که ماده overworked معلمان است. آنها بالا پرداخت می شود, در داخل کار – بدون بلند کردن اجسام سنگین و تهویه مطبوع. چه هستند برخی از شرایطی که منجر آنها را به داشتن اتحادیه?

NEDZVETSKAYA: آره. بنابراین آنچه در این مجموعه همه با Kickstarter بود که این کتاب های کمیک بود که, شما می دانید, در جمع آوری کمک های پلت فرم. آن را به نام “همیشه پانچ نازی ها.” اخبار خروجی Breitbart دیدم که این بود که در Kickstarter. آنها در تماس با این شرکت و در واقع گفت: شما می دانید که این یک تخلف خود را از سیاست های شرکت. این ترویج خشونت است. این شرکت در ابتدا آن را در زمان پایین. بسیاری از کارگران ناراحت بودند با این اقدام به خاطر آنها احساس مانند آن را acquiescing به alt-سمت راست. در واقع کارگران به یک نوع اخلاقی را در مورد این مسئله و سپس مدیریت شرکت تا به حال بسیار متفاوت یکی است. و من فکر می کنم آن را در این لحظه در این شرکت زمانی که مردم متوجه شما می دانید که ما نمی باید به عنوان بسیاری از می گویند در تصمیم گیری به عنوان ما می خواهم به. این است که ما – شما می دانید که ما کار فکری به عنوان کارکنان. ما می خواهیم کمی بیشتر کنترل دقیقا چه اتفاقی می افتد با آن است.

سیمون: افرادی که خود و اجرای شرکت های با تکنولوژی بالا و مقاوم در برابر که ؟

NEDZVETSKAYA: ما شاهد یک مقدار عادلانه از مقاومت آره. تکنولوژی به خودی خود واقعا جالب است زیرا آن آغاز شده با این نوع ایدئولوژیک تقریبا چشم انداز آرمانی. شما بازگشت به روزهای اولیه از فن آوری افرادی که درگیر در این صنعت نیست و انجام آن به صورت پول است. آنها آن را انجام می دهند زیرا آنها واقعا فقط عاشق تکنولوژی و وعده آن است. و این نوع اجرا رو به جلو به امروز. گوگل تا یک زن و شوهر از سال پیش تا به حال این عبارت نمی تواند بد در شرکت های بزرگ خود را handbook. که پس از حذف شده است. اما این نوع, شما می دانید ایدئولوژی زندگی در تکنولوژی.

در کشورهای دیگر – به طوری که در مکان هایی مانند آلمان و فرانسه شما در واقع کارگران به طور رسمی به عنوان نماینده بخشی از شرکت هیئت مدیره وجود دارد سابقه برای کارگران با داشتن یک بیشتر می گویند در این که چگونه این شرکت در حال اجرا در سراسر جهان است. ایالات متحده ندارد این نوع ساختار است. و در برخی از راه من دیدن این unionization تلاش به عنوان یک راه کوچک را امتحان کنید برای به دست آوردن کمی بیشتر نفوذ شرکت تصمیم گیری و فقط نوع یک صندلی در پشت میز صدای در اتاق.

سیمون: آره. بنابراین این فقط Kickstarter. آیا شما انتظار می رود که اتحادیه تلاش در شرکت های دیگر خواهد بود جسارت این را می گویند اگر آنها می توانید آن را در کیکاستارتر ما می توانید آن را در اینجا ؟

NEDZVETSKAYA: من فکر می کنم که Kickstarter – شما می دانید, آن را نسبتا کوچک شرکت پس از سازماندهی در Kickstarter است متفاوت از سازماندهی در, شما می دانید, آمازون, به عنوان مثال. اما آن را قطعا – این مجموعه یک سابقه. این نشان می دهد که این می تواند انجام شود. این نشان می دهد نوع از یک طرح برای چگونه آن را می تواند انجام شود در واقع. من شگفت زده می شود اگر ما را نمی بینم اقدامات بیشتر شبیه به این در آینده.

سیمون: Nataliya Nedzvetskaya که یک محقق در دانشگاه کالیفرنیا برکلی از شما بسیار سپاسگزارم برای بودن با ما.

NEDZVETSKAYA: البته.

(SOUNDBITE از KETTEL را “QUICKPIG”)

کپی رایت © 2020 NPR. تمام حقوق محفوظ است. بازدید از وب سایت ما شرایط استفاده و ویرایش صفحات در www.npr.org برای اطلاعات بیشتر.

NPR متن ایجاد شده در یک عجله مهلت Verb8tm, Inc., یک NPR پیمانکار و تولید شده با استفاده از اختصاصی رونویسی روند توسعه با NPR. این متن ممکن است در شکل نهایی آن است و ممکن است به روز رسانی و یا تجدید نظر در آینده است. دقت و در دسترس بودن ممکن است متفاوت باشد. معتبر رکورد NPR برنامه نویسی های صوتی ضبط.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>