پس از بی سابقه نژادها با دوست دیرین آمریکا کوزوو دارای یک دولت جدید

بزرگنمایی این تصویر

تازه انتخاب نخست وزیر Avdullah هوتی (مرکز) پیاده روی در خارج از ساختمان پارلمان در پایتخت پریشتینا در روز چهارشنبه. Visar Kryeziu/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Visar Kryeziu/AP

Albin Kurti شد نخست وزیر کوزوو در فوریه با وعده شغل و عدالت است. یک فعال سابق بود که اغلب دستگیر و در مبارزه با فساد اعتراضات و یک بار تنظیم کردن گاز اشک آور در مجلس او شرح داده شده توسط دوستان و دشمنان به طور یکسان به عنوان متقاطع بین Che Guevara و برنی ساندرز.

اما وجود دارد یک دیدگاه او با تمامی سیاستمداران در کوزوو: او را دوست دارد, ایالات متحده است.

“من همیشه ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگترین متحد” Kurti, 45, می گوید, NPR “شریک ضروری برای ما در جنگ و در صلح عدالت و توسعه و دموکراسی است.”

در این سال اگر چه بی سابقه تنش به وجود آمد بین واشنگتن و کوزوو است که به طور گسترده ای اذعان کرد که بیشترین طرفدار آمریکا کشور در جهان است. این گونه پدید آمده بیش از ایالات متحده در تلاش برای پیدا کردن یک راه حل سریع به کوزوو را طولانی-مشکل ارتباط با همسایه صربستان از آن استفاده می شود. پس از تنها چند هفته در دفتر Kurti دولت سرنگون شد و این هفته نخست وزیر جدید نامگذاری شد — چیزی Kurti تماس “مجلس ” کودتا” مهندسی توسط رقبای سیاسی و با حمایت ایالات متحده فرستاده.

بزرگنمایی این تصویر

Albin Kurti (دوم از چپ) حرکت دست در دست ایالات متحده امریکا مذاکرات بین صربستان و کوزوو ریچارد Grenell در پریشتینا در Jan. 23. Visar Kryeziu/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Visar Kryeziu/AP

آمریکا کمک به ایجاد کوزوو که جمعیت اکثریت مسلمان و عمدتا آلبانیایی تبار به عنوان یک کشور مستقل. زمانی که ایالات متحده به رهبری ناتو به جنگ در بالکان در دهه 1990 یکی از ماموریت های خود به حمایت از مردم کوزوو از پاکسازی قومی است. در سال 2008 زمانی که کوزوو اعلام استقلال ایالات متحده یکی از اولین کشورها به رسمیت شناختن آن باز کردن سفارت در پایتخت پریشتینا.

اما صربستان هنوز هم ادعا می کند کوزوو به عنوان خود را. صربستان متحدان از جمله روسیه را مسدود کوزوو از پیوستن به سازمان ملل متحد. برخی از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله متحدان صربستان و یا کسانی که مایل به جلوگیری از تشویق جدایی طلبان در صفحه اصلی نیز مسدود کردن کوزوو از پیوستن به اتحادیه اروپا. صربستان تلاش برای جلوگیری کوزوو از پیوستن به اینترپل و در پاسخ کوزوو اعمال 100% گمرکی در صربی کالا.

کوزوو تحلیلگر سیاسی Agon Maliqi می بیند درگیری بین صربستان و کوزوو جنگیدن دو کشور’ اقتصاد و دموکراسی و ترک آنها را آسیب پذیر به بهره برداری توسط روسیه و چین است.

“شما باید این كه بازیگران با استفاده از مناطق مانند بالکان برای پروکسی جنگ با سوء استفاده از احساسات ملی,” او می گوید. “پس چرا چیزی بزرگ است که حل این چیزی که یک بار و برای همه است؟”

وارد ریچارد Grenell منصوب شده توسط رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در پاییز گذشته در حالی که Grenell بود که در خدمت به عنوان سفیر ایالات متحده در آلمان به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور برای صربستان و کوزوو مذاکرات صلح.

“رئیس جمهور تهمت شده است فوق العاده متمرکز در تلاش برای حل این مشکل به دنبال نه عقب نه فقط داشتن همان بن بست سیاسی و استدلال” Grenell به خبرنگاران گفت: در کوزوو در ماه ژانویه است.

Alessandro grosso Selimi سابق کوزوو وزیر امور خارجه که در حال حاضر اجرا می شود در ایالات متحده-بودجه هزاره, بنیاد استقبال Grenell انتصاب به عنوان “بسیار مثبت” نشانه آن است که آمریکا تا به حال دوباره درگیر با بالکان پس از “انداختن توپ در طول دهه گذشته است.” او گفت: امید وجود دارد برای “فشرده تلاش های دیپلماتیک برای نزدیک فصل دردناک بین کوزوو و صربستان.”

Grenell — که استعفا داد و این هفته به عنوان سفیر ایالات متحده در آلمان باقی مانده است اما صربستان و کوزوو فرستاده است خواست سریع معامله است که می تواند منافع اقتصادی.

“آنچه من در تلاش برای انجام دهید این است که فقط در همه مسائل است که باید گیر شده است در جدول است که تاثیر اقتصادی و ما فقط رفتن به گریبان آنها را از طریق او گفت:” در ماه ژانویه است. “ما در حال رفتن به فشار هر دو دولت و رهبران کوزوو و صربستان به بگو در نگاه مردم شروع به حرکت به جلو با شغل.'”

Grenell زمین در ابتدا به دادگاه تجدید نظر به Kurti که منجر کوزوو را به چپ تعیین سرنوشت جنبش حزب. کوزوو است که نرخ بیکاری 26 درصد است. اما Kurti اعتراض به راه Grenell رفت و در مورد آن است.

