Coronavirus جرقه برخورد فرهنگ در دره سان Gabriel

مارتا آیالا و چونگ Taing هر دو رزمید ساکنان نمی توانستم تهدید coronavirus بیشتر متفاوت است. شما می توانید آن را در چهره خود را.

در حالی که راه رفتن از برتر فروشنده سوپر مارکت در ال مونته آیالا صورت scrunched در دلخوری او به عنوان کشف یک مشتری با پوشیدن لباس سفید پزشکی ماسک که از جهت مخالف. با وجود شنیدن در مورد سرعت گسترش بیماری به 64 ساله مکزیکی مهاجر ماسک overreaction که فقط استوکس زنگ.

“من باور نمی کنم در استفاده از ماسک و من را درک نمی, نیاز,” او گفت:. “من می دانم که وجود یک بیماری جدی وجود دارد که زمان به فکر می کنم در مورد آن؟”

برای 39 ساله Taing که می پوشد یک ماسک مورد باعث می شود که حس بسیار به پوشیدن آستین پیراهن و یا عینک آفتابی برای محافظت از آفتاب. این ماسک نه تنها طراحی شده برای محافظت فرد با پوشیدن آنها از بیماری اما برای محافظت از دیگران نیز هست. آن را یک حسن نیت ارائه میدهد رایج در یک محل او خواستار “626” — این کد منطقه بر اساس نام مستعار برای San Gabriel Valley.

تبلیغات

“مردم با پوشیدن ماسک هستند که با ملاحظه” Taing گفت. “بله, ما در حال رفتن به شستن دست ما اما ما قصد داریم به اقدامات احتیاطی اضافی هنگامی که ما را انتخاب کنید تا بچه های ما انجام دهید ما خرید و رفتن به خارج. ما می خواهیم برای جلوگیری از بیمار شدن تا آنجا که هر کسی حداقل ما در حال برداشتن گام برای انجام این کار است.”

این ویروس به طور رسمی به نام COVID-19 سازمان بهداشت جهانی دیده است موارد در سراسر جهان افزایش به بیش از 60 ، 000 در حالی که مرگ و میر پیشی گرفته است 1,300, که از شنبه شب. در ایالات متحده وجود داشته است 15 تایید موارد با تحقیقات در حال انجام در 41 متحده و سرزمین.

چند مکان نشان دادن واکنش های موازی به این بیماری راه های گوناگون دره سان Gabriel می کند. با توجه به 2010 سرشماری آمار Latinos و آسیایی را تا 46 درصد و 28 درصد از این منطقه را 1.85 میلیون نفر. دو تا از بزرگترین گروه اغلب فروشگاه فرستادن فرزندان خود به همان مدارس است. اما چگونه آنها را در پاسخ به این ویروس نمی تواند متفاوت تر.

آن است که در میان آسیایی, جمعیت که نگرانی بیش از این بیماری خود را آشکار ترین مشخصه با تغییر غذا خوردن و خرید عادات لغو مارکت ها مانند سال جدید قمری جشن اجتناب از جمع های خانوادگی و ماسک.

تبلیغات

در حالی که اکثریت مردم در دره سان Gabriel نمی پوشیدن ماسک کسانی که آنها را می پوشند — آیا به عنوان حفاظت در برابر بیماری یا آلودگی — تقریبا همیشه آسیایی تبار. که می تواند موجب سوء تفاهم و تعصب است.

“پرسیدن که چرا مردم پوشیدن ماسک صورت… این کمی مانند پرسیدن چرا مردم از پوشیدن کلاه در آمریکا گفت:” اما Teng, استاد, از تمدن در MIT.

در سراسر اقیانوس آرام, ماسک پوشیده شده اند برای همه چیز از کنترل بیماری به گمنامی در طول طرفدار دموکراسی تظاهرات در هنگ کنگ Teng گفت.

او گفت: ماسک برای محافظت در برابر بیماری در آسیا ممکن است دولتی در ژاپن در طول پاندمی آنفلوانزا در سال 1918 به طول انجامید که دو سال و ادعا کرد که 50 میلیون نفر در سراسر جهان است.

در بیشتر سال های اخیر ماسک در ژاپن خدمت کرده اند به عنوان یک مصالحه برای کارکنان است که نمی خواهید به از دست کار و یا آلوده همکاران.

“من پیدا کردن آن جالب است که بسیاری از مردم آمریکا برای پیدا کردن آن بسیار عجیب و غریب” Teng گفت. “مثل ما شما بیمار هستید و شما نمی خواهد ضربه به بینی خود را به یک بافت و ترک آن را در بالای میز کسی. این فقط یک حسن نیت ارائه میدهد.”

