کریستوف Penderecki مرز شکستن لهستانی, آهنگساز, درگذشت 86

بزرگنمایی این تصویر

آهنگساز لهستانی کریستوف Penderecki در افتتاح یک مرکز موسیقی و بعد از او به نام در جنوب شرقی لهستان در سال 2013. Janek Skarzynsky/خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Janek Skarzynsky/خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

کریستوف Penderecki یکی از آهنگسازان برجسته جهان درگذشت, شنبه در سن 86. لهستانی وزارت امور اعلام کرد عبور خود را در یک صدای جیر جیر. هیچ علت مرگ داده شد.

لهستانی-متولد آهنگساز تاسیس خود را در حالی که هنوز در 20s خود با نامطلوب نا موزون با این نسخهها کار مانند Threnody به قربانیان هیروشیماو آمد به طور گسترده ای تحسین شده توسط طرفداران موسیقی و نوازندگان دور خارج سنتی, موسیقی کلاسیک, دایره.

Radiohead, گیتاریست, Jonny Greenwood با اشاره به عبور از یکی از بت های خود را در توییتر “Penderecki بزرگترین – شدت خلاق آهنگساز و آرام دل مرد” او نوشت: یکشنبه. “تسلیت به خانواده اش و به لهستان در این از دست دادن بزرگ به جهان موسیقی.”

تعداد بی حد و حصر مردم با آن آشنا هستند Penderecki موسیقی – شاید بدون دانستن آن – با تشکر از فیلم هایی مانند Shutter Island و به خصوص درخشان, the Stanley Kubrick, هیجان انگیز که شامل ترکیب Polymorphia و بیداری یعقوب به ترسناک اثر است.

در حالی که Penderecki در بر داشت شهرت فوری با Threnody به قربانیان هیروشیمایک آوانگارد قطعه برای 52 رشته ها از سال 1960 او بعدها خود را گسترش ترکیبی سبک را در آغوش اهنگ. در این نسخهها کار میکند مانند دوم سمفونی (“کریسمس سمفونی”) و ویولن کنسرتو به نام Metamorphosenاو نمایش داده می شود منحصر به فرد پست-عاشقانه پالت ارکستر رنگ.

YouTube

این کنسرتو نوشته شده بود برای ویولن Anne-Sophie Mutter که برای اولین بار تعدادی از آهنگساز کار می کند. موتر نوشتن در Facebook یکشنبه اظهار تاسف از دست دادن یک دوست و یک آهنگساز که موسیقی بیش از فقط یک وسیله نقلیه برای جهان برای اولین بار.

“از دست دادن Krzysztof Penderecki برگ های یک خلاء بزرگ در قلب من نیز به عنوان یک, یکی برای همه نوازندگان و دوستداران موسیقی در سراسر جهان,” او نوشت. “برتر از “Recordare” در سپتامبر سال 1984 در اشتوتگارت بود و در حال تغییر زندگی تجربه برای من است. او ویولن کنسرت “مسخ” شد زندگی من خط در ترمینال بیماری و مرگ از شوهر من در سال 1995.”

گرینوود که منتشر شد یک آلبوم در سال 2012 که زوج خود را Penderecki تحت تاثیر ترکیب با کسانی که از آهنگساز لهستانی NPR گفت سال گذشته که او برای اولین بار مواجه می شوند Penderecki موسیقی در کالج. “من تو را دیدم او را به انجام این بسیار عجیب و غریب برای تلفن های موبایل و آن همه notated بر روی کاغذ. و در عین حال یک ارکستر آن را تبدیل به یک عجیب و غریب آخرتی مجموعه ای از بافت. و من آن را دوست داشتم. و سپس هنگامی که من تو را دیدم آن زندگی می کنند من واقعا آن را دوست داشتم. آن را 100 برابر بهتر از ضبط و من وسواس بوده است.” گرینوود اذعان دارد که برخی از ارکستر موسیقی به خصوص خود را جشن نمره برای این فیلم وجود خواهد داشت خونشد با الهام از Penderecki.

او گفت که به درستی قدردانی Penderecki موسیقی باید شنیده شود زندگی می کنند برای گرفتن تمام ظرافت. “وقتی که شما گوش دادن به آن ضبط شده از Penderecki شما فقط آن را مرتبط با فیلم های ترسناک و شما فکر می کنم آن را با صدای بلند و ساینده و گریتینگ” گرین وود گفت. “اما در اتاق آن را در واقع بسیار رنگارنگ و آرام و آن را یک تجربه جادویی.”

Penderecki متولد شد Nov. در 23 سال 1933 در دبیکا برخی از 200 مایل در جنوب ورشو. او مورد مطالعه ترکیب در کراکوف که قدیمیترین آثار برنده جوایز از اتحادیه آهنگسازان لهستانی. در آن زمان او در اواخر 20s Penderecki شد و در حال حاضر به رسمیت شناخته شده به عنوان یکی از برآمدن قهرمانان آوانگارد موسیقی. Threnody داده شد جایزه یونسکو در حالی که بعد از آن کار می کند مانند سنت لوقا شور و شوق برنده وستفالن و ایتالیا جوایز و چهارم سمفونی به دست آورده Penderecki این Grawemeyer جایزه.

YouTube

آهنگساز راه اندازی کار خود را به عنوان یک هادی و در سال 1972 زمانی که او رهبری ارکستر سمفونیک لندن (در Abbey Road studios) و لهستانی ملی و ارکستر سمفونیک در جشن EMI ضبط هفت از محبوب ترین قطعات اولیه از جمله Fonogrammi, Anaklasis و د Natura Sonoris شماره 1. نقش خود را به عنوان یک معلم گسترش در طول سال او به عنوان پذیرفته شده مهمان رزیدنتی در آلمان در دهه 1960 و در دانشگاه ییل در ’70s.

در موسیقی Penderecki است مواجه سیاست, دین, بی عدالتی اجتماعی و گرفتاری مرد مشترک است. در سال 1980 سال است که اتحادیه های کارگری همبستگی تشکیل شد Penderecki تشکیل یک Lacrimosa برای پرده برداری از یک بنای یادبود در گدانسک, بنا به بزرگداشت کشته شدگان در سال 1970 کشتی سازی شورش هنگامی که لهستان تحت حکومت اتحاد جماهیر شوروی. این قطعه برای سوپرانو ارکستر و گروه کر بعدها بخشی از یکی دیگر از عمده کار , لهستانی, مرثیه ایکه شامل موسیقی در ادای احترام به کاردینال Wyszyński و پدر Kolbe (که به زندگی خود را برای دیگری در آشویتس).

با او در اوایل آوانگارد قطعات Penderecki گفت: مصاحبه بروس Duffie در سال 2000 که او نوشتن برای مخاطب اما که او بعد از آن تغییر ذهن خود را. موسیقی این آهنگساز گفت: “این فقط ارتباط با مردم, چرا که تنها راه من می تواند به برقراری ارتباط به راحتی. این حرفه من. اما این قطعه در ’60s بازی شد و من در بر داشت مخاطبان و من در بر داشت که مردم علاقه مند بودند در این موسیقی است. بنابراین من فکر می کنم این بسیار مهم است نوشتن موسیقی است که کسی درک می کند.”

همراه با همسر خود را از بیش از پنج دهه Elzbieta, Penderecki است جان سالم به در برد توسط یک پسر و دو دختر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im