فنلاند زنان-دولت منجر به تساوی خانواده ترک: 7 ماه برای هر یک از پدر و مادر

بزرگنمایی این تصویر

فنلاند دولت به رهبری نخست وزیر Sanna مارین اعلام کرد آن را گسترش خانواده ترک برای هر دو پدر و مادر برای نزدیک به هفت ماه. مارین است که در اینجا دیده می شود پس از رسیدن در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل در ماه دسامبر. مسیحی هارتمن/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

مسیحی هارتمن/AP

مردم اغلب اندیشیدن جهان چگونه ممکن است متفاوت باشد اگر بیشتر زنان در قدرت سیاسی است. در فنلاند که در آن زنان منجر پنج احزاب در ائتلاف, دولت, در اینجا یکی از آنها در حال ساخت: برابر پرداخت را برای هر دو پدر و مادر در یک خانواده است.

فنلاند دولت به رهبری 34 ساله نخست وزیر Sanna, Marin, اعلام کرده است یک سیاست جدید که عطا خواهد کرد که نزدیک به هفت ماه از مرخصی با حقوق به هر یک از پدر و مادر برای یک مجموع از 14 ماه از پرداخت را ترک کنند. باردار پدر و مادر نیز می تواند دریافت یک ماه از کمک هزینه بارداری حتی قبل از مرخصی والدین شروع می شود.

سیاست جدید طراحی شده است به جنسیتی خنثی خواهد شد و به اثر می آیند به محض سقوط 2021. آن را حذف جنسیتی کمک هزینه است که در حال حاضر کمک مالی در حدود چهار ماه از مرخصی با حقوق برای مادران و حدود دو ماه به پدران است.

پدر و مادر خواهد بود و مجاز به انتقال 69 روز از خود سهمیه به پدر و مادر دیگر. پدر و مادر تنها دسترسی به کمک هزینه برای هر دو پدر و مادر.

دولت تخمین می زند که افزایش مرخصی خواهد شد هزینه 100 میلیون یورو (حدود 110 میلیون). رویترز گزارش می دهد که فنلاند قبلی مرکز-راست دولت کاوش مرخصی والدین اصلاحات در سال 2018 اما تصمیم گرفت این امر می تواند بیش از حد گران است.

سوئد در اروپا را سخاوتمندانه ترین ترک سیاست ارائه 240 روز هر پدر و مادر است. بسیاری از کسانی که روز را می توان به پدر و مادر دیگر اما 90 از آنها را نمی تواند. که بدان معنی است که خانواده ها تمایل به حداکثر رساندن ترک خواهد هر دو را زمان قابل توجهی ،

وزیر بهداشت و امور اجتماعی Aino در هنرمند-Harry Pekonen گفت: هدف از این “اصلاحات رادیکال” است که به بهبود برابری جنسیتی و افزایش کاهش نرخ تولد, با توجه به انتخاب. “این را قادر می سازد تا بهتر برابری بین پدر و مادر و تنوع در میان خانواده ها,” او گفت:.

تعداد نوزادان متولد شده در فنلاند حذف شده است برای نه سال گذشته. در سال گذشته 45,597 نوزادان متولد شده در کشور— کمترین تعداد پس از یک قحطی زده در سال 1868.

به عنوان بسیاری از جهان توسعه یافته و کشورهای دست به گریبان با کاهش نرخ تولد را آغاز کرده اند تمدید مرخصی برای پدران است.

یک 2019 یونیسف گزارش یافت که حتی زمانی که پدران ارائه شده پرداخت می شود, ترک, آنها لزوما آن را: “در ژاپن تنها کشور ارائه می دهد که حداقل شش ماه در پرداخت کامل برای پدران تنها 1 در 20 در زمان مرخصی با حقوق در سال 2017.”

که دیده می شود به عنوان یکی از عوامل در برخی از زنان ژاپنی تصمیم گیری به کودکان: مادران تا پایان shouldering بار حضانت فرزند خود و شرکت ها همچنان به تقاضا ساعت های طولانی است که نمی ارائه انعطاف پذیری مورد نیاز در کار پدر و مادر است. سال گذشته در ژاپن تولد کاهش یافت و به کمترین تعداد در ضبط.

در آلمان مرخصی والدین سیاست طراحی شده است برای تشویق پدران به زمان. اساسی والدین کمک هزینه وجود دارد کمک های مالی 12 ماه پرداخت را ترک کنند. اما اگر هر دو پدر و مادر درخواست مرخصی کمک هزینه را می توان توسعه یافته به 14 ماه.

یونیسف گزارش اشاره کرد که در میان 31 ثروتمند ملل آن را مورد مطالعه و ایالات متحده تنها کشوری بود که هیچ ملی پرداخت می شود ترک سیاست برای مادران و یا پدران است.

فنلاند نخست وزیر گفت: واشنگتن پست در ماه گذشته است که در حالی که هر کشور وضعیت و فضای سیاسی کشور متفاوت است, فنلاندی سیاست های اجتماعی می تواند مدلی برای آمریکا

“من احساس می کنم که رویای آمریکایی را می توان بهترین در کشورهای اسکاندیناوی که در آن هر کودک بدون توجه به پس زمینه و یا پس زمینه خانواده خود را می تواند تبدیل به هر چیزی که ما بسیار خوب سیستم آموزش و پرورش” مارین گفت. “ما خوب مراقبت های بهداشتی و سیستم رفاه اجتماعی است که اجازه می دهد تا هر کسی برای تبدیل شدن به چیزی. این است که احتمالا یکی از دلایل که چرا فنلاند می شود رتبه بندی شادترین کشور جهان است.”

و او یکی دیگر از استراتژی برای رشد فنلاند جمعیت: استقبال از مهاجران است.

“ما با پیری جمعیت و ما باید مردم را به آمدن به فنلاند برای کار وجود دارد و به منظور بالا بردن کودکان خود را و در ساخت جامعه ما بهتر” مارین به این روزنامه گفت.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

ایندکسر