بنگلادش از دستگیری قاتل فراری از استقلال رهبر

داکا, بنگلادش – پلیس بنگلادش از دستگیری یک قاتل فراری از استقلال این کشور رهبر شیخ Mujibur رحمان در روز سه شنبه نزدیک به 45 سال پس از ترور وحشیانه این کشور در خانه وزیر گفت.

Abdul Majed سابق ارتش کاپیتان دستگیر شد, در پایتخت, داکا, صفحه اصلی, وزیر Asaduzzaman خان افزود که بازداشت شد “بزرگترین هدیه” برای بنگلادش در این سال است.

Majed تا به حال اعلام کرد دخالت در ترور پس از کشتار و تا به حال گزارش شده است پنهان شده در هند برای سال های بسیاری است. این روشن نیست که چگونه او بازگشت به بنگلادش.

Majed یکی از ده متهمان که حکم اعدام تایید شد توسط این کشور دیوان عالی کشور در سال 2009. یک دادگاه در سال 1998 تا به حال آنها را محکوم به مرگ برای مشارکت در Aug. 15, 1975, قتل رحمان و بسیاری از اعضای خانواده اش توسط گروهی از مقامات ارتش.

رحمان است که از زمان نخست وزیر شیخ حسینه خواستند. حسینه خواستند و خواهر کوچکترش شیخ ریحانه تنها بازماندگان در خانواده به آنها مراجعه آلمان در ترور.

پس از ترور پس از آن دولت و بعد از آن رئیس جمهور Ziaur رحمان اهدا قاتلان با ارسال آنها را بیشتر در بنگلادش ماموریت های دیپلماتیک در خارج از کشور. رحمان — سابق فرمانده ارتش و شوهر سابق بنگلادش نخست وزیر خالده ضیا archrival از حسینه خواستند — کشته شد در یک کودتای نظامی در سال 1981. Ziaur رحمان و شیخ Mujibur رحمان شد مربوط نیست.

در سال 2010 پنج نفر دیگر که اعتراف به شرکت در قتل به دار آویخته شدند به مرگ است. یک مرد به مرگ طبیعی مرده در زیمبابوه. دیگر شش محکومین از جمله Majed بودند ، حداقل یکی از آنها در کانادا و دیگری در ایالات متحده مقامات می گویند.

Majed شد و زندانی پس از دستگیری در روز سه شنبه. از زندان به مقامات را کامل روش برای اعدام, اما آن را بلافاصله روشن نیست که.

بنگلادش مستقل شد و در سال 1971 از طریق نه ماه جنگ در برابر آنچه شد و سپس غرب پاکستان در حال حاضر پاکستان تحت رهبری شیخ Mujibur Rahman. او نگه داشته شد و در زندان در پاکستان در طول جنگ و آزاد شد و در سال 1972 در میان جهانی اعتراض هنگامی که او بازگشت به تازگی متولد بنگلادش از طریق لندن و هند است.

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه رایگان به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق ایمیل خود

ثبت نام در حال حاضر

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im