در تابستان گذشته جو Ded نقاشی دیواری بر ویران دستهء موسیقی در, تونی Cerda پارک در پومونا به عنوان نمادی از امید است.

موضوع آن: یک چیز درهم و برهم از نمادهای بومی آمریکا به افتخار این پارک به اسم بوکس مربی که رشد نزدیک و دیرین صندلی از Costanoan باند کارمل ماموریت سرخپوستان, همچنین شناخته شده به عنوان Ohlone. کودکان و پدر و مادر که کمک Ded مورد ستایش قرار داد نقاشی دیواری به عنوان نخستین گام در جهت بازگرداندن کرامت به فضای سبز طولانی نادیده گرفته شده توسط شهر و بدنام به عنوان مکانی که نمی توانید به نظر می رسد به شکستن.

چهار هکتار گستره cracked گردشگاهها تکه های مرده چمن برچسب-تا درختان و ناخالص دستشویی در اصل به نام Sharkey پارک پس از پومونا قدیمی ترین لاتین, باند است. در سال 1970 پلیس حمله کردند و سافتبال بازی و بازداشت 53 نفر تحریک شورش; در سال است که به دنبال آن بسیاری از تیراندازی و قتل و دعوا گرفتار Sharkey که ساکنان متهم ماموران بودن بیش از حد می ترسم به گشت زنی در آن است. یک عضو شورای شهر حتی پیشنهاد پارک دریافت بولدوزر و فروخته شده به توسعه دهندگان.

اما دستهء موسیقی نقاشی دیواری بود که در آن از اثر مورد نظر. کلمه صحبت شب برگزار شد وجود دارد. کودک آگاو کاشته شده توسط ساکنان در کنار آن شروع به رشد می کنند. نقاشی های دیواری دور ماندند. خانواده نشسته که در آن cholos یک بار glared.

تبلیغات

سپس پارک کردم snakebit با جنجال یک بار دیگر.

Bandstand at Tony Cerda Park in Pomona

دقیق بخش از یک نقاشی دیواری, نقاشی شده بر روی یک مخروبه دستهء موسیقی در, تونی Cerda پارک در پومونا به عنوان نمادی از امید در تابستان 2019.

(جو Ded)

بومی فعالان آمریکایی به زودی شکایت کرده است که این آیکون به تصویر کشیده شده در نقاشی دیواری — تولیدی صنعتی مایان فولاد حرفی یک عقاب آزتک یک ضیا خورشید نماد های غربی باروری خدا Kokopelli — نبود بومی منطقه و در نتیجه توهین آمیز است. آنها می خواستند نقاشی دیواری رفته است.

مخالفان قطع قرائت در نقاشی دیواری به شکایت. پومونا پارک و تفریح و سرگرمی جلسات کمیته معمولا ارام امور — شد مرحله برای گرم اتهامات در مورد چگونه نقاشی دیواری مرتکب “نسل کشی فرهنگی.”

تبلیغات

“ما باید توجیهی برای احساس راه ما” دی دی منزنرس صندلی از یک Ohlone جناح گفت: پومونا شورای شهر طی Jan. 6 جلسه. “من هرگز humiliated مثل من اینجا در زادگاه خود. من احساس بسیار کوچک است.”

بومی آمریکایی ها خسته از بی تخصیص بودجه و mislabeling از فرهنگ خود درخواست شد این شهر مقامات منتخب به موضع از طرف آنها.

این تصمیم گرچه بود بسیار آسان است.

“آن را ایجاد سردرگمی و خشم و نا امیدی گفت:” پومونا شهردار Tim Sandoval در طول Jan. 6 جلسه. “ما به عنوان یک جامعه باید بسیاری از چالش های آخرین چیزی که ما نیاز به انجام است که مبارزه با هر یک از دیگر بیش از یک نقاشی دیواری.”

Tony Cerda Park

Brissia Enriquez, 13, سمت چپ, از پومونا نوسانات با خواهر, خواهر, اشلی Enriquez, 15 در زمین بازی در تونی Cerda پارک. آنها شده اند در آینده به این پارک از آنها کودکان بودند.

(Gina Ferazzi / لس آنجلس تایمز)

پل آپوداکا یک دانشگاه چپمن جامعه شناسی استاد بود که موسس مشارکت کننده به موسسه اسمیتسونین موزه ملی سرخپوستان آمریکا گفت: منتقدان از نقاشی دیواری به هر حال حق به احساس ناراحت است.

