3 بزرگ Takeaways از Sinn Fein خیره کننده افزایش در ایرلند

بزرگنمایی این تصویر

Sinn Fein رهبر مری لو مک دونالد (در لباس قرمز و سیاه و سفید) جشن با طرفداران حزب روز شنبه پس از دریافت نتایج نظرسنجی در دوبلین. پیتر موریسون/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

پیتر موریسون/AP

Sinn Fein کشیده است یک نتیجه خیره کننده در ایرلند.

The outsider, پارتی, شاید بهترین و شناخته شده برای آن لینک های تاریخی با نظامی جمهوریخواه ایرلند ارتش رسید و در انتخابات عمومی کشور بیش از آخر هفته. کاندیداهای خود را بسیار رشد انتظارات با برنده شدن در حدود 24.5 درصد از رای اول ترجیح برای پر کردن 160 کرسی از زراعت ومالداری ولایت بادغیس Éireann ireland’s مجلس.

که نشان دهنده بیش از هر یک از آن دو تا از بزرگترین رقبای. خوب Gael به رهبری نخست وزیر لئو Varadkar کردم فقط زیر 21% از اولین اولویت آرا در حالی که Fianna شکست برنده بیش از 22 درصد. با بیش از سه چهارم از کرسی های پارلمانی اختصاص داده شده توسط دوشنبه شب به وقت محلی Sinn Fein برگزار قابل توجهی سرب بیش از رقبای خود.

این بدان معنا نیست که جناح چپ ایرلندی حزب ملی خواهد راه دور با کنترل بیش از دولت است. هیچ حزب واحد است که به احتمال زیاد حتی نزدیک به 80 کرسی لازم برای اکثریت و رهبران هر دو خوب Gael و Fianna موفق — از جمله Varadkar — قبلا در حکومت ائتلافی با Sinn Fein با استناد به حزب و سیاست های آن بحث تاریخی در ارتباط با خشونت از مشکلات است.

بنابراین تقسیم رای حاکی سیاسی درهم و برهم کردن به مراتب بیشتر از آن را نشان دهنده یک تار و مار — اما با این وجود نتایج علامت گذاری تکان دهنده پیروزی برای Sinn Fein خواهد شد که پیامدهای عمده ای برای ایرلند.

در اینجا چند دلیل که چرا.

1. این duopoly نشان می دهد ترک

دو مرکز-احزاب راست خوب, Gael و Fianna شکست لذت بردم مجازی کنترل در سیاست ایرلند پس از این کشور استقلال خود را از بریتانیا حدود یک قرن پیش. پس از تصویب ایرلند قانون اساسی در سال 1937 هر ایرلندی نخست وزیر و یا taoiseach دارای نمایندگی یکی از دو حزب عمده.

این معلوم نیست که آیا Varadkar موقعیت خواهد شد در معرض خطر سیاسی کشمکش آمده است. بدون در نظر گرفتن چگونه است که حرکت کردن مقدار زیادی از رای دهندگان ایرلندی ثبت نام تمایل خود را به لرزش تا آنچه که به طور موثر تبدیل شدن به یک سیستم دو حزبی.

“ایرلندی مردم در حال حاضر می خواهم یک جایگزین برای دولت است. این اعتراض رای” Sinn Fein رهبر مری لو مک دونالد گفت: فرانسه 24. “این بیان عمیق نارضایتی سنتی بزرگ دو طرف در اینجا.”

“در حالت ایده آل, من می خواهم ما را به تشکیل یک دولت است که کاملا جدید بدون دو حزب” او اضافه کرد که در Sinn Fein آغاز مذاکرات ائتلاف با دیگر احزاب کوچک مانند سبزها و سوسیال دموکرات ها.

Varadkar خود اذعان کرد که آخر هفته بود و آبخیزداری از انواع ایرلندی سیاست است.

“به نظر می رسد در حال حاضر که ما یک سه نظام — سه طرف تمام شدن تقریبا به همان تعداد از آرا همان تعداد صندلی” نخست وزیر به خبرنگاران گفت: در روز یکشنبه ، “و که به تشکیل یک دولت بسیار دشوار است.”

2. همه این است که به خوبی در خانه

در سطح و یا حداقل برای ناظران خارج از کشور — Varadkar تا به حال مقدار زیادی از دلایل به احساس اعتماد به نفس به عنوان رای دهندگان به رهبری این کشور ، ایرلند جوانترین-تا کنون نخست وزیر و خود را برای اولین بار به طور علنی شناسایی به عنوان, گی, Varadkar با موفقیت مبارزه برای لغو این کشور دیرین سقط جنین ممنوع است و بیش از برگزار شد خود را در کبودی Brexit مذاکرات با ایرلند انگلستان ،

در عین حال برای همه درخشان عناوین این برد را به دست آورده او را فراتر از ایرلند مرزهای هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از نارضایتی داخلی بیش از دو موضوع است که آمار بسیار نزدیک به صفحه اصلی برای رای دهندگان ایرلندی: هزینه های مسکن و مراقبت های بهداشتی.

