باستان استخوان ارائه سرنخ برای چه مدت پیش انسان برای مراقبت از آسیب پذیر

بزرگنمایی این تصویر

در یک سایت به نام Poulnabrone در ساحل غربی ایرلند باستان شناسان اسکلت یک نوزاد با سندرم داون که درگذشت در حدود 4000 سال پیش — قدیمی ترین تایید مورد سندرم داون. Hoberman مجموعه/جهانی تصاویر گروه از طریق گتی پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Hoberman مجموعه/جهانی تصاویر گروه از طریق گتی

ژنتیک کشف کرده اند که یک کودک به خاک سپرده شد تقریبا 4000 سال پیش تا به حال کروموزوم اضافی که باعث سندرم داون با تجزیه و تحلیل DNA در حفظ اسکلت او. محققان می گویند این یافته های منتشر شده از پنج شنبه در مجله طبیعتاست و قدیمی ترین تایید مورد سندرم داون.

نوزادان متولد شده با سندرم داون به طور معمول باید مشخص به شکل چشم و جمجمه که نویسندگان از طبیعت کاغذ نشان می دهد ممکن است او را از هم جدا به عنوان یک نوزاد. تجزیه و تحلیل شیمیایی از استخوان خود را نشان می دهد او از شیر مادر تغذیه می شد و هنگامی که او درگذشت و در حدود شش ماه او به خاک سپرده شد در یک تاریخی آرامگاه همراه با دیگر کودکان و بزرگسالان در یک سایت به نام Poulnabrone در ساحل غربی ایرلند. “قابل مشاهده تفاوت که نوزاد نمی بندد و او را به در معتبر تنظیم می گوید:” کالج ترینیتی دوبلین ژنتیک دانیل برادلی که رهبری این مطالعه جدید.

به لورنا Tilley, یک باستان شناس استرالیایی که دارای تخصص در این راه گذشته جوامع مراقبت برای افرادی که بیمار یا معلول این واقعیت است که کودک به خاک سپرده شد در یک تاریخی مقبره با دیگر کودکان و بزرگسالان باید به عنوان جای تعجب ندارد. “من مطمئن نیستم مگر اینکه آن را واقعا دراماتیک مورد آن شده اند که از فکر به عنوان عجیب و غریب,” او می گوید. “اکثر نوزادان در بسیاری از شرایط هستند پس از نگاه است.”

در واقع شواهد نشان می دهد که مردم در گذشته اختصاص داده شده قابل توجه در وقت و منابع کمیاب برای مراقبت از کسانی که در نیاز. تمیز کاری های باستان شناسی ادبیات Tilley و دیگران تبدیل شده است شواهدی وجود دارد که مراقبت از ضعیف و بیمار است و رفتار است که می رود تا آنجا که نئاندرتال ها. “من را از این موارد برای اعطا در حال حاضر” Tilley می گوید. “از اولین بار می توانیم شواهدی وجود دارد که افرادی که قادر به عملکرد کمک کرده بودند نگاه کرد و با توجه به آنچه که مراقبت در دسترس بود.”

بزرگنمایی این تصویر

یک اسکلت یافت شده در ویتنام لقب دفن 9 کشف شد در سال 2007. نگاهی نزدیک تر به خود استخوان منجر به تشخیص ژنتیکی نادر سندرم که اغلب منجر به فلج. “از استخوان به تنهایی ما می گویند این فرد زندگی با یک بیماری که نیاز به کمک از دیگران برای زنده ماندن می گوید:” باستان شناس لورنا Tilley, که کمک به کشف 4000 ساله باقی مانده است. لورنا Tilley پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

لورنا Tilley

در سال 2007 به عنوان مثال Tilley مشغول به کار بود یک سایت در ویتنام به نام مرد بس که او کمک کرد کشف پیچ خورده, قوز اسکلت یک انسان است. دوبله دفن 9 او بخشی از یک گروه کوچک چند ده سن سنگ شکارچی زندگی می کردند که حدود 4000 سال پیش.

نگاهی نزدیک تر به خود استخوان منجر به تشخيص Klippel-Feil سندرم نادر و دردناک بیماری ژنتیکی است که منجر به ذوب ستون فقرات و استخوان و اغلب منجر به فلج. Tilley تخمین زده می شود که بیماری فلج شد و در دوران نوجوانی خود را – و او از عوارض ناشی از آن در اواسط 20s. “او حداقل بخشی از کوادری پلژی برای ده سال از عمر خود را” Tilley می گوید.

