بزرگنمایی این تصویر

زنان یهودی ارتدوکس به طور فزاینده ای به پیوستن به یک سفارشی به نام Daf Yomiعبری به صورت “روزانه صفحه” که شامل خواندن یک صفحه از یک بعد از تلمود یک قرن قدیمی, multivolume مجموعه ای از آموزه های rabbinic بحث و تفسیر از یهودیت است. در اینجا زنان خواندن آخرین صفحات این چرخه در اولین زنان توده تلمود جشن در اورشلیم در ماه ژانویه است. تانیا Habjouqa/نور برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

تانیا Habjouqa/نور برای NPR

در میان مؤمن یهودیان ارتدوکس شدید مطالعه تلمود است و دیگر فقط یک مرد جهان. زنان به طور فزاینده ای تعمق به این مرکزی مذهبی و آمریکا شرح در اسرائیل در خط مقدم روند.

آنها پس از یک سفارشی به نام Daf Yomiعبری به صورت “روزانه صفحه” که شامل خواندن یک صفحه از یک روز از این قرن-قدیمی, multivolume مجموعه ای از آموزه های rabbinic بحث و تفسیر از یهودیت است. در آن طول می کشد حدود هفت سال و پنج ماه به عنوان خوانده شده تمام 2,711 صفحات.

بزرگنمایی این تصویر

برخی از 3000 زنان در تمام سنین با حضور خود در اولین جشن بزرگ برای تکمیل تلمود در مرکز کنوانسیون در اورشلیم. تانیا Habjouqa/نور برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

تانیا Habjouqa/نور برای NPR

در اوایل ژانویه به عنوان مردان یهودی ارتدوکس برگزار شد گردهمایی به مناسبت پایان چرخه به نام Siyum HaShasارتدوکس زنان در اسرائیل برگزار می شود خود را در مقیاس بزرگ تلمود جشن برای اولین بار. برخی از 3000 زنان در تمام سنین تشویق در اورشلیم مرکز کنوانسیون با توجه به رویداد, سازمان Hadran.

“من هرگز فکر نمی کردم من می خواهم زندگی می کنند برای دیدن این روز گفت:” تامار استرن, شیکاگو, مادری نشسته در دوم به آخرین ردیف در جشن. او با حضور ارتدوکس یهودی مدارس در دهه های 1960 و 1970 هرگز مجاز به یاد تلمود با پسران است.

بزرگنمایی این تصویر

زنان و دختران گله به زنان Siyum HaShas, به عنوان جشن برای تکمیل “تلمود” نام دارد. تانیا Habjouqa/نور برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

تانیا Habjouqa/نور برای NPR

نشسته در ردیف اول Sherri Saperstein, 49 بود بشاش. او در نیویورک و بوستون و در حال حاضر زندگی در اسرائیل در شهر رمت بیت شمش صفحه اصلی به یک جامعه فوق العاده ارتدکس یهودی مردانی که اجتناب از تماس با زن غریبه و هنوز هم دیدن تلمود به عنوان یک پیگیری.

“من نشسته بود در اداره پست” Saperstein به یاد می آورد. “دو مرد پشت سر من که احتمالا هرگز با من صحبت شد و پشت سر من نشسته. آنها صحبت کردن در مورد ‘Daf.’ من می دانستم که دقیقا آنچه که آنها در مورد صحبت کردن که چون من در این روند من یادگیری ‘دف‘!”

زنان Siyum HaShas شد با همکاری سازمان توسط میشل Farber, 47, a New York بومی می آموزد که روزانه تلمود کلاس برای زنان از میز اتاق نشیمن در Raanana, مکان آرام, حومه شمال تل آویو.

بزرگنمایی این تصویر

میشل Farber, 47, a New York بومی می آموزد که روزانه تلمود کلاس برای زنان از میز اتاق نشیمن در Raanana حومه تل آویو. بعد از کلاس صبح Farber ارسال او پادکست. تانیا Habjouqa/نور برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

تانیا Habjouqa/نور برای NPR

مردان نوشت تلمود و برای قرن ها از آن بیشتر شده است که مطالعه آن است. امروز تلمود مطالعه گروه — و حتی مربوط به پادکست ها — تقریبا همه به طور انحصاری ارائه شده توسط مردان است.

“از آنجا که به آنها داده می شود توسط مردان آنها نیست در واقع نوع دیده می شود از دیدگاه یک زن گفت:” Farber. “زمانی که من تدریس می کنم زیادی در مورد مسائل زنان در صفحه ،

یک بخش از تلمود مورد بحث باستان عمل از اختصاص پول به معبد در اورشلیم که در آن یهودیان باید به یک مقدار نسبت به آنچه در متن در نظر گرفته می شود فردی خود را به ارزش. در کلاس Farber یادداشت زمینه های تاریخی. “این نوشته شده بود در یک زمان که در آن زنان بودند ارزش به عنوان آنجا که زنان نبودند تحصیل کرده و زنان نیست کار” Farber گفت.

بزرگنمایی این تصویر

زنان در جوامع یهودی ارتدوکس بودند, دلسرد از مطالعه تلمود اما آنها در حال حاضر به طور فزاینده ای در مطالعه و کلاس. Daf Yomiیا “صفحه یک روز” یهودی عمل خواندن کتاب های باستانی از آموزه های rabbinic. در یک صفحه از یک روز طول می کشد و تقریبا 7 1/2 سال به عنوان خوانده شده همه چیز. تانیا Habjouqa / نور برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

تانیا Habjouqa / نور برای NPR

مدرن روز اصلاحات و محافظه کار جنبش از یهودیت به مدت طولانی در آغوش تر و مساوات طلبانه رویکرد ordaining زنان به عنوان خاخام و امکان مشارکت برابر در پیشرو نماز و مطالعه است. برخی از مترقی ارتدوکس جوامع در چند دهه گذشته را گسترده تر نقش زنان در پیشرو نماز و شرکت در تلمود مطالعه و زنان در حال گسترش مرزهای بیشتر و بیشتر.

مهاجران آمریکای مانند Farber در حال کمک به رهبری فشار برای زنان تلمود مطالعه در اسرائیل در بخشی به دلیل بسیاری از آنها در معرض تلمود در اوایل. برخی از ارتدوکس مدارس در ایالات متحده شروع به تدریس از متن مقدس به دختران در 1950s.

بزرگنمایی این تصویر

میشل فاربر (مرکز) آگهی روزانه تلمود کلاس برای زنان است. تانیا Habjouqa/نور برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

تانیا Habjouqa/نور برای NPR

در 8:15 صبح در اخیر روز شنبه یک دوجین زنان عمدتا در ایالات متحده به دنیا آمد pored بیش از تلمود کتاب به عنوان Farber با استفاده از یک تخته سفید به توضیح بعد صفحه: یک بحث پیچیده در مورد زنان قاعدگی که با توجه به ارتدوکس عمل تاثیر می گذارد زمانی که یک زن ممکن است رابطه جنسی با او ،

هر صفحه از تلمود است یک بلوک کوچک از بیشتر زبان متن احاطه شده توسط تفسیر که nestled در عین حال یکی دیگر از لایه ای از تفسیر.

“یک تمرین مغز, راست?” گفت: Geula Zamist که پرواز از نیوجرسی به حضور در Farber کلاس و زنان تلمود جشن. “این یک راه بسیار خوبی برای شروع یک روز. آن را مانند یک تمرین معنوی به استفاده از مغز خود را در یک راه کاملا متفاوت است.”

بزرگنمایی این تصویر

یک صفحه از “تلمود” که در آن یک بلوک کوچک از بیشتر زبان متن را احاطه کرده است و این تفسیر که nestled در عین حال یکی دیگر از لایه ای از تفسیر. تانیا Habjouqa/نور برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

تانیا Habjouqa/نور برای NPR

Farber میزبان روزانه تلمود پادکست به نام Daf Yomi برای زناندر زبان انگلیسی و عبری با حدود 250 مشترکین. هدف او این است که به تلمود بیشتر نزدیک شدنی برای زنان است.

یکی از شنوندگان پادکست است که ایالات متحده متولد شده Ilana Kurshan نویسنده از خاطرات مورد مطالعه تلمود. حتی با خود مورخ مفروضات در مورد جنس و کلاس او می گوید: “تلمود” داستان ارزش یادگیری.

“وجود دارد یک داستان در مورد یک مرد که اشتباه خود را با همسر برای یک زن روسپی است. یک داستان در مورد یک مردی بود که آنقدر درگیر با مطالعه تورات است که غفلت او برای آمدن به خانه خود را برای سال ها و سال ها. آنها داستان است که فقط شما را به فکر می کنم متفاوت در مورد بسیاری از جنبه های تجربه انسانی و در آن حس این متون هستند واقعا بی انتها” Kurshan گفت: در مصاحبه ای در خانه اش در اورشلیم.

بزرگنمایی این تصویر

زنان جمع آوری کاغذ در هوا در طول یک رویداد را به مناسبت پایان چرخه تلمود مطالعات در اورشلیم در ماه ژانویه است. تانیا Habjouqa/نور برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

تانیا Habjouqa/نور برای NPR

روند جدید از تلمود مطالعه است نه محدود به زنان ارتدوکس.

Nonreligious “سکولار یشیوا” برنامه های در اسرائیل آموزش تلمود در حالی که سازمان Svara اجرا می شود تلمود اردوگاه در شهرستانها ایالات متحده برای “queer, راست, trans, aleph شرط مبتدیان تجربه کرده Talmudists سکولار مذهبی یهودیان [و] غیر یهودیان.”

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de