“ویژگی های هر فرهنگ آمریکایی مانند ويژگی هر فرهنگ اروپایی مهم است,” او گفت:. “این حرکت به دور از کلیشه و تخصیص بودجه فرهنگی نیاز به برخی از تحقیقات و تلاش خود را برای ارائه فرهنگ گروه و نمایندگی خود را با احترام و مراقبت و ورودی از فرهنگ نشان داده شده است. “

عضو شورای ویکتور Preciado که بزرگ شد در پومونا و که منطقه شامل تونی Cerda, پارک گفت: پارک “نبود” اولویت برای دولت های قبلی به دلیل موقعیت: جنوب پومونا شهر سنتی Latino barrio. در حال حاضر 31 ساله گفت: “ما در حال ایجاد نظرسنجی و صحبت کردن به مردم برای دیدن آنچه که آنها می خواهند وجود دارد.”

تبلیغات

و یکی از آن چیزهایی بود که یک نقاشی دیواری.

اما شورای مقدار به Ded خشم رای دادند به اتفاق آرا به نابود کردن آثار هنری — با Preciado recusing خود را. آن نقاشی شده بود در عرض 24 ساعت.

“دنگ چه بود این دیوار برلین?” او گفت:. “مردم بیش از حد زمان در دست خود. فقط قبول چیزی است که باعث می شود یک پارک زیبا.”

اما نقاشی دیواری را وفات کرده است ناخواسته انجام هدف خود را. ساکنان خشمگین وضعیت نذر به ادامه پرورش پارک.

سوفی ریس, 53, زندگی در سراسر خیابان را از تونی Cerda برای 30 سال اما همیشه در زمان او فرزندان و نوه ها به Salazar پارک در شرق لوس آنجلس برای آخر هفته سرگرم کننده است. در حال حاضر او بخشی از یک گروه که به طور منظم پاک کردن پارک و حوادث مانند خوانش شعر و کنسرت.

“من حتی نمی دانند وجود دارد [دستهء موسیقی] در اینجا تا زمانی که نقاشی دیواری” او گفت:. “این که چگونه افراد کمی استفاده از پارک. هیچ چیز وجود دارد. هیچ چیز.”

در اخیر روز هفته صبح تونی Cerda پارک خالی بود نجات برای 28 ساله جونی Galvan که تماشای پسرش اجرا در سراسر در جای. در نزدیکی بقایای دیواری — کودک دست چاپ طرح پر — peeked از طریق glops رنگ سفید پوشش داده شده است که آن شبح مانند یک یادآوری از آنچه که بود. در ضمن کسی تا به حال نوشته “پومونا 12” بر لبه, مدرن, نام مورد از Sharkeys.

Galvan فکر دیواری “سرد بود” و درک نمی کنند که چرا هر کسی که پیدا کردن آن مشکل است. “هر چیزی را بیشتر positiveness به اینجا خوب است,” او گفت:.

تبلیغات

آنچه در حال حاضر تونی Cerda پارک آغاز شده به عنوان یک تعداد زیادی خالی. ساکنان حک شده زمین بیس بال در اواخر دهه 1960 و خواسته شورای شهر برای کمک های مالی برای ساخت پیک نیک نیمکت یک زمین فوتبال نوشیدن چشمه سطل زباله و یک مرکز جوانان در میان سایر امکانات رفاهی.

آنها را به سطل زباله.

اعضای شورا گفت: نبود پول کافی برای پارک بهتر و حتی تاخیر در ساخت دستشویی برای سال. در مورد تنها اشاره ای به محله خواسته بود تغییر نام در سال 1973 از مدیسون پارک به Sharkey, در تلاش برای دریافت باند و منطقه دیگر جوانان را به مراقبت از خود را stomping زمینه.

هیچ یک از ابراز هر گونه مخالفت در زمان; در عوض, پارک ها و تفریح و سرگرمی کمیسیون خواسته برای یک ژاکت با باند نام بر روی آن به طوری که کارکنان شهرستان می تواند املای درست.