اعداد به تنهایی می تواند داستان:

  • دوبلین دارای بالاترین هزینه های زندگی در هر شهر در منطقه یورو با توجه به گزارش سال گذشته توسط شرکت مشاوره مرسر
  • اجاره به طور متوسط در سراسر ایرلند رز هر سه ماهه برای یک خط که به طول انجامید بیش از هفت سال قبل به تازگی در حال جامعی
  • تقریبا هر ماه در سال گذشته ایرلندی آمار دولتی نشان داد که بیش از 10 ، 000 نفر در سراسر کشور بی خانمان شدند.

همانطور که برای مراقبت های بهداشتی و بیمارستان ها در ایرلند بزرگ شده اند بنابراین به سر می برند که با توجه به ایرلندی پرستاران و ماماها سازمان — آن را تبدیل به یک “وضعیت غیر قابل تحمل برای بیماران آسیب پذیر و خط مقدم کارگران به طور یکسان.”

“هیچ کس نباید مجبور به تحمل این در مدرن سرویس بهداشتی” گفت: سازمان, دبیر کل, فیل Ní Sheaghdha.

“مردم برای پیدا کردن آن کمی سوزان من فکر می کنم به شنیدن این بحث فوق العاده اقتصاد و چگونه ما آن را تبدیل به اطراف اما پس از دیدن افراد بی خانمان در خیابان دیدن فرزندان خود در حال حرکت برگشت به صفحه اصلی به دلیل آنها نمی تواند استطاعت برای اجاره و یا برای دریافت بر روی بازار املاک” خبرنگار جنیفر بری از Irish Times توضیح داد که روز شنبه در تعطیلات آخر هفته نسخه.

بخشی از Sinn Fein موفقیت این آخر هفته آمد از متقاعد کردن رای دهندگان که در مک دونالد کلمات جناح چپ جایگزین برای دو حزب عمده می تواند یک “وسیله نقلیه برای تغییر” در مورد مسائل مبرم تر از Brexit.

3. گذشته ممکن است در گذشته

Sinn Fein را افزایش حیرت ناظران نه فقط برای آن موجود خارجی وضعیت در ایرلند بلکه برای آنچه که پرورش که خارجی وضعیت در وهله اول: این حزب تاریخی در ارتباط با ایرا.

این سازمان شبه نظامی که در تلاش برای رسیدن به ایرلندی وحدت خشونت به این معنی بود که یک بازیکن کلیدی در دهه خونریزی های فرقه ای در ایرلند شمالی شناخته شده به عنوان مشکلات است. بیش از 3500 نفر در خشونت است.

جمعه خوب توافق صلح در سال 1998 به پایان رسید خشونت با قدرت های توافق در ایرلند شمالی. امروز Sinn Fein ملی سهم دولت منطقه ای وجود دارد با pro-u. k. دموکراتیک اتحادیه ،

با وجود این صلح خاطرات بد معطل در هر دو طرف مرز و Sinn Fein همچنان به حمل چمدان تاریخی خود در ارتباط با ایرا. از این رو تمایل خوب Gael و Fianna شکست رهبران حتی کار با پارتی — هر چند Micheál مارتین رهبر Fianna شکست به نظر می رسد مدل در مخالفت خود پس از انتخابات.

اما در میان رای دهندگان به نظر می رسد که چمدان تبدیل به فندک با زمان.

Sinn Fein تبدیل به مک دونالد به عنوان چهره جدید حزب در سال 2018 در حال حرکت در پس از 35 سال تحت سلف او و مبارزه کرد و در مسائلی مانند قیمت مسکن و بهداشت و درمان به جای تاکید بر فشار خود را برای یک ایران, ایرلند, گروه بنیادی موضوع سیاست.

تغییر به نظر می رسد تفاوت را برای رای دهندگان بسیاری از آنها ممکن است شخصا به یاد داشته باشید این مشکلات است. خروج سنجی های منتشر شده روز شنبه نشان داد که Sinn Fein دور بود و دور محبوب ترین حزب در میان رای دهندگان با سن کمتر از 34.

“خیلی پیچیده نیست” گفت: Donnchadh Ó Laoghaire یک Sinn Fein عضو که برنده انتخابات روز یکشنبه ، “وجود دارد یک نسل کامل از مردم وجود دارد که احساس قفل کردن امکان همیشه از داشتن خانه خود را.”

“و من فکر می کنم” او افزود: “که ما سیاست های چشم انداز ما برای مسکن جاه طلبی ما برای مسکن به وضوح در ارتباط با افراد جوان است.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>