ایالت ورمونت برنی ساندرز به حالت تعلیق در انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه.

هر چند 78 ساله نه ظهور به عنوان نامزد دموکرات در هر دو انتخابات ریاست جمهوری مناقصه مبارزات خود را شکل حزب را به سیاست و سیاست را در راه های مهم. در اینجا نگاهی به چند لحظات کلیدی از پنج سال گذشته:

1. ساندرز اعلام کرد 1 او پیشنهاد ریاست جمهوری

بزرگنمایی این تصویر

ورمونت مستقل بهداشت ، برنی ساندرز اعلام کرد او پیشنهاد ریاست جمهوری در آوریل 30 2015 در کاپیتول هیل در مقابل رسانه ها و اعضای یک گروه کوچک از تماشاچیان. Jacquelyn مارتین/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Jacquelyn مارتین/AP

نکته کلیدی در مورد این لحظه است که زمانی که این اتفاق افتاد آن را احساس نمی کلیدی در همه.

در مارس 2015, اکثر دموکرات ها دیدم وزیر سابق امور خارجه هیلاری کلینتون به عنوان حزب را اجتناب ناپذیر 2016 نامزد. رئیس جمهور اوباما بود اصرار معاون رئیس جمهور جو بایدن به سوار یک پیشنهاد و بسیاری دیگر برجسته دموکرات از جمله ایالت ماساچوست Elizabeth Warren, تصمیم به اجرا یا.

وارد ساندرز که نبود حتی یک دموکرات و کسی که تا به حال صرف بیشتر از دو دهه فعالیت حرفه ای در واشنگتن دی سی به عنوان بیشتر از یک backbench مزاحم از هر چیز دیگری. ساندرز آغاز شده بود به عنوان یک ملی شکل چند سال قبل از زمانی که او در اعتراض مرکب مالیاتی مقابله با هشت ساعت filibuster.

بیشترین مبارزات با راه اندازی یک راهپیمایی در نامزد اصلی دولت است. نه این یکی. ساندرز راه می رفت خارج سنا برگزار شد 10 دقیقه کنفرانس خبری با نوعی بازی فوتبال راگبی از خبرنگاران و رفت و برگشت به محل کار. اولین کلمات خود را به “انقلاب سیاسی”? “ما نمی باید یک مقدار بی پایان از زمان. من به عقب بر گردیم.”

2. جمعیت شروع به رشد

بزرگنمایی این تصویر

ساندرز هواداران تشویق تجمع در مبارزات انتخاباتی در پورتلند مین در جولای 6, 2015. این سناتور ورمونت شروع به نقاشی جمعیت بزرگ در اطراف این زمان شامل حدود 10 ، 000 نفر در مدیسون, Wis. Robert F. Bukaty/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Robert F. Bukaty/AP

اما به عنوان بهار 2015 تبدیل به تابستان مشخص شد که ساندرز’ anti-استقرار ضد میلیاردر پیام بود ، جمعیت بزرگ شد و رشد کرد و از جمله تظاهرات در مدیسون, Wis., به خود جلب کرد که بیش از 10 ، 000 مردم است.

کلینتون بود و نه رسم جمعیت در هر نقطه در نزدیکی که اندازه و حتی به عنوان او نگهداری گسترده رای گیری منجر بیش از ساندرز و اغلب سعی در نادیده گرفتن نامزدی خود را.

ساندرز شنود گذاشته به ظاهر ته گودال کوچک-دلار آنلاین کمک های مالی از حامیان و رشد مبارزات انتخاباتی خود را به یک سازمان ملی.

در اوایل سال 2016 او شوکه سیاسی جهان اساسا مقید کلینتون در آیوا و سپس او را منفجر او را با 22 درصد در نیوهمپشایر.

چهار سال بعد ساندرز مشخص نیوهمپشایر پیروزی به عنوان لحظه ای که دستور کار خود را از تک پرداخت کننده مراقبت های بهداشتی $15 حداقل دستمزد و رایگان عمومی, کالج رفت و از “بیش از حد رادیکال بیش از حد افراطی” به چیزی بازدید شده توسط بسیاری از رای دهندگان به عنوان یک عملی جذاب پلت فرم.

3. آرامش نسبی

بزرگنمایی این تصویر

پس از ماه تلخ مبارزه Sanders, تایید هیلاری کلینتون در پورتسموث, N. H., در جولای 12, 2016. جاستین Saglio/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

جاستین Saglio/خبرگزاری گتی ایماژ

ساندرز به ثمر رساند برد بیشتر — از مهمترین آنها در میشیگان و ویسکانسین است که ارائه شده (نادیده) علائم هشدار دهنده در مورد کلینتون قدرت در این دو کلید نوسان متحده است.

اما در طی بهار سال 2016 کلینتون به طور پیوسته رشد او نماینده رهبری بیش از Sanders, برنده کلید blowout پیروزی در ایالت های جنوبی با تعداد زیادی از رای دهندگان آفریقایی-آمریکایی. ساندرز حاضر به رها کردن و از طریق مبارزات انتخاباتی ماه ژوئن است. حتی پس از کلینتون مسجل نمایندگان مورد نیاز برای برنده شدن نامزدی در اولین رای گیری ساندرز هنوز هم نمی واگذار تا مدت کوتاهی قبل از کنوانسیون ملی دموکرات ها.

کمتر از دو هفته بعد ویکی لیکس منتشر گنجینه ای از هک و سرقت ایمیل آشکار است که چند کمیته ملی حزب دموکرات کارکنان شده است و اولویت برای آمریکا بیش از Sanders. عصبانی ساندرز حامیان راهپیمایی در خیابان های فیلادلفیا و مختل اولین روز از کنوانسیون.

هر چند ساندرز مبارزه با و برای کلینتون به سقوط بسیاری از حامیان کلینتون سرزنش ساندرز’ درک بی تفاوتی نسبت به کلینتون به عنوان یک دلیل که چرا او به دقت از دست رفته به دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در میشیگان و پنسیلوانیا و ویسکانسین.

کلینتون-ساندرز شکاف هرگز به طور کامل التیام و در واقع مطرح و چند بار زمانی که او دوباره چهار سال بعد.

4. دموکراتیک سیاست رهبر

بزرگنمایی این تصویر

ساندرز به تازگی رونمایی امضای خود را “مدیکر برای همه” قانون در سپتامبر. 13, 2017. پیوستن او به سه آینده همکار نامزدان ریاست جمهوری سنسور. الیزابت وارن, Cory Booker و کریستن جیلیبرند. اندرو بیلبائو/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

اندرو بیلبائو/AP

ساندرز از سال 2016 به عنوان یک رهبر ملی در حزب او هنوز هم تا به حال نمی پیوست. بالا دموکرات ها او را در آغوش گرفت و به دنبال اعتبار خود را — حتی زمانی که آن را بی دست و پا بود.

ساندرز مبارزات انتخاباتی در سراسر این کشور علیه رئیس جمهور تهمت و کنگره آمریکا فشار برای لغو Obamacare و سپس او دوباره به راه افتادند امضای خود را “مدیکر برای همه” طرح مراقبت بهداشتی.

“من هیچ توهمی است که تحت یک جمهوری خواه سنا و بسیار جناح راست مجلس و بسیار جناح راست رئیس جمهور ایالات متحده که به طور ناگهانی ما در حال رفتن به دیدن یک مدیکر برای همه, تک پرداخت کننده گذشت” ساندرز گفت NPR در آن زمان است. “شما نمی خواهید به آن را ببینید. که آشکار است.”

اما این لایحه آیا تاثیر قابل توجهی بر دموکراتیک ریاست جمهوری اولیه که هنوز دو سال دور. آینده همکار نامزدها مانند ماساچوست ایالت Elizabeth Warren, New Jersey بهداشت ، Cory Booker, کالیفرنیا سن. کامالا هریس و نیویورک سن کریستن جیلیبرند همه با عجله به cosponsor قانون.

آنها را همه بعدا به صورت سیاسی عمل متعادل استقبال از اندازه گیری بلکه به درجات مختلف فاصله خود را از دو هسته اهداف: به طور کامل از بین بردن بیمه خصوصی در صنعت و افزایش مالیات به پرداخت برای پوشش. هر دو وارن و هریس به خصوص به پایان رسید تا پیچش خود را در, سیاسی و سیاست گره به عنوان ساندرز unapologetically مبارزه برای یک پلت فرم او اذعان خواهد افزایش مالیات (اما کاهش هزینه های سلامت به طور کلی او گفت).

مدیکر-برای-همه را تا پایان به عنوان یکی از مسائل مربوط به تعریف 2020 اولیه رویه های متعدد در بحث. حتی مخالفان تلاش مانند سابق South Bend, Ind., شهردار پیت Buttigieg قاب مراقبت های بهداشتی خود را پیشنهاد ساندرز’ شرایط است.

