تغییر آب و هوا پیچیده شمارش برخی از آلاسکا بومی روستاها برای سرشماری

بزرگنمایی این تصویر

یک سرشماری کارگر می رود درب به درب در ماه ژانویه به حساب برخی از آلاسکا بسیاری از ساکنان در Toksook بای. گرم شدن درجه حرارت و ذوب پرمافراست در حال ساخت آن را سخت تر برای دریافت تعداد دقیق برای سال 2020 سرشماری در برخی از آلاسکا بومی روستاها. کلر Harbage/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

کلر Harbage/NPR

در خط مقدم از تغییر آب و هوا و گرم شدن درجه حرارت و ذوب پرمافراست در حال ساخت آن را سخت تر برای دریافت تعداد دقیق برای سال 2020 سرشماری در برخی از جوامع از راه دور از آلاسکا.

از سال 1960 این سرشماری آغاز شده است که پس از یک دهه قانون اساسی موظف سر تعداد در آلاسکا بومی روستاها در ماه ژانویه سال قبل از سرشماری رول به بقیه آلاسکا و کشورهای دیگر توسط مارس — به استفاده از بسیار سرد زمستان آب و هوا.

وقتی آلاسکا است که در سردترین آمار کارگران هستند احتمال بیشتری برای پیدا کردن ساکنان این روستا که برخی از آنها برای مهاجرت به شکار و ماهی برای امرار معاش و یا کار در جوامع خود. قبل از بهار و گرم شدن آمار کارگران نیز قادر به سفر در سراسر مایل از زمین یخ زده و یخ جاده ها در بارش برف ماشین آلات (شناخته شده در کمتر از 48 به عنوان سنومبلس) و یا گاهی اوقات در سگ سورتمه برای رسیدن به روستاها معمولا در دسترس تنها با بوش هواپیما یا قایق در ماه های گرم.

بزرگنمایی این تصویر

یک فرد در یک وسیله نقلیه همه زمین درایوهای گذشته قایق در لبه Toksook بای. در طول زمستان سرشماری کارگران قادر به سفر در سراسر مایل از زمین یخ زده و یخ جاده ها برای رسیدن به روستاها معمولا در دسترس تنها با هواپیما یا قایق در ماه های گرم. کلر Harbage/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

کلر Harbage/NPR

اما به عنوان درجه حرارت در آلاسکا صعود سریعتر از هر کشور دیگر و دو بار به عنوان سریع به عنوان متوسط جهانی, شمارش در برخی از جوامع تبدیل شده است پیچیده تر — اضافه کردن یکی دیگر از لایه به مدت طولانی با چالش های مانند موانع زبان و بی اعتمادی نسبت به دولت ایالات متحده است که باید مانع این اداره توانایی تولید کامل جمعیت فقره بومی آلاسکا شدند. در سال 2010 اداره تخمین می زند که آن را خالص undercounted سرخپوستان آمریکایی و بومیان آلاسکا زندگی در رزرو با 4.9% — بالاترین نرخ در میان تمام نژادها و گروه های قومی.

تکیه قطب تلفن و سقوط ساختمان

“ما دیده ایم landmasses فقط ناپدید می شوند یک شبه می گوید:” رومی Cadiente محلی رسمی برای Newtok یک روستا در جنوب غربی آلاسکا که در آن فرسایش شده است دور خوردن به طور متوسط 70 متر از یک سال مجبور بسیاری از ساکنان به فرار برای محکم زمین.

بزرگنمایی این تصویر

افزایش درجه حرارت در آلاسکا در حال ذوب شدن پرمافراست گسترش رودخانه و فرسایش خانه در روستای دور افتاده از Newtok که در آن حدود یک سوم از ساکنان مهاجرت به زمین بالاتر سال گذشته است. اندرو برتون/گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

اندرو برتون/گتی ایماژ

در برخی از خانه های افزایش آب از Ninglick رودخانه باید چشمانداز از طریق floorboards و قالب سیاه و سفید است festered.

“پرمافراست در زیر Newtok است که در واقع بسیار اهانت آمیز به نقطه که در آن وجود دارد با تکیه قطب تلفن بیش از همه روستای” Cadiente می گوید. “سازه شروع به سقوط از پایه و اساس است.”

سرشماری سال 2010 شمارش 354 زندگی مردم در Newtok و جامعه استفاده کرده است که تعدادی به دریافت سهم خود را از حدود 1.5 تریلیون دلار در سال در بودجه فدرال که توسط هدایت داده های سرشماری.

اما در ماه اکتبر پس از چند دهه برنامه ریزی و جمع آوری کمک مالی در حدود یک سوم از Newtok ساکنان بسته بندی وسایل خود را به قایق ها و نقل مکان به 21 خانه های جدید در زمین عالی در سراسر رودخانه در Mertarvik آلاسکا — جایگزینی ایجاد کرد حدود 9 کیلومتری جنوب شرقی Newtok. سایت جدید در حال حاضر مجهز به نیروگاه برق خود, آب, تاسیسات و فرود-نوار فرودگاه با توجه به Cadiente که در خدمت به عنوان جابجایی هماهنگ کننده.

در حال بارگذاری…

نمی بینید گرافیک بالا ؟ اینجا را کلیک کنید.

“بسیار ترسناک سوال”

برای سال 2020 تعداد اداره آمار در حال حاضر برنامه ریزی برای شمارش جامعه به عنوان دو روستا جداگانه با تعداد جمعیت.

“ما انتظار نداریم که این دو [سرشماری-تعیین مکان] هم ادغام می شود برای سال 2020 سرشماری اما ما نمی خواهد می دانم که با یقین مطلق تا تابستان” اداره گفت: در یک بیانیه کتبی به NPR اشاره کرد که این اداره در حال انتظار برای نهایی ورودی از ایالت آلاسکا است.

بزرگنمایی این تصویر

برخی از Newtok ساکنان نقل مکان کرد و به 21 خانه های تازه ساخته شده در Mertarvik آلاسکا در ماه اکتبر 2019. بانی جو کوه/واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

بانی جو کوه/واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ

دفتر برنامه باید نگرانی در مورد چگونه آنها می تواند تاثیر جمعیت بر اساس بودجه فدرال که در روستاها مانند Newtok تعداد مسکن و زیرساخت ها است. Cadiente می گوید مقامات محلی که مصرف شده است با انجام اولین موج جابجایی در حال حاضر سمت چپ تعجب چقدر بودجه جامعه می تواند دریافت بیش از ده سال آینده.

“این یک سوال بسیار خوبی است و بسیار ترسناک سوال” Cadiente می گوید. “تاپیک رو به عنوان یک راه برای جوامع که تجربه این نوع از تهدید به بودجه اضافی در transitionary دوره است.”

بزرگنمایی این تصویر

یک باتلاقی تندرا چشم انداز را احاطه کرده Newtok در ماه های گرم. افزایش ذوب شدن دریای یخ است و باعث Ninglick رودخانه به گسترش فرسایش رودخانه. بزرگتر طوفان آمده است که از دریای برینگ بیشتر ساییده شدن زمین است. اندرو برتون/گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

اندرو برتون/گتی ایماژ

این “وصف ناپذیر” تهدید فرسایش

شمارش برای سال 2020 آمار رسمی شروع ماه گذشته در جنوب غربی Newtok در یکی دیگر از آلاسکا بومی روستای Toksook خلیج است که به 590 ساکنان با توجه به سال 2010 تعداد. اداره آمار مقامات عبور tundra توسط بوش هواپیما برای رسیدن به دهکده ماهیگیری در امتداد دریای برینگ.

بزرگنمایی این تصویر

قبیله ای مدیر رابرت Pitka می ایستد در Toksook خلیج در ماه ژانویه آماده شدن برای سوار شدن به یک ماشین برف (شناخته شده در کمتر از 48 به عنوان یک اتومبیل برفی) به همسایه Nightmute. وجود دارد هیچ هموار جاده بین دو روستا. کلر Harbage/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

کلر Harbage/NPR

“اخیر گرم شدن کره زمین بسیاری از اثر در مناطق ساحلی می گوید:” رابرت Pitka, Toksook خلیج قبیله ای مدیر, آگهی Nunakauyak سنتی شورای اسلامی که حاکم بر Nunakauyarmiut قبیله. “این فقط یک ایجاد کرد. آن را در همه روستاها.”

در کمتر از یک هفته آمار کارگران به پایان رسید بازدید از خانه در Toksook خلیج به رفتار فرد در مصاحبه با استفاده از فرم های کاغذ و مداد. اما Pitka و روستای دیگر مقامات نمی دیدن آخرین نتایج سرشماری برای حداقل یک سال. این اداره انتظار نمی رود شروع به انتشار اطلاعات در مورد جوامع محلی تا اوایل 2021.

در حالی که او منتظر شماره Pitka شده است خانههای گلی خالی بیش از آنچه که به نظر او به یکی از بزرگترین چالش هایی است که تغییر آب و هوا به ارمغان آورده است به آلاسکا بومی روستاها.

“من فقط نگران است که ممکن است کمبود بودجه برای رفع انواع فرسایش اتفاق می افتد در بسیاری از روستاهای” Pitka می گوید. “این وصف ناپذیر.”

“شاید آنها نمی خواهد که زمستان”

برای دیانا Therchik مدیر عملیات برای Toksook خلیج فرعی منطقه ای درمانگاه این بود که تا حدودی قابل پیش بینی.