Tilley که مشغول به کار به عنوان یک پرستار و مراقبت های بهداشتی سیاست محقق قبل از تبدیل شدن به یک باستان شناس به حال یک ایده از آنچه در آن باید گرفته شود برای حفظ دفن 9 زنده است. فلج از کمر به پایین و با شدت محدود بازو و گردن حرکت او وابسته به دیگران برای ارائه مواد غذایی و آب پاک او و حرکت او برای جلوگیری از زخم فشار. “از استخوان به تنهایی ما می گویند این فرد زندگی با یک بیماری که نیاز به کمک از دیگران برای زنده ماندن,” او می گوید.

بزرگنمایی این تصویر

باستان شناسان در محل کار در سایت در ویتنام که در آن اسکلت در حال حاضر شناخته شده به عنوان دفن 9 یافت شد. لورنا Tilley پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

لورنا Tilley

این نگاه اجمالی به مبارزه یک انسان در گذشته های دور به رهبری او را به منظور توسعه یک مفهوم او خواستار “bioarchaeology از مراقبت.” این یک راه برای باستان شناسان را به فکر می کنم در مورد شواهد بیماری و یا ناتوانی در گذشته برای بهتر درک چه نوع از مراقبت مورد نیاز مردم و آنچه که می گوید در مورد جامعه ای که در آن ارائه شده آن است.

این تغییر راه باستان شناسان و دیگر محققان فکر می کنم در مورد شواهد برای بیماری های نادر و ناتوانی در گذشته است. به جای ارائه غیر معمول تشخیص و نمونه هایی از بیماری های نادر به عنوان کنجکاوی پانوشت یا مورد جدا مطالعات محققان به طور فزاینده ای با استفاده از آنها را به درک بهتر جوامع است که ارائه آنها را با مراقبت.

افرادی که در زمان مراقبت از دفن 9, برای مثال, خش کردن وجود مخاطره آمیز با استفاده از سنگ ابزار به ماهی و بالا بردن خوک های در ماقبل تاریخ, ویتنام. علائم سوء تغذیه در استخوان از افراد دفن شده در این نزدیکی هست پیشنهاد قحطی یک تهدید ثابت. “در یک جامعه کوچک است که بسیار مورد تأکید قرار گرفت که به معنی کسی که نمی تواند کمک و یا بیرون رفتن شکار و یا انجام بسیاری از وظایف بود پشتیبانی جایگزین و تنظیم به” Tilley می گوید. “است که به ما می گوید مردم اهمیت ندارد. آنها ارزش دارد.”

بیش از چند سال گذشته رویکرد اعمال شده است به پرو مومیایی قرون وسطی اروپا اسکلت و Oetzi سنگ سن شکارچی بهبود از یک یخی قبر در ایتالیا. Tilley می گوید وجود شواهد کافی مجروح یا معلول نئاندرتال مراقبت های گرفته شده توسط اعضای گروه های اجتماعی از جمله نئاندرتال مردی که بیش از 45 ، 000 سال پیش. شناخته شده به عنوان Shanidar من مرد از دست رفته خود را پایین تر دست و بازو به حال بد لنگی و نیمه نابینا و ناشنوا و زندگی او را به 40s بدون شک با روزانه کمک از دیگران است.

و در مارس محققان در برزیل اعمال bioarchaeology از مدل مراقبت به اسکلت یک نوزاد متولد شده از 6000 سال پیش در آنچه در حال حاضر برزیل. نوزاد دچار یک بیماری شدید است که ویران استخوان آن است. “این کاملا واضح است این کودک تا به حال چیزی سیستمیک اشتباه با آنها” Tilley می گوید هنوز نوزاد بود آشکارا پرورش برای ماه و به خاک سپرده شد احاطه شده توسط استخوان قلاده استخوان گوشواره و سگ دندان دانه های غنی از قبر کالا بر خلاف دیگران در کشف تدفین در گورستان.

Tilley می گوید باستان شناسی رکورد از Poulnabrone آرامگاه به جنگل های برزیل – نشان می دهد که واکنش جهانی به coronavirus بحران این قاعده مستثنی نیست در بشریت داستان طولانی است. “مهم ترین چیزی که ما می توانند یاد بگیرند از گذشته است و قوام مراقبت,” او می گوید. “چند ماه گذشته تقویت شده است که رفتار مراقبت از چیزی است که در ادامه جدول زمانی از نئاندرتال بار حق را از طریق.”

اندرو کاری (@spoke32) توسط یک روزنامه نگار مستقر در برلین, آلمان.

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardmobil ödeme bozdurmasu tesisatçısıbuy tiktok followersbuy instagram followershtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet