تورنتو استار

شورای امنیت و گسترش نیروی حافظ صلح در مالی برای سال

تانزانیا تانزانیا – به شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آرا رای دادند دوشنبه به گسترش اختیارات از U. N. نیروی حافظ صلح در مالی برای یک سال و به صورت دراز مدت و برنامه ریزی دقیق برای آن به دست مسئولیتهای امنیتی و ترک این کشور غرب آفریقا.

قطعنامه به تصویب رسید 15-عضو شورای گفت: اولویت ماموریت صلح بانی باقی مانده برای حمایت از اجرای مالی 2015 توافقنامه صلح امضا شده توسط سه حزب دولت ائتلافی از گروه های به نام هماهنگی حرکات Azawad که شامل قومی اعراب و Tuaregs که به دنبال خودمختاری در شمال مالی و طرفدار دولت شبه نظامی شناخته شده به عنوان پلت فرم.

این قطعنامه به رسمیت شناخته شده “برخی پیشرفت ها” در شش ماه گذشته اما ابراز بی حوصلگی بیش از تاخیر در اجرای کامل این توافق نامه است.

مالی شده است در آشفتگی پس از یک 2012 قیام باعث فتنه انگیز سربازان به سرنگونی رئیس جمهور از یک دهه است. خلاء قدرت که منجر به منجر به یک شورش اسلامی و یک فرانسوی به رهبری مداخله نظامی قدرتمند که جهادگران از قدرت در سال 2013.

اما شورشیان فعال باقی می ماند در این کشور غرب آفریقا و مالی نیز تحت تهدید از افراط گرایان وابسته به “دولت اسلامی”. افراط گرایان شده اند در حال حرکت از مناطق شمالی به این کشور بیشتر جمعیت مرکز پس از 2015 تحریک دشمنی و کشنده خشونت های قومی.

این قطعنامه تاکید “است که صلح و امنیت در منطقه ساحل را نمی توان بدون یک ترکیب سیاسی امنیتی و تلاش برای توسعه بهره گیری از تمام مناطق کشور مالی است.”

شورای امنیت تمدید دستور 15,600-قوی U. N. زور تا 30 ژوئن 2021 و خواست امضا کنندگان به توافق صلح به عمل در اولویت های است که تاریخ از جمله خلع سلاح و demobilizing گروه های مسلح و reintegrating آنها به کشور را اصلاح کردند. آن همچنین خواستار اصلاح قانون اساسی و دیگر مسائل حل و فصل شود تا انتخابات منطقه ای برگزار می شود.

این قطعنامه خواستار مالی مقامات به دوباره اقتدار دولت را در مرکز مالی در 30 ژوئن 2021 با استقرار و نیروهای امنیتی به طور کامل عملیاتی سازماندهی خدمات اجتماعی اولیه و نهادهای قضایی و برگزاری دادگاه برای افراد متهم به قتل عام در سال 2019 و 2020 که به کشته شدن صدها نفر از شهروندان است.

شورای امنیت خواسته دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به هماهنگی با دیگران در دراز مدت و نقشه راه ارزیابی وضعیت در مالی بر تولید متمرکز معیار ها و شرایط (از جمله پیشرفت در اجرای توافقنامه صلح.

شورای گفت: نقشه های انتظار مارس 31 2021 را باز کردن راه برای ماموریت به خروج Mali بدون به خطر انداختن امنیت آن است.

بیشتر از آنچه مسائل در صندوق پستی خود را

شروع صبح خود را با همه چیز شما نیاز به دانستن و هیچ چیز برای شما. برای ثبت نام اول تا ستاره جدید روزانه در خبرنامه ایمیل.

ثبت نام در حال حاضر

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ پیشواز همراه اول