هند مجموعه برای استقبال از تهمت هایی که متوقف خواهد شد در مودی در ایالت گجرات

بزرگنمایی این تصویر

سبزی فروشندگان برای مشتریان صبر کنید زیر یک بیلبورد نشان دادن رئیس جمهور تهمت و نارندرا نخست وزیر هند با سردار پاتل ورزشگاه در پس زمینه در حومه احمدآباد در فوریه. 19. سام Panthaky/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

سام Panthaky/خبرگزاری گتی ایماژ

زمانی که رئیس جمهور تهمت می رسد در اولین سفر رسمی به هند در روز دوشنبه اول خود را متوقف خواهد شد احمدآباد بزرگترین شهر در ایالت غربی گجرات. از آن جایی که آزادی هند مهاتما گاندی رهبر خود را ساخته آشرام یک محل برای نماز و زندگی جمعی بر روی یک رودخانه به انتظارنشسته بودند با یاس بنفش درخت.

هر سحر گاندی موعظه دکترین خود را از خشونت به دنبال در بانک ها از احمدآباد را Sabarmati رودخانه. آن هم در جایی که او مجموعه ای خاموش در سال 1930 در 240 مایل نمک مارس, یک عمل نافرمانی مدنی در برابر حکومت استعماری بریتانیا.

این روزها آشرام احاطه شده است مشغول بزرگراه ها, پل ها و براق جدید دفتر مجتمع. مرد با اعتبار بسیار از این شهر توسعه نارندرا که در خدمت از سال 2001 تا 2014 به عنوان وزیر گجرات.

در حال حاضر در دوره دوم خود به عنوان نخست وزیر هند مودی در حال ساخت یک نقطه از نشان دادن خانه خود را دولت به رئیس جمهور آمریکا. روز دوشنبه مودی خواهد شد میزبانی “ناماسته, مغلوب ساختن پیشی جستن!” تجمع در بازسازی ورزشگاه کریکت که صندلی بیش از 100,000 — بازگشت به نفع به ناروا برای برگزاری یک “پرونده مودی!” تجمع در هوستون در سال گذشته با ده ها هزار نفر از آمریکایی ها.

بزرگنمایی این تصویر

رئیس جمهور تهمت و نارندرا نخست وزیر هند با حضور “پرونده مودی!” در NRG ورزشگاه در هوستون, تگزاس, Sept. 22, 2019. Saul لوئب/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Saul لوئب/خبرگزاری گتی ایماژ

رهبران دو کشور خواهد سر شب دوشنبه به دهلی نو پیش از مذاکرات روز بعد, تمرکز بر همکاری استراتژیک و تجارت است. هند و ایالات متحده آمریکا به افزایش تعداد مانورهای نظامی آنها در انجام به طور مشترک در سال های اخیر و واشنگتن به طور فزاینده ای به نظر می رسد نسبت به بزرگترین دموکراسی جهان به عنوان یک بافر در برابر چین در حال رشد و قدرت در هند و اقیانوس آرام.

آن را تشویق کرده است هند برای خرید در ایالات متحده سلاح های به جای روسیه آنهایی که و هند در انتظار اعلام اضافی ایالات متحده سلاح های خرید در مغلوب ساختن پیشی جستن را ببینید. مودی و تهمت نیز ممکن است آدرس تجارت تنش; ایالات متحده و هند مشغول شده اند در ایران برای بیش از 18 ماه پس از اعمال تعرفه های هر یک از دیگر واردات است.

مودی “آزمایشگاه”

در حالی که در حال اجرا خود را در خانه دولت مودی راه اندازی چه تبدیل شدن به شناخته شده به عنوان “گجرات” مدل توسعه است.

“این در مورد زیرساخت های 24 ساعته قدرت بهتر از جاده های تامین آب برای اراضی کشاورزی ساخت سدهای بزرگ — و همچنین مقررات زدایی” می گوید: شریک Laliwala یک محقق در مرکز حقوق صاحبان سهام مطالعات در دهلی نو.

تقریبا در هر سال مودی بود که وزیر دولت در اقتصاد از رشد سریع تر از ملت است. آن بود که سابقه در بخش های بزرگ است که او را منتخب سراسر کشور در سال 2014. او Hindi شعار انتخاباتی وعده داده شده “achche الدین” — روزهای خوب پیش رو.

