کاترین جانسون ناسا ریاضیدان و الهام بخش برای ‘چهره های پنهان,’ میرد

بزرگنمایی این تصویر

ناسا ریاضیدان کاترین جانسون تصویر در سال 2017 جایزه اسکار شد یکی از زنان برفلد در کتاب و فیلم چهره های پنهان. او دوشنبه در 101. اردن استراوس/تالار گفتگو/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

اردن استراوس/تالار گفتگو/AP

کاترین جانسون یک ریاضیدان بود که در یکی از ناسا بشر “کامپیوتر” و یک قهرمان گمنام از آژانس فضایی اوایل روز درگذشت دوشنبه. او محاسبه مسیر پرواز برای امریکا اولین ماموریت فضایی و اولین ماه فرود و او در میان زنان برفلد در کتاب و فیلم چهره های پنهان. او 101.

مرگ او اعلام شد توسط ناسا مدیر جیم Bridenstine.

“ناسا خانواده را هرگز فراموش نکنید کاترین جانسون شجاعت و نقاط عطف ما نمی تواند رسیده اند و بدون او” Bridenstine در توییتر نوشت. “داستان او و فضل او ادامه برای الهام بخشیدن به جهان است.”

جانسون متولد شد و در غرب ویرجینیا در سال 1918. به عنوان یک دختر جوان او را مجذوب اعداد و روشن بود در اوایل او با استعداد بود. او فارغ التحصیل از دبیرستان در ساعت 14 به پایان رسید و دانشگاه با مدارک تحصیلی در ریاضی و فرانسه از تاریخی سیاه و سفید, West Virginia State College. او در ابتدا یک معلم شد اما در سال 1953 در زمان کار در کمیته ملی مشورتی برای هوانوردی — آژانس است که می تواند تبدیل به ناسا. “همه وجود انجام تحقیقات” او به یاد می آورد در سال های بعد “شما تا به حال یک ماموریت و شما در آن کار می کرد.”

او یکی از تعداد انگشت شماری از زنان آمریکایی آفریقایی استخدام برای انجام محاسبات در هدایت و ناوبری بخش در لنگلی را مرکز تحقیقاتی در ویرجینیا. زنان مبارزه هر دو نژادپرستی و تبعیض جنسی. به عنوان جانسون گفت: عمومی تلویزیون ایستگاه WHRO در سال 2011 هیچ یک از آن برگزار شد پشت او: “من فقط اتفاق افتاده است به کار کردن با بچه ها و زمانی که آنها تا به حال جلسات من خواست اجازه رفتن. و گفتند: خوب, دختران معمولا نمی رفتن. و من گفت: “خوب است وجود دارد یک قانون است?’ آنها گفتند: “نه.” پس من رئیس گفت: “اجازه دهید او برود.’ “

و او هرگز متوقف رفتن با استفاده از فوق العاده مهارت محاسبات به حرکت ناسا زنجیره ای. او دست-محاسبه مسیر از اول سرنشین دار به فضا پرتاب شد و در ادامه به مهم به فضانوردان.

بزرگنمایی این تصویر

جانسون در پشت میز خود در NASA Langley Research Center با یک جهان یا “آسمانی آموزش دستگاه است.” ناسا پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

ناسا

قبل از جان گلن پرواز دوستی 7 در سال 1962 تبدیل شدن به اولین آمریکایی به مدار زمین او خواسته جانسون به بررسی ریاضی جدید “الکترونیکی” محاسبات. “اما زمانی که او آماده رفتن به او گفت:” او تماس بگیرید. و اگر او می گوید: کامپیوتر مناسب است, من آن را,’ ” او به یاد می آورد.

مارگوت لی Shetterly نوشت: کتاب چهره های پنهان و گفت که گلن در نظر گرفته جانسون محاسبات بخشی از خود را قبل از شروع پرواز چک لیست. “بنابراین فضانورد که تبدیل به یک قهرمان نگاه به این زن هنوز-تفکیک جنوبی در آن زمان به عنوان یکی از بخش های کلیدی از ساخت مطمئن شوید که ماموریت خود خواهد بود یک موفقیت” او گفت: NPR در سال 2016.

جانسون انجام محاسبات برای اولین بار در ماه فرود و بعد از آن را برای برنامه شاتل فضایی. باراک اوباما رئیس جمهور اهدا شد او ملت بالاترین غیرنظامی افتخار و مدال آزادی ریاست جمهوری در 2015 کاخ سفید مراسم است. “در 33 سال در ناسا, کاترین پیشگام که شکست موانع از نژاد و جنسيت نشان دادن نسل جوان مردم که هر کس می تواند اکسل در ریاضی و علوم و رسیدن به ستاره ها” اوباما گفت.

جانسون در ادامه به دستاوردهای برجسته می شود بعد از آن در زندگی است. او یک ایستاده در جوایز اسکار در سال 2017 و ناسا به نام محاسباتی مرکز تحقیقات به افتخار او.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>