دسته‌بندی نشده

یک معرفی ساده برای نور بک لایت

نور پس زمینه یک نور همه کاره با پتانسیل بسیار زیاد است.
اصطلاح نور پس زمینه به استفاده از نوری اطلاق می شود كه از پشت صحنه / استودیو بر روی سوژه از پشت پیش بینی می شود. دوربین در جلوی سوژه قرار گرفته است. این اثر نور را به عنوان یک لبه برجسته یا هاله در اطراف لبه های پشت سوژه ضبط می کند.

استفاده از نور پس زمینه جلوه های بسیار متفاوتی ایجاد می کند. مهمترین آن ، چراغ لبه اطراف لبه های سوژه است. این برجسته به طور مؤثر موضوع را از پس زمینه جدا می کند. بنابراین تکنیک مفیدی است که موضوع و پس زمینه با رنگ ها یا رنگ های مشابهی به اشتراک می گذارند. خاصیت لبه اطراف لبه های موضوع مخصوصاً برای بیرون آوردن هایلایت و سبک در مو مفید است. گاهی اوقات از آن برای دلالت بر پاکی یا خیر پس از شیوه هاله مذهبی نیز استفاده می شود.

نور پس زمینه می تواند یا با نور مصنوعی ، نور طبیعی یا ترکیبی تولید شود. خورشید معمولاً مهمترین نور برای نورپردازی در پشت است و به همین ترتیب در مواردی که نور خورشید قوی باشد از نور مصنوعی غالباً استفاده می شود تا جلو یا سوژه ها از سایه بیرون بیاید. این نور پر کننده است و نور کافی را برای عکس گرفتن از سوژه بدون منفجر شدن از تأثیرات نور پشت فراهم می کند.

در صحنه های عکاسی از نور پس زمینه اغلب برای ایجاد تأکید بر سه بعدی بودن موضوع استفاده می شود. چراغ هایی که مستقیماً از موقعیت دوربین قرار می گیرند ، تمایل دارند سوژه را مسطح جلوه دهند زیرا تمام سایه ها برداشته می شوند. نور پس زمینه اثر متضاد دارد. تأثیر هاله نور در پشت موضوع بر عمق موضوع تأکید دارد. همچنین می توان از آن برای تأکید بر عمق تصویر استفاده کرد. با برجسته کردن قسمت پشت فاصله ، فاصله تا مناظر پشت موضوع نشان داده می شود و به تصویر عمق می یابد.

تنظیم نور پس زمینه مؤثر نیاز به دقت زیادی دارد. اگر منبع نور مستقیماً به لنز دوربین بتابد ، منفجر خواهد شد و یک حواس پرتی قوی برای بیننده تصویر ایجاد می کند. همچنین یک نور پس زمینه قوی می تواند قسمت جلوی سوژه را بسیار تاریک یا حتی روبرو جلوه دهد. برای جلوگیری از این امر طبیعی است که از یک چراغ جلو استفاده کنید ، بنابراین سوژه به اندازه کافی روشن است تا بتواند از آن عکس برداری کند. تنظیم نور پس زمینه مناسب اغلب نیاز به گرفتن نور مقدماتی در درجه اول دارد ، سپس قرار دادن نور پس زمینه در حدود 2 تا 3 متری روشن تر برای ایجاد تأکید است.

زاویه برخورد نور پس زمینه به موضوع می تواند بسیار مهم باشد. اگر نور پس زمینه مستقیماً به سمت دوربین باشد ، سوژه می تواند به شدت منفجر شود و نور را به دور سوژه هدایت کند. به طور معمول نور پس زمینه با زاویه ای اعمال می شود. به این ترتیب ، نورپردازی باعث ایجاد کمی بافت در موضوع می شود و به لنز دوربین هدایت نمی شود. همچنین می توان با انتخاب کردن نکات برجسته ، موی فر و غیره ، برای نمایش موثرتر عناصر مد مانند مدل مو ، مورد استفاده قرار گرفت.

“نور پس زمینه” نباید با نور پس زمینه اشتباه گرفته شود. مورد دوم جایی است که از نور برای روشن کردن زمینه ، منظره یا پس زمینه استفاده می شود. نورپردازی پس زمینه معمولاً دور از دوربین قرار دارد. چراغ های عقب به سمت دوربین می رود.

از چراغ های پشتی به روش های متنوعی استفاده می شود که برخی از تمرین ها و آزمایش ها لازم است تا بتوانند بهترین روش برای استفاده از آنها را داشته باشید. اما به دلیل شدت نور از پشت ، نورپردازی پیش زمینه نیز بسیار مهم است. برای به دست آوردن بهترین نتیجه از چراغهای عقب و حفظ تعادل روشنایی خوب در اطراف موضوع ، چندان مورد نیاز نیست.

منبع : https://kosarprint.com/category/1728/%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D8%A8%DA%A9-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *