ALBUQUERQUE, N. M. – زمانی که Super Bowl halftime show آغاز شد یول-Itzma آگور و بستگان او را با پیش بینی. El Paso, تگزاس, خانواده, کنجکاو بود که چگونه کلمبیا به دنیا آمد شکیرا و نیویورک مطرح جنیفر لوپز دو تا از محبوب ترین در جهان لاتین هنرمندان را تصاحب مرحله.

عملکرد پنج شنبه آویخته شد در هالیوود استعارههای تمایلات جنسی زنان. اما آن را نیز شامل ظریف پیام های سیاسی در مورد نگرانی های به اشتراک گذاشته شده توسط بسیاری از لاتینی ها در ایالات متحده آمریکا — کودکان در قفس پورتوریکو در پس از طوفان ماریا و نیاز به شنیده می شود.

Aguirre, 39, تا به حال به تماشای عملکرد دوباره. “من تا به پاره کردن. ما شاهد چیزهای بیشتر” آگور گفت. “ما متوقف در مورد مراقبت از بازی.”

در سراسر ایالات متحده, Latinos در زمان به رسانه های اجتماعی به ستایش و کالبدشکافی نشان می دهد.

شکیرا پرداخت ادای احترام به کلمبیا ریشه با انجام mapalé — آفریقایی-کلمبیا سبک رقص از کشور سواحل کارائیب. او همچنین ساخته شده یک زبان زدن فریاد به نام zaghrouta یک راه برای ابراز شادی در فرهنگ عرب. پدر او لبنانی تبار.

در طول عملکرد لوپز آورده دوگانه پورتوریکو-پرچم آمریکا در حالی که دخترش خواند شعر به بروس اسپرینگستین را “Born in the U. S. A.” دختر او و دیگر کودکان با پرچم آمریکا در پیراهن خود را به حال ظهور از آنچه در ظاهر به جراحی قفس.

“بیایید با صدای بلند!” لوپز سنگ به عنوان دختر او را خواند اسپرینگستین قلاب. شکیرا آمار برخی از درام.

در پس زمینه چراغ بارق عبور یکدیگر به شکل یک تصویر از یک قفس.

Latinos دیدم مجاورت به عنوان یک تماس برای آنها به رای دادن بودن و آگاه است که مقامات آمریکایی در مرز ایالات متحده و مکزیک جدا کودکان مهاجر از پدر و مادر خود را و قفل کردن آنها.

“این بود که درخشان گفت:” آگور یک نویسنده است که در سفر مهاجرت امکانات برگزاری کودکان است.

دیگران اشاره کرد که لوپز برگزار شد تا پورتوریکو پرچم — پس از ممنوع در سال 1948 — در یک زمان از خشم بیش از چگونه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به کار گرفته تلاش های امدادی پس از این جزیره بود ضربه طوفان و زلزله اخیر.

پرچم نماد انعطاف پذیری و امیدوارم که پس از طوفان که زده در سپتامبر سال 2017 به عنوان یک دسته 4 طوفان. ناشی از آن بیش از 100 میلیارد دلار خسارت و کشته شدن حدود 2,975 مردم در حوادث پس از آن. پرچم نیز نمادی از مقاومت و عدالت در تابستان گذشته زمانی که اعتراضات گسترده در افغانستان و دیگر مسائل منجر به استعفای جزیره فرماندار سابق.

Luivette Resto یک پورتوریکو متولد شاعر که در حال حاضر زندگی در لس آنجلس گفت که او احساس تضاد در مورد استفاده از پرچم به دلیل تاریخچه جزیره.

“پورتو ریکو است که هنوز هم یک مستعمره ایالات متحده” Resto گفت. “ما در حال درمان مانند اموال.”

اما Resto گفت که او خوشحال بود که به ظاهر پرچم برانگیخته مورد نیاز گفتگو در مورد پورتوریکو وضعیت.

هنوز هم او نا امید شده بود که بیشتر آفریقایی-لاتینی ها یا مکزیکی ها نشان داده نمی شد در عملکرد — یک نقد به اشتراک گذاشته شده توسط بسیاری از رسانه های اجتماعی. افسانه ای مکزیکی, باند Los Tigres del Norte از سن خوزه کالیفرنیا, باز, اسپانیایی, پخش برای سوپر باول LIV اما عملکرد دیده نمی شد در زبان انگلیسی پخش.

دیگران گفت: آنها راضی هستند با کلی لاتین با موضوع عملکرد.

“این یک مثال کامل از چگونگی فرهنگ های مختلف می تواند وجود داشته باشد در زیر لاتین’ چتر” کمدین Cristela Alonzo توییتی. “ما از یکدیگر متفاوت هستند و بنابراین باید مجاز به گفتن داستان های مختلف. ببینید ما به عنوان افراد است.”

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه ما به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق پستی خود را

ثبت نام در حال حاضر

حاصل کار دو نشان می دهد نه تنها لحظه ای برای آمریکای لاتینی در سوپر باول یکشنبه. بازی آغاز شد و با چند پلاتین Demi Lovato آواز خواندن سرود ملی. آلبوکرک نیومکزیکو متولد Lovato نسل فرانسیسکو Perea یک اسپانیایی قهرمان برای اتحادیه در جنگ داخلی که دیدم رئیس جمهور آبراهام لینکلن ترور شد.

این تفسیر توسط Lovato که دوره نقاهت بعد از اعتیاد به مواد مخدر موجب یک پاسخ عاطفی از مردم مکزیک جدید — دولت با ملت بیشترین درصد هیسپانیک ساکنان که در طول تاریخ تا به حال برخی از کشور با کمترین مواد مخدر مصرف بیش از حد نرخ مرگ و میر.

برای شکیرا این نبود اولین بار شرکت در یک رویداد با یک بعد سیاسی است. در سال 2011 به عنوان مثال او به اسوشیتد پرس گفت که پیشنهاد ضد مهاجر قانون در برخی از ایالات آمریکا رفت و در برابر او بنیاد تلاش برای ارائه آموزش به مردم فقیر در سراسر جهان است.

گرمی برنده جایزه خواننده گفت: مهاجران آمریکای لاتین در ایالات متحده بودند که رو ضد مهاجر صورتحساب را “عدالت” به عنوان آگاهی عمومی در مورد وضعیت اسفبار خود بزرگ شد.

“عدالت خواهد آمد. من مطمئن هستم” شکیرا گفت: AP پس از دریافت جایزه در دانشگاه هاروارد. “هر جا که وجود دارد … یک بچه است که می تواند پسر یا دختر لاتین مهاجر که نمی توانند در یک مدرسه در ایالات متحده آمریکا است که بچه باید یک نگرانی برای همه ما و مسئولیت ما است.”

لوپز به ندرت صحبت می کند در مورد مسائل اجتماعی و نامزدش بازنشسته بازیکن بیس بال الکس رودریگز معروف اجتناب از پرداختن به بدرفتاری Latinos به عنوان یک بازیکن فعال.

اما در ماه های اخیر لوپز قرض داده نام او را باعث می شود. در ماه اوت او امضا نامه ای سرگشاده در حمایت از Latinos پس از تیراندازی مرگبار در, El Paso, تگزاس و گیلروی کالیفرنیا.

___

آسوشیتد پرس نویسنده Danica کتو در سن ژوئن کمک به این گزارش.

___

راسل Contreras یک عضو از آسوشیتد پرس’ نژاد و قومیت تیم. او را دنبال کنید در توییتر http://twitter.com/russcontreras.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

ایندکسر