پاکستان خواستار محدودیت در مسجد حضور و غیاب در زمان ماه رمضان

بزرگنمایی این تصویر

ده ها تن از نمازگزاران در خارج از Haidari مسجد در پاکستان از اسلام آباد. Diaa حدید/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Diaa حدید/NPR

جمعه گذشته ده ها تن از نمازگزاران braved pelting باران — و سرپیچی دولت — به جمع آوری به صورت جمعی نماز در Hanifiya مسجد در پاکستان, Islamabad. آنها نادیده گرفته و دستور رسمی برای محدود کردن جمعه جماعت فقط به پنج نفر — یک شهروند ممنوعیت تجمعات عمومی برای جلوگیری از شیوع کروناویروس.

بسیاری از جمعه عبادت بودند سالمندان مانند 72 ساله و بازنشسته Awal خان دقیقا دسته از افرادی که بدتر متاثر از این بیماری همه گیر.

“آن است که همه چیز در دست خدا” گفت: خان که clucked disapprovingly وقتی پرسید که آیا او نگران بود در مورد ویروس. وی افزود: او ایستاده بود “دو یا سه پا” دور از همکار نمازگزاران اما هنوز هم او گفت: “ما باید ترس از خدا” – و نه یک بیماری همه گیر.

با مقدس مسلمانان ماه رمضان نزدیک است – آن است که انتظار می رود برای شروع, مارس 24 – خان گفت که او به جلو نگاه به صرف زمان و حتی بیشتر در مسجد برای نماز شب به عنوان مسلمانان به طور سنتی در طول ماه. اما در این هفته او نخواهد بود شکستن قانون است.

چرا که مقامات در سراسر پاکستان در حال حاضر لغو سفارش به حد مسجد کرده است. دولت در حال حاضر می گوید قوانین خود را در مورد تجمعات عمومی را نمی شود برای ماه رمضان.

پاکستان بیش از 10000 تایید موارد COVID-19 و بیش از 220 نفر کشته شده اند.

به منظور جلوگیری از جماعت فقط spottily اجرا و آن را اشاره به یک موضوع خاص در پاکستان: محدود کردن گروه تجمعات برای عبادت آسان نیست در این عمیقا مذهبی کشور است.

حتی به عنوان نمازگزاران trudged به Hanifiya مسجد بدون مانع در هفته گذشته یک روحانی در یک تندرو مسجد در اسلام آباد به سخره مقامات اصرار پیروان خود را به خودرا برای امتحان اماده به هم محکم برای نماز بیش از سه پی در پی روزهای جمعه.

گاهی اوقات مقاومت بوده است و خشونت. در آوریل 10, نمازگزاران در شهر بندری کراچی حمله یک پلیس در تلاش برای جلوگیری از آنها را از ورود به مسجد است. یک ویدئو از این رویداد را نشان می دهد افسر فریاد می زدند: “آنها به من حمله کرد! آنها سعی در قتل من! آنها را شکست عینک من!”

حتی زمانی که مقامات سعی در محدود کردن جماعت مانند مزین Haidari مسجد در اسلام آباد ده ها تن از نمازگزاران به سادگی کهنه شانه به شانه در نزدیکی پیاده رو و دعا وجود دارد به جای.

بخشی از این مخالفت ناشی از این واقعیت است که روحانیون دیدن مساجد به عنوان پایگاه قدرت برای طرح نفوذ خود گفت: لبنان Afzal, Rubenstein همکار در موسسه بروکینگز و نویسنده از پاکستان تحت محاصره: افراط گرایی, جامعه و دولت است. “روحانیون دیدن مردم را از رفتن به مساجد از لحاظ جسمی به عنوان جلوه ای از تضعیف قدرت” او گفت:. خود سرپیچی از دستورات دولت شد و گفت: “نگاه ما در حوزه کنترل کرد و شما می توانید این دامنه از کنترل از ما دور است.’ “

فشار بر مقامات تنها snowballed پس از سفارش اعلام شد. نمازگزاران با عصبانیت محکوم محدودیت در جماعت به عنوان دولت دوباره صنعت ساخت و ساز و مجاز برخی از کسب و کار به بازگشایی در هفته گذشته از جمله ثابت مغازه ها.

“مردم جمعیت سبزی بازار. ادارات دولتی” شکایت یکی عابد, 28 ساله کارمند دولت محمد زبیر. “بنابراین وجود دارد تنها کرونا در مساجد?”

روحانیون و chafed در برابر نظم مقدس مسلمانان ماه رمضان, نزدیکی کشید.

“مسلمانان باید در مساجد در ماه مبارک رمضان و دعا در جماعت در طول این زمان از محاکمه” اصرار مفتی تقی عثمانی یکی از پاکستان برجسته ترین روحانیون صحبت کرد که در یک کنفرانس مطبوعاتی flanked توسط دیگر محققان مشهور است. شاید وجود دارد, او گفت:, “نمازگزاران ممکن است به خدا دعا برای پایان دادن به شیوع این بیماری که فرستاده شده توسط او.”

روز بعد دولت اعلام کرد که مساجد باز خواهد شد برای عبادت پس از رایزنی با سران روحانیون از جمله کسانی که تا به حال flanked عثمانی در کنفرانس مطبوعاتی.

“اگر نمازگزار می خواهید برای رفتن [به مسجد] و ما آنها را متوقف کند با استقرار پلیس و قرار دادن مردم در زندان – این چیزی است که کشورهای آزاد انجام” گفت: نخست وزیر Imran Khan, توضیح در مورد چهره در یک اردو-زبان پست ارسال شده به خود را حزب سیاسی را خوراک توییتر.

توافق برای باز کردن مساجد برای عبادت آمد با قوانین سعی کنید به جلوگیری از سرایت بیماری از جمله یک سفارش است که نمازگزاران پوشیدن ماسک و نگه داشتن شش پا فاصله از یکدیگر در هنگام نماز.

اما برخی از پزشکان خواسته اند: اگر دولت نمی تواند اجرای حد بر جماعت, چگونه آن را اجرا درآوردن این درهم و برهم کردن از قوانین ؟ “در پاکستان قوانین و مقررات هستند و نه صرفا به درستی اجرا,” دکتر گفت: قیصار Sajjad رئیس انجمن پزشکی پاکستان

سجاد یکی از تعداد انگشت شماری از پزشکان برجسته که در نامه ای شفاعت با دولت و روحانیت برای حفظ نمازگزاران صفحه اصلی.

“این خواهد بود یک مشکل اگر مساجد باز بود برای نماز,” او گفت: NPR در روز چهارشنبه. “در ماه رمضان تعداد موارد coronavirus را به طرز چشمگیری افزایش و آن را باعث بسیاری از مشکلات برای پزشکان و همچنین امدادگران,” او گفت:. “ما با کمبود هواکش کمبود پزشکان آموزش دیده است.”

او اشاره کرد در اوایل کنفرانس مطبوعاتی که مقامات گفت: اگر موارد افزایش یافته و آنها را نقد و بررسی تصمیم به نگه داشتن مساجد باز است. “آقای نخست وزیر در آن از آن خواهد شد خیلی دیر است,” او گفت:.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>