آفریقا کوه گوریل ها نیز در معرض خطر از coronavirus

کامپالا اوگاندا – به عنوان coronavirus آلوده بیشتر مردم در سراسر جهان اياد هشدار از خطر ابتلا به یکی دیگر از گونه های آسیب پذیر: آفریقا در معرض خطر کوه گوریل.

کنگو پارک ملی ویرونگا صفحه اصلی به حدود یک سوم از این جهان کوه گوریل است محرومیت بازدید کنندگان تا ژوئن 1, با استناد به “مشاوره از کارشناسان علمی نشان می دهد که پستانداران از جمله گوریل های کوهی هستند احتمال ابتلا به عوارض ناشی از COVID-19 ویروس.”

همسایه رواندا نیز به صورت موقت تعطیل گردشگری و فعالیت های پژوهشی در سه پارک های ملی هستند که خانه به پستانداران مانند گوریل ها و شامپانزه ها.

گوریل های کوهستانی مستعد ابتلا به برخی از بیماری های تنفسی که پریشان انسان است. سرماخوردگی می تواند کشتن یک گوریل با توجه به صندوق جهانی طبیعت یکی از دلایلی که چرا گردشگران ردیابی گوریل به طور معمول مجاز به دریافت بیش از حد نزدیک است.

حدود 1000 گوریل های کوهستانی زندگی می کنند در مناطق حفاظت شده در کنگو و اوگاندا و رواندا برای آنها گردشگری است که یک منبع مهم درآمد. اما COVID-19 منجر به اقدامات محدود کننده.

پارک ملی ویرونگا تصمیم استقبال شده است توسط اياد در منطقه است.

پائولا Kahumbu مدیر اجرایی کنیا-بر اساس گروه حفاظت WildlifeDirect گفت: آسوشیتد پرس که “هر تلاش ممکن باید” برای حفاظت از گوریل های کوهستانی چون تعداد کمی هستند در سمت چپ وحشی.

“ما می دانیم که گوریل ها بسیار حساس هستند به انسان, بیماری,” او گفت:. “اگر کسی یک سرماخوردگی یا آنفولانزا آنها مجاز به رفتن و دیدن گوریل. با کروناویروس داشتن چنین مدت زمان طولانی بدون علائم در برخی از موارد به این معنی است که ما در واقع می تواند قرار دادن این گوریل در خطر است.”

حتی اقدامات موجود ممکن است به اندازه کافی برای حفاظت از آنها.

با توجه به اوگاندا محیط زیست Gladys Kalema-Zikusoka با حفاظت از بهداشت عمومی در یک مطالعه منتشر شده در این سال توسط گروه و دانشگاه اوهایو نشان داد که اقدامات در محل برای محافظت از گوریل ها از انسان ها موثر نیست در عمل است.

حکومت در نگه داشتن یک فاصله امن از گوریل ها شکسته شد تقریبا هر بار که یک گروه از گردشگران بازدید, او گفت:.

“آنچه تحقیقات نشان داده است که 7 متری شکسته شد تقریبا تمام وقت … مثل 98% از زمان,” او گفت:. “اما آنچه که جالب است این است که 60 درصد از زمان آن گردشگران است که آن را شکست و 40 درصد از زمان این گوریل که آن را شکست.”

اگر تعامل نزدیک نمی تواند مانع او گفت: یک اندازه گیری است که می تواند به طور بالقوه بهبود ایمنی نیاز گردشگران به پوشیدن ماسک در تمام زمانها.

اوگاندا اعلام نشده خاموش شدن گوریل گردشگری اگر چه ترافیک توریستی از اروپا و جاهای دیگر کاهش یافته است.

یک سخنگوی اوگاندا حیات وحش سازمان بشیر Hangi گفت: تصمیم گیری در مورد اینکه آیا به تعطیل گوریل گردشگری است و در حال حاضر دانشگاهی که وجود دارد این است که تقریبا هیچ کسب و کار در میان شیوع.

او گفت: چند گردشگران که در حال غربالگری برای تب و دیگر علائم و باید اطاعت از قوانین مانند ایستاده و نه در عرض 7 متر (21 فوت) از یک خانواده گوریل. بازدید کنندگان از ویروس متاثر از کشورها که رفته اند از طریق قرنطینه در اوگاندا نیاز به تولید آنچه که او به نام یک گواهی نامه از انزوا قبل از آنها مجاز به پیگیری گوریل.

آموس Wekesa که دریاچه های بزرگ سافاری سازماندهی گوریل تورهای در رواندا و اوگاندا صحبت mournfully از “به سختی هر کسب و کار” به عنوان توریست به تعویق انداختن بازديد و یا به دنبال بازپرداخت.

منطقه کوه گوریل جمعیت به شدت کاهش یافته است در قرن گذشته به دلیل شکار غیر قانونی, بیماری و انسانی تجاوز. گوریل های کوهی به عنوان ذکر شده است به شدت در معرض خطر و یا در معرض خطر از سال 1996 هر چند تعداد آنها در حال حاضر گفته می شود در حال رشد به عنوان یک نتیجه از تلاش های حفاظت.

اما وجود داشته اند دردناک ضرر و زیان است. برخی از گوریل مرگ طبیعی علل سقوط از درختان و یا کشته شدن در دعوا بین مردان برای خاک و یا تسلط. یک اعتصاب رعد و برق کشته شدن چهار کوه گوریل ها در مه.

در رواندا که در آن گردشگری است که بالای ارز بگير دولت با اولویت حفاظت از گوریل ها و حتی راه اندازی یک مراسم نامگذاری برای نوزاد پستانداران.

درآمد گردشگری کلیدی در حفاظت از گوریل های کوهستانی به عنوان مقامات می تواند استفاده از برخی از پول برای کمک به جوامع محلی و یا سرمایه گذاری در مبارزه با شکار غیر قانونی فعالیت است. یک گوریل پیگیری مجوز هزینه تا $600 در اوگاندا و هزاران نفر از گردشگران پرداخت در هر سال. مشابه مجوز هزینه های رو به بالا از $1,000 در رواندا.

برخی نگران از دست دادن از گردشگری درآمد در طول coronavirus همه گیر می تواند بیشتر در معرض پستانداران به شکارچیان. ویرونگا, تاسیس در سال 1925 آفریقا به عنوان اولین پارک ملی و در حال حاضر یک سایت میراث جهانی یونسکو شده است آسیب پذیر در یک فرار بخشی از شرق کنگو است.

“من فکر می کنم این است که تاثیر بسیار زیادی در پایداری” Kahumbu به کنیا حفاظت از منابع طبیعی گفت: از ویرونگا. “من از همه خیرین و دولت که حمایت از این پارک ملی در آفریقا به آن را آسان برای پارک ها که نیاز به تعطیل به انجام این کار و زنده ماندن است.”

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه ما به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق ایمیل خود

ثبت نام در حال حاضر

شکارچیان می تواند انجام آسیب بیشتری به گوریل اگر آنها فکر می کنم ضد شکار غیر قانونی تلاش شده است کاهش می یابد, او گفت:.

___

تینا Smole در کامپالا, اوگاندا کمک کرده است.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

ایندکسر