Chicano پارک 50 سال بعد: Coronavirus تاخیر جشن اما لحظه تاریخی هنوز هم مسائل

یک دانش آموز کالج تماشا به عنوان خدمه ساخت و ساز و ماشین آلات فرود در خشک قطعه زمین در زیر عظیم بزرگراه ستون از یک تقاطع آزادراه در Barrio لوگان یا لوگان ارتفاعات تاریخی در قلب مکزیکی جامعه آمریکا در سان Diego. کارگران فرستاده شده بود به غیر روحانی کردن یک پارکینگ برای آینده پست از گشت بزرگراه کالیفرنیا.

اما این محله در حال حاضر دچار یک انشعاب برای اولین بار با ساخت و ساز از 5 آزادراه و سپس با اتمام موجد خسارت کورونادو پل در سال 1969. حدود 5000 خانه و یا کسب و کار شده بود نشانید و یا نابود شده است. Barrio لوگان در نیمه قطع و سپس نصف دوباره بود در حال حاضر سرند با junkyards.

برای دانشجو ماریو Solis از دید ماشین آلات ساخت و ساز ضربه مانند بی رحمانه توهین. جامعه به حال مدت طولانی است که وعده داده شده یک پارک نه CHP ایستگاه. او رهبری مستقیما به کلاس درس از یک Chicano مطالعات دوره در شهرستان سن دیگو دانشگاه و صدا زنگ. کلمه گسترش و در آن روز مارس 22 سال 1970 محلی جمعی از فرود بر روی زمین در زیر تقاطع مطرح پرچم و نهاد خود را پارک — Chicano پارک — بدون اجازه.

“گام بعدی بود واقعا سریع — همه چیز شروع به رفتن درست مانند این که” به یاد می آورد لوگان ارتفاعات بومی جوزی max haskins, خوراکی انگشتان دست خود را در سال 1988 مستند “Chicano پارک” توسط پرنده قرمز فیلم. او در کلاس درس هنگامی که Solis — بعد لقب “Paul ریور از Chicano پارک” — فقط پشت سر هم در. “ما پایین آمد, آمد, به, پارک, ما زنجیره انسانی در اطراف تراکتور.”

تبلیغات

دانشجویان و اعضای جامعه را به اشغال خود سایت به مدت 12 روز پاکسازی زمین و کاشت گل و nopales تا شهرستان مورد توافق به خرید زمین از دولت و ساخت یک پارک.

پنجاه سال بعد از این حادثه همچنان یکی از مهمترین و تاثیرگذار و در عین حال اغلب نادیده گرفته شده قسمت در تاریخ مبارزات اجتماعی در جنوب کالیفرنیا دولت و شاید در سراسر کشور.

Chicano پارک تبدیل به یک منبع برای نقاشی دیواری هنرمندان بخشی از رنسانس از Chicano و مقاومت نقاشی های دیواری از 1960s, ’70s و 80s در. به زودی همه اتوبان ستون آراسته شد با آثار هنری که ترسیم تاریخ مردم محلی به باخا کالیفرنیا و مکزیک ایالت های شمالی و عمیق تر به تاسیس امپراتوری آزتک بازتاب فرهنگی سراسیمگی که همراه با ناسیونالیسم قومی حرکات دوره است.

‘Colossus,’ ‘Indian Dancer,’ and ‘Tree of Life’ in Chicano Park

پشت Joel Castillo از شهرستان ونتورا است نقاشی دیواری با عنوان “غول” توسط ماریو هالووین, Mano لیما و لوری Manzano. به سمت راست یک نقاشی دیواری با عنوان “رقاص هندی” و دوم به نام “درخت زندگی”است.

(رابرت Gauthier / لس آنجلس تایمز)

تبلیغات

“آن را به معنای واقعی کلمه یک چپ بر فضای اتفاقی فضا و جامعه آن را گرفت” گفت: Alexandro Gradilla دانشیار Chicana/o مطالعات در کال فولرتون دولت و سن دیگو بومی است. و در حال حاضر “جامعه به معنای واقعی کلمه ذوب با آن فضا است.”

روز شنبه, مکزیکی آمریکایی ها از سراسر ایالات متحده در جنوب غربی بودند انتظار برای فرود بر Chicano پارک یک بار دیگر به صورت سالانه Chicano پارک بعد. در این سال 50 رعایت قرار بود به بزرگترین تا کنون رسم باند فروشندگان رقص نمایشنامه و اصلی وسایل نقلیه و همچنین بوی کباب wafting از خیابان های محله.

