Bullet train طرح برای اصفهان عبور خواهد هزینه $18.1 میلیارد دلار بیش از 82 کیلومتر

آینده کالیفرنیا bullet train خواهد بشکه از Bakersfield و ساقه تا 4000 فوت بیش از تهاچاپی کوه در مسیر به گراش یک شاهکار مهندسی است که هزینه $18.1 میلیارد و تحمیل قابل توجهی اثرات — از جمله از دست دادن از کم هزینه مسکن و سرپناه بی خانمان و دبیرستان با توجه به اطلاعات جدید.

اثرات مشخص شده در پیش نویس زیست محیطی در بیانیه منتشر شده روز شنبه توسط کالیفرنیا راه آهن با سرعت بالا قدرت. این انتخاب یک مسیر دلخواه است که عبارتند از 9.3 کیلومتر تونل و 15.8 کیلومتر از بالا سازه به نمایندگی از حدود 30 درصد از کل پاساژ بین دو شهر.

در بخش راه آهن یک لینک بسیار مهم در کالیفرنیا نهایی طرح در حال اجرا گلوله قطار از منطقه خلیج به لس آنجلس و فراتر از آن. اما این کشش از مسیر برنامه ریزی شده را از R. رکس parris در دبیرستان در پالم دیل ، لنکستر جامعه سرپناه بی خانمان های سنگ جامد مقدس کلیسا هشت متل 253 مسکونی مسکن واحد 311 کسب و کار و 175 مزارع کشاورزی با توجه به اسناد و مدارک زیست محیطی.

برایان هاوکینز دستیار سرپرست برای خدمات کسب و کار در دره آنتلوپ اتحادیه دبیرستان منطقه گفت: این سایت یک جایگزین دبیرستان است که در خدمت حدود 500 دانش آموزان نه جامع پردیس با زمینه فوتبال و دیگر امکانات ورزشی. با اینحال, آن چه باید شیمی و زیست شناسی و آزمایشگاه همراه با دیگر کلاس های درس و دفاتر.

تبلیغات

هاوکینز گفت: او آگاه بود که اسناد و مدارک پنجشنبه منتشر شد می تواند منجر به از دست دادن مدرسه اگر چند سال پیش او را دیدم یک نقشه در یک راه آهن اقتدار جلسه جامعه است که نشان داد این سایت در راه آهن. “اگر آنها در اطراف ساختمان این و ما را به حرکت سوال این است که در حال رفتن به برای آن پرداخت” هاوکینز گفت.

راه آهن اقتدار سخنگوی Annie Parker گفت: اقتدار است “تا به حال چندین گفتگو با منطقه مدرسه در این مورد و به ادامه کار با آنها.”

محیط زیست اسناد همچنین نشان می دهد که یک بخش از یاد Pacific Crest Trail اجرا می شود که از مکزیک به کانادا از طریق مرزهای رشته کوه و جنگل و بیابان را باید منتقل کرد. در نتیجه دنباله اجرا در خواهد دید و صدای عبور از 220 مایل در ساعت قطار. اثرات “قابل توجه خواهد بود و اجتناب ناپذیر تحت CEQA,” در این گزارش با اشاره به کالیفرنیا کیفیت محیط زیست عمل می کنند.

مسکن ضرر و زیان که شامل 34 تک خانه خانواده 164 آپارتمان و 55 خانه موبایل, مقامات گفت.

تبلیغات

هنگامی که و اگر این تغییرات رخ می دهد تنها یک حدس از آنجا که دولت فاقد 18 میلیارد دلار برای ساخت بخش. راه آهن با اقتدار در حال کار تحت یک برنامه برای ساخت 171 کیلومتر از راه آهن از بیکرزفیلد به مرسد برای $20.4 میلیارد دلار هزینه است که همه مصرف آن در دسترس بودجه اگر آن را می توان در برنامه های مورد 2028. اما در آن سال 2020 کسب و کار طرح راه آهن قدرت هنوز هم ادعا میکند آن را کامل می توانید تمام لس آنجلس به سان فرانسیسکو سیستم 2033.

اسناد جدید شناسایی چهار مسیرهای جایگزین بین میبد و گراش همراه با دو گزینه برای جایگزین. این انتخاب به اصطلاح جایگزین 2 که باعث کمترین آسیب های زیست محیطی.

برخی از گزینه های دیگر مورد نیاز خواهد بود مسیر بزرگراه 58 عمده عبور از بیابان آزادراه که متصل برستو و دره مرکزی. یک گزینه را داشته اند “تاثیر قابل توجهی” به یک “تاریخی” دنی رستوران. یکی از گزینه های طراحی توسعه داده شد برای به حداقل رساندن اثرات به César E. چاوز ملی بنای تاریخی است.

هزینه ساخت بیش از کوه های شیب دار در محدوده رشد بسیار سریع تر از کل پروژه. در سال 2012 لس آنجلس به سان فرانسیسکو ساخت و ساز برآورد هزینه 68 میلیارد دلار و پس از رشد 18 درصد به 80 میلیارد دلار تحت 2020 طرح کسب و کار. در مقابل هزینه بیکرزفیلد به گراش از بخش به ضرب گلوله از $7.7 میلیارد دلار در سال 2012 به زمان $18.1 میلیارد دلار افزایش به 135 درصد.

در سال های گذشته راه آهن با سرعت بالا کارشناسان تونل مهندسین و مدیران ساخت و ساز گفت: دولت بود و محزون می خوانی کم بها دادن به دشواری عبور از شیب نمرات که منجر به اصفهان منتقل کرده و سپس سیم پیچ از طریق موهاوی به شهری لنکستر و گراش.

مسیر مدرن را شامل برخی از سازه های عظیم مانند یک پل راهاهن گسترش 4,600 پا در حدود یک مایل و دیگری افزایش 220 پا تقریبا ارتفاع 20 طبقه ساختمان بالاتر از سطح زمین با توجه به راه آهن اقتدار.

آخرین تلاش راه آهن مسیر را از طریق این منطقه در 1870s زمانی که در جنوب اقیانوس آرام حک کردن یک مسیر پیچ در پیچ با هزاران نفر از کارگران مهاجر مجهز تنها با دینامیت و ابزار دست. آن است که هنوز هم تنها راه آهن مسیر بین دره مرکزی و جنوب کالیفرنیا.

پس 2015, راه آهن اقتدار و مشاوران شده است پالایش اصفهان کوه عبور و مسیر مورد نظر شناسایی پنج شنبه به کمتر مایل از تونل. پنج سال پیش مطالعات نشان داد که این امر نیاز به 16 کیلومتر از تونل به جای زمان 9.3 کیلومتر.

تبلیغات

در علاوه بر این به تونل های مسیر را شامل 75 روگذر یا زیرگذر ساختار آن را به عنوان عبور از بزرگراه. یکی دیگر از 49 جاده ها در راه خواهد بود بسته شده است.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im