به زودی, Sharkey شد بدنام به عنوان یکی از خشنترین مناطق در شهرستان شد که در سراسر کشور شناخته شده برای باند خشونت است. “اگر ما جرأت بیش از وجود دارد, ما می تواند به دردسر اجرا و از آن می تواند ما هزینه زندگی ما” گفت: کارلوس Goytia یک مادام العمر پومونا ساکن ، “این یک تجربه وحشتناک به رشد است.”

صحنه خیلی بد شد که پس از آن-عضو شورای رس برایانت استدلال برای پارک کنی در سال 1988 — “آن را به پارک ها شما باید بیشتر hangouts شما باید برای باندهای,” او گفت:. تلاش خود را هیچ جا رفت اما در سال 1989 شهر تغییر نام به مدیسون به لرزش کردن پارک کلاله. (آن را تغییر نام داد تونی Cerda در سال 2008).

این Cinco de Mayo و استقلال مکزیک روز جشن و عید پاک تخم مرغ شکار که یک بار به طور منظم اتفاق افتاده است در اینجا ناپدید شد پارک تا حد زیادی خالی به جز آخر هفته فوتبال لیگ و سالانه پاوا اجرا شده توسط Costanoans. آنچه باقی مانده در پارک آنقدر ضعیف و ناتوان است که یک قطب نور کاهش یافت و فقط فوت دور از بازیکنان در طول یک مسابقه در ماه سپتامبر.

Parks Commissioner Fabian Pavon

پارک کمیسر Fabian Pavon بوده است در تمیز کردن تونی Cerda پارک در کالیفرنیا است.

(Gina Ferazzi / لس آنجلس تایمز)

زمان پومونا پارک ها و تفریح و سرگرمی کمیسر Fabian Pavon بازدید در بهار گذشته او تا به حال پا در آن از پیش دبستانی, حتی اگر او فقط یک بلوک دور.

“من بخشی از یک نسل از بچه ها که گفته بود” شما برو میخوای شات گرفتن تا میخوای دریافت گاییدن دسته جمعی,'” 25 ساله گفت.

Pavon اعتراف به “حس ترس” هنگامی که او بازگشت به تونی Cerda پارک. اما این احساسات تبدیل به نفرت. در Instagram او ارسال شده عکس های ناخوشایند اسلب بتنی که در آن جداول پیک نیک یک بار ایستاده بود و موشی پرده های نصب شده توسط ساکنان در دستشویی بین ادرار و توالت چون هیچ غرفه. زن دستشویی در ضمن برجسته یک سطل رنگ به عنوان یک سطل زباله می تواند.

“شرایط یک رسوایی” او گفت:.

با کمک Goytia و دیگران Pavon سازمان پاکسازی و خواسته Ded به انجام نقاشی دیواری. آن حذف Pavon گفته بود “بی احترامی” به جامعه که “شده است را زیر اتوبوس انداخته و بهره گرفته از برای نسل.”

شهردار Sandoval می گوید: تصمیم گیری برای حذف Ded را تابلو صرفا رویه: Ded هرگز کشیده مجوز. (شهر فرهنگی هنر کمیسیون عطف به ماسبق اعطا یکی در ماه نوامبر.) او می خواهد به برنامه نویسی بیشتر به تونی Cerda پارک فراتر از گاه به گاه فیلم شب شهر ارائه کرده است برای چند سال.

و Sandoval اشاره می کند که این شهر به آرامی بهبود زیرساخت های آن به عنوان بخشی از $720,000 در کنار مجموعه ای از امکانات پارک در پومونا بودجه. در ماه نوامبر جایگزین شهر نور قطب و نصب چهار نیمکت پیک نیک. وجود دارد و حتی قصد دارد به صورت رسمی نقاشی دیواری در دستشویی.

“هنگامی که مردم به پارک ها می خواهند به پارک” Sandoval گفت.

Goytia باقی مانده ديپلمات در مورد این شهر تلاش.

“ما فقط می خواستم به زندگی را به یک پارک گفت:” 50 سال است که نشان دهنده پومونا به عنوان یک عضو هیئت مدیره از سه دره آب شهری منطقه. “ما به whitewashed.”

اما او حداقل خوشحالم که داد و بیداد است reinvigorated ساکنان.

“در حال حاضر” Goytia گفت: “این پارک به گرفتن توجه است که آن را سزاوار دهه دهه.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im