اما مودی همچنین ریاست بیش از یک فصل تیره در گجرات است که بسیاری فراموش نمی باشد.

بزرگنمایی این تصویر

یک هندو اوباش امواج شمشیر در مقابل اوباش مسلمان در جمعی شورش در احمدآباد در سال 2002. سباستین d’souza/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

سباستین d’souza/خبرگزاری گتی ایماژ

همراه با تبدیل شدن به یک مدل برای توسعه اقتصادی گجرات شد مودی “آزمایشگاه” Laliwala می گوید: برای ناسیونالیسم هندو — این ایده که هند باید یک ملت شکل هندو ایمان و فرهنگ با حقوق خاصی برای آن اکثریت هندو. (هند است که حدود 80 درصد هندو.)

“گجرات بود [مودی] اولین آزمایش با موفقیت در ایجاد یک ملت هندو و مسلمان به حاشیه رانده شده اند از سیاست و جامعه” Laliwala می گوید. “او را دیدم که به عنوان یک فرصت برای بازسازی BJP در اینجا.”

این Bharatiya Janata Party توسط مودی حزب ناسیونالیست هندو. برای بسیاری از مودی زمان به عنوان گجرات وزیر هند کنگره ملی رقیب حزب چپ میانه برگزار شد قدرت ملی. اما مودی کمک افزایش حمایت بی جی پی برای اولین بار در گجرات و سپس در سراسر هند با ترکیبی از “توسعه اقتصادی علاوه ناسیونالیسم هندو,” Laliwala می گوید. “و هندو و مسلمان تقسیم شد و به مرکزی که.”

“کل خیابان سوختن بود”

که بخش هرگز بیشتر دلخراش از در گجرات در سال 2002. در ماه فوریه آن سال یک قطار حامل زائران هندو به آتش شرق احمدآباد در یک شهر به نام دهلا که زیادی جمعیت مسلمان. (هند است که حدود 14 درصد مسلمان اما در دهلا مسلمانان را تشکیل می دهند و حدود نیمی از جمعیت.)

قطار بازگشت به احمدآباد از ایودیا جایی که یک دهه پیش از افراط گرایان هندو تخریب یک قرن 16 مسجد. ایودیا است و پس از تبدیل شدن به یک سایت زیارت برای هندو وفادار که می خواهند برای ساخت یک معبد در مسجد خرابه.

در دهلا, 59 هندو مسافران کشته در آتش است. مقامات آورده قربانیان سوخته بدن به احمدآباد قرار داده و آنها را در معرض نمایش عمومی.

ضد مسلمان شورش فوران در سراسر شهرستان و فراتر از آن کشتار هزاران نفر از مردم عمدتا مسلمان است. در احمدآباد بسیاری از مسلمانان به دنبال پناه در یک آپارتمان ساختمان است که خانه را به یک برجسته مسلمان سیاستمدار به نام احسان Jafri, یک عضو سابق هند را کشتند.

آنها فکر می کردند که می تواند امن وجود دارد به یاد می آورد Abeda بانو Munna خان در حال حاضر 50.

“از بالکن من به تماشای مردان نقاب دار پرتاب کوکتل مولوتف و مسلمان در خانه می گوید:” خان که با عجله به داخل ساختمان با شوهرش و 3 سال به عنوان یک هندو اوباش آتش به طبقه پایین تر است. “من به نوعی از هم جدا کردم از همسرم و کودک نو پا. من ساعت را صرف پنهان کردن طبقه بالا. کل خیابان سوختن بود.”

بزرگنمایی این تصویر

بسیاری از مسلمانان از نقل مکان به Juhapura یک درآمد محله پس از سال 2002 شورش در احمدآباد هند. لورن Frayer/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

لورن Frayer/NPR

زمانی که پلیس در نهایت نجات خان او یاد گرفته که او شوهر و فرزند – همراه با نماینده مجلس Jafri — در میان ده ها کشته در ساختمان طبقه پایین تر است.

هنگامی که شورش به پایان رسید رسمی مرگ و میر بیش از 1000 نفر از جمله 790 مسلمانان و 254 هندوها. اما اعداد حقیقی هستند که بسیار بالاتر است. بسیاری از قربانیان به شدت سوخته و یا مثله که بدن آنها هرگز شناخته شده است. هزاران نفر از مسلمانان آواره شدند پس از خانه های خود شدند و نابود هندو اوباش.

