سن دیگو چهره های مهم خطر زلزله از گسل طولانی تصور می شود غیر فعال

این تفکر متعارف شده است که منطقه سان Diego چهره کمتر در معرض خطر از یک زلزله ویرانگر از لس آنجلس و سان فرانسیسکو مناطق.

اما یک مطالعه جدید نقطه عطفی نشان می دهد که چگونه یک گسل در حال اجرا از طریق قلب از سن دیگو به شمار یک تهدید بسیار جدی تر از باور یک نسل پیش.

محققان به بررسی اثرات رز دره گسل تولید قابل قبول قدر 6.9 زلزله تهدید مدنی و مالی مرکز کالیفرنیا دومین شهر بزرگ و چهارم کشور را به بزرگترین پایگاه نیروی دریایی باعث روانگرایی و لغزش.

مانند یک زلزله می تواند آسیب 120,000 سان دیگو شهرستان 700,000 سازه و باعث $38 میلیارد دلار زیان اقتصادی از فقط ساختمان و زیرساخت های خسارت و $5.2 میلیارد دلار درآمد از دست رفته از کسب و کار وقفه با توجه به یک گزارش جدید منتشر شده روز شنبه توسط مهندسی زلزله پژوهشگاه سن دیگو فصل در اولین روز از کنفرانس ملی زلزله در سبک مبل سازی ساده وسبک هتل سان Diego & Marina.

تبلیغات

سن دیگو می تواند مختل شود ، در عین حال بسیاری از افراد در سن دیگو هم می دانیم که هیچ چیز در مورد گل رز دره گسل و یا فکر می کنم هنوز فعال نیست حتی اگر از آن شده است 30 سال پس از کارشناسان تایید شد آن خفته گفت: کالیفرنیا لرزه ای ایمنی کمیسر Jorge Meneses رئيس جمهور از موسسه فصل های محلی و ژئوتکنیک مهندس.

“این نوع ذهنیت نیاز به تغییر” گفت: Meneses که سازمان کار کرده است در این گزارش به مدت پنج سال. “ما یک زمین لرزه منبع در اینجا, در حال اجرا را از طریق مرکز شهر.”

به خصوص نگران هستند که چند دهه منطقه سان Diego ساخته شده بود به پایین لرزه ای استاندارد از آنهایی که اعمال می شود به L. A. یا سان فرانسیسکو بر این باور است که سن دیگو, کاهش خطر لرزه ای.

این بود تنها پس از کشف رز دره گسل فعالیت که حداقل کدهای ساختمان برای این منطقه مطرح شد به لرزه منطقه 4 که بالاترین سطح و همان است که از لس آنجلس و سان فرانسیسکو گفت: هایدی Tremayne, مدیر اجرایی مهندسی زلزله موسسه تحقیقات یک سازمان غیر انتفاعی مستقر در اوکلند.

تبلیغات

Rose Canyon fault scenario

دادن خشونت خواهد موج دار شدن از طریق افزایش دره گسل در فرضی قدر 6.9 زلزله در قلب سان دیگو.

(مهندسی زلزله پژوهشگاه / USGS)

“بسیاری از قدیمی تر بیشتر لرزه های آسیب پذیر و ساختمان های ساخته شده قبل از مدرن طراحی لرزه ای مقررات در محل از جمله چند کلید شهر سن دیگو امکانات ممکن است به شدت آسیب دیده با چند ساختمان به طور بالقوه درد و رنج جزئی به فروپاشی کل” این گزارش گفت:. این مشخص نیست که ساختمان.

وجود دارد می تواند بسیاری از مرگ و میر به عنوان منطقه سان Diego نسبتا ضعیف قوانین محلی نیاز به تعمیرات اساسی از ساختمان های آسیب پذیر در مقایسه با شهرهایی مثل لس آنجلس و سانتا مونیکا. سن دیگو منطقه برآورد شده است که هزاران نفر از آپارتمان با شل و ول طبقه همکف صدها نفر از پتانسیل شکننده بتن ساختمان است که می تواند به ویژه مرگبار اگر آنها سقوط و نمرات احتمالا آسیب پذیر جراحی-قاب دفتر هتل و ساختمان.

