کلنگ احداث کمربندی سردار شهید سلیمانی در قم بر زمین زده شد

کلنگ احداث کمربندی سردار شهید سلیمانی در قم بر زمین زده شد

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین از قم : کلنگ احداث کمربندی آزادراه کنارگذر قم، قم- سلفچگان- اراک(آزادراه شهید سلیمانی) با حضور وزیر راه و شهرسازی و بهرام سرمست استاندار قم و جمعی از مسئولان استانی بر زمین زده شد.

اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم اظهار داشت: اجرای پروژه‌های ملی و استانی گاهی با یک مانع و معارض متوقف می‌شود درحالی‌که اگر مشارکت لازم میان تمامی دستگاه‌های اجرایی باشد بسیاری از طرح‌ها به سرانجام می‌رسد.

عملیات اجرایی آزادراه قم سلفچگان . راهجرد .اراک سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کیلومتر شش جاده قدیم قم- تهران جنب پارکینگ خودرو برگزار شد. این پروژه در ۱۱۷ کیلومتر با اعتبار ۱۲ هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال شامل ۳۰ درصد اعتبار دولتی و ۷۰ درصد سرمایه‌گذار بخش خصوصی اجرایی می‌شود.

گفتنی است سرمایه پذیر شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و سرمایه‌گذار شرکت احداث و بهره‌وری آزادراه کنارگذر قم و سلفچگان راهجرد توسط مهندسین مشاور فرادید و گروه مشارکت تدبیر و تجربه عملیاتی می‌شود.

این پروژه با هدف تکمیل شبکه آزادراهی کشور و کاهش زمان سفر و کاهش آلودگی زیست‌محیطی و اشتغال مستقیم و غیرمستقیم و کاهش مصرف سوخت اجرایی می‌شود، سرعت طرح ۱۳۰ کیلومتر در ساعت است و این پروژه در سال ۱۴۰۲ عملیاتی خواهد شد.

۴۸

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>