AP وجود دارد: Oklahoma City Bombing داستان

اکلاهما سیتی – یادداشت سردبیر: در آوریل 19, 1995 سابق سرباز ارتش ایالات متحده پارک اجاره رایدر کامیون مملو از مواد منفجره در خارج از اداره فدرال ساختمان در شهر اوکلاهما. انفجار در Alfred P. Murrah ساختمان فدرال به کشته شدن 168 نفر و مجروح شدن بیش از 500 نفر دیگر در آنچه باقی مانده مرگبارترین عمل تروریسم داخلی در خاک آمریکا.

بمب گذاری رخ داده است و فقط دو سال پس از اولین حمله به مرکز تجارت جهانی. رسانه ها و برخی از آمریکایی ها بلافاصله این باورند که مردان خاورمیانه بودند مجرمان قبل از FBI بعد متوجه شد که دو مرد سفید بودند مسئول این حمله است.

سابق آمریکا سرباز تیموتی مک وی به اعدام محکوم شد در سال 1997 در 11 فقره قتل و توطئه و با استفاده از سلاح های کشتار جمعی در این انفجار است. او اعدام شد و در سال 2001. یکی دیگر از سابق سرباز تری نیکولز محکوم شد اتهام های مشابه برای نقش خود در بمب گذاری و محکوم به زندگی بدون آزادی مشروط پس از منصفه شرط مجازات اعدام. هر دو نفر با انگیزه تحقیر برای دولت نفرت تیز توسط 1993 فدرال حمله به شعبه Davidian ترکیب در ویکو ،

بیست و پنج سال بعد AP ساخت اصلی داستان و عکس در دسترس است.

____

یک خودرو بمب پاره پاره به امریکا افزوده شنبه کشته شدن حداقل 33 نفر و خروج 200 از دست رفته در یک انفجار که gouged نه داستان سوراخ در یک اداره ساختمان.

مرده شامل حداقل 12, جوانان و برخی از آنها تا به حال تنها شده کاهش یافته توسط پدر و مادر خود را در یک مرکز مراقبت روزانه.

دولت تا به حال دریافت تماس از شش نفر گفت: آنها از گروه های مسلمان ادعا آنها مسئول مرگبارترین آمریکا بمب گذاری در 75 سال است.

“اما وجود دارد هیچ راهی برای بدانید اگر تماس های واقعی هستند” گفت: وزارت دادگستری رسمی که کاهش یافته است به عنوان شناخته شده با نام. “آنها می تواند مضر.”

حداقل 200 نفر مجروح شدند — 58 انتقادی با توجه به رئیس آتش نشانی گری Marrs. نمرات بودند از ترس به دام افتاده در زیر آوار از Alfred P. Murrah ساختمان فدرال.

“من در ژاپن برای زلزله کوبه و شاهد ویرانی گفت:” جیمز لی ویت, مدیر سازمان مدیریت اضطراری فدرال. “منطقه نهفته در اینجا فقط به عنوان بد اگر نه بدتر.”

سه نفر بودند کشیده و از آوار شنبه شب اما دو نفر در یک زمان کوتاه بعد گفت: معاون رئیس آتش نشانی جان هانسن. او گفت: 15 سال گرفته شده از ساختمان در وضعیت بحرانی است. او همچنین گفت: یک زن به دام افتاده در زیر زمین وجود دارد گفت: دو نفر دیگر با او. او نمی دانم اگر آنها مرده یا زنده است.

مرگ و میر بود و برخی به افزایش است.

“ما آتش را به خزیدن بیش از اجساد در مناطق برای رسیدن به افرادی که هنوز زنده هستند” گفت: هانسن.

برای اولین بار از چهار شهری جستجو و نجات واحد فعال توسط دولت فدرال به رهبری بود به ساختمان اولیه روز شنبه با استفاده از سگ های صوتی گوش دادن تجهیزات و دوربین های کوچک به دنبال قربانیان.

دادستان کل ژانت رنو حاضر به اظهار نظر در مورد که ممکن است در پشت این حمله است. رئیس جمهور کلینتون به نام بمب افکن های “بد بزدل” و رنو گفت: دولت به دنبال مجازات مرگ در برابر آنها.

وزارت امنیت عمومی توزیع کننده در ال پاسو تگزاس گفت: El Paso بار است که یک هشدار صادر شده از DPS برای دو نفر که ممکن است خون آلود و ممکن است در تلاش برای عبور به مکزیک در لاردو, Texas. بولتن گفت: این اطلاعات در اختیار اف بی آی است.

بمب بود و اعتقاد بر این بود در یک مینی ون با تگزاس صفحات متعلق به ملی اجاره خودرو گفت: Oklahoma City Police Sgt. کیم هیوز. یک محور خودرو مورد یافت شد دو بلوک از صحنه گفت: یک منبع پلیس که نخواست نامش فاش شود.

لباس های خود را پاره کردن قربانیان تحت پوشش در شیشه و گچ ظهور خون آلود و گریه از ساختمان است که نگاه به عنوان اگر یک غول نیش گرفته شده است از آن افشای آن طبقه مانند یک خانه عروسکی.

کابل و دیگر باقی مانده dangled از طبقه مانند درهم streamers در یک صحنه آورده است که به ذهن ماشین بمب گذاری در سفارت آمریکا و دریایی پادگان در بیروت در سال 1983.

“من کبوتر زیر که جدول گفت:” برایان Espe دولت دامپزشک بود که با دادن یک اسلاید ارائه در طبقه پنجم. “وقتی که من بیرون آمد و من می توانم نور روز را ببینید اگر من نگاه شمالی و نور روز اگر من نگاه غرب است.”

شهردار ران Norick گفت: این انفجار که در سمت چپ دهانه 30 فوت و 8 فوت عمیق ناشی از یک خودروی بمب گذاری. او گفت: این خودرو تا به حال شده است در خارج در مقابل ساختمان.

“بدیهی است که هیچ تازه کار, آیا این” رژیم صهیونیستی. فرانک Keating گفت. “هر کس انجام داد این بود که یک حیوان است.”

پلیس Sgt. بیل مارتین گفت که 12 کشته شدگان کودک بودند.

پیش از آن در روز امدادگر هدر تیلور گفت: 17 نفر مرده بودند در یک شکل بعد از آن مورد اختلاف توسط پلیس. دکتر کارل Spengler یکی از اولین پزشکان در صحنه گفت: این کودکان در مرکز مراقبت روزانه در بازه زمانی در سن 1 تا 7 و برخی از آنها سوخته فراتر از به رسمیت شناختن.

حدود 20 از 40 کودک در مهد کودک گم شده بودند در اواخر روز.

به جستجو ادامه داد: پس از شب هنگام با حدود 100 اوکلاهما ارتش سربازان گارد ملی فعال برای کمک به نجات و عملیات امنیتی در منطقه مرکز شهر.

انفجار شبیه به حادثه تروریستی که منجر به کشته شدن شش نفر و مجروح شدن 1000 نفر در نیویورک مرکز تجارت جهانی در سال 1993 اتفاق افتاد فقط پس از 9 صبح هنگامی که بسیاری از بیش از 500 کارکنان فدرال در دفاتر خود را.

این انفجار می تواند احساس 30 مایل دور. دود سیاه جاری در سراسر افق و شیشه و آجر و دیگر باقی مانده بودند بیش از یک منطقه گسترده ای. سمت شمال ساختمان رفته بود. اتومبیل سوزانده شد در خیابان.

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه رایگان به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق ایمیل خود

ثبت نام در حال حاضر

مردم دیوانه وار جستجو برای عزیزان از جمله پدر و مادر که کودکان در ساختمان مرکز مراقبت روزانه است.

کریستوفر رایت از گارد یکی از کسانی که کمک به داخل ساختمان گفت: امدادگران به صورت دوره ای خاموش خود را اره های زنجیره ای و کنجکاو ابزار برای گوش دادن به درخواست برای کمک به “اما ما را نمی شنوند هر چیزی — فقط مرگ است.”

