از مرگ سیاه به ایدز, بیماری های همه گیر تاریخ بشر را شکل داده اند. Coronavirus را بیش از حد

Hernan Cortés فرار آزتک سرمایه Tenochtitlán در 1520 تحت تاول حمله نظامی از دست دادن بخش عمده ای از نیروهای نظامی خود را در فرار به ساحل.

اما اسپانیایی فاتح ندانسته سمت چپ در پشت سلاح به مراتب ویرانگر تر از اسلحه و شمشیر: آبله.

هنگامی که او بازگشت به بازپس گرفتن این شهر آن بود که وضعیتی وخیم در میان یک بیماری همه گیر است که سطح آزتک جمعیت از بین بردن آن ساختارهای قدرت و منجر به یک امپراتوری وحشیانه شکست — شروع یک قرن طولانی نابودی جوامع بومی از Tierra del Fuego به تنگه برینگ.

از طاعون ژوستین و مرگ سیاه به فلج اطفال و ایدز, بیماری های همه گیر را با خشونت شکل تمدن از آنجا که انسان برای اولین بار حل و فصل را به شهرهای هزاران سال پیش. در حالی که شیوع بیماری های فرفورژه مرگ خود عوارض و غم و اندوه آنها نیز باعث تحول عظیم در پزشکی, تکنولوژی, دولت, آموزش و پرورش, دین, هنر, اجتماعی, سلسله مراتب, بهداشت. قبل از شیوع وبا از قرن 19 شهرستانها فکر هیچ چیز از mingling خود را فاضلاب و تامین آب است.

تبلیغات

هیچ کس نمی تواند دقیقا می دانند که چگونه COVID-19 همه گیر خواهد شد و در نهایت جهان را تغییر دهید. پیامدهای پیش بینی نشده منجر به حتی بیشتر پیامدهای پیش بینی نشده.

اما استرس ترک در حال حاضر در حال نشان دادن است. کشورهای در حال چرخش به سمت داخل. حاکمان به دنبال بیشتر استبدادی قدرت. افول رهبری آمریکا شتاب گرفته است. اقتصاد رو به رکود. مردم در حال زندگی در ترس و بی اعتمادی با بسیاری از از دست دادن شغل و به طور بالقوه در مواجهه با فقر آنها هرگز قبل از تجربه.

در همان زمان دانشمندان تکنوکرات ها و کسب و کار در حال کار feverishly به بنیادی این بیماری همه گیر و بهتر آماده شدن برای یک بعدی. شک کمی وجود دارد فن آوری های جدید افزایش خواهد از این حماسه بحران است.

بنابراین بیش از حد ممکن است چیزهایی که کمتر ملموس است.

تبلیغات

آمریکایی و به نظر می رسد به دنبال علم به صرفه جویی در روز به چرخش سیاسی و تعصب. این ویروس می تواند احیای ایمان در inarguable نیروهای بیوشیمی در واقع مبتنی بر جهان است.

در سطح دیگری ناگهانی اختلال در روال است که تا زمانی در نظر گرفته شده توسط بسیاری از عملكرد — طولانی رفت و آمد روزانه به جلسه کسب و کار است که نیاز به پرواز و یا دو نیاز به برنامه کودکان در هر ساعت از go-go را به ذهنیت — باز احتمال رفتاری و تنظیم مجدد برای کسانی که استطاعت آن را. میلیون ها نفر تصادفا در باستان سادگی از یک بعد از ظهر پیاده روی و بسیاری تعجب می کنم اگر ممکن است وجود دارد یک راه برای کاهش برخی از سر و صدا در زندگی خود حفظ بزرگراه کمی بیشتر باز کنید و هوا را کمی روشن تر کند.

“مردم تمایل به نیاز به یک شوک بزرگ برای تغییر رفتار خود گفت:” مارلون G. Boarnet استاد و رئیس گروه برنامه ریزی شهری و تجزیه و تحلیل مکانی در USC.

به طور خاص او می بیند فرصت برای مبارزه با کندتر حرکت به طور بالقوه به مراتب مخرب تر فاجعه جهانی: تغییر آب و هوا.

“در حال حاضر ما روز به روز عادت می توانید با سرعت بیشتری از ما فکر,” او گفت:. “مردم باید به حال این فرصت را به ارتباط از راه دور. واقعیت این است که آنها نمی باید برای رفتن به هر کنفرانس. و ما در حال گرفتن یک نگاه اجمالی از آنچه در لس آنجلس می تواند مانند نگاه کنید اگر ما می تواند جلوتر از ما مشکل حمل و نقل.”

