بمبئی تاریخی ماه مبارک رمضان مواد غذایی بازار بسته برای اولین بار — با توجه به کروناویروس

بزرگنمایی این تصویر

به طور معمول شلوغ مواد غذایی دکه ها و مغازه ها در امتداد محمد علی, جاده, در اینجا نشان داده شده در سال 2010 در حال حاضر در توقیف به دلیل هند coronavirus مستند. فردریک Soltan/Corbis via Getty Images پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

فردریک Soltan/Corbis via Getty Images

ردیف بر ردیف های رنگارنگ کباب. فروشندگان لوله کشی زرد خمیر به غول woks از روغن جوش. دریای بی پایان از مردم است. هر سال در طول ماه رمضان محمد علی جاده در بمبئی تبدیل به یک کارناوال مواد غذایی جذب گردشگران و وفادار به طور یکسان.

اما در این سال نیست.

برای اولین بار در حداقل یک قرن, محمد علی جاده را یاد دکه مواد غذایی بسته هستند — به دلیل هند coronavirus مستند. اجتماعات بزرگ هستند ممنوع, حمل و نقل عمومی قطع شده است و اکثر فروشگاه ها بسته است. هند بیش از 23,000 فعال COVID-19 مورد و بیش از 1 ، 000 مرگ و میر.

این مستند در سراسر کشور به پایان می رسد ممکن است 3 اما محدودیت ادامه انتظار می رود در بمبئی عمده virus نقطه داغ. دکه مواد غذایی هستند به احتمال زیاد به بازگشت به محمد علی جاده در تمام این ماه رمضان است که انتظار می رود تا پایان مارس 23.

در رسانه های اجتماعی نا امید مشتریان به اشتراک گذاری خاطرات گذشته iftars — شب غذا که با مسلمانان استراحت روزانه خود را در ماه رمضان سریع.

“این برق آن را وزوز آن را بسته بندی شده با مردم می گوید:” بر اساس بمبئی-مواد غذایی نویسنده Kalyan Karmakar که اولین بازدید محمد علی جاده در طول ماه رمضان از 20 سال پیش. “بسیاری از چراغ و محاسبه festoons. festoons.”

اصطبل تخصص در Mughlai آشپزی که سرچشمه قرن ها پیش زمانی که هند تحت حکومت سلسله مغول. در ارائه صدها نفر از غذاهای گوشتی مانند لب دوست داشتنی nalli nihariبره خورش آهسته پخته شده با ادویه جات ترشی جات و مغز استخوان – و ده ها تن از انواع, دسر, مانند خامه phirniیک پودینگ برنج-مانند شیرین صدر با پسته و خدمت در گلدان رس.

چه خبر ویژه در مورد محمد علی جاده Karmakar می گوید این است که آن را جذب مردم از همه طبقات اجتماعی و ادیان.

“این یک بزرگ فرهنگی یکی کننده,” او می گوید.

محمد علی جاده یک-کشش مایل در قسمت جنوب شرقی بمبئی خال خال با مساجد از جمله قرن 19 Minara مسجد که سبز گلدسته ها روشن می شوند تا در طول ماه مبارک رمضان.

آن را دشوار است به دانستن دقیقا همان زمانی که در ماه رمضان گرفتم برای اولین بار شروع به شکستن روزه خود را در محمد علی جاده ها است. Karmakar می گوید آن شده است می تواند تا زمانی که 250 سال پیش.

“این اولین بار است که من از دیدن محمد علی جاده به وقفه می گوید:” افتخار احمد, 36, که صاحب یک رستوران به نام خدا ولی در یک bylane خاموش محمد علی جاده ها است. در حالی که اکثر رسانه ها در ماه رمضان فصلی هستند اصطبل چند از جمله احمد را به عمل در طول سال.

احمد رستوران شده اند باید پر از گردشگران است. آن را توقیف و او را مجبور به قرض گرفتن پول برای صرفه جویی در کسب و کار خود را به دلیل مستند.

Karmakar می گوید: این مستند لازم است. اما این بدان معنی است که او — و نمرات از دیگر Mumbaikars — را به چشم پوشیدن از خود سالانه مواد غذایی زیارت. او در حال حاضر به دنبال به جلو به رفتن وجود دارد در رمضان آینده.

بیشتر از مواد غذایی یکی باید برای جامعه تجربه او می افزاید.

“در اطراف غروب که سریع می شکند صاحبان رستوران عبور از Rooh Afza [گل رز-نوشیدنی طعم دار] و دست از میوه ها به همه می گوید:” Karmakar. “سپس غذا شروع می شود در آینده!”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de