اما coronavirus همه گیر شده متوقف جشن سالگرد.

این جشنواره خواهد بود به تعویق افتاد, با توجه به بیانیه Chicano پارک کمیته راهبری اگر چه یک تاریخ جدید هنوز تعیین شده است.

تبلیغات

به طور موقت لغو شده است یک روده پانچ اختصاص داده شده به طرفداران قدیمی مدرسه Chicano فرهنگ که در جمع وجود دارد: مشت-بالا بردن قهوه ای برتس این danzantesاین cholos این lowriders این veteranos و veteranas که هرزه است که متمایز barrio سبک پندلتون پیراهن دربی, کلاه کلاسیک خالکوبی و صاف دوز نگرش است.

“Chicano پارک به ما یادآوری می کند که اگر ما دور هم جمع و ما مبارزه برای چیزی که ممکن است برای ما برای پیروزی” گفت: هنرمند Soni لوپز-چاوز محلی La Bodega گالری. “همه فوق العاده هیجان زده به جشن می گیرند و برای ما نه قادر به جمع آوری به عنوان یکی واقعا غم انگیز است. آن را خرد.”

A mural at Chicano Park

یک نقاشی دیواری بر اتوبان ستون در Chicano پارک.

(کریستوفر رینولدز / لس آنجلس تایمز)

سن دیگو سنت برگزار شد و در آخر هفته به نزدیکترین مارس 22 تا به حال به طور فزاینده ای کشیده بازدید کنندگان از لس آنجلس و اورنج کانتی و اینلند امپایر. در حال حاضر هنرمندان و بازمانده از فعالان دوران هنوز هم پیدا کردن راه های خلاق به افتخار میراث Chicano پارک در آن سالگرد طلایی.

تبلیغات

کمیته راهبری تمام هفته سازمان یافته زندگی می کنند آنلاین نمایش و تاریخ جلسات. روز چهارشنبه سالگرد تاسیس بازمانده از اعضای اصلی باند و فرزندان خود را جمع آوری با پوشیدن ماسک و پیوستن به اجتماعی فاصله دستورالعمل های دوباره خود را افزایش موسس پرچم.

“احساس می کنم آنها را در اینجا افرادی که در اینجا با ما برای تصاحب این زمین برای Chicano پارک” گفت: Tomasa “Tommie” کاماریلو کمیته صندلی در یک تصویری از روز چهارشنبه پرچم-بالا بردن. “من می دانم که آنها در حال تماشای ما با این بزرگ اوله لبخند گفت:” می بینید ؟ من می دانستم که شما نمی دهد تا شما را به اقامت وجود دارد و پایان آنچه را که ما آغاز شده است.’ و امیدوارم هر نسل همان خواهد شد.”

Chicano پارک 50 سال جشن شلوغ است به پر حادثه سالگرد مقاومت و عدالت زیست محیطی تاریخ است. در همان روز که این پارک را اشغال آغاز شد, روز زمین اعلام شد تا حد زیادی در پاسخ به ویرانی 1969 سانتا باربارا از نشت نفت. در اوت. 29 این Chicano مهلت قانونی به پایان رسید تا در اجرای قانون غوغا و تیراندازی که منجر به مرگ پیشگام L. A. Times روزنامه نگار روبن Salazar.

در طول زمان Chicano پارک اذعان می شد برای آن اهمیت تاریخی محلی و ایالتی و فدرال حفاظت مقامات منجر معتبر ملی نقطه عطفی تاریخی تعیین در ژانویه 2017.

تبلیغات

Mural in Chicano Park

نقاشی Grossmont دانشجویان از اوایل مفهوم برای یک نقاشی دیواری در Chicano پارک.

(حسن نیت ارائه میدهد از ویکتور اوچوا / San Diego Union Tribune)

انریکه Morones یک دیرین سن دیگو مرزی فعال و سازمان گفت که او در جریان بوده است به Chicano پارک از مدرسه بالا است. به افتخار سالگرد 50th او میزبانی مصاحبه با جانباز اعضای موسس نسل در یک پادکست “Buen Hombre/با شکوه موجرس.” این هفته قسمت برجسته عضو موسس Rigo ریس.

“بسیاری از مردم در حال ترک ما در حال حاضر سن و غیره” Morones گفت. “پس از آن بسیار مهم است به رکورد تاریخ خود را.”

دیگر دیرین شرکت کنندگان تجلیل پارک در راه خود را. La Bodega گالری لوپز-چاوز ایجاد یک Chicano پارک رنگ ورق که او شده است توزیع از طریق Instagram. هنرمند محلی باب Dominguez کنار هم قرار دادن بصری تاریخچه کتاب Chicano پارک خاطرات روز.

تبلیغات

آنلاین, دوستان, ارسال شده اند از احترام و محبت به Chicano پارک جامعه از نزدیکی و گاهی بسیار دور است. “من آرزو می کنم من وجود دارد, من می خواستم به من 2nd سفر به Califas اما آن را نمی تواند به حقیقت می پیوندند” نوشت: یک کاربر در پارک عمومی Facebook صفحه. “خیلی دوست دارم از دور سمت شرق ژاپن است.”

در عین حال نشانه هایی وجود دارد از فشار بر جامعه از موج توجه یا بی توجهی. نقاشی های دیواری مواجه شده اند حملات زوال و غفلت است. در بیشتر سال های اخیر راست تحریک سعی کرده اند به جرقه درگیری در Chicano پارک بعد. و در حال حاضر یک تهدید بلندی است gentrification لوگان ارتفاعات. La Bodega, برای مثال تا به حال به نزدیک و تغییر مکان با توجه به افزایش اجاره. “ما دیده ایم بسیاری از ساکنان لگد شود و یا کسب و کار بسته چون اجاره مطرح شد” لوپز-چاوز گفت.

تشکیل Chicano پارک نیز در نظر گرفته شده است پیشرو به بسیاری از جامعه-رهبری اقدامات بیش از فضای سبز و باغ زمین در Latino مراکز شهری که به دنبال. ایوت لوپز-لدسما یک L. A. بومی با تجربه برنامه ریز و حمایت از فضای سبز در دره سن فرناندو صرف مقدار از دوران کودکی و سال های نوجوانی در سن دیگو شهرستان که در آن پدر و مادر او هنوز هم زندگی می کنند.

2019 Year in Pictures - Nelvin C. Cepeda

بانوی ما از گوادالوپ محله اعضا با پدر جان Authur در سال 2019 در طول سالانه یکشنبه نخل جشن برگزار Chicano پارک در Barrio لوگان.

(Nelvin C. کپدا / San Diego Union-Tribune)

تبلیغات

او در توضیح اهمیت این پارک در شرایط استاندارد برای صاحبان سهام است که این مجموعه برای, عدالت زیست محیطی حرکات است که طنین انداز امروز.

“این هنوز هم هوا قطره قلب من را ببینید که چگونه است که پارک است که واقعا توسط جامعه و برای جامعه و آن نبوده است آسان” لوپز-لدسما گفت. “هر چیزی برخورد با زمین در این کشور مبارزه به ویژه هنگامی که شما فشار جابه جایی و gentrification.”

او گفت: مادر او را به لوگان ارتفاعات’ بانوی ما از گوادالوپ کلیسا به دلیل این یادآوری او را از خانه اش در لس آنجلس. در سال های اخیر لوپز-لدسما و دیگر L. A. ساکنان گفت: آنها متوجه شده ام بیشتر مردم از لس آنجلس مترو منطقه در نظر گرفتن زمان برای بازدید و یا افتخار Chicano پارک. ممکن است حتی بیشتر از یک قرعه کشی با آینده افتتاح Chicano پارک موزه است.

“Latinos [هستند] پیدا کردن فضاهای بیشتر برای قرار دادن صدای خود را خارج وجود دارد” لوپز-لدسما گفت. “وجود دارد این نوع از اصلاح و تجدید حیات یا Chicano فرهنگ آمدن تا احساس افتخار می کنم.”

تبلیغات

بیشتر در CHICANO پارک

یوتیوب پست از سال 1988 مستند “Chicano پارک” در دسترس است در اینجا در دسترس.

گوش دادن به آهنگ های کلاسیک افسانه ای محلی رامون “زبر” سانچز و ریکاردو سانچز یک.k.یک. لس الکرنس گفتن Chicano پارک داستان در آهنگ.

tinyurlis.gdv.htu.nuclck.rucutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>