کره ای, liquor store. سیاه و سفید محله. یک ربع قرن پس از شورش سوء ظن هنوز اجرا عمیق

آن آغاز شده و با یک چوب که خیلی همه می توانند به توافق برسند.

کره ای انبار پسر اختیار داشت چوب در یک حامی در داخل یک Leimert پارک liquor store اواخر روز یکشنبه بعد از ظهر. در برخی از tellings شده مشتری بود گستاخانه تعقیب دور بودن کوتاه نیکل — مثال دیگری از کره ای متعلق به فروشگاه mistreating اطراف آفریقایی جامعه است. در دیگران مرد مست بود و سوم خود را مشروب الکلی اجرا از روز و کارمند او را تکذیب کردند و خدمات به عنوان مورد نیاز قانون است.

این حادثه در اواخر سال 2017 حفره دار فروشگاه دیرین افراد مسن کره ای مغازه دار در برابر یک گروه از فعالان که ابراز آشنا شکایات در مورد خارجی ها با بهره گیری از کمبود گزینه های خرده فروشی در جنوب L. A. آن snowballed به یک ماه طولانی تحریم و تظاهرات و شدت دستپاچه محله کره جامعه و یک شهر است که کاملا به یاد می آورد که چگونه مشابه تنش یک ربع قرن پیش به اوج خود رسید لس آنجلس تا در شعله های آتش.

در زمان یک حزب خواهد بود رانده از شهر و از سوی دیگر ادعا می کنند پیروزی با شهر و جامعه مقامات تقلا برای تدوین یک طرح برای جلوگیری از چنین تنش ها در آینده است.

تبلیغات

و به هر کس که آن را یک یادآوری که اون سوی خاکستر سوخته از سال 1992 L. A. شورش هنوز هم در اتش سوختن در جوامعی که نابرابری اقتصادی و نژادی و فرهنگی سوء تفاهم ها هرگز از بین رفت.

Kevin Wharton Price

کوین وارتون, قیمت, چپ, بنیانگذار آفریقای شهر ائتلاف در طول یک تظاهرات در مورد تغییر Leimert پارک به نام “آفریقا شهر” در ماه مه. ائتلاف به رهبری تظاهرات در هوبرت را مشروب.

(Genaro ملینا / لس آنجلس تایمز)

معترضان

نیم دوجین از اعضای آفریقا شهر ائتلاف شد برگزاری هفتگی خود بانک مواد غذایی در Leimert پارک عبور از وعده های غذایی و تولید, وقتی کسی بیش از زد و به آنها گفت در مورد زد و خورد در هوبرت را مشروب.

آنها به طور منظم در منطقه, شعار, سیاه توانمندسازی شعارها و درخواست کمک های مالی برای مواد غذایی و عرضه جالب. در درجه اول مردان میانسال آنها متعلق به نسل هایی که از سن در لس آنجلس در جمعی خشم در سال 1992 با سیاسی احساس وحشت و نگرانی اما بدون سازمانی دلاوری و یا مقیاس از زندگی مهم جنبش است.

برای آنها تا به حال اعتراض و تحریم کسب و کار اعتقاد آنها تا به حال بی احترامی جامعه: یک Walmart, افزایش, همراه, یک وینر کتلت گوشت گوساله. زمانی که آنها شنیده ام در مورد هوبرت آنها لگد به عمل و اعلام کرد “grand بسته” از فروشگاه. آنها نشانه های ساخته شده — “ما $$s دفعات مشاهده شده است. احترام قدرت سیاه” — را به اهتزاز درآوردند سیاه, ملی, پرچم آورده و این تصادف تعقیب درهم bullhorn, مسدود کردن مشتریان از ورود به فروشگاه.