“در گذشته آمریکا سفرای آنها از وزارت امور خارجه و یا از کاخ سفید آنها ملاقات ما در نیمه راه آنها واسطه,” او می گوید. “این اولین بار است که در حال حاضر که ما به آمریکا فرستاده او به همان موضع یکسان با صربستان.”

با توجه به Kurti و دیپلمات های درگیر در مذاکرات Grenell تا حد زیادی کنار اتحادیه اروپا که به طور سنتی به رهبری کوزوو با صربستان با مذاکرات فشرده کوزوو را بدون قید و شرط رها کردن آن تعرفه های صربی کالا.

Kurti حاضر به انجام این کار. در پاسخ ایالات متحده مسدود 50 میلیون دلار در کمک های توسعه ای به کوزوو است. Grenell ترجمه تماس با گرجستان و جمهوری خواه ایالت دیوید پردو و گفت: “اگر کوزوو به طور کامل متعهد به صلح پس از آن ایالات متحده باید تجدید نظر در آن حضور وجود دارد.” برخی از 600 ایالات متحده عملیات نیروهای حافظ صلح مستقر هستند در کشور است.

“به نظر می رسد Grenell قرار داده و فشار فوق العاده ای در دولت کوزوو می گوید:” مولی Montgomery, یک دیپلمات سابق آمریکا در بالکان و در حال حاضر غیر ساکن همکار در موسسه بروکینگز. “و او نیز به نظر می رسد که با توجه به ایالات متحده سنتی نقش به عنوان کوزوو اصلی قهرمان است.”

Kurti همچنین ادعا می کند Grenell و کوزوو رئیس جمهور هاشم Thaci در حال هل دادن زمین معاوضه با صربستان که به احتمال زیاد شامل جمعیت مبادلات — یک برنامه به طور بالقوه انفجاری حرکت در کشور ساخته شده است که تا یوگسلاوی سابق از هم جدا با جنگ و خشونت های قومی در 1990s.

“اجرای می تواند در نتیجه عملا پاکسازی قومی” هشدار Montgomery. “ما می خواهیم به طور بالقوه دیدن مجدد خشونت های قومی بین صربها و Kosovars و همچنین حرکت به سوی تجزیه طلبی در سایر نقاط بالکان غربی.”

در مارس جیر Grenell رد بحث زمین معاوضه. نه او و نه وزارت امور خارجه خواهد استادانه درست شده بیشتر به NPR. یک سخنگوی Grenell, کیر, R. Custin گفت: Grenell بود “نظر در دسترس نیست.”

Kurti نشان می دهد Grenell در تلاش است به عجله کوزوو با صربستان برای مقابله با پرچ سریع سیاست خارجی پیروزی برای رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات سال است.

“بدیهی است که [Grenell] در اولویت قرار می دهد به سرعت از رسیدن به توافق و نه به محتوای آن و عواقب,” او می گوید. “و با این عجله او می تواند باعث مشکلات بیشتری نسبت به ارائه راه حل.”

دیگران نگران دیگر چیزهایی کشیدن سخت تر از آن خواهد بود برای رسیدن به یک توافق است.

“من نمی گویم که کوزوو در حال حاضر به انجام هر کاری که آمریکا می گوید آن را به انجام و که ما باید فرو کردن برخی بسیار تلخ قرص” Maliqi می گوید: “اما یک معامله زودتر و نه بعد از آن در است ما استراتژیک علاقه.”

صربها در ضمن دیدن Grenell به عنوان یک “جدید باز برای صربی-روابط آمریکا می گوید:” میلان Igrutinovic بین المللی روابط پژوهشگر در موسسه مطالعات اروپای در بلگراد پایتخت صربستان. دولت صربستان او می گوید: در حال حاضر احساس می کند از آن می توانید مدیریت یک معامله است که “بیش از به رسمیت شناختن استقلال کوزوو چیزی است که می تواند به عنوان یک عادلانه, مناسب, مولد, معامله, غیر-شکست به صرب.”

به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس پخش شد در ماه مارس Kurti دولت از دست رای اعتماد در پارلمان کوزوو. کوزوو شهروندان اعتراض به بحران سیاسی با کوبیدن قابلمه و ماهی تابه از خانه که در آن آنها را در قرنطینه.

“مردم در اینجا بسیار مشتاق به دیدن Albin Kurti به عنوان نخست وزیر می گوید:” Teuta Arifaj اخبار سردبیر در Kohavision تلویزیون. “برای بسیاری از او تنها امید برای این کشور است.”

در ژوئن 3, مجلس رای به نصب یک نخست وزیر جدید Avdullah هوتی استاد اقتصاد از مرکز-راست دموکراتیک لیگ کوزوو. هوتی گفت: مجلس که او را با فشار به یک “توافق نهایی” با صربستان اما پشتیبانی نمی کند در حال تغییر کوزوو از مرزهای. Grenell استقبال کرده هوتی انتصاب.

همانطور که برای Kurti او سوال که آیا Grenell مذاکره می تواند پایدار معامله بین کوزوو و صربستان, اما هنوز هم در نظر ایالات متحده کوزوو را بهترین دوست. فقط چند روز پس از رای به برکناری او توییتی حمایت از آمریکا — “چراغ امید برای میلیون ها نفر” — آن را به عنوان جنگ COVID-19 با یک عکس از یک کوزوو دولت ساختمان بخور با پرچم آمریکا.

“امریکا برای اولین بار,” او می گوید. “ما هنوز هم می گویند که.”

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>