چه رمان شیوع کروناویروس, گرم, زمستان در انتاریو و کایوتی مدفوع همه در مشترک دارند ؟

اگر این برای تلفن های موبایل مانند یک معما است که چرا آن را مرتب کردن بر اساس یکی است. و پاسخ این خواهد شد کمک به حل مرگبار شرایط اضطراری مانند شیوع کروناویروس که سرچشمه در چین در اواخر ماه دسامبر و تا کنون کشته شدن 259 نفر و آلوده حدود 12000 در سطح جهان از جمله چهار در کانادا.

این سه پدیده همه نمونه هایی از یک مفهوم شناخته شده به عنوان “یک سلامت”: این شناخت است که انسان و حیوانات و اکوسیستم بهداشت در حال عمیقا به هم پیوسته و اهانت آمیز بودن این سیاره و ساکنان دیگر مضر است به خودمان.

یکی سلامت صدا ممکن است مانند یک هیپی ماکسیم چیزی شما را بر روی یک تی شرت در کنزینگتن بازار است. اما از آن است که به طور گسترده ای پذیرفته شده اصل یک تصویب شده توسط سازمان بهداشت جهانی این آژانس بهداشت عمومی کانادا و دیگر مقامات بهداشتی در سراسر جهان است.

از زمان شیوع کروناویروس یک یادآوری جدی که وجود دارد این است که هیچ فایروال بین حیوانات و سلامت انسان است. دانشمندان معتقدند که این ویروس به احتمال زیاد منشأ در خفاش ها و شروع به پریدن کرد به مردم در حیات وحش بازار در ووهان چین. بیش از 60 درصد از ظهور بیماری های عفونی از حیوانات می آیند و بیش از 70 درصد از کسانی که از حیات وحش, تحقیقات نشان می دهد.

و با این حال کارشناسان می گویند یک عنصر حیاتی از یک سلامت هنوز در حال نادیده گرفته شده: نقش سالم و دست نخورده اکوسیستم. فعالیت های انسانی است که تنزل و یا دست درازی وحشی در زیستگاه های افزایش احتمال انسانها ابتلا به چنین بیماری و ایجاد بسیاری از خطرات بهداشتی بیش از حد. ما نادیده گرفته اند که حقیقت در خطر خود ما — در چین در کانادا و سراسر جهان است.

“چند بار می تواند ما را در یادگیری این درس ؟ ظاهرا تعداد زیادی از بار” دیوید Fisman استاد اپیدمیولوژی و بیماری های عفونی پزشک در U T Dalla لانا دانشکده بهداشت گفت: ستاره در اوایل این هفته.

“ما نیاز به فرزانه است.”

اصل یک سلامتی به وجود آمد و به زودی پس از آخرین شیوع جهانی یک بیماری عفونی است که ریخته شده بیش از حیوانات به انسان در حیات وحش بازار در چین: این سندرم حاد تنفسی بیماری همه گیر در سال 2002 و 2003. سارس آلوده بیش از 8000 نفر در سراسر جهان کشته و تقریبا 800 از جمله 44 در انتاریو است.

در طول شیوع محققان مشکوک منشاء ویروس سارس باعث شد “زئونوز”: آن را از حیوانات. آن را بیش از حد بود coronavirus یک خانواده از ویروس ها است که باعث سرماخوردگی.

مطمئن شوید به اندازه کافی میکروبیولوژی در هنگ کنگ جدا سارس مربوط به کروناویروس در پالم civets وحشی پستانداران به فروش می رسد در یک حیوان زندگی می کنند بازار در گوانگدونگ چین. آنها همچنین کشف شواهدی از ویروس در افراد مشغول به کار در بازار که در آن گربه گربه فروخته شد.

سال بعد دیگر محققان دریافتند سارس مربوط coronaviruses در چین, خفاش نعل اسبی.

این کشفیات نشان می دهد خفاش ها هستند که میزبان اصلی این ویروس و نخل civets ممکن است یک واسطه گام: خفاش آلوده به پالم civets یک حیوان وحشی است که آورده شده است به تماس انسان و نخل civets آلوده ما. همچنین ممکن است که خفاش ها به طور مستقیم انسان آلوده شده است.

در سال 2004 کارشناسان بهداشت و همگرا در شهر نیویورک در یک همایش برگزار شده توسط انجمن حفاظت از حیات وحش. آنها گالوانیزه با سارس و دیگر حیوانات-بیماری های مرتبط: ابولا در غرب نیل ویروس آنفولانزای مرغی و جنون گاوی بیماری در میان دیگران.

آن جلسه منجر به ایجاد یک مجموعه ای از اصول شناخته شده به عنوان یک جهان سلامت. در میان چیزهای دیگر, اصول تشخیص “ضروری ارتباط بین انسان و حیوانات خانگی و حیات وحش سلامت” و تنوع زیستی — غنای زندگی بر روی زمین ضروری است برای حفظ یک سیاره است که پشتیبانی از همه ما است.

ایده جدیدی نیست اما این اجلاس کمک به جریان اصلی این ایده در موسسات در سراسر جهان است. سازمان بهداشت جهانی مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری و آژانس بهداشت عمومی کانادا در حال حاضر می گویند که استفاده از “یک سلامت” رویکرد.

اما کسانی که در خط مقدم می گویند اصول شده اند ناقص اعمال می شود که اجزای حیاتی هستند که نادیده گرفته شده است.

“لینک به تخریب محیط زیست وجود ندارد می گوید:” جاستینا ری رئيس جمهور و دانشمند ارشد حفاظت از حیات وحش در جامعه کانادا است.