تظاهرات شنود گذاشته به مدت طولانی-برگزار شکایت در مورد هوبرت را به قیمت یک دلار یا دو بالاتر از در بزرگ-فروشگاه جعبه درمان کوتاه از کارکنان که به نظر نمی رسد به زندگی می کنند و یا در مورد مراقبت از محله ردیف از تصاویر ضبط شده بر روی شیشه های ضد گلوله مشکوک shoplifters. آنها نمی دانید که بسیار در مورد مالک کوچک که صحبت متزلزل انگلیسی, اما آن را تقریبا مهم نیست. به آنها او در عین حال یکی دیگر از خارجی بهره محله.

تبلیغات

“آنها را اضافه کنید و 5 سنت بیش از لازم است. برای بسیاری از مردم 5 سنت معامله بزرگ” گفت: Eschelle واشنگتن 38.

آفریقا شهر ائتلاف به رهبری یک ماه-تظاهرات یک کره ای متعلق به فروشگاه مشروب در Leimert پارک.

تظاهرات و تحریم محاکمه شدند و روش درست برای این گروه است. ویلیام “میلیارد” کمپبل 49 صحنه اولین اعتراض در 20s خود هنگامی که در یک فروشگاه فروشنده به او فریاد زد و پسر عموی خود را برای خواندن کتاب های تصویری بدون نیاز به خرید آنها. کارمند عذرخواهی کرد و پس از دو روز.

“ما حق را به آنها را نگه دارید پاسخگو و خفه کردن منابع مالی خود گفت:” کوین وارتون قیمت یکی از رهبران گروه. “صرف نظر از اینکه چگونه مردم ما را مشاهده روش ما روش صدا و موفق است.”

هوبرت را در قلب Leimert پارک یکی از لس آنجلس’ تاریخ و زمان آخرین باقی مانده تاریخی سیاه و سفید در محله های منطقه ای این گروه تروریستی به نام “آفریقا شهر است.” معترضان فریاد به مشتریان است که فروشگاه “سزاوار نیست سیاه و سفید و قهوه ای دلار است.” در یک گرم, تظاهرات, قیمت و کمپبل شد به طور خلاصه بازداشت شد اما اتهام نشده و بازگشت و روز بعد در اعتراض به.

پس از هفته و زمانی که آنها احساس کردند شکایت خود را در حال سقوط بودند در گوش ناشنوا آنها در زمان اعتراض به Koreatown. نشانه آنها انجام نمی کلمات گوشت چرخ کرده:

“نه بیشتر کره ای تاجر انگل.”

Hubert’s Liquor

هوبرت را مشروب در Leimert پارک.

(Genaro ملینا / لس آنجلس تایمز)

صاحب

آن را تقریبا احساس سرنوشت است که به زودی Yoon تا به حال به پایان رسید تا در Leimert پارک.

او تا به حال در ایالات متحده آمریکا با کوچک به نام او. او برای اولین بار مشغول به کار در یک ایستگاه گاز و سپس به فروش می رسد تاماله و menudo در کنگا پارک قبل از اینکه او را نجات داد تا به اندازه کافی برای خرید یک مغازه مشروب فروشی در شرق L. A. هنگامی که شوهرش او را ترک برای یک زن جوان فروشگاه شد یک تاسیسات برای یون و دو فرزند او.

تبلیغات

در طول L. A. شورش ده ها تن از کره متعلق به فروشگاه ها مشروب بودند به زمین سوخته. سپس توسط یک مادر تنها در 50s, Yoon برنامه ریزی برای حرکت به چیزی امن تر, شاید سکه لباس های شسته شده و به فروش می رسد فروشگاه خود را.

اما یک روز او از دست رفته او حالت طبیعی خارج کردن 10 آزادراه و به نوعی در Leimert پارک. او را دیدم که مشغول liquor store برای فروش و به زودی خریداری و آن را با اداره کسب و کار کوچک وام.

ستون یک

یک ویترین برای قانع داستان سرایی از لس آنجلس تایمز.

برای دو دهه Yoon گفت: او فکر او تا به حال یک رابطه خوب با جامعه. ذخیره برای برخی از بچه ها که اجرا با یک می توانید از این یا آن یک زن و شوهر بار در سال او تا به حال کمی مشکل است.