هیچ یک از ساختمان های آن در بالا توضیح داده مورد نیاز برای تعمیرات اساسی در این شهرستان است. و دیگر به خصوص مرگبار طبقه از ساختمان های قدیمی, ساختمان های آجری, San Diego تنها مورد نیاز محدود و جزئی و تعمیرات اساسی با توجه به گزارش.

نویسندگان ابراز نگرانی بزرگ است که سقوط یا آسیب از این ساختمان های آجری — که دستور داده شده است تعمیرات اساسی و یا تخریب در شهرهای دیگر مثل L. A. — خواهد به طور چشمگیری بدتر پاسخ اضطراری. چند صد نفر از آنها بر این باور هستند که باقی می ماند و در مکان هایی مانند مرکز شهر سان Diego شهرستان ملی چولا ویستا ال کاجون،, ساحل سولانا انسینیتاس Oceanside و unincorporated areas از شهرستان.

بسیاری از سان دیگو نهادهای مدنی ممکن است در نهایت به فلج از جمله پلیس و ایستگاه آتش نشانی و ادارات شهرستان به عنوان اولین پاسخ دهندگان به نام شاید صدها نفر از آتش سوزی. محققان تخمین می زنند که نزدیک به نیمی از مدارس شهرستان و بیمارستان ها اجرا خواهد شد در بخشی از ظرفیت برای روز.

تبلیغات

امکانات نظامی در اطراف خلیج سان Diego رنج می برند شدید تکان دادن زمین و روانگرایی. و سهم بزرگی از سن دیگو مسکن خواهد بود آسیب دیده وخیم تر شدن استطاعت بحران است.

و با زمین در سمت غربی گسل گردش به غرب نسبت به شرق به طرف بسیاری از خطوط لوله, کابل, پل ها و خطوط راه آهن می تواند قطع یا در غیر این صورت مختل شود. آب و فاضلاب و خطوط گاز در خدمت غرب گسل از La Jolla از طریق کورونادو ممکن است قطع برای ماه پس از زلزله. کورونادو آتش نشان می تواند خود را بدون عملکرد پمپ های آب برای مبارزه با آتش سوزی است.

سن دیگو فرودگاه بین المللی می تواند در پیدا کردن خود را صالح به عنوان زمین زیر عمل آن را مانند ریگ روان که متزلزل آسیب باند taxiways و ساختمان. یک بخش غربی گسل عبور می کند به طور مستقیم در زیر باند فرودگاه و یک زلزله خواهد ارائه آن را به طور موقت باطل.

گاز خط معافیت و کاهش فشار آب را آتش نشانی حتی سخت تر است.

و در حالی که کورونادو پل خلیج شده است مجهز به مقاومت در برابر سقوط از کارشناسان گفت: آنها انتظار زمین در یک طرف گسل به تلو تلو خوردن 2 تا 3 فوت از طرف دیگر. آسیب می تواند ارائه پل غیر قابل استفاده برای هفته و ماه و احتمالا سال است.

برای چندین دهه وجود داشته است هیچ کار علمی که انجام شده بود نشان دادن رز دره گسل فعال بود. سپس در سال 1985 اولین نکته به نظر می رسد در طی یک حفاری در برادوی و 14th Street, که در آن یک بخش از گسل فعال کشف شد گفت: تام Rockwell, استاد زمین شناسی در سن دیگو دولت است.

این کشف بزرگ آمد و در سال 1990 زمانی که ترانشه حفر شد در سراسر گسل در رز دره عمیق و باریک. این نشان داد که زمین در سمت غربی این گسل به حال lurched به غرب بیش از 30 فوت مختلف زلزله در آخرین 8,000 سال شواهد قانع کننده که گسل زنده بود Rockwell گفت.