هنوز Teng گفت: او انتخابی در مورد جایی که او می پوشد فولاد ماسک. در طول سفر اخیر به تایوان او عینک یک به خصوص در حالی که در نظر گرفتن حمل و نقل عمومی. اما در آمریکا از جمله در کار خود را در دانشگاه MIT او اغلب خودداری از پوشیدن ماسک.

“من اعتقاد دارم که آن را به دانش آموزان بسیار عصبی و اگر آنها را دیدم معلم خود را با پوشیدن یک ماسک صورت” Teng گفت. “من فکر می کنم وجود دارد برخی از تفاوت عمیق فرهنگی.”

تبلیغات

در San Gabriel Valley, Latinos و آسیایی اغلب در همان مکان است. بسیاری از چینی ها و ویتنامی رستوران ها که خط خیابان ها مانند دره بلوار و Garvey خیابان باید آشپزخانه سرنشین دار توسط مهاجران آمریکای لاتین. و در عین حال آن را بسیار نادر برای دیدن لاتین یا غیر آسیایی, پوشیدن فولاد ،

اخبار در مورد کوروناویروس نیز نمی تسلط به زبان اسپانیایی رسانه ها آن را ندارد, رسانه های چینی زبان.

“من فکر می کنم وجود دارد وحشت بیش از حد به خصوص در جامعه چینی گفت:” کارینا هرناندز, 25, به عنوان او خرید در برتر بازار با سه سال کارولین. او افزود: “باید برای کسب اطلاعات بیشتر در خارج وجود دارد چون من با شنیدن هر چیزی است.”

بسیاری از لاتین ساکنان در مصاحبه با روزنامه تایمز در توصیف این ویروس به عنوان “دور” و “هیچ چیز نگران باشد” در حالی که برخی از ابراز شک و تردید.

“من شنیده ام که کلمه “مسری” با این ویروس و اگر من آن را بشنوند بد می شود در اینجا پس از آن من آن را انجام دهد گفت:” الیزابت Robles, 26, از El Monte, از پوشیدن ماسک. “اما من چیزی ندیدم در اینجا نشده است.”

او به عنوان خرید در برتر بازار 23 ساله ون یین گفت که او را درک نمی کنند که چرا برخی از غیر آسیایی بودند ناگهان با پوشیدن ماسک. یین می پوشند ندارد اما او گفت که او درک که چرا بسیاری از مردم بود.

“اگر شما زندگی می کنند در دره سان Gabriel شما فقط رفتن برای دیدن بسیاری از ماسک,” او گفت:. “این یک معامله بزرگ نیست.” آنچه نگران یین بود که رسانه های اجتماعی ممکن است نادرست ترس از coronavirus به غیر ضروری سطوح.

“بسیاری از اخبار است از نسبت دمیده شده و آن را از ترس بسیاری از مردم,” او گفت:.

تبلیغات

در روز شنبه دره سان Gabriel قمری جشنواره کوچکتر از حالت عادی جمعیت نشان داد. بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن پس زمینه خود نمی پوشیدن ماسک.

Gabrielino دبیرستان junior Kevin او گفت که او احساس کاملا راحت چت با صدها نفر از مردم به عنوان یک غرفه اطلاعات داوطلب بدون پوشیدن ماسک. نه که 16 ساله begrudged هر کسی با پوشیدن صورت پوشش.

“من قصد ندارم به انتقاد از کسانی که ماسک می پوشند چرا که آنها تنها در تلاش برای ایمن ماندن و سالم و گسترش هر چیزی,” او گفت:. “من فکر نمی کنم مردم به اندازه کافی به درک که.”

خارج از سن گابریل ماموریت پس از شب جمعی 73 ساله دورا Oros از الحمرا گفت: او هر دو اشتباه و شیفته ماسک.

“من می بینم مردم با پوشیدن آنها, اما من نمی دانم آنچه که به معنی” او گفت:. “من نمی دانم اگر این بدان معناست که آنها بیمار یا آنها در حال تلاش برای جلوگیری از دیگران از بیمار شدن.”

Oros گفت که او در نظر گرفته خرید ماسک اما گفته شد توسط دختر او که نزدیکترین مناسک کمک فروخته شده بود برای هفته.

“من حدس می زنم من فقط صبر کنید,” او گفت: با استعفای. “من دیده نمی شود هر کسی که من می دانم بیمار شدن و در عین حال, بنابراین من نمی خواهد نگران باشید.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>