5. سخت داستان در مراقبت های بهداشتی سالن های شهر

بزرگنمایی این تصویر

ساندرز در حال سخنرانی در مراقبت های بهداشتی متمرکز تاون هال در لس آنجلس در جولای 25, 2019. در رویدادها شرکت کنندگان در اغلب داستان مشترک از مبارزه با دسترسی به مراقبت های بهداشتی و یا هزینه. فردریک J. Brown/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

فردریک J. Brown/خبرگزاری گتی ایماژ

ساندرز وارد 2020 انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یک مورد علاقه و نه یک چاره اندیشی موقت است.

هنوز مبارزات انتخاباتی خود در مواجه با بسیاری از عدم قطعیت. مهمترین آنها: چگونه بسیاری از ترقی خواهان که حمایت ساندرز در این دو نامزد 2016 مسابقه خواهد مهاجرت به وارن و یا هر یک از دیگر در دو ده دموکرات که وارد مسابقه ؟

برنی 2020 نگاه بسیار متفاوت از برنی 2016 در راه های مختلفی. در میان آنها: یک تلاش عمدی برای انجام کمتری مگا-تظاهرات — حداقل در اوایل ماه مسابقه — و به جای تمرکز بر روی بیشتر صمیمی سالن های شهر که در آن مردم در مخاطبان به اشتراک گذاشته مبارزات خود را با دسترسی به مراقبت های بهداشتی و هزینه های.

در ماه سپتامبر یک مرد در, Carson City, Nev. گفت ساندرز او با توجه به خودکشی به دلیل شش رقم بدهی های پزشکی. کمپین کارکنان اعتبار این شدید لحظه — همیشه livestreamed و بسته بندی در رسانه های اجتماعی توسط کمپین — به عنوان اعتبار و تقویت ساندرز’ فشار به تعمیرات اساسی آمریکا سیستم مراقبت های بهداشتی.

6. AOC کمک می کند تا برنی گزاف گویی

بزرگنمایی این تصویر

پس از حمله قلبی ساندرز بازگشت به ریاست جمهوری مبارزات انتخاباتی در اکتبر. 19, 2019 با تظاهرات در شهر نیویورک جایی که او تایید شده توسط مترقی ستاره اسکندریه Ocasio-کورتز. یوهانس Eisele/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

یوهانس Eisele/خبرگزاری گتی ایماژ

هنوز ساندرز صرف بیشتر از 2019 در وارن سایه. آن وارن نه ساندرز بود که به طور پیوسته در حال افزایش در پای صندوق های رای و به ظاهر تحکیم تدریجی جناح و حزب.

در اکتبر. 1 Sanders, حمله قلبی رنج می برد در حالی که مبارزه در نوادا است. در روز پس از حادثه به عنوان مبارزات انتخاباتی به آرامی منتشر شد جزئیات بیشتر در مورد آنچه که در واقع اتفاق افتاده است وجود دارد واقعی سوالات در مورد اینکه آیا ساندرز می تواند ادامه مبارزه. وی با دنباله برای دو هفته.

سپس در پایان یک بحث تلویزیونی Sanders,’ کمپین اعلام کرد که عمده حمایت: progressive ستاره Rep. اسکندریه Ocasio-کورتز. که آخر هفته او و ساندرز بسیج در مقابل بیش از 20 ، 000 نفر در شهر نیویورک است. ناگهان ساندرز بود زندگی دوباره — مبارزات انتخاباتی خود سهم شات خود نظرسنجی شماره افزایش یافت و آن را وارن نه ساندرز بود که در مواجهه با سوال در مورد زنده ماندن.

ساندرز به دست آورد و بیشتر و شتاب بیشتر در نوامبر و دسامبر و ژانویه. او برنده نیوهمپشایر و نوادا در حالی که اساسا مقید Buttigieg بالای مبهم آیووا قفقاز.

ساندرز ناگهان در مقابل دونده برای نامزدی حزب دموکرات.

7. میانه های متحد

بزرگنمایی این تصویر

در عرض چند ساعت در مارس 2, دو همکار نامزدها از جمله ایالت مینه سوتا ctq کاهش یافته و تایید شده, جو بایدن, سیگنالینگ سریع تحکیم پشت بایدن و در برابر Sanders. بایدن خواهد تسلط روز بعد مسابقات در سه شنبه, پرتاب به جلو-دونده موقعیت او هرگز واگذار. اریک گی/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

اریک گی/AP

بایدن برنده کارولینای جنوبی بزرگ اما ساندرز نگه داشته و تمرکز خود را بر روی سه شنبه. در تمام طول مبارزات انتخاباتی خود را برنامه ریزی شده بود به ساخت یک نماینده رهبری در آن روز در ایالات مانند کالیفرنیا و تگزاس و هرگز به عقب نگاه. ساندرز مبارزات انتخاباتی در سراسر کشور در سرعت از کوره در رفته, برگزاری تظاهرات گسترده در ماساچوست ویرجینیا و تگزاس و جاهای دیگر.

