کرک داگلاس خود توصیف “ragman پسر” که جهانی شد سوپراستار هالیوود در 1950s و ’60s درگذشت در روز چهارشنبه. او 103. داگلاس بود که اغلب بازیگران به عنوان یک مشکل سخت در فیلم, مشهورترین, به عنوان یک باغی روم برده ای به نام اسپارتاکوس. Offscreen او اختصاص داده شده به خانواده و به انسان دوستانه باعث می شود.

پسرش مایکل داگلاس اعلام کرد این بازیگر مرگ: “به جهان او یک افسانه … اما به من و برادران من جوئل و پیتر او را به سادگی از پدر.”

“کرک را در زندگی به خوبی زندگی می کردند و او برگ های میراث در فیلم است که تحمل برای نسل های آینده و تاریخ به عنوان یک نیکوکار مشهور که مشغول به کار برای کمک به مردم و آوردن صلح به سیاره” مایکل داگلاس نوشت.

داگلاس بود کلاسیک هالیوود مرد آلفا با شکاف چانه ریگ صدا و مجموعه ای به فک او ساخته شده است که او به نظر می رسد به صحبت کردن از طریق گره دندان. او ساخته شده یک انتخاب آگاهانه برای رفتن راه خود را با بازی مرد که رفت ایشان. در Stanley Kubrick را در جنگ جهانی اول حماسه Paths of Gloryداگلاس ایفا اصولی سرهنگ دکس پله به یاد نقش خوب مبارزه انسان ایجاد.

اما داگلاس به نظر می رسید تقریبا راحت تر بازی چه او دوست داشت به تماس “سخت فرزندان درآورد” و یا ناقص مردان بودند که یک راه یا دیگری, بازی سیستم. دو از قدیمیترین عنوان نقش به عنوان case بوکسور در قهرمان و خود مخرب cornettist در مرد جوان با یک شاخبه تصویر کشیده شده ستاره که تبدیل به پاشنه فقط به عنوان مکان پذیرای آنها است.

قبل از اینکه طولانی, داگلاس توسعه یافته بود که شهرت خود را. به دنبال بازگشت در خاطرات خود Douglas توصیف خود جوان تر خود را به عنوان “خودخواه و جاه طلب” و ادعا می کند نیست به مانند او بسیار است. اما بهترین اجراهای او مانند تجسم خود را از ساینده اما رانده وینسنت ون گوگ در Lust for Lifeبودند فراموش نشدنی الکتریکی است.

برای بیش از دو دهه در هالیوود داگلاس “Cast a Giant Shadow” به عنوان یکی از عناوین خود را اعلام کرد و بازی دو یا حتی سه نقش در هر سال. زمانی که او بود که بازیگران برای بن هور از دست دادن نقش چارلتون هستون داگلاس در مقابله با از دست دادن ماه بعد با خود روم, حماسه, Spartacus. داگلاس در تولید فیلم و ستاره دار به عنوان شخصیت که معروف شورش در برابر روم اسیرکنندگان.

بزرگنمایی این تصویر

داگلاس شمار برای یک پرتره در بورلی هیلز کالیفرنیا در دسامبر 2014. مت Sayles/تالار گفتگو/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

مت Sayles/تالار گفتگو/AP

خاموش-صفحه داگلاس نیز منجر باز شورش در برابر هالیوود لیست سیاه. کمونیست جادوگر-شکار از 1950s را نابود کرده بود و بسیاری از مشاغل از جمله Spartacus فیلمنامه Dalton Trumbo که تا به حال نوشته شده است برای سال ها تحت یک نام مستعار. داگلاس منزجر بود توسط این نفاق و گفت: “به جهنم با آن” قرار داده Trumbo نام واقعی در این فیلم اعتبار است.

زمانی که Spartacus شد یک ضربه لیست سیاه به طور موثر به پایان رسید. بیش از سه دهه بعد از صحبت با NPR سوزان Stamberg داگلاس منعکس پس از این ضربه اما زندگی-تعریف تصمیم گیری: “گاهی اوقات من اغلب فکر می کنم که اگر من می خواهد من هنوز هم آن را انجام داده ؟ به هر حال من آن را انجام داد. آن را ضربه ای چیزی. من با افتخار از آن است. من فکر می کنم این یکی از چیزهای خوبی که من انجام داده ام در زندگی است.”

داگلاس پررنگ لیست سیاه شکن تا به حال آمده است یک راه طولانی و بسیار فروتن. متولد Issur Danielovitch در نیویورک به بی سواد به شدت ضعیف روسی-یهودی پدر و مادر او تنها پسر از میان هفت خواهر و برادر. بعدها او بگویید که کودکان خود را که آنها نمی اند “استفاده از متولد شدن به فقر.”