امروز اعتقاد بر این رز دره گسل و پارگی در یک زلزله بزرگ از چیزی نزدیک شدن به قدر 7 در دمای مورد در هر 700 سال یا 400 سال یا بیشتر. آخرین جمله زلزله است و اعتقاد بر این اتفاق افتاده بین 1700 تا 1750 Rockwell گفت: قبل از اسپانیایی خود را تاسیس اولین ماموریت کالیفرنیا در سن دیگو در سال 1769.

تبلیغات

بین کسانی که در زمین لرزه, زمین لرزه در این محدوده از قدر 6 می تواند حمله. چنین زلزله پاره روی گسل حق را از طریق شهر قدیمی در سال 1862 باعث چه لوس آنجلس استار اعلام کرد بعد از ترور در سن دیگو راکول گفت.

امروز آن را شناخته شده است که رز دره گسل است که در واقع جنوبی ادامه نیوپورت-Inglewood خطا که ناشی از جنوب کالیفرنیا مرگبارترین زلزله در, رکورد بزرگی 6.4 ساحل طولانی زلزله از سال 1933 که به کشته شدن 120 نفر است.

(این امکان در نیوپورت-Inglewood/رز دره گسل سیستم می تواند پارگی در همان زلزله از Westside از L. A. طریق ساحل به سن دیگو در یک زلزله. انرژی آزاد شده از این زمین لرزه می تواند امتیاز بزرگی 7.4.)

بدون یک تغییر عمده در سن دیگو و روان در مورد زمین لرزه, شهرستان می تواند در نهایت در مواجهه با سرنوشت شهر, Christchurch, New Zealand.

بسیاری از مردم شهر نیز فکر خود را به عنوان نسبتا امن از زلزله به عنوان شهر نیز کاملا فاصله از جنوب آلپ گسل جنوب جزیره نسخه San Andreas fault.

بنابراین هنگامی که قدر 6.3 زلزله پاره تحت این شهرستان در سال 2011 آسیب فاجعه بار بود: مرکزی کسب و کار منطقه مرکز شهر باقی مانده بود در خرابه و 185 نفر کشته شدند که عمدتا از سقوط unretrofitted ساختمان های آجری و دو شکنندگی ساختمان های بتن.

“پس از صرف یک دهه کار کردن وجود دارد و دانستن اینکه چگونه مردم در مورد احساس خطر قبل از و در حال حاضر این است که هنوز هم مانند یک شوک به آنها گفت:” لوری جانسون رئيس جمهور از موسسه تحقیقات و برنامه ریز شهری.

سن دیگو می تواند به جلوگیری از این آینده اگر هماهنگ منطقه ای تلاش برای مقاوم سازی ساختمان های آسیب پذیر و زیرساخت های قبل از جمله یک زمین لرزه. نویسندگان توصیه یک کمیته از مقامات دولتی, زلزله کارشناسان آب و برق و دیگران به شناسایی شهرستان خطرات لرزه ای و پیشنهاد اقدامات است.

“بدون که پیشرفته کاهش کار ما نگران آن می تواند به خطر اندازد اقتصادی طراوت و چالاکی از منطقه” Tremayne گفت.

تقویت منطقه در برابر زمین لرزه بخشی از معامله از زندگی در سن دیگو.

“ما مدیون بسیاری از زیبایی از سن دیگو به رز دره گسل” از گسل هل دادن تا تن. Soledad توسط La Jolla به ایجاد خلیج سان دیگو راکول گفت: فعال کردن آن را به اصلی صفحه اصلی بندر نیروی دریایی ناوگان اقیانوس آرام.

“اگر ما گل رز دره گسل پس از آن ما می خواهم نگاه Oceanside. این می تواند یک خطی خط ساحلی با مقدار جریان” راکول گفت. “از آنجا که خط گسل می آید در ساحل در سن دیگو آن را به تولید توپوگرافی است که باعث می شود سن دیگو منحصر به فرد است.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im