قیمت او نبودند ارزان اما فوق العاده 2% یا 3% نشانه گذاری یک کسب و کار تصمیم گیری بسیاری از مغازه داران ساخته شده را به استفاده از عدم رقابت و برای جبران آنچه که آنها بر این باور بود که خطر انجام کسب و کار در فقیر بالاتر-مناطق جرم.

“مردم فکر می کنم ما در حال جمعآوری آن در, اما آنها نمی بینم 10 تا 15 ساعت در روز ما را در وام ما در زمان و کار سخت ما” گفت: مایک کیم رئیس جمهور از جنوب کالیفرنیا کره ای آمریکایی Grocers Assn. “آنها فقط به پول فکر می کنم ما دور است.”

Yoon تا به حال به طور منظم با او رد و بدل سلام گرم که می آیند برای صبح خود را روی کاغذ و یا یک میان وعده بعد از اجرای برنامه در نزدیکی تئاتر اجازه دهید بیرون. در حال حاضر و پس از آن او پرداخت می شود یک مرد محله پایین بر روی شانس خود را برای رفت و برگشت خود را پارکینگ. یک مرد او را به نام “mama-سان” و او را از پشت پیشخوان به او را در آغوش بگیرید. از طریق تجار منطقه, انجمن, او اهدا به برنامه های در این نزدیکی هست Crenshaw بالا است.

مردی که تعقیب از فروشگاه با چوب نیز به طور منظم محله مست که سم از انتخاب آبجو Yoon گفت. او در حال مشاهده از طریق یک دوربین امنیتی از زمانی که مشکل آغاز شده است.

زمانی که یون آمد جلو به دیدن آنچه که قرار بود در یکی از زنانی که در زمان موضوع را با سهام و پسر رفتار انداخت آب در او. یک تعداد انگشت شماری از معترضان بازگشت و روز بعد با خود علائم و bullhorns و دوباره روز پس از آن.

تبلیغات

چه آغاز شده و با شکایت در مورد یک مرد بدرفتاری تکامل را به یک مناجات از نارضایتی مسبب تمام منطقه را در جميع در فروشگاه و مشروب آن را به فروش می رساند.

تظاهرات ادامه داد: برای هفته ها پس از آن ماه. افسران پلیس بارها و بارها آمد به حفظ جمعیت از گرفتن از دست, اما گفت که آنها نمی تواند متوقف این گروه از تجمع در خیابان های عمومی.

در ماه دسامبر سال 2017 پس از ماهها از در و خاموش کردن اعتراضات و فهرستی از خواسته های یون در حضور پدر و مادر نگران برای او 79 ساله و مادر شروع به التماس او را به ترک آن همه را پشت سر گذاشت.

Hubert’s Liquor

یک مشتری می سازد راه خود را به پایین راهرو در هوبرت را مشروب.

(Genaro ملینا / لس آنجلس تایمز)

نگران این تظاهرات یک کارمند فروشگاه به نام اسیایی, کره ای, فدراسیون, یک گروه اجتماعی است که در خدمت و نشان دهنده نسل اول غیر انگلیسی زبان مهاجران.

امیل ماک فدراسیون معاون رئیس جمهور و بازنشسته لس آنجلس آتش نشانی گفت: “او می تواند اختلاف از هر دو دیدگاه. یک adoptee از کره جنوبی مطرح شده توسط پدر و مادر سیاه در جنوب L. A. او رفتن به یک گوشه liquor store زیادی مانند هوبرت را برای چیپس و نوشابه در ’60s و 70s.

با استفاده از ارتباطات او گرد یک گروه به بحث کردن وضعیت — نمایندگان از مردم Methodist اسقفی کلیسا دفتر شهردار شورای شهر و مجلس. این گروه شروع جلسه در یک کلیسا و بعد از آن در تالار شهر رفتن بیش از خواسته های معترضان.

“مردم هستند که در واقع در جامعه ندارد و بسیار بهتر درک و یا ارتباط از آنها در سال 92.”

