بزرگنمایی این تصویر

دروازه ورود به آمریکا پل اتصال لاردو, تگزاس و Nuevo Laredo, Tamaulipas مکزیک شده است تقریبا خالی است. در یک روز عادی حدود 10000 نفر عبور از نوئوو لاردو به لاریدو. این هفته آن را به سختی قطره ای. جان برنت/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

جان برنت/NPR

خیابان های مرکز شهر لاریدو تگزاس در حال ترک کردند. برای چندین دهه این انبوه خرده فروشی منطقه catered به مکزیک خریداران آینده در سراسر پل از نوئوو لاردو. اما این روزها فروشگاه های مدل لباس, الکترونیک, کلاسیک, عطر و کسا رائول مردانه’ لباس های توقیف.

“در حال حاضر ما در کسب و کار کاهش یافته است و 80 تا 90% می گوید:” نتیویدد Dominguez, تکیه در مورد شیشه ای پر از empanadas, گردش و دونات در پنو نانوایی. “مردم می آیند در سراسر پل و انتخاب کنید تا یک شیرینی بی شیرینی. اما نه بیشتر. آن را بر ما نیست.”

بی سابقه بسته شدن بخشی از کل ایالات متحده-مکزیک مرز فلج تجارت در نزدیکی پل به عنوان همه گیر استوکس ترس در هر دو طرف. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تعطیل همه گذرگاه های غیر ضروری در جنوب و شمال مرزهای هفته گذشته از جمله خریداران و بازدید کنندگان و گردشگران و مهاجران به بررسی گسترش coronavirus.

در تاریخ طولانی این دوقلو مرز شهرها شده است وجود دارد هرگز چیزی مانند coronavirus مرز خاموش شدن است. هرگز — حتی پس از سپتامبر. 11 — به دولت ایالات متحده بسته تمام 7,479 مایل از مرز با مکزیک و کانادا است.

سابق رئیس گشت مرزی ران Vitiello صرف 33 سال حمایت از ملت مرزهای. در آن زمان آژانس بسته فردی بنادر از ورود به دلیل سیل اعتراضات و یا سرکش مهاجران. و در آن مناطق محدود او می گوید: جوامع محلی رنج می برد.

“اما هیچ چیز در مقیاس آنچه که ما شاهد هستیم در حال حاضر” Vitiello می گوید. “در زمانی که مرزهای آن را در حال رفتن به بسیار دشوار را برای منطقه است. جوامع در امتداد مرز به هم وابسته هستند به عنوان آن مربوط به فرهنگ تجارت و چقدر کسب و کار انجام شده است.”

این هفته مکزیکی معترضان در Nogales, Sonora, مسدود شده, عبور از مرز آریزونا و برگزار شد تا نشانه های مطلب “اقامت در خانه.” آنها خواستار دولت خود صفحه نمایش تمام آمریکایی ها به سمت جنوب است.

اما در دروازه ورود به آمریکا پل اتصال los dos Laredosبه عنوان آنها نامیده می شود, مکزیک مقامات اجازه دادن به هر کسی. یک مقام بهداشتی با یک دماسنج مردم می پرسد ورود به مکزیک جایی که آنها در حال آمدن از پس او خوش امواج آنها را در.

در نوئوو لاردو مردم در سراسر خیابان. زندگی می رود و بدون این قوانین سختگیرانه و محدود کردن تماس های اجتماعی شده اند که اعمال شده در تگزاس است.

دورتر غرب مرز مکزیک ایالت چیهواهوا اعلام کرد که مهاجران اخراج از ال پاسو به سیوداد خوارز خواهد بود پناه برای دو هفته قرنطینه.

پدر آنتونیو للنو بازنشسته کشیش کاتولیک در راه خود را به دیدار مادر خود را در قبر نمی توانستم باور آنچه پل نگاه بود.

“هیچ مردم” او فریاد می زند. “قبل از وجود خط و خطوط و خطوط. در حال حاضر آن را خالی منظورم جاوا باشد یک فاجعه برای هر دو طرف است.”

در یک روز عادی حدود 10000 نفر عبور از نوئوو لاردو به لاریدو. این هفته آن را به سختی قطره ای.

هزاران نفر از پناه جویان زندگی precariously در مکزیک شهرهای مرزی که در حال انتظار برای تصمیم گیری ایالات متحده مهاجرت قاضی در حال انتظار برای اقامت طولانی خود را به عنوان جلسات موکول.

تنها “سفر ضروری” مجاز است — بازگشت شهروندان ایالات متحده و قانونی ساکنان دانش آموزان و کارگران و مردم به دنبال مراقبت های پزشکی و حمل و نقل روگرفت.

قابل توجه تجارت همچنان در جریان است. برخی 8,500 کامیون رامبل شمالی از طریق لاردو هر روز آن را کشور شماره یک بندر تجاری.

اما مکزیکی صاحبان کسب و کار مانند آلما گونزالس در حال منع از عبور به تگزاس. او صاحب تغذیه باشگاه در نزدیکی پل در نوئوو لاردو یک فروشگاه است که باعث سلامتی می لرزد.

“ما دریافت گاز بیش از وجود دارد ما خرید لباس های ما,” او می گوید: “من دریافت منابع برای فروشگاه من مانند آب بطری. بنابراین این تاثیر همه ما است.”

در حال حاضر هیچ موردی از این بیماری در نوئوو لاردو اگر نگرانی که مقامات مکزیکی هستند-شمارش coronavirus در سراسر قلمرو خود را. و مردم بر روی لبه هستند.

یک فرصت طلب و چک و چانه زدن است که فروش فوقالعاده آرامش.

“اگر شما جای این نماز پارچه پر از عشق و حمایت خود را سر و قلب خود می گوید:” یک صدای آرامش بخش آینده بیش از یک راننده تاکسی رادیو “این قدرت را به شما درمان.”

در ضمن Farmacia گوادالاخارا تا به حال برای محدود کردن مشتریان به تنها سه بطری از مواد ضد عفونی کننده در یک زمان.

“بسیاری از مردم در آمد و مشغول به خرید وحشت زده می گوید:” صندوقدار هکتور Cabrera. “ما تا به حال مردم به خرید بیش از 10 بطری Lysol. آنها اقدام—چگونه می توانم به شما می گویند ؟ —اضطرارا.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im