لهستان تعمیرات اساسی آن دادگاه منجر به رویارویی با اتحادیه اروپا

بزرگنمایی این تصویر

یک طرفدار دموکراسی قاره دارای یک پلاکارد پیش از یک جلسه بین معاون رئیس جمهور از کمیسیون اروپا برای ارزش ها و شفافیت ورا Jourova و اولین رئیس جمهور لهستان در دیوان عالی کشور Malgorzata Gersdorf در مقابل دادگاه عالی در Jan. 28 در ورشو. مقامات کمیسیون اروپا در لهستان برای گفتگو در مورد بحث اصلاحات قضایی. عمر مارکز/گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

عمر مارکز/گتی ایماژ

ورشو — در حال رشد تحت حکومت اتحاد جماهیر شوروی, Małgorzata Gersdorf می گوید او آرزو داشت برای یک روز هنگامی که لهستان را آزادی و عدالت است. به عنوان یک وکیل جوان او در زمان بخشی در همبستگی با جنبش کارگری است که موجب تحول از کمونیسم به دموکراسی در کشور است. پس از لهستان اولین انتخابات دموکراتیک در سال 1989 او کمک کرد ساخت کشور خود سیستم دادگاه و در شش سال گذشته او نظارت قوه قضائیه به عنوان اولین رئیس جمهور لهستان در دیوان عالی کشور است.

“اما من هرگز انتظار می رود این” او می گوید: از زمان حزب حاکم تعمیرات اساسی لهستان قضائیه. “آن شده بود رویای ما به یک کشور اروپایی … ما فکر هیچ کس را دور ما آزادی است.”

67 ساله می گوید: ساختمان لهستان دموکراسی در زمان دهه کار و در یک ماده از چند سال او را در وحشت به عنوان پوپولیستی حزب در قدرت پس از سال 2015 است که به طور سیستماتیک برچیده آن است.

“تنها چیزی که آنها موفق به دستیابی به از بین بردن من از قبل از اینکه من مدت منقضی شده,” او می گوید.

عدم سرنگونی Gersdorf بود اما شکست جزئی در حزب حاکم را گام به گام حذف قضایی قدرت که منجر به رئيس جمهور لهستانی آندره Duda را با امضای قانون جدید در هفته گذشته که وعده عذاب برای هر قاضی که جرات نداره به انتقاد از دولت تغییرات در قوه قضائیه.

“این بدان معنی است که ما دیگر یک دموکراسی مبتنی بر حاکمیت قانون به عنوان تعریف شده توسط قانون اساسی ما می گوید:” bespectacled Gersdorf. “اجرایی در لهستان است که در حال حاضر قرار داده شده در بالا به قوه قضاییه است. این کاملا غیر قابل قبول است در یک کشور مبتنی بر حکومت قانون است.”

که حزب حاکم سلب قدرت از لهستان دادگاه است که به نام قانون و عدالت است. اتحادیه اروپا-شکاک ضد مهاجر حزب تاسیس شد در سال 2001 توسط نخست وزیر سابق Jarosław Kaczyński و برادر دوقلوی او لچ Kaczyński که در سقوط هواپیما در سال 2010 در حالی که خدمت به عنوان رئیس جمهور. حزب برنده انتخابات پارلمانی در سال 2015 و دوباره در سال 2019 در یک پلت فرم است که وعده داده شده برای تعمیرات اساسی این کشور سبب شیوع و ناکارآمد سیستم دادگاه.

حزب رفت و مستقیما به کار برای اولین بار پر کردن قانون اساسی این کشور در دادگاه است که تصمیم می گیرد که آیا قوانین جدید در حال اساسی با قضات وفادار به قانون و عدالت. سپس در سال 2017, آن را تلاش برای پاکسازی این کشور دیوان عالی کشور تقریبا نیمی از آن قضات با معرفی یک قانون است که کاهش سن بازنشستگی.