امیل ماک, کره ای, اسیایی, فدراسیون لس آنجلس

ماک متوجه وضعیت در هوبرت را بود نشانه آن است که با این حال بسیاری از رهبران و کره جوامع شد برگزاری مشترک حوادث و نما برای عکس ops در میان بسیاری از Angelenos, کلیشه ها و سوء تفاهم ها ادامه داشت.

“مردم هستند که در واقع در جامعه ندارد و بسیار بهتر درک و یا ارتباط از آنها در سال 92,” او گفت:. “‘کره, آنها فقط در اینجا گرفتن پول ما. آمریکایی های آفریقایی تبار در آمده و سرقت آنها از ما. … چیزهای اولیه شما می تواند شنیده 25 سال پیش هنوز در حال فکر توسط بسیاری از افراد در جامعه است.”

تبلیغات

در آن زمان نزدیک به نیمی از فروشگاه های مشروب در جنوب L. A. شد متعلق به کره مهاجران کشیده شده توسط ارزان اجاره حداقل زبان انگلیسی مورد نیاز و یک انبار که نمی رفتن بد است. آنها راه اندازی فروشگاه در محله های آنها را درک نمی کنند در زمانی که جرم در تمام زمان بالا, پلیس حضور اوج و جوامع احساس تحت محاصره است.

تنش ها افزایش یافت و در سال 1991 زمانی که 15 ساله دختر بچه Latasha Harlins بود به ضرب گلوله در پشت سر او توسط یک کره ای مغازه دار که مشکوک او را از دزدی از مغازه. خصومت تبدیل به خشم وقتی که به زودی Ja رقیق ، به جرم قتل نفس محکوم شد به مشروط شدن. زمانی که جنوب L. A. فوران در شورش پس از رادنی کینگ حکم سال بعد بیش از 2.300 کره ای متعلق به کسب و کار را غارت کردند و به آتش کشیده شد.

Latasha Harlins vigil

اموزش Harlins, مرکز, در, روسری مادر بزرگ از Latasha Harlins و دیگر اعضای خانواده و جامعه بالا بردن شمع در سالگرد 25 از تیراندازی مرگ همراه فیگوئروا در خیابان های لوس آنجلس.

(Genaro ملینا / لس آنجلس تایمز)

در بسیاری از راه های کره ای متعلق به فروشگاه ها مشروب که هنوز هم نقطه جنوب L. A. امروز یک تصویر لحظهای از اوایل 1990s. اکثر صاحبان هنوز نسل اول مهاجران که کودکان در رفته به سودآور حرفه. بسیاری از مشتریان نیز باقی می ماند از لحاظ اقتصادی محروم — اگر نه بدتر کردن — در مقایسه با بقیه از شهرستان.

به حقیقت تایلر شهردار در زمینه نماینده جنوب L. A. آن به نظر می رسید به عنوان اگر هر کس درگیر در هوبرت اختلاف به سادگی می خواستم به شنیده می شود و اذعان کرد. او سعی به عمل به عنوان یک مترجم از نوع “گوش دادن به مردم و قرار دادن آنها چه میگویند در یک خوش طعم فرمت است که می تواند افراد دیگر را درک کنید.”

“این ناراحت کننده فضا,” او گفت:. “آن را در مورد چگونه ما تصمیم, ‘اجازه اقامت در این فضا و صحبت کردن با یکدیگر است.'”

پس از صرف ساعت با معترضان و صحبت کردن گسترده با Yoon, صاحب, ماک پیش نویس در پاسخ به آفریقا شهر ائتلاف خواسته است.

Yoon ارائه شده برای شرکت در حساسیت فرهنگی آموزش و کمک به محلی برنامه های سوء مصرف مواد; او موافقت کرد و به ارائه بیش از فقط مشروب و ماهانه کمک مالی به این ائتلاف را از برنامه غذایی. مک اشاره کرد که یون در حال حاضر شده بود حمایت نزدیک برنامه های جوانان و که او قبلا در استخدام یک کارمند به مدت هشت سال تا زمانی که بازنشسته شد و در تلاش بود به استخدام دیگران از. Yoon در حال حاضر حذف عکس از اتهام shoplifters.