او گفت: مقامات دولتی باید به هنر و سیاست به ایجاد برخی از تغییرات مثبت دائم قبل از عادات قدیمی بازگشت و سفت.

اگر چه بسیاری از مردم از خدمتکاران هتل به اتاق اورژانس و پزشکان نمی تواند کار خود را آنلاین, کسانی که می باید آن را در نظر او می گوید. “اگر ما تا به حال همه که telecommute یک روز در هفته شما را باور نکردنی کیفیت هوا بهبود است.”

تبلیغات

***

بیماری های همه گیر هستند و معروف ویژه در ویران کردن آنها شود و انسان سازگاری است که ظهور در پی خود. یک ضرب المثل در میان کسانی که به مطالعه این جهانی عفونت: “اگر شما را دیده ام یک بیماری همه گیر شما دیده می شود یک بیماری همه گیر.”

با هم, بیماری های همه گیر و همه گیری که منجر به پیشرفتهای گسترده در بهداشت عمومی است که اجازه شهرها و تمدن ها به رشد و رونق: جوانه نظریه شهری, بهسازی, واکسیناسیون, پنی سیلین, بهتر, بهداشت, جداسازی بخش ها و روش علمی که در عقلانیت مدرن پزشکی.

سازمان ملل و جوامع افزایش و کاهش یافت و در پشت بیماری های همه گیر. مرگ سیاه از طاعون است که فوران در 1300s کشتار نیمی از جمعیت اروپا و رسیدگی نهایی به فئودالی منظور از بردگی با امواج مرگبار بیماری به دنبال برای قرن ها, تکان دادن ایمان در کلیسای کاتولیک رومی و برخی از مورخان نشان می دهد و ممکن است رنسانس و اصلاحات.

اما اختلال ناشی از کوچکتر شیوع حتی صرف پانوشت در تاریخ نیز عظیم عواقب.

در نظر بگیرید که چگونه ایالات متحده به دست آمده وسیع میانی کشور است که اجازه آن را به گسترش به سوی غرب به کالیفرنیا و تبدیل به مرفه ترین کشور بر روی زمین است.

در سال 1802 ناپلئون فرستاده ترین در جهان بزرگترین ارتش به کارائیب برای قرار دادن پایین شورش برده و بازگرداندن حکومت فرانسه در چه بوده است فرانسه بیشترین سود مستعمره سنت Domingue. اما یک بیماری همه گیر از تب زرد را ویران کرد سربازان خود را به قتل حدود 50,000 و وادار کردن ارتش خود را به ترک خود را شکست.

بدون ثروتمند جزیره مستعمره به صندوق خود طرح بزرگ در قاره آمریکا ناپلئون retrenched به اروپا به صورت خاموش با انگلستان است. سنت Domingue شد هائیتی اولین رابطه جمهوری اسلامی در جهان و پرزیدنت توماس جفرسون خریداری 828,000 مایل مربع از خاک در ارزان کشش از نیواورلئان به کوه های راکی کانادا.

تبلیغات

بنابراین در آبشار از حوادث انسان کانزاس سیتی و دنور و با فرمت لس آنجلس و سیاتل و دره سیلیکون مدیون یک بیت از خود به آن دست جد یک طاعون در فرانسه ،

و در عین حال بسیار بزرگتر بیولوژیکی فاجعه همه گیر آنفلوآنزا از سال 1918 که به کشته شدن هر نقطه از 20 میلیون به 50 میلیون نفر در سراسر جهان در پایان جنگ جهانی اول سمت چپ صرف امواج در شرایط گسترده تر اجتماعی تغییر دهید. برخی از مورخان لقب آن را فراموش کرده اید “همه گیر” و حتی بزرگ نسل از نویسندگان آمریکایی که از طریق آن زندگی می کردند — همینگوی, فالکنر فیتزجرالد نادیده گرفته و یا به سختی به ذکر آن را در آثار خود.

“هیچ چیز دیگری — بدون عفونت بدون جنگ قحطی — تا کنون به کشته شدن بسیاری در کوتاه مدت. و در عین حال آن را هرگز الهام بخش ترس نیست در سال 1918 و پس از” نوشته آلفرد W. کرازبی در “امریکا را فراموش کرده همه گیر.”