افزایش درجه حرارت او یادآوری از آنچه آره’ik بزرگان به مدت طولانی پیش بینی شده و او شگفتی اگر سرشماری کارگران ممکن است روبرو می شوند بسیار متفاوت آلاسکا بعدی سرشماری ایالات متحده در سال 2030.

“راه رفتن چیزهایی شاید آنها نمی خواهد که برف. شاید آنها نمی خواهد که زمستان” Therchik می گوید. “این است که مانند سال های بسیاری از در حال حاضر, و من فقط نمی دانم.”

بزرگنمایی این تصویر

دیانا Therchik مدیر عملیات برای Toksook خلیج فرعی منطقه ای کلینیک نگرانی در مورد نزدیکی یک جاده یخ که نمی منجمد در سال های اخیر بیش از زمستان های آن را مشکل تر برای سفر بین روستاهای دور افتاده. کلر Harbage/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

کلر Harbage/NPR

در حال حاضر او را نگران یخ جاده ها که روستاهای دیگر تکیه می کنند برای رسیدن به Toksook خلیج سلامت درمانگاه. آنها اغلب آنهایی که همان است که در سرشماری کارگران مجبور به استفاده از به اطراف در حین شمارش. در سال های اخیر زمستان Therchik می گوید آن گاهی اوقات بیش از حد گرم برای بیماران مبتلا به درایو بیش از یک نزدیکی رودخانه است.

“آن نشده منجمد بیش از. و از آن ساخته شده آن را سخت تر دیده می شود در اینجا به طوری که آنها با تکیه بر هواپیما بیشتر” Therchik می گوید.

بارش برف می تواند نوردی با ماشین برف به خصوص خطرناک در طول گرمتر زمستان چرا که مسافران اغلب نمی تواند نقطه نازک و غیر قابل اعتماد یخ.

“شما نمی توانید آن را ببینید هنگامی که آن را گرم. قسمت بالا به رنگ سفید است و شما از طریق سقوط می گوید:” نوح لینکلن امرار معاش شکارچی و دستیار مربی تیم محلی دبیرستان پسران بسکتبال تیم Toksook خلیج نشینان که اغلب سفر به دور بازی در برف ماشین کشیده سورتمه.

بزرگنمایی این تصویر

نوح لینکلن امرار معاش شکارچی و دستیار مربی تیم محلی دبیرستان پسران تیم بسکتبال نشسته در ATV خود را در خارج از خانه خود در Toksook بای. کلر Harbage/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

کلر Harbage/NPR

“شما در حال رفتن برای دیدن که سرشماری تعداد قطره کمی”

پرسیده شده توسط NPR چگونه آن را در پاسخ به افزایش خطر ابتلا به سفر در جاده ها به دلیل تغییر آب و هوا, اداره آمار گفت: در یک بیانیه نوشته شده است که ایمنی کارگران آن است که “از اهمیت زیادی برخوردار است.”

“اداره آمار استخدام سرشماری کنندگان محلی است که زمین های آنها در حال سفر و برای کسانی که چالش ها در آلاسکا” اداره می گوید.

برای آماده شدن برای این تعداد از راه دور در آلاسکا این اداره می افزاید که آن را تجزیه و تحلیل گذشته آب و هوا داده ها به برنامه بازدید از روستاهای قبل از گرم شدن بهار. سال گذشته مقامات همچنین ساخته شده در اوایل بازدیدکننده داشته است به روستاها و تایید کرد که پنج روستاها نیازی به شمارش برای سال 2020 سرشماری زیرا آنها رها شده اند.

بزرگنمایی این تصویر

ATV و ماشین برف آهنگ سرب از فرودگاه به روستا در Toksook بای. اداره آمار مقامات عبور از تندرا با هواپیما برای رسیدن به دهکده ماهیگیری در امتداد دریای برینگ در ماه ژانویه است. کلر Harbage/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

کلر Harbage/NPR

در Newtok, Cadiente جامعه جابجایی هماهنگ می گوید روشن نیست که تمام ساکنان قادر خواهد بود به حرکت در خارج از فرسایش ایجاد کرد. اما بسیاری از آنها نه در حال انتظار برای دیدن چه چیز دیگری تغییر آب و هوا به ارمغان می آورد.

“بسیاری از مردم وجود دارد که می ترسم در مورد آب و هوا به طوری که بسیاری از مردم شده اند و به دنبال پناهگاه با بستگان خود را در سراسر منطقه” Cadiente می گوید. “شما در حال رفتن برای دیدن که سرشماری تعداد قطره کمی.”

ده سال از در حال حاضر, هر چند Cadiente می خواهد برای دیدن Newtok جامعه پیوست در زمین جامد در آن جدید ایجاد کرد از Mertarvik — جمعیت 350 توسط 2030 سرشماری او امیدوار است یا شاید حتی بالاتر است.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de