هنگ کنگ کتاب محکوم به اعدام توسط چین تا 10 سال برای عبور ‘هوش’

بزرگنمایی این تصویر

آزاد هنگ کنگ کتاب فروش لام بال-kee در کنار پلاکارد با یک عکس از کتاب فروش Gui Minhai در مقابل فروشگاه کتاب در هنگ کنگ در ماه ژوئن سال 2016. قوم و خویش چونگ/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

قوم و خویش چونگ/AP

شناخته شده هنگ کنگ کتاب منتشر شده که انتقادی و گاهی برانگیختن حجم مورد چینی رهبران و افرادی که ناپدید شده در چین بیش از دو سال پیش شده است بی سر و صدا و محکوم به یک دهه در زندان برای انتقال اطلاعات به افراد خارج از کشور.

در مختصر آن حکم آنلاین منتشر دوشنبه, دادگاه, در, چینی, شهرستان بندر نینگبو گفت که رابط کاربری گرافیکی Minhai یک شهروند سوئدی از سال 1996 تا به حال نیز به صورت داوطلبانه کنار گذاشته و سوئد و شهروندی خود را بازیافت چینی شهروندی در سال 2018 است.

Gui شده است بازداشت و در مکان نامعلومی در چین از سال 2015 زمانی که او ربوده شده چینی ماموران امنیتی در حالی که تعطیلات در تایلند و به زور آورده به چین است. سوئد دیپلمات ها می گویند که آنها شده اند به طور منظم رد دسترسی کنسولی به رابط کاربری گرافیکی پس از او بازداشت.

مدت کوتاهی پس از ناپدید شدن او در تایلند, Gui مطرح در سراسر کشور-تلویزیونی بخش از دولت چین پخش که در آن او گفت که او تا به حال بازگشت به چین از اراده خود را به صورت طرح اتهامات در یک کشنده 2003 رانندگی در حال مستی تصادف Gui تا به حال گفته شده است بخشی از.

حداقل دو آشنایان از Gui NPR گفت که آنها تا به حال شنیده در مورد تصادف قبل از چینی ها گزارش. اما بسیاری از کسانی که نزدیک به Gui گفت: بیانیه ای که او به طور داوطلبانه خود را به سمت چپ تعطیلات زود به نوبه خود خود را به مقامات چینی بوده است عباس. چین سابقه گسترده televising اعترافات اجباری.

“شما نمی توانید تصور کنید فشار چین می توانید بر روی شما. من هنوز هم گاه به گاه کابوس. گاهی اوقات من از خواب بیدار جیغ در خواب من گفت:” لام بال-kee که مانند Gui یک بار محبوب در هنگ کنگ ناشر داغدار و گاهی شهوت پرست سیاسی حجم مورد چین و حزب کمونیست رهبری است.

در حدود همان است که رابط کاربری گرافیکی ربوده شد در تایلند لام متوقف شد در مرز هنگ کنگ و سرزمین اصلی چین blindfolded و ارسال با قطار به چین که در آن او را تحمل هشت ماه از بازجویی. در مجموع پنج کتابفروشان در هنگ کنگ بودند روحیه به سرزمین اصلی چین است که سال و سوال خود را در مورد فعالیت های چاپ و نشر.

“آنها با تهدید و ارعاب شما گفت:” لام چینی ماموران امنیتی که از او سوال نمود. “آنها می توانند شما را متهم به نقض امنیت ملی آنها می توانید لینک هر گونه جرم و جنایت به شما. آنها می گویند که آنها می تواند شما را ناپدید می شوند.”

لام اجازه داده شد برای بازگشت به هنگ کنگ پس از بازجویی به پایان رسید توسط امیدوار کننده به اسیرکنندگان خود اطلاعات خود را در مورد کتابفروشی نویسندگان و مشتریان. به جای او رفت و با خود آدم ربایی به عنوان به زودی به عنوان او رسیده هنگ کنگ. لام در حال حاضر زندگی در تایوان و در حال برنامه ریزی برای بازگشایی کتابفروشی خود را در آن سرمایه است.

رابط کاربری گرافیکی بود بسیار خوش شانس است. مدتی قبل از سال 2018 او از زندان آزاد شد اما نگه داشته و تحت بازداشت خانگی در شهر نینگبو, جایی که او به دنیا آمد. هنوز هم او موفق به دزدکی حرکت کردن یک کل حجم جدید خود شعر به دخترش آنجلا Gui سوئدی نیز منتشر می شود این سال است.

سپس در ژانویه 2018, Gui بازداشت شد دوباره. او تا به حال شده است در هیئت مدیره قطار عازم پکن در حضور دو دیپلمات سوئدی که حدود ده چینی لباس شخصی افسران برداشت Gui و او را به دور او NPR گفت.

“Gui منتشر شده کتاب های زیادی در مورد رهبران ارشد چینی در مورد چینی, سیاست و حقوق بشر و به همین دلیل حزب کمونیست چین است تا او را عصبانی گفت:” Teng بیاو یک وکیل حقوق بشر در حال حاضر مستقر در ایالات متحده که کمک co-یافت مستقل چینی, قلم, مرکز ادبی سازمان با رابط کاربری گرافیکی.

سوئد بوده است صریح در مورد Gui دو بازداشت, باعث افزایش شدید شکاف بین پکن و استکهلم.

زمانی که در سوئد وزیر فرهنگ و آماندا لیند با حضور و ادبی مراسم اهدای جوایز به افتخار Gui چین در سال گذشته سفیر سوئد تهدید به ممنوعیت لیند از ورود به چین است. چین وزارت امور خارجه هشدار داد نامشخص اقدامات متقابل. به زودی پس از چین لغو تجارت سفر به سوئد.

“چینی سفارت شده اند شلاق و حمله شفاهی سوئدی, رسانه, روزنامه, تلویزیون, هر کسی که گفت هر چیزی مهم درباره چین و یا خواسته برای ما شهروند به گفت:” مگنوس Fiskesjö استادیار انسان شناسی در دانشگاه کرنل. “تمام راه اندازی به نظر می رسد به تهدید و ارعاب و…که به ما داده است یک نمای جدید چین است که تحمل هر گونه انتقاد.”

Fiskesjö برای اولین بار ملاقات Gui – سپس یک افزایش شاعر جوان – در سال 1980 در حالی که خدمت به عنوان یک دیپلمات در سفارت سوئد در پکن. “او به نوشتن واقعا جسورانه, هیجان انگیز مسائل” Fiskesjö به یاد.

در اخیر تجمع Fiskesjö خواندن با صدای بلند یکی از Gui است, اشعار, نوشته شده در سال 1986 در مورد Gui اشتیاق به دیدار یونان. این شعر به پایان می رسد با سوگواری و این کلمات:

شور و شوق آرام

این چهره خندان از شکنجه ظهور

Fiskesjö نبود مطمئن شوید که چه خط بود در مورد زمانی که او برای اولین بار آن را بخوانید. در حال حاضر او فکر می کند از Gui Minhai.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de