سپس در یک روز که در آن ساندرز پرواز از یوتا به مینه سوتا به ورمونت همه چیز تغییر کرده است. Buttigieg که تا به حال کاهش یافته است شب قبل از تایید بایدن. ایالت مینه سوتا ctq همین. بنابراین سابق تگزاس در کنگره Beto o’rourke که تا به حال به پایان رسید مبارزات انتخاباتی خود در سال پیش از آن.

این مسابقه به طور ناگهانی رفت از ساندرز به دقت داشتن بزرگترین پایگاه در شلوغ زمینه اساسا به دو نامزد نژاد. و بایدن که تا به حال به نظر می رسد در آستانه یک شکست تحقیر آمیز فقط چند روز قبل از تمیز کردن.

بایدن برنده 10 از 14 متحده در مارس 3, سپس پنج تن از شش هفته آینده از جمله یک جیغ وداد بازی کردن در میشیگان ایالتی در قلب ساندرز’ 2016 موفقیت است.

بعد ساندرز قول داد برای ماندن در مسابقه اما اذعان کرد که “در حالی که ما در انتخاباتی برنده ایدئولوژیک بحث ما در حال از دست دادن این بحث بیش از electability.”

8. همه گیر یخ مسابقه

بزرگنمایی این تصویر

ساندرز اعلام کرد او خود را به پایان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در روز چهارشنبه از طریق livestream از ورمونت صفحه اصلی. Coronavirus همه گیر به طور کامل طرح میتوانست سنتی مبارزه در آخرین هفته از ساندرز’ پیشنهاد. برنی سندرز برای رئیس جمهور/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

برنی سندرز برای رئیس جمهور/AP

اما ساندرز نمی خواهد نگه دارید یکی دیگر از کمپین و تجمع در 2020 مسابقه. در مارس 10, Sanders, ناگهان لغو کلیولند رالی با توجه به نصب coronavirus نگرانی. به زودی حتی اخبار کنفرانس ها و سخنرانی های که ساندرز و بایدن آغاز برگزاری به جای آن دیده می شد به عنوان خطرناک است. اولیه بود ناگهان منجمد در محل.

نه ساندرز و نه بایدن مبارزات انتخاباتی در فرد در هفته منتهی به مقدماتی در آریزونا و فلوریدا و ایلینوی و بایدن برنده هر سه متحده است.

به زودی, دولت پس از دولت آنها به تعویق افتاد مقدماتی و ساندرز نمی هر گونه شانس برای به دست آوردن زمین در بایدن که نماینده منجر به رشد کرده بود به بیش از 300.

Sanders کمپین گفت: ارزیابی راه خود را به جلو و ساندرز به جای تمرکز تمام تلاش خود را در فدرال coronavirus پاسخ. او معتقد مجازی میزگردها در ویروس استدلال جهانی همه گیر اعتبار تماس خود را برای یک دولت ملی-اجرای سیستم مراقبت های بهداشتی و همچنین به عنوان عظیم هزینه های دولت فدرال برای کمک به خارج-از-کار و تلاش.

این هفته ساندرز به طور ناگهانی به پایان رسید مبارزات انتخاباتی خود. “من نمی توانم در وجدان خوب در ادامه به کوه یک کمپین است که نمی تواند برنده و که خواهد از تداخل با کار مهم مورد نیاز همه ما در این دشوار ساعت,” او گفت: از طریق livestream.

در سال 2018 Sanders, NPR گفت که در او نیست به خصوص مراقبت که آیا مترقی نامزد او حمایت شد و پیروزی خود را در انتخابات مقدماتی حزب. نقطه او گفت به فشار و سیاست های این سیستم عامل بیشتر و بیشتر به جریان اصلی. “من امیدوارم که آنها برنده او گفت:” در سنا ، “شاید آنها نیست. اما اگر شما 45 درصد آرا در حال حاضر زمان بعدی شما را به خوبی ممکن است برنده شوید. شما باید شروع بشه.”

ساندرز نمی خواهد برنده انتخابات ریاست جمهوری این سال است. اما این که آیا آن را در سال آینده یا در برخی از نقطه در آینده آینده دموکراتیک جمهور خواهد شد به احتمال بسیار زیاد سعی کنید به عبور بخش قابل توجهی از دستور کار ساندرز برای تحت فشار قرار دادند بیش از پنج سال گذشته.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im