در حالی که دامپزشکان و کارشناسان سلامت انسان ممکن است انجام یک کار بهتر از همکاری به مراقب جدید بیماری های عفونی کافی نیست توجه است که پرداخت می شود به محیط زیست است که تمام حیوانات — انسان شامل زندگی می کنند در.

“ارتباط بین سیاره ای سلامت و رفاه انسان و خدمات این سیاره را فراهم می کند نیست تثبیت در دولت ما … (یا) در سیاست های ما. و آن را نه در همه در اقتصادی مکالمات.”

“واضح است که ما مشکل داریم که مربوط به رابط بین حیات وحش و یا وحشی طبیعت و بشریت است. آن را بسیار ساده” موافق استیون Osofsky های جی هایمن استاد حیات وحش, بهداشت و سلامت, سیاست در دانشگاه کرنل دانشکده دامپزشکی و یکی از معماران اصلی از یک رویکرد سلامت.

دریافت بیشتر از امروز داستان بالا در صندوق پستی خود را

برای ثبت نام در ستاره صبح, عناوین خبرنامه ایمیل برای یک جلسه از روز بزرگ ،

ثبت نام در حال حاضر

“ما کشتن حیات وحش ما خوردن حیات وحش و تجارت ما آن را; ما ضبط حیات وحش و قرار دادن آن در بازار و مخلوط گونه ها با هم از سراسر جهان که هرگز باید هر یک از دیگر دیده; و ما دست درازی بر طبیعت وحشی در مقیاس بی سابقه ای. آن سه سبد فعالیت های بسیار زیبا توضیح تمام بروز جایی که این بیماری آمده است” Osofsky می گوید.

آن را ارزان تر و موثر تر برای جلوگیری از بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی از طریق پیشگیرانه پزشکی — رژیم غذایی و ورزش — از آن است که به درمان پس از بیماری گرفته شده نگه دارید. همان درست است برای ظهور بیماری های عفونی مانند رمان coronavirus Osofsky می گوید.

“و در عین حال ما هزینه های زیادی از زمان و پول خود را در چگونه برای به حداقل رساندن این رابط. ما تمایل به می خواهید به واکسن و قرص هنگامی که آن را خیلی دیر در بازی … من نه می خواهد کار بر روی پیشگیری طرف به دلیل آن را بسیار بیشتر مقرون به صرفه است.”

زنده حیوانات بازارها در چین که در آن هر دو سارس و رمان coronavirus به احتمال زیاد پدید آمده اند شرح داده شده است به عنوان مناسب رشد برای ظهور بیماری های عفونی. گونه های مختلف حیات وحش است که معمولا نمی ملاقات هستند و محدود در محله های نزدیک که در آن خود را در مدفوع و سایر مایعات بدن هستند و به احتمال زیاد رد و بدل می شود و که در آن انسان در حال دست زدن و در نهایت خوردن آنها.

دولت چین بسته بازار در طول شیوع سارس اما آنها در نهایت بازگشایی شد. دولت چین به طور موقت ممنوع تجارت حیوانات وحشی دوباره این هفته است. برخی هم در داخل و هم در خارج از چین و به ویژه حفاظت از گروه های به نام برای دائمی برای پایان دادن به حیات وحش در بازارهای چین است.

اما در حالی که توجه جهانی است و در حال حاضر با تمرکز بر چین و کانادا و آسیب پذیر است به نسخه های مختلف از همان مشکل است.

تغییر آب و هوا که در کانادا به منظور کمک به ساخته شده است در جنوب انتاریو بیشتر مهمان نواز محیط زیست برای کنه که حامل این باکتری است که باعث بیماری لایم. زمستان سرد استفاده می شود آن را سخت تر برای کنه برای زنده ماندن قبل از پیدا کردن یک میزبان.

اما محققان کانادایی دریافتند که تغییرات آب و هوایی ساخته شده است این امکان را برای کنه برای حفظ خود را در مناطق جدید انتاریو از جمله بخش هایی از آبشار پرتگاه و استانی Algonquin Park. بیماری لایم موارد در انتاریو از رشد 91 در سال 2008 به 624 در سال 2018 است.

در ماه آوریل گذشته محققان دانشگاه گوئلف گزارش شده است که نزدیک به یک در چهار نفر از شغالها و روباه از جنوب انتاریو آنها آزمایش انجام یک کرم است که می تواند باعث یک بیماری بالقوه کشنده در انسان و سگ های خانگی. شغالها و روباه گرفتن انگل از خوردن آلوده جوندگان مانند موش درست و سپس ریختن انگل تخم در مدفوع.

در حالی که این خطر برای انسان در حال حاضر کم است گفت: محققان و بیشتر است که شهرنشینی و سگ-عشق به مردم در داخل کسانی که در مناطق شهری — گسترش به گرگه و روباه زیستگاه بالاتر از خطر.

یکی از اصول بهداشتی بودند مجددا در ماه اکتبر سال گذشته با افزایش تاکید بر حفاظت از تنوع زیستی.

“ما فقط یک ساکن این سیاره اگر چه ما در حال سبقت از آن کاملا. و ما به سلامت از این سیاره می گوید:” ری از انجمن حفاظت از حیات وحش کانادا.

“ما باید به فکر کردن در مورد سلامت بسیار جامع تر راه از ما بوده است.”

Kate Allen
کیت آلن تورنتو-بر اساس گزارش خبرنگار پوشش علم و فن آوری است. او در توییتر دنبال کنید: @katecallen

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im