از سنین پایین است که “مزیت” مجبور داگلاس خود را خارج وجود دارد با او کار های عجیب و غریب شغل scrounged برای مواد غذایی و صحبت راه خود را به کالج و وام. مدرسه اقدام و از روی لئامت دادن در نیروی دریایی به دنبال کالج و همچنین به عنوان جزئی موفقیت در برادوی با استفاده از نام مرحله است که او را برای بقیه زندگی حرفه ای او. سپس هالیوود beckoned و در عرض چهار سال داگلاس ساخته شده بود هشت فیلم شد شخصیت او به عنوان یک مرد سخت و تا به حال به دست آورده خود را از سه نامزد اسکار به عنوان یک بشکه-chested مشت زن حرفهیی در قهرمان.

درست به نقش او دوست داشت بازی موفقیت را ندارد داگلاس یک “پسر خوب.” هر چند ازدواج او امور با بازیگران Rita Hayworth, مارلین دیتریش و آوا گاردنر. او بیشتر یک غایب پدر برای اولین بار او را دو پسر غالبا او را شکست استودیو قرارداد و feuded با مدیران. در سال 1964 او گفت: “من احتمالا بیشتر دوست نداشتند بازیگر در هالیوود و من احساس خیلی خوبی در مورد آن چرا که من.”

بزرگنمایی این تصویر

داگلاس با او ارشد فرزندان جوئل (مرکز) و مایکل در حدود سال 1956. آرنولد M. Johnson/هولتن Archives/گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

آرنولد M. Johnson/هولتن Archives/گتی ایماژ

دهه 1960 بودند شکوه و عظمت خود را روز به عنوان او ستاره دار در ضربه پس از ضربه. داگلاس مبارزه ریاست جمهوری در سرنگونی هفت روز در ماه مهو پاره شده بود بین Faye Dunaway و دبورا کر در آرایش. او با بازی gunslingers وکلا admirals پزشکان و مردان باهم کار می کرد و به طور پیوسته از طریق دو دهه آینده است.

هنگامی که مرد سخت schtick کردم, پیر, Douglas تبدیل به کمدی و تمسخر آن را در یک فیلم به نام بچه ها سخت, که در آن او ستاره دار با دوست خود و مکرر شرکت ستاره برت لنکستر. حتی سقوط یک هلیکوپتر در سال 1991 زمانی که او 74 آهسته داگلاس پایین — هر چند این واقعیت است که یک خلبان و یکی دیگر از مسافر بود و درگذشت او گفت: NPR, آیا تغییر جهان بینی خود. “این باعث می شود شما فکر می کنم در مورد افراد دیگر” داگلاس گفت. “من فکر می کنم که شما به عنوان شما را در زندگی و به شما — شما باید آگاه تر از جهان خارج و افراد دیگر است.”

فقط یک سال پس از آن در سال 1994 مصاحبه سکته مغزی در سمت چپ او را تقریبا به طور کامل قادر به صحبت می کنند. او افکار خودکشی. او نوشت: “چه یک بازیگر فراموش که نمی توانید صحبت کنید ؟ … منتظر تصاویر سکوت به بازگشت؟”

داگلاس’ کتاب من سکته مغزی شانس توضیح می دهد چگونه او بهبود با رسیدن به دیگران و کشف یهودیت او شده است می خواهم غفلت به مدت 60 سال.

داگلاس و همسرش آن را صرف دهه آینده و میلیون ها دلار تثبیت کردن زمین های بازی در کالیفرنیا — بیش از 400 در دسترس نباشد. هر بار که او دوباره باز یکی او داخل است و فقدان آن اسلاید, شوخی بعد از یکی از این اسلاید در سن 92: “هر فداکاری من خطر زندگی من است.”

در بین این فرد اقدام مشاغل که در راه او آمد داگلاس در بر داشت زمان برای نوشتن خاطرات, رمان و کتاب های کودکان. او همچنین یکی از قدیمی ترین وبلاگ نویسان در 92. و در 94, بازگشت او به مرحله delighting مخاطبان در کالور سیتی را کرک داگلاس تئاتر با سرگذشتی نمایش انفرادی به نام قبل از اینکه فراموش کنم.

داگلاس آخرین فیلم بزرگ ستاره از نسل او. او احترام امثال John Wayne, Gary Cooper, هنری فوندا, کری گرانت, Charlton Heston, دوستان خود را برت لنکستر — و مخاطبان جوان احتمالا او را بهتر می دانم به عنوان مایکل داگلاس پدر’ از به عنوان یک ستاره در سمت راست خود را. اما او یک ستاره و برای مدت زمان طولانی در میان درخشان در هالیوود آسمان.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im