خان می گوید: او هرگز با صدور گواهی مرگ برای او شوهر و فرزند و بدون آنها شده است قادر به ادعا می کنند یک بیوه بازنشستگی. او را از دیگر کودکان در حال رشد کمک به حمایت از او.

سوالات بیش از مودی نقش

گروه های حقوق بشر و دیگران را متهم به مودی و دولت خود را دولت چشم پوشی و عدم توقف ضد اسلام خشونت و یا دنبال عدالت برای مجرمان. در یک حقوقی دادخواست Jafri بیوه Zakia ذکر شده مودی در میان 63 مظنون در مرگ شوهرش.

او می گوید: شوهرش “ساخته شده بیش از صد تماس های تلفنی برای کمک به” به مودی دستیاران از داخل Gulbarg جامعه به عنوان اوباش تهدید به کشتن او. شاهدان بعد از شهادت به دولت منصوب محققان که Jafri حتی به نام مودی خود که وزیر حاضر به استقرار پلیس او را نجات.

پس از قتل مودی سوار بر یک تور خود را از دولت تحویل آتشین سخنرانی که در آن او تمسخر مسلمانان و آنها را متهم به جانبداری با کشور قوس رقیب پاکستان است. او متهم به هر کسی که انتقاد خود را از دست زدن به شورش ها به عنوان “قدرت مردم گرسنه که برای بدنام کردن گجرات.”

مودی هرگز مواجه محاکمه و همواره هرگونه نقش در قتل. اما اتهامات همچنان ادامه داشت و در سال ایالات متحده حاضر به کمک مالی به او ویزا — تا سال 2014 فقط قبل از او انتخاب نخست وزیر.

در سال 2008 دادگاه عالی هند منصوب یک پانل ویژه به بررسی 2002 گجرات شورش. دو سال بعد, پنل مورد سوال مودی به صورت 10 ساعت در مورد اتهام نقش در احسان Jafri کشتن و پاک او را از هر گونه خطا. Zakia Jafri اعتراض و پرونده او هنوز بیحال شدن در دادگاه است.

مودی میراث

پس از سال 2002 شورش هندوها و مسلمانان در گجرات تر شد تفکیک شده با کمتر مذهبی مخلوط محله و مودی بازی بیشتر آشکارا به هندو خود را پایه. تعداد مسلمانان در گجرات دولت و مجلس کاهش یافته حتی اگر آنها را تا حدود 10 درصد از جمعیت این ایالت. برای 30 سال گذشته گجرات فرستاده است نه یک مسلمان تنها نماینده مجلس هند به مجلس.

در سال 2014 و 2019, مودی بی جی پی برنده قاطع ملی پیروزی. حزب به اجرا در دستور کار خود ترویج ناسیونالیسم هندو در سراسر هند با قوانین مانند بحث تابعیت متمم قانون که شامل پناهندگان مسلمان از جدید شهروندی سریع طرح. منتقدان می گویند آن را نقض سکولاریسم مندرج در هند اساسی است. اعتراضات فوران در سراسر کشور.

اما مودی محبوب باقی می ماند در خانه اش دولت — حداقل در میان غیر مسلمانان است.

“او ساخته شده زیرساخت های بسیار خوبی است. او یک رهبر واقعی می گوید:” Bhakti Vamja 18 ساله دانشجوی پزشکی صحبت کردن در یک riverfront تفرجگاه در احمدآباد ساخته شده در طول مودی زمان به عنوان وزیر.

“من احساس افتخار بودن Gujarati,” او می گوید. “من متعلق به این بسیار مهم دولت هند که در حال توسعه است.”

که توسعه چیزی است که مودی با هدف به نمایش گذاشتن که تهمت بازديد دوشنبه. آن را میراث خود را.

اما تا بخش. یک جای تهمت هیچ برنامه ای برای دیدن در حالی که در احمدآباد است آلاینده Juhapura محله جنوب riverfront با آن گرد و خاکی جاده unpaved دولایه از برق سیم و لباس های شسته شده بخور سراسر بالکن. از آن جایی که بیوه Abeda خان و هزاران نفر از مسلمانان پناه پس از سال 2002 شورش. هجده سال بعد بسیاری از آنها هنوز هم زندگی می کنند وجود دارد تفکیک قادر به فراموش کردن.

NPR تولید Sushmita Pathak کمک به این گزارش.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>