چگونه این ویروس SARS-CoV-2 — خم خواهد شد که انسان تورنت غیر ممکن است بدانید. ما هنوز ریزد اول سریع.

با طب مدرن و جریان داده ها بر روی ویروس هیچ کس پیش بینی آینده آنفولانزای اسپانیایی یا مرگ سیاه.

اما مقدار زیادی مشکل را فراتر از مرگ و میر و اقتصادی خرید اینترنتی.

بسیاری از دانشمندان علوم سیاسی که از ترس امریکا را قطبش و تفرقه جمهور خواهد شد و ملت از تجمع در اطراف هر سیاست برای نجات میلیون ها نفر از فقر در این رویداد از یک رکود اقتصادی یا به انبوه اصلاحات ما سیستم بهداشت و درمان. هیچ قرارداد جدید به نظر می رسد با وجود تلاش های سمت چپ به تصویب سبز معامله جدید است.

و به ایالات متحده اجازه می دهد که از نقش رهبری خود در حال اختیار داشت پس از جنگ جهانی دوم و ناسیونالیسم حباب در سراسر این سیاره از آن خواهد شد سخت تر برای کشورها به همکاری در بزرگ فراملی بحران: تغییر آب و هوا, امنیت, تروریسم, سلاح های هسته ای گسترش پناهندگان هر نوع قاچاق و بعد از همه گیر. کشورها ممکن است به نوبه خود در درون زنجیره تامین ممکن است قرارداد, اقتصاد جهانی ممکن است با خشم ادا کردن.

“این بحران جهانی از طول عمر ما, می گوید:” Ian Bremmer یک دانشمند علوم سیاسی و بنیانگذار گروه اوراسیا یک خطر سیاسی تحقیق و مشاوره شرکت. “ما به شدت نیاز به یک پاسخ هماهنگ.”

“اگر شما نگاهی به آخرین زن و شوهر از بحران های ما تا به حال, آیا آن را 9/11 یا رکود بزرگ آن بود که ایالات متحده آمریکا-رهبری-جهانی, منظور,” او می گوید. “وجود دارد یک رالی-around-the-flag اثر است. وجود انسجام قوی بین آمریکا و کلیدی ما متحدان در سراسر جهان است.”

جورج دبلیو بوش تا به حال 92 درصد تصویب امتیاز پس از 9/11 حمله.

“مغلوب ساختن پیشی جستن در 46,” او می گوید.

Bremmer خواستار این بیماری همه گیر اول “G-Zero” بحران بدون گروه 7 (G-7) یا گروه 8 کشور صنعتی به ارائه رهبری جهانی.

“هیچ کس در حال رفتن به جای ایالات متحده اما چین است قطعا رفتن به استفاده از ژئوپلتیک خلاء که در سمت چپ توسط ایالات متحده در حال حاضر و آن را به علت بسیاری از متحدان آمریکا به پرچین بیشتر است.”

اما مصرف کمتر انترناسیونالیستی نقش می تواند برخی از مزایای بیش از حد Bremmer می گوید. او اشاره می کند زمانی که جنگ سرد به پایان رسید وجود دارد بسیار صحبت از یک “سود سهام صلح” است که در آن ایالات متحده آمریکا را در مقیاس پایین و دفاع از آن بودجه و تمرکز بر ایجاد زیرساخت ها و آموزش و پرورش. اما رئیس جمهور کلینتون بود مانع مقاومت از صنایع دفاعی و مخالفان در کنگره و سپس 9/11 منجر به هزینه جنگ در عراق و افغانستان و جنگ جهانی علیه ترور.

Bremmer امیدوار به دیدن تلاش خواهم که اما ترس از اقتصاد ممکن است فلج می شود در کوتاه مدت اجرا شود.

“دولت ایالات متحده شده است به اندازه کافی سرمایه گذاری در آن شهروندان برای چندین دهه” گفت: Bremmer. “این آسان نخواهد بود. اما آن را در حال حاضر و یا هرگز.”

سیاست های بهداشتی کارشناسان امیدوارم که حداقل این همه گیر منجر به ساخت تا از دولت های ایالتی و محلی بهداشت عمومی سازمان led توسط مراکز کنترل و پیشگیری بیماری به دیدار بعدی جدید و انتقال و معامله بهتر با دیگر رفتاری چالش های بهداشتی است که تاثیر زیادی ردیف هایی از جامعه از جمله چاقی و سیگار, vaping بیماری های مقاربتی و مواد مخدر بیماری همه گیر.

