لبنان را به خیابان ها به عنوان ارز بازدید کم جدید

بیروت – صدها نفر از لبنان ریخته به خیابان ها در اعتراض به غلت از پول ملی به پایین ترین سطح در برابر دلار در روز پنج شنبه مسدود کردن جاده ها و بزرگراه ها در مکان های مختلف در سراسر کشور کوچک که آغاز شده بود به آرامی باز پس از چند ماه از coronavirus محدودیت.

در بیروت معترضان همچنین لاستیک سوخته و تکه های چوب, شعار شعارها و دست تکان دادند لبنان پرچم اعتراض به بی سابقه بحران اقتصادی است. برخی از عینک ماسک صورت.

نخست وزیر حسن دیاب لغو جلسات خود را برای روز جمعه و خواستار نشست اضطراری برای بحث در مورد بحران مالی, در حالی که رئیس بانک مرکزی خواست ارز در دفاتر به چوب به رای دادن به او دستور داده بود.

پوند لبنان سقوط به بیش از 6000 دلار از 4000 در بازار سیاه است. پوند تا به حال حفظ یک نرخ ثابت از 1500 دلار برای نزدیک به 30 سال است. سقوط به نظر می رسد به منعکس کننده رشد کمبود ارز خارجی در بازار در میان بحران — اما همچنین حاکی از وحشت بیش از تحریم های جدید آمریکا که تاثیر می گذارد همسایه سوریه در روزهای آینده و عدم اعتماد به دولت را در مدیریت بحران است.

به شدت مدیون دولت لبنان شده است در مذاکرات هفته با صندوق بین المللی پول پس از آن خواسته مالی برای یک طرح نجات وجود دارد اما هیچ نشانه ای از قریب الوقوع قرارداد.

اواخر روز شنبه صدها نفر از معترضان به خیابانها خواهند ریخت پایتخت بیروت اصلی مسدود کردن تقاطع ها در مناطق مختلف. در بیروت برخی از تظاهر کنندگان سوار بر موتور سیکلت توسط بانک مرکزی در حالی که دیگران جمع آوری شده در مرکز شهر کانون تظاهرات ضد دولتی که تا به حال به طول انجامید ماه قبل از coronavirus محدودیت درخواست مقامات برای شکستن خود را در اردوگاه. همچنین معترضان با تجمع در شهر جنوبی Nabatiyeh.

“ما همه بگویید پایین آمدن به خیابان ها. … آنچه از شما انتظار دارند که به خیابان ها می گویند این دولت شده است و قادر به انجام هر کاری” گفت: علی عباس معترضی. “این دولت باید سقوط … و ما باید واقعی مستقل از دولت است.”

لبنان بحران مالی predates coronavirus همه گیر است که کشور در مجموع مستند برای ماه می باشد. سال از فساد و سوء مدیریت را ترک کرده اند کوچک مدیترانه ای کشور با تخلیه منابع در حالی که کاهش سرمایه گذاری در جنگ-سرند منطقه و سقوط ارسالی از لبنان خارج از کشور تنها با افزایش کمبود سرمایه های خارجی.

در سراسر کشور تظاهرات شروع شد و در اکتبر مجبور وقت دولت به استعفا. دولت جدید سوگند یاد کرد در شروع سال 2020 تا به حال کنار هم قرار دادن یک برنامه اصلاحات تصمیم گرفت به طور پیش فرض در لبنان مستقل بدهی و شروع مذاکرات با صندوق بین المللی پول.

اما لبنان اقتصاد نیز نزدیک به این کشور را پیچیده سیاست های فرقه ای که در آن مانورهای رندانه برای قدرت است که اغلب فرو رفته در منطقه ای سیاست است. ایران-حمایت شبه نظامی حزب الله و گروه غالب در دولت و مجلس است و در حال حاضر در مواجهه با تحریم های ایالات متحده.

___

آسوشیتد پرس نویسنده Fadi Al-Tawil در بیروت کمک به این گزارش.

بیشتر از آنچه مسائل در صندوق پستی خود را

شروع صبح خود را با همه چیز شما نیاز به دانستن و هیچ چیز برای شما. برای ثبت نام اول تا ستاره جدید روزانه در خبرنامه ایمیل.

ثبت نام در حال حاضر

tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>