نخست وزیر لسوتو نتواند به نظر می رسد در دادگاه به صورت هزینه در 1st همسر و قتل

بزرگنمایی این تصویر

نخست وزیر لسوتو توماس Thabane و فعلی او, همسر, Maesaiah Thabane حضور در مراسم تحلیف خود در سال 2017. هر دو مظنون در قتل نخست وزیر قبلی همسر Lipolelo مدت کوتاهی قبل از افتتاح. سامسون Motikoe/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

سامسون Motikoe/خبرگزاری گتی ایماژ

یک قتل که شوکه لسوتو تر شده است هنوز هم تکان دهنده: پلیس می گویند نخست وزیر توماس Thabane شارژ خواهد شد در قتل همسر خود جدا.

اما به جای به نظر می رسد در دادگاه به عنوان او قرار بود جمعه 80 ساله رهبر رفته به آفریقای جنوبی به دنبال درمان های پزشکی. “او نه فرار از کشور” Thabane پسر Potlako و گفتگو کرد. دفتر نخست وزیر اسرائیل می گوید او را به دادگاه بروید وقتی که او برمی گردد.

“ما باید صبر کنید تا زمانی که او می شود در دسترس است و ما باید ترتیب که او در اینجا می آید و به نظر می رسد قبل از دادگاه قانون می شود و به طور رسمی متهم” معاون کمیسر پلیس Paseka Mokete الجزیره گفت.

“ما باید بسیار مورد قوی در برابر نخست وزیر و … که ما در حال رفتن به در حال حاضر قبل از دادگاه قانون که در واقع رسالت نخست وزیر به جرم” Mokete گفت: شبکه.

Mokete آسوشیتدپرس گفت که آن را زودرس به دنبال یک حکم بازداشت نخست وزیر. Thabane خواهد بود اولین رهبر به اتهام یک قتل داخلی در حالی که در دفتر با توجه به بی بی سی.

او در حال حاضر همسر 42 ساله Maesaiah Thabane شده و متهم را در قتل است. او در ابتدا گریخت و به آفریقای جنوبی در ماه گذشته و قبل از بازگشت به لسوتو به ایران در اوایل این ماه. با وجود صرف نزدیک به سه هفته در لام Maesaiah بود به قید وثیقه — گزارش در مورد $67.

نخست وزیر قبلی همسر 58 ساله Lipolelo Thabane بود به ضرب گلوله کشته در یک جاده خاکی در حالی که رانندگی به خانه اش در روستایی در خارج از پایتخت است. یک دوست Thato Sibolla بود که در سفر با او شد اما جان سالم به در برد و گریخت و به آفریقای جنوبی.

تیراندازی صورت گرفت که تنها دو روز قبل از توماس Thabane دوم مراسم سوگند به عنوان نخست وزیر.

او و Lipolelo قفل شده شده بود در acrimonious طلاق برای مدت پنج سال. دادگاه حکم داد که با وجود جدایی Lipolelo بود و هنوز هم از نظر قانونی ملت بانوی اول تا طلاق نهایی شد. موقعیت همراه با مزایای از جمله یک راننده و محافظ.

نخست وزیر ازدواج Maesaiah فقط ماه بعد.

Thabane شده است تحت فشار برای استعفا. روز جمعه دولت ارسال شده بیانیه ای از Thabane که در آن او می گوید او قصد دارد به بازنشستگی در پایان ماه ژوئیه و یا زودتر اگر به آماده سازی در حال تکمیل هر چه زودتر.

“این بسیار مایه تاسف است که برخی به عمد تصمیم به تحریف توسط تصمیم به بازنشسته یا با انگیزه های نفرت و یا سیاسی به دست آوردن” او نوشت و درخواست شهروندان “نه به عمد misconstrue” تصمیم خود را برای بازنشسته شود.

Thabane درگیر شده است در کشور خود را در صحنه سیاسی پس از سال 1966 تا سال لسوتو اعلام استقلال از بریتانیا. او همچنین بنیانگذار و رهبر همه Basotho کنوانسیون حزب سیاسی بخشی از ائتلاف دولت است.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de