بزرگنمایی این تصویر

“آن شده بود رویای ما به یک کشور اروپایی می گوید:” Malgorzata Gersdorf اول رئیس جمهور لهستان در دیوان عالی کشور است. “… ما فکر هیچ کس را دور ما آزادی است.” عمر مارکز/گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

عمر مارکز/گتی ایماژ

وقتی که شکست خورده, حزب, تغییر تاکتیک عطف توجه خود را به شورای ملی قوه قضائیه بدن به اتهام انتصاب لهستان قضات است. از آن زمان بیش از شورا و زمانی که قضات شکایت این حزب پس از آن تصویب قانون ساخت آن شکایت غیر قانونی و قابل مجازات است. با هر گام با این تاکتیک بودند ملاقات با تظاهرات جذب ده ها و گاهی صدها نفر از هزاران نفر.

در طول مبارزات خود قانون و عدالت است و با استفاده از لهستان محبوب دولت-بودجه رسانه های عمومی پخش TVP به عنوان یک ابزار برای هدف قرار دادن قضات که به مبارزه در برابر تغییرات آن. پس از یک قاضی دادگاه تجدید نظر به دادگاه عدالت اتحادیه اروپا یک میزبان از محبوب TVP شبانه, اخبار, برنامه خواسته در طول یک اخبار بخش در صورتی که قاضی فکر کردم که او بخشی از نخبگان کاست. قاضی ایگور Tuleya می گوید پس از سال ها از حملات رسانه در او دیگر احساس امنیت.

“من از عبور از یک فرد در خیابان و آنها فریاد ‘شما فاحشه, شما خائن است.’ کسی که پس از آغشته سگ مدفوع بر روی دستگیره صاحبخانه من لگد مرا از تخت من,” او می گوید.

Tuleya که احضار شده است توسط لهستان بازرسی شورای ملی از قوه قضائیه برای توضیح خود را در انتقاد از دولت, قضایی, تغییرات می گوید قانون و عدالت است و یک هدف مشخص.

“آنها می خواهند به معروف برای سوزاندن سیستم قضایی می گوید:” 49 ساله. “آنها می خواهند تبعیت از نهایی مستقل از موسسات که در آن دموکراسی است که بر اساس, است که مستقل دادگاه. وقتی که قدرت است نه بیشتر و سپس چهارمین قدرت — آزاد مطبوعات را ناپدید می شوند چرا که بدون رایگان دادگاه شما نمی توانید دفاع از مطبوعات آزاد. به این ترتیب کل کشور را به تابع سیاستمداران از یک حزب است.”

لهستان, وزیر دادگستری, زبیگنیو Ziobro نیست پاسخ به درخواست برای مصاحبه. قانون و عدالت عضو حزب مارک است که ریاست دادگستری و کمیته حقوق بشر در پارلمان اروپا خواستار آن در تعمیرات اساسی از دادگاه “اصلاحات” است که بازگرداندن تعادل به لهستان دولت است.

“تا به حال در لهستان, ما تا به حال یک judgeocracy,'” می گوید است. “این قضات که تصمیم چه سیستم عدالت به نظر می رسد. آنها به تنهایی در نظر گرفته خود را در رشته سیستم. با وجود بسیاری از آسیب شناختی رفتارهای آنها بدون مجازات باقی می ماند.”

Ast و حزب برادران می گویند که آنها در حال تعمیرات اساسی لهستان دادگاه زیرا آنها بر این باورند بیش از حد بسیاری از قضات ایدئولوژیک holdovers از شهرستان دهه تحت حکومت اتحاد جماهیر شوروی. او تخمین می زند که یک سوم از تمام قضات در لهستان از قبلی نظام سیاسی در ادامه به داوری مورد امروز است. رقم واقعی است که نزدیک به 10 درصد اما او می گوید مهم نیست.

“مشکل این است که کسانی که استفاده می شود به داوری تحت کمونیسم باید روت نسل بعدی از قضات بنابراین ذهنیت خود را تغییر نکرده است” با توجه به است.

او مدعی است که لهستانی قضات حقوق بالا و گسترده امتیازات است که قضات در دیگر کشورهای اروپایی برخوردار نیستند و با وجود این که او می گوید: کیفیت کار خود را وحشتناک است. هنگامی که پرسید: –شوخی – چرا حزب او نیست اخراج تمام کشور قضات نظر او این سوال جدی است. “ما نیاز به یک اکثریت در قانون اساسی را که ممکن است, اما شاید این نوع از راه حل خواهد بود.”

Ast نیست به تنهایی در تفکر خود را. قاضی Maciej Mitera سخنگوی قوه قضائیه از شورای میگه لهستانی قضات باید صدمه دیده یکپارچگی خود را حرفه ای در اعتراض به دولت تعمیرات اساسی قوه قضائیه.

“شما می توانید تصور کنید که یک قاضی آمریکایی از هر نوع به خصوص دیوان عدالت — راهپیمایی در خیابان در لباس خود حمل آگهی ها? که خود را در جایی می گوید:” Ast.

قانون و عدالت حزب حامیان توافق برسند. آخر هفته گذشته آنها صحنه طرفدار دولت تظاهرات پس از اتحادیه اروپا انتقاد از حزب قضایی تعمیرات اساسی.

دانشگاه ورشو استاد حقوق مارسین Matczak می گوید: حزب حاکم محافظه کار پایه ممکن است موافق قوه قضائیه نیاز به تحت کنترل در آورد اما او می گوید که آنها ممکن است درک نیست که انجام این کار می تواند منجر به عواقب اقتصادی. Matczak مشورت با شرکت های خارجی و می گوید آنها ترس به سرمایه گذاری در لهستان برای ترس که نمی توان آنها را محافظت شده توسط دادگاه های محلی در مورد اختلاف است.

“چگونه شما می توانید اعتماد که دادگاه لهستان است که در زیر به برخی از نوع تاثیر از سیاستمداران که اصرار دادگاه به در نظر گرفتن منافع ملی است که آنها می تواند مشکل را حل کند؟,” او می پرسد.

او خواستار حزب حاکم را endgame “Polexit,” احتمالی خروج لهستان از اتحادیه اروپا. در اواخر سال 2017 اتحادیه اروپا به استناد ماده 7 برای مقابله با لهستان قضایی تعمیرات اساسی. لقب “گزینه هسته ای” برای کشورهای عضو آن را به یک جدول زمانی آغاز می شود که با هشدارهای درآمد حاصل از تحریم های اقتصادی و خطر حذف این کشور از اتحادیه اروپا مجلس روند.

Gersdorf دیوان عالی کشور است و بیشتر نگران در مورد چگونه لهستان برش از آن سیستم دادگاه بخشی از یک روند در اروپا آغاز شده است که در مجارستان و همچنین می تواند طاعون رومانی بلغارستان و دیگر نوپای دموکراسی. او را از انجام بسیاری از فکر کردن در مورد که در آن کشور رفت.

“ما شکست خورده در آموزش مردم در مورد چه دموکراسی است و چگونه کار می کند می گوید:” Gersdorf. “ما تدریس نمی کند مردم چه اساسی این است که چه نقش آن است. من خودم را سرزنش. من یک معلم هستم. من باید آموخت این افراد جوان که دموکراسی نه فقط سرد به دلیل آن شما را قادر به رفتن به اسکی در خارج از کشور. چون ما خیلی هیجان زده با ما آزادی — ما فقط به فکر هیچ کس نمی خواهد آن را دور.”

با وجود این همه Gersdorf اصرار او باقی مانده است خوش. هنگامی که او در مراحل پایین به عنوان رئیس دیوان عالی کشور در تاریخ 30 آوریلth, Gersdorf قصد دارد به صرف بقیه زندگی خود را به آموزش جوان قطب چگونه یک دموکراسی توابع و به همین دلیل سالم نظام حقوقی بسیار مهم است برای بقا.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.su