“شما واقعا درمانده هنگامی که شما ببینید مردم دو پا دور شما می توانید هر چیزی را انجام دهید, آنها فقط شکست,” او گفت:.

پزشکان مجبور به قطع یک زن پا به رایگان ،

“او دروغ گفتن در زیر پرتو. این بود آشکار است که او نمی تواند استخراج زنده” دکتر گفت: Andy سالیوان. “تلاش برای حذف تیرهای بتن که ناشی از بقیه ساختمان به سقوط. تا که در آن نقطه وجود دارد هیچ تصمیمی دیگر نسبت به خزیدن به فضا و انجام قطع عضو به بیمار است.”

این ساختمان که در سال 1977 به ادارات از جمله سازمان های فدرال به اداره الکل تنباکو و سلاح گرم, اجتماعی, امنیت, امور جانبازان اداره مبارزه با مواد مخدر و مسکن و توسعه شهری و یک کارمند فدرال اتحادیه های اعتباری و نظامی استخدام دفاتر.

بمب بود و شاید از 1000 تا 1200 پوند گفت: جان Magaw, ATF مدیر. این که آیا خود سازمان تروریست مظنون او با سی ان ان گفت: “من فکر می کنم هر زمان که شما باید این نوع از آسیب این نوع از انفجار شما باید برای نگاه وجود دارد.”

باب Ricks, عامل, مسئول FBI در اوکلاهما گفت که وجود دارد صدها نفر از آگهی است و این اداره به درمان همه آنها را به طور جدی. “در این مرحله ما نه حدس و گمان که به چه کسی مسئول است,” او گفت:.

Keating گفت: به او گفته شد توسط FBI است که مقامات در ابتدا به دنبال سه نفر از خاورمیانه تبار در یک قهوه ای وانت.

اوکلاهما گشت بزرگراه قرار دادن همه نقاط بولتن برای سه اما Keating بعد, عنوان گزارش, گفته, آن را یکی از بسیاری از آگهی ها در حال بررسی است.

Keating همچنین گفت: آنها چک کردن اینکه آیا اجاره خودرو در دالاس-فورت وورث منطقه گره خورده بود به انفجار. دالاس حدود 200 مایلی جنوب شهر اوکلاهما.

انفجار اوج ترس آمریکا از تروریسم است. ساختمان های فدرال در چندین شهر تخلیه شدند به دلیل تهدید به بمب گذاری و دولت دستور داد محکم امنیتی در ساختمان های فدرال در سراسر کشور است.

در سال 1920 یک انفجار بمب در نیویورک وال استریت منطقه به کشته شدن 40 نفر و زخمی شدن صدها نفر. مقامات به این نتیجه رسیدند این کار از “آنارشیست” و آمد تا با یک لیست از مظنونان اما همه تا به حال به روسیه گریخت.

پس از چهار انفجار خدمه اورژانس راه اندازی یک کمک های اولیه مرکز در نزدیکی ساختمان فدرال و برخی از زخمی نشسته در پیاده رو خون در سر خود و یا اسلحه در انتظار کمک.

کارول لاتون, 62, یک HUD وزیر گفت: او نشستن در پشت میز خود در طبقه هفتم که “همه از درایوهای ویندوز منفجر در. آن را تیره و سقف فقط شروع به پایین آمدن.” او پس از آن شنیده “غرش کل ساختمان فرو ریختن.” او موفق به خزیدن برخی از پله و مجروح شد.

انفجار رخ داده در دومین سالگرد آتشین کشنده پایان دادن به فدرال محاصره شعبه Davidian ترکیب در ویکو ، که محاصره آغاز شد و با یک حمله توسط ATF عوامل یک ماه و نیم پیش از آن.

شهر اوکلاهما FBI سخنگوی دن وگل نمی خواهد حدس و گمان اگر یک اتصال وجود دارد. اف بی آی و دفاتر حدود پنج مایل دور.

در مرکز تجارت جهانی بمب گذاری در فوریه سال 1993 اجاره ون منفجر در یک پارکینگ در زیر برج های دوقلو. چهار مسلمانان محکوم شدند.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de