دوحه قطر این کشور کوچک قطر ابراز ناامیدی یکشنبه که تقریبا تمام آن در خلیج فارس همسایه توبیخ دعوت به حضور در این آخر هفته مراسم امضای صلح میان آمریکا و طالبان.

قطر وزیر امور خارجه محمد بن عبدالرحمان آل ثانی گفت: آسوشیتد پرس در مصاحبه ای که با حضور عربستان, بحرین و امارات مقامات در شنبه رویداد در دوحه شده است می تواند یک فرصت برای سیگنال وحدت میان چرکین نزدیک به سه سال از بحران در میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس است که در سمت چپ قطر جدا شده است.

“ما امیدوار بودیم که با ما همکاری خلیج فارس برادران و همسایگان خواهد به ما بپیوندید روز گذشته در مراسم” آل ثانی گفت. “ما آنها را دعوت به این مراسم اما متاسفانه آنها نشان نمی دهد.”

او گفت: عدم حضور خود را نشان داد ادامه “فقدان حکمت” در میان قطر همسایه در زمانی که تنش ها در خاورمیانه و به خصوص ایران در حال اجرا هستند ، عمان تنها عضو شورای همکاری خلیج فارس برای ارسال آن به وزیر امور خارجه.

“ما امیدوار بودیم به دیدن آنها شرکت با ما به دلیل اعتقاد ما آن است که یک تعاونی رویکرد بین تمام گروه از دوستان از افغانستان,” او گفت:, و اضافه کرد بعد گفت: “ما متاسفانه فقدان عقل است. در برخی از کشورها در منطقه ما می خواهیم آنها را به بیشتر و حکیم است.”

میزبانی وب و تسهیل مهم مذاکرات میان طالبان و آمریکا بود و یک کودتای دیپلماتیک برای منطقه ای جدا قطر. این کمک می کند تا به تقویت این کشور اهمیت استراتژیک نه فقط به عنوان یک صادر کننده عمده گاز و میزبان وسیع ایالات متحده پایگاه نظامی بلکه به عنوان یک آمریکا و اروپا متحد است که می تواند در تعامل با طیف وسیعی از بازیکنان مثل طالبان.

عربستان سعودی به نوبه خود با استقبال از امضای توافقنامه صلح. در بیانیه خود آن را ساخته شده هیچ اشاره ای به قطر نقش تنها گفت که این توافق کمک می کند تا برای بازگرداندن ثبات در افغانستان و منافع منطقه امنیتی است.

مقامات آمریکایی امیدوار بود همه خلیج عربی متحده خواهد شرکت در این مراسم که در آن ایالات متحده و افغانستان به امضا قرارداد صلح با هدف پایان دادن به 18 سال از جنگ. وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo که شاهد امضای این توافق اشاره به بحران خلیج فارس در یک جلسه جداگانه با امیر قطر تمیم بن حمد آل ثانی در دوحه در روز شنبه.

دو بحث “اهمیت ایالات شورای همکاری خلیج فارس در برابر رژیم ایران فعالیت های بی ثبات کننده” با توجه به ایالات متحده بازخوانی این نشست است.

عمان بود تنها عضو شورای همکاری خلیج فارس برای فرستادن وزیر خارجه خود به مراسم و Pompeo که بازدید مسقط فقط دو هفته پیش ساخته شده یک نقطه تبریک وزیر امور خارجه عمان یوسف بن علوی عبدالله در این مراسم است.

با وجود ایالات متحده تشویق به دیگر اعضای شورای همکاری خلیج فارس آل ثانی گفت: قطر دریافت کرده بود هیچ پاسخی به آن دعوت نامه که فرستاده شد با وجود ژانویه شکست در مذاکرات با هدف حل و فصل بحران است. شورای همکاری خلیج فارس تقسیم شده است توسط یک شکاف بین قطر در یک طرف و عربستان سعودی, بحرین و امارات متحده عربی از سوی دیگر پس از 2017.

آل ثانی گفت: قطر در حال دریافت هیچ توضیحی برای تعلیق مذاکرات در ماه ژانویه است.

“وجود دارد هیچ دلیل روشنی برای چرا آن معلق شده است,” او گفت:. “این بسیار تعجب آور برای ما نیز با توجه به زمان بندی همه چیز است که اتفاق می افتد در منطقه است. ما باور داریم که این زمان است که باید همه متحد شوند به سمت یک هدف با این همه تلاطم است که اتفاق می افتد با عراق و ایران و دیگران است. اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.”

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه ما به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق پستی ایمیل خود را.

ثبت نام در حال حاضر

آل ثانی اظهار تاسف کرد که بحران است که دیده می شود قطر محاصره توسط همسایگان خود و باعث پریشانی اقتصادی بود طولانی در یک زمان از تنش است.

“ما فکر می کنم ایالات شورای همکاری خلیج فارس خوب است برای همه خوب است برای ایالات متحده آن را خوب است برای ثبات منطقه,” او گفت:. “شورای همکاری خلیج فارس بود که در یک نقطه خاص از زمان مرکز ثبات در منطقه خاور میانه است. و متاسفانه این شکاف اتحادش را تغییر در این ادراک در مورد شورای همکاری خلیج فارس و تبدیل آن به مانند یک منبع آشوب در منطقه است.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im