“ما کمتر-از-توقف پاسخ به این نشان می دهد که ما نیاز به یک نظام سلامت در این کشور گفت:” درو آلتمن رئیس جمهور و رئیس اجرایی از قیصر بنیاد خانواده “یک سیستم است که قادر است به سرعت در حال تست این که آیا ما باید یک بیماری همه گیر و ردیابی و جداسازی موارد است.”

آلتمن می کند دیدن این همه گیر تغییر معادله سیاسی در ملی سیستم مراقبت های بهداشتی. “این است که در کوتاه مدت بحران,” او گفت:. “در برخی از نقطه جمهوریخواهان و دموکرات ها را در بازگشت به فرم.”

چارلی کوک که به دنبال مبارزات و روند سه دهه برای خود حزبی سیاسی, راهنمای می گوید آمریکایی ها نمی بینیم و این بسیار به عنوان یک شکست از سیستم پزشکی اما “بیشتر از یک دفاع مدنی/میهن تهدید امنیتی برای این کشور است.”

و او فکر نمی کند که هرج و مرج فدرال پاسخ قانع کردن بسیاری از مردم که آن را باید در هزینه های مراقبت های بهداشتی خود را.

چه بسیاری از امید برای بازگشت به ایمان به علم و تخصص و حقایق سخت.

“من می توانید تصور کنید که ضد واکسن جنبش در نهایت به کاهش” گفت: Daniel Hallin یک UC سن دیگو استاد ارتباطات که مورد مطالعه چگونه اطلاعات در همه گیر. “احتمالا یک تغییر نسبت به درک چرا ما نیاز به صالح دولت است.”

او انتظار دارد که مردم را بیشتر آگاه از شستن دست خود و دست زدن به چیزهایی که برای یک فصل آنفولانزا یا دو اما هنگامی که این ویروس محو از حافظه آنها را به بازگشت به بغل کردن و دست دادن, برای رفتن به کنسرت ها و فیلم ها و رستوران ها. “هنگامی که مردم می گویند این جهان تغییر خواهد کرد به عنوان ما آن را می دانم, من نمی بینم که.”

اما لری الماس یک دانشمند علوم سیاسی و عضو ارشد در موسسه هوور در دانشگاه استنفورد است دیدگاه های مختلف.

“من فکر می کنم این است که رفتن به بسیار طولانی و طولانی بحران است.,” او گفت:. “من فکر می کنم آن را می شود بسیار عمیق و چند بعدی است. من فکر می کنم اثر می رویم گشوده بیش از چندین سال است.”

الماس که صرف چهار دهه ترویج دموکراسی در بیش از 70 کشور است به خصوص در مورد authoritarians بهره برداری از بحران است. نظارت استفاده می شود برای ردیابی افراد در معرض ویروس می تواند تبدیل به سیاسی در برابر دشمنان و مخالفان بود. اطلاعات حساس را می توان سرکوب به عنوان اوایل شیوع در ووهان چین اجازه می دهد این ویروس به گسترش در سراسر جهان به نمایش گذاشت اثر است.

“مجارستانی مجلس به تازگی تصویب قانون دادن استبدادی نخست وزیر مطلق بدون کنترل فرمان, قدرت,” او گفت:. “من فکر می کنم که برای دیدن بیشتر و بیشتر در تلاش برای استفاده از بحران به سرکوب آزادی اطلاعات و آزادی های مدنی و استقلال قضایی و مقننه و دیگر نهادی کنترل و توازن.”

و او نه تنها از ترس این اتفاق می افتد در کشورهای خارجی است. او نگران است که کنگره نیست محوری در پشت یک لایحه به مطمئن شوید که هر رای دهنده در امریکا می تواند در نظرسنجی رای گیری از طریق پست در ماه نوامبر هنگامی که اپیدیولوژی می گویند نیمکره شمالی می تواند در میان دیگر شیوع.

“ما فقط نمی تواند اجازه می دهد یک وضعیت که در آن وقت رئیس جمهور می آید و در اواخر اکتبر و می گوید که این انتخابات به تعویق افتاد چرا که ما یک resurging بحران بهداشت عمومی” او گفت:. “ما باید مقدار زیادی از زمان برای ایجاد این انتقال. ما دموکراسی است در معرض خطر بزرگ اگر ما انجام این کار است.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de