در دسامبر 2017 به عنوان ماک و معترضان شد عقب و جلو رفتن در مورد چه تغییراتی باید در فروشگاه Yoon بی سر و صدا به فروش کسب و کار یکی دیگر از کره ای مالک. ماک گفت که او احساس او را به تصویر کشیده و در یک ناعادلانه منفی نور است.

“این واقعا نگران او بدیهی است,” او گفت:. “این فقط گرفتن به بیش از حد.”

تبلیغات

Yoon بعد گفت که او احساس تحت فشار برای فروش به مراتب کمتر از آنچه هوبرت را به ارزش. برخی از او به طور منظم او افزود: التماس او را به ماندن و ارائه به تماس با پلیس با معترضان در نمایندگی. او معتقد است که آن را غیر خودی و نه جامعه که تحت فشار قرار دادند و او را.

“من هرگز از دست این محله قلب” او گفت:.

Kevin Wharton Price

کوین وارتون قیمت دیده می شود از طریق یک سیاه پرچم ملی.

(Genaro ملینا / لس آنجلس تایمز)

پس

تظاهرات ادامه داد: حدود یک ماه پس از تغییر مالکیت اما در نهایت پژمرده. از آن پس هوبرت را تبدیل به نمادی از پیشرفت و رکود.

سیمون چوی مالک جدید کاهش قیمت تمیز کردن فروشگاه ظاهر و شروع به فیلم تازه تر تولید کند. او دارای کباب در پارکینگ اهدا نوشیدنی هر هفته به آفریقا شهر ائتلاف غذایی سادگی برای افراد بی خانمان و اهدا 100 دلار ماهانه برای حمایت از فعالیت های این گروه. این سقوط چوی نیز خریداری شده از یک برگ جدید دمنده برای یک محله زیباسازی پروژه.

آفریقا, شهر, ائتلاف, کره ای آمریکایی فدراسیون و شهردار اریک Garcetti را باید به کاوش با استفاده از درس از آنچه اتفاق افتاده است در هوبرت را در جای دیگر در لس آنجلس. آنها صحبت از ایجاد یک “توانمندی های فرهنگی” کارگاه آموزشی برای صاحبان کسب و کار به آنها آموزش مهارت های ارتباطی و زمینه های تاریخی خاص جوامع احتمالا ابداع یک نمره خواهد بود که پست شده در هر فروشگاه مانند رستوران بهداشت رتبه بندی.

اما پس از چند جلسه کار گروه طرح تلاش شده است fizzled با یک نیو ساوت L. A. نماینده Garcetti دفتر و گروه های جامعه در حال حرکت به مسائل دیگر.

ماک اخیرا گفته است که تا زمانی که اساسی نابرابری در حال بهبود وضعیت دیگری مانند هوبرت احتمالا انتظار در برخی دیگر از گوشه ای از لس آنجلس.

“مگر در مواردی که تغییرات وجود دارد که اجازه می دهد تا کسب و کار کوچک به دست آورد توسط فرد به طور متوسط آن را هنوز هم خواهد بود دشوار است.” “من فکر نمی کنم این تغییرات ساخته شده اند که سیاه مالکیت هر بیشتر دوام امروز از آن بود که 25 سال پیش است.”

این سقوط وجود دارد یک قطعه نهایی از کسب و کار ناتمام از جنگ بیش از هوبرت است.

تبلیغات

کوین وارتون قیمت یکی از رهبران اعتراضات راه می رفت به یک شهر دادگاه در ماه نوامبر با پوشیدن پژمرده آفریقا شهر sweatshirt. او آمده بود به آدرس 2 سال با حکم او دریافت کرده بود پس از نشان دادن در فروشگاه. مجازات: 400 خوب است.

به قیمت آن ارزش آن را برای Leimert پارک. او گفت: او قصد دارد به اجازه دهید آن را